aA
Gruzijos tūkstančiai opozicijos šalininkų šeštadienį surengė sostinėje Tbilisyje naujas protesto eitynes, reikalaudama vidaus reikalų ministro Georgijaus Gacharijos atsistatydinimo dėl griežtų veiksmų prieš anksčiau šį mėnesį vykusią demonstraciją.
Protesto eitynės Tbilisyje
© AP / Scanpix

Vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas sakė, kad šįkart demonstracijoje, pavadintoje „Laisvės eitynėmis“, aktyviau dalyvauja opozicinis Vieningasis nacionalinis judėjimas, mobilizavęs savo šalininkus iš Sakartvelo regionų.

Apie 3 tūkst. šios partijos šalininkų susirinko prie filharmonijos pastato ir nužygiavo parlamento link. Daugelis dalyvių nešė Gruzijos, Europos Sąjungos, NATO ir Ukrainos vėliavas. Prie jų prisidėjo opozicijos partijos „Europietiška Gruzija“ narių ir šalininkų.

Audringi protestai sostinėje Tbilisyje kilo po to, kai vienas Rusijos įstatymų leidėjas kreipėsi į Sakartvelo parlamentą iš pirmininko tribūnos. Tai itin kontroversiškas žingsnis, turint galvoje tarp Tbilisio ir Maskvos ne vienerius metus tvyrančią įtampą.

Nuo birželio 21-osios Tbilisyje rengiamuose protestuose anksčiau aktyviau dalyvaudavo su jokiomis partijomis nesisaistantis jaunimas, neleisdavęs per šias akcijas pasisakyti opozicijos politikams. Jiems pavyko pasiekti, kad atsistatydintų parlamento pirmininkas Iraklijus Kobachidzė, taip pat būtų imtasi rinkimų sistemos reformos.

Kremlius praeitą savaitę pasmerkė protestus, pavadinęs juos „agresyviomis demonstracijomis, nukreiptomis prieš Rusijos piliečius“.

Šią savaitę buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis per socialinius tinklus pareiškė, kad jis ir jo šalininkai palaiko protestus Tbilisyje ir yra pasiruošę prie jų prisidėti.

„Jeigu Laisvės aikštėje susirinks 100 tūkst. žmonių, manykite, kad valdžia pasitrauks. Tačiau viskas turi vykti taikiai“, – rašė M. Saakašvilis.

Pasak nepriklausomų stebėtojų, šeštadienį eitynėse dalyvavo 5–7 tūkst. žmonių. Kolonos pirmosiose gretose ėjo M. Saakašvilio žmona Sandra Roelofs.

Demonstracija, vykusi prižiūrint policijai, baigėsi be incidentų. Organizatoriai teigė, kad protestai bus tęsiami, kol I. Kobachidzė atsistatydins.

Birželio 20 dieną Tbilisyje kilo audringi protestai, išprovokuoti Rusijos Valstybės Dūmos deputato Sergejaus Gavrilovo kreipimosi į Sakartvelo parlamentą iš pirmininko tribūnos. Tai buvo itin kontroversiškas žingsnis, turint galvoje po trumpo 2008 metų karo tarp Tbilisio ir Maskvos tvyrančią įtampą.

Antirusiškus šūkius skandavę demonstrantai mėgino šturmuoti parlamento rūmus, tačiau juos sustabdė saugumo pajėgos, panaudojusios ašarines dujas, vandens patrankas ir gumines kulkas.

Gruzijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per šiuos susirėmimus buvo sužeista 240 žmonių, įskaitant 80 policininkų. Šalies Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu pranešė, kad buvo sulaikyti 305 žmonės.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Brundza siūlo nesustoti su automobilių mokesčiu: apie tai kalbu daugiau nei 10 metų (361)

„Tai tik nedidelis žingsnelis, ir tai, ne į priekį, o įstrižai“, – taip apie trečiadienį...

Alytaus meras apie milžinišką gaisrą: rytoj miestas gyvens normalų gyvenimą (60)

Sutemus Alytuje tęsiasi gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ gesinimo darbai,...

Orai: po saulėtų dienų trumpam sugrįžta lietus (1)

Šiandien Lietuvos orus lems nedidelio per Baltiją keliaujančio ciklono pietinis pakraštys. Per...

Apžvalgininkai: tai buvo pagrindinė ir esminė Karbauskio klaida (291)

„Klaida buvo į savo rinkimų sąrašą priimti labai skirtingus žmones, turbūt orientuojantis tik...

„Real“ paskolintas Europos čempionas išplėšė pergalę metimu nuo priešingos tritaškio linijos

Klemenas Prepeličius paliko be žado visą Stambulo „ Daruššafaka “ komandą. 26-erių...

Lavija Šurnaitė. Gniuždantis laimės kultas (58)

Nuolat girdime kalbas, o kartu ir pačios kalbame apie tai, kad mūsų visuomenėje (visas pasaulis...

Širdį verianti ištikimybė: prie degalinės paliktas šunelis šeimininkų laukė 4 metus (36)

Su posakiu, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas, sutiktų daugybė žmonių. Šimtai istorijų...

„Lietkabelis“ iki pabaigos nepasidavė gęstančių žvaigždžių ir debiutavusio lietuvio kompanijai (5)

Panevėžio „Lietkabelis“ vos nepasekė Klaipėdos „Neptūno“ pėdomis ir FIBA Čempionų...

Sostinėje – prabangių drabužių išpardavimas, į kurį veržėsi net per užrakintas duris (85)

Trečiadienio rytą sostinėje kelioms dienoms duris atvėrė vardinių drabužių pop-up...