Kaip pranešama, riaušininkų gretas daugiausiai sudaro romų tautybės žmonės. Jie reiškia nepasitenkinimą dėl 16-mečio romų paauglio, kuris anksčiau šią savaitę Salonikų mieste buvo pašautas policininko.

Vietos žiniasklaida skelbė, kad sostinės Atėnų priemiestyje Aspropirge apie 30 riaušininkų paleido ugnį į policijos pareigūnus. Kitur jie svaidė akmenis ir padeginėjo šiukšliadėžes, padangas ir automobilius.

Graikijos romų asociacijos vadovas Vasilis Pantzos ragino žmones stabdyti riaušes ir malšinti įtampą. Tačiau kartu jis kritikavo tai, kad pastaraisiais metais policija iš tiesų dažniau smurtauja prieš šalyje gyvenančius romų tautybės žmones, ir reikalavo imtis veiksmų.

Apie riaušes pakursčiusį incidentą pranešta pirmadienį. Tada skelbta, kad 16-metis paauglys nesusimokėjęs išvažiavo iš degalinės ir vėliau jį iš nugaros per jo automobilio langą pašovė jį vijęsis policijos pareigūnas.

Jaunuolio būklė išlieka kritinė. Šūvį paleidęs 34-erių policininkas buvo sulaikytas ir jau sulaukė oficialių kaltinimų pasikėsinimu nužudyti. Jis penktadienį pirmą kartą pasirodys teisme.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)