aA
Teisių organizacijos pirmadienį apkaltino Graikijos valdžios institucijas, kad dėl griežtos politikos ir prasto planavimo pabėgėliai ir prieglobsčio prašytojai negali gauti pagalbos maistu ir pinigais.
Pabėgėliai
Pabėgėliai
© AP / Scanpix

„Nors praktika įvairiuose regionuose skiriasi, apytiksliai apskaičiuota, kad 60 proc. stovyklose žemyne gyvenančių žmonių negauna maisto“, - sakoma dvidešimt šešių organizacijų, įskaitant Graikijos pabėgėlių tarybą ir Tarptautinį gelbėjimo komitetą, pareiškime.

"Tarp tų, kurie lieka alkani, 25 proc. yra moterys (įskaitant nėščias moteris), 40 proc. yra vaikai, lėtiniai pacientai ir pacientai, turintys specialių sveikatos ir mitybos sąlygų. Kai kuriose vietose maistas net nėra tiekiamas tiems, kurie dėl COVID 19 yra karantine“, - priduriama jame.

Praėjus daugiau nei dviem savaitėms, kai Graikijos valstybė iš Jungtinių Tautų perėmė pabėgėlių agentūros užduotį dalinti Europos Sąjungos piniginę paramą prieglobsčio prašytojams Graikijos stovyklose, maždaug 36 tūkst. žmonių negavo tos paramos, teigia organizacija. „Bandant užpildyti šią spragą, prieglobsčio prašytojai gavo maisto porcijas, kaip pranešama, labai prastos kokybės ir dažnai ne iki galo išvirto“, - pridūrė jie

Reaguodama į šiuos teiginius, Graikijos migracijos ministerija pareiškė, kad „visi prieglobsčio prašytojai, esantys stovyklose salose ir žemyne, turi teisę į maistą“ ir gauna jo tris kartus per dieną. Tačiau ministerija pažymėjo, kad tai neapima pabėgėlių, kurie „privalo palikti“ stovyklas, o migrantai, kurių prieglobsčio prašymai buvo atmesti, „privalo palikti šalį“. Ministerija pridūrė, kad pabėgėliai „turi teisę dirbti ir gali prašyti tolesnės paramos", įskaitant ES finansuojamą integracijos programą.

Tikslus šiuo metu Graikijoje esančių pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų skaičius nėra aiškus. Tikimasi, kad vėliau šį mėnesį planuojamas surašymas visoje šalyje padės tai išsiaiškinti, praėjusią savaitę sakė JT pabėgėlių agentūros atstovė Graikijoje Mireille Girard.

Pasak jos, pastarasis pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų Graikijoje skaičius yra maždaug 96 tūkstančiai. Tačiau manoma, kad daugelis prieglobsčio prašytojų paliko šalį nuo tada, kai dabartinė konservatorių vyriausybė 2019 m. perėmė valdžią ir sumažino pašalpas bei viešbučių kambarius, kurių tūkstančiai buvo naudojami jiems apgyvendinti.

Be to, manoma, kad keli tūkstančiai pabėgėlių iš naujo kreipėsi dėl prieglobsčio Vokietijoje ir kitose ES šalyse, kur darbo perspektyvos geresnės nei Graikijoje. Daugelis kitų pabėgėlių yra priversti grįžti į stovyklas, nes Graikijoje negali rasti darbo ir būsto.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
4.8125

Top naujienos

Landsbergis apie „Lietuvos geležinkelių“ gautą avansą dėl trąšų tranzito: mes nebuvome informuoti nustebo ir Skuodis (47)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis neigia „ Lietuvos geležinkelių“ vadovo...

Skandalingi Pavilionio žodžiai ar prorusiški Skaisgirytės ryšiai: kodėl Prezidentūra nutarė imtis kraštutinių priemonių (112)

Panašu, kad konfliktas tarp Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio ir...

„BioNTech“: paskiepytieji trimis vakcinos dozėmis – veiksmingai apsaugoti nuo omikron papildyta

Vakcina nuo pandeminio koronaviruso, sukurta bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“, „vis dar...

Vienas iš nepriklausomų elektros tiekėjų stabdo veiklą

Nepriklausomas elektros tiekėjas „ Vilniaus elektra “ stabdo veiklą. Apie tai maždaug 2,5...

Baltarusijos valdžia pateikė galutinius kaltinimus Sapegai Sapegos patėvis: kažkas pasisuko ne ta linkme (3)

Rusijos pilietei Sofijai Sapegai , kuri buvo sulaikyta baltarusių pareigūnų kartu su opozicijos...

Vilniuje atsirado naujų greičio matuoklių: pasitikrinkite žemėlapyje, pro kuriuos važiuoti teks jums iš viso veiks daugiau nei 20 įrenginių (2)

Vilniuje šiuo metu įrengta 18 stacionarių pažeidimų fiksavimo įrenginių, kurie matuoja ne tik...

Dulkio pateiktuose atsakymuose – vakcinavimo proceso užkulisiai kaip ant delno (78)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys interpeliacijos jam autoriams pateikė atsakymus į...

Pramonininkai kreipiasi į SAM: siūlo įvesti privalomą testavimą visiems darbuotojams (64)

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, atkreipdama...

Kelių ereliams nelengvos dienos: į gatves išrieda dar 10 nežymėtų policijos automobilių (32)

Lietuvos policijos pareigūnai gavo dar vieną transporto parko papildymą – pažeidėjus stebės...

Sinkevičius: atkalbėti kolegas nuo išėjimo iš LVŽS nebematau prasmės (83)

„Esu ne kartą atkalbėjęs kolegas, norėjusius palikti „valstiečių“ frakciją, tiek šią,...