Dvi dienas Kemp Deivide vykusiame susitikime Rusijos ir JAV prezidentai nesugebėjo įveikti nesutarimų Irano ir Šiaurės Korėjos branduolinių programų klausimais. Susitikę su žurnalistais, abiejų šalių lyderiai pasistengė dėmesį sutelkti į tuos klausimus, kuriais prezidentų pozicijos sutampa.
V. Putin ir G.W. Bush
© EPA-ELTA
JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) pažymėjo, kad derybose buvo kalbama apie bendradarbiavimą Irake ir Afganistane. Pasak jo, abi šalys susitarė bendromis jėgomis kovoti su terorizmu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pabrėžė, kad "šiuo klausimu mes ne šiaip partneriai, mes - sąjungininkai".

"Seną įtarumą keičia naujas supratimas ir pagarba", - pažymėjo G.W.Bushas.

Abu lyderiai pripažino, kad susitikime buvo išsamiai kalbama apie Irano branduolinę programą ir, pasak G.W.Busho, abu lyderiai sutiko, kad Irane neturi būti branduolinio ginklo.

"Reikia duoti aiškų, bet pagarbų signalą Iranui, jog būtina tęsti ir aktyvinti bendradarbiavimą su TATENA (Tarptautine atominės energetikos agentūra)", - sakė V.Putinas.

Tačiau šie prezidentų pasisakymai nereiškia, kad Rusija sutiko su Amerikos prašymais nutraukti Iranui teikiamą pagalbą rengiant branduolinę programą.

Toliau kalbėdamas Rusijos prezidentas sakė, kad reikia išsklaidyti konfliktinę padėtį, susijusią su Šiaurės Korėja, sudaryti palankias sąlygas dialogui. Šiaurės Korėja privalo gauti saugumo garantijų, pareiškė V.Putinas.

Kalbėdamas apie Iraką, Rusijos lyderis pripažino, jog "esama nuomonių skirtumų", ir teigė palauksiąs, kuo baigsis naujos rezoliucijos dėl Irako svarstymas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, ir tik po to nuspręs, kokią pagalbą gali suteikti Rusija.

"Derybos dar kartą patvirtino - mūsų santykiai grindžiami aiškiu supratimu, kokia ypatinga atsakomybė tenka Rusijai ir Jungtinėms Valstijoms siekiant garantuoti tarptautinį saugumą ir stiprinti tarptautinį stabilumą. "Mes dar kartą įsitikinome - mūsų partnerystė nepavaldi konjunktūrai", - kalbėjo V.Putinas.

G.W.Bushas savo ruožtu sakė: "Abi mūsų šalys nukentėjo nuo teroristų rankų, mūsų vyriausybės imasi priemonių su jais kovoti. Niekas negali pateisinti teroro, ir teroristams reikia duoti atkirtį visur, kur jie sėja chaosą ir sugriovimus, taip pat ir Čečėnijoje".

Pasak JAV vadovo, kuris anksčiau Čečėnijos klausimu laikėsi griežtos pozicijos, ilgalaikė taika respublikoje gali įsigalėti tuomet, kai "bus nutrauktas teroras, gerbiamos žmogaus teisės, o padėtis reguliuojama politinėmis priemonėmis, kurios atves į laisvus ir sąžiningus rinkimus".

V.Putino nuomone, svarbiausia susitikimo išdava - pastangos siekti realios ir pagarba grindžiamos JAV ir Rusijos partnerystės. "Tai labai naudingas susitikimas", - sakė jis.

G.W.Bushas derybas pavadino labai reikšmingu dialogu.

Grįždamas iš Vašingtono į Maskvą, V.Putinas ilgai kalbėjosi telefonu su Čečėnijos administracijos vadovu Achmadu Kadyrovu, pridūrė atstovas spaudai. Pasak jo, buvo aptartas pirmasis kompensacijų už prarastą būstą ir turtą išmokų respublikos gyventojams etapas, pasirengimas tolesniam darbui šia kryptimi. Be to, buvo aptarti ir įvairūs Čečėnijos socialinės ir ekonominės raidos klausimai. A.Kadyrovas taip pat informavo Rusijos prezidentą apie pabėgėlių grįžimą į respubliką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskis žada išviešinti dalį LRT dokumentų: to net nebuvo įmanoma įsivaizduoti papildyta Siaurusevičiaus komentaru (250)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paviešinti dalį Lietuvos radijo ir...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (114)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Karbauskis apie norą skaičiuoti valdomas žemes: tai primena trėmimų sąrašus (345)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas parlamentaras Ramūnas Karbauskis...

Iš anksto nederinto susitikimo metu padalijo Lietuvą: tai lems ir atlyginimų dydį (41)

Aiškėja, kaip įvykdžius planuojamas reformas ir įvedus etatinio apmokėjimo sistemą pasikeis...

Europą siaubia galinga audra: vėjas toks stiprus, kad žmonės neišsilaiko ant kojų jau yra žuvusių (37)

Amsterdamo Schipholio oro uoste ketvirtadienio rytą beveik valandai buvo atšaukti visi skrydžiai,...

Juškevičius palieka Panevėžį – snaiperį perpirko Stambulo „Galatasaray“ (15)

Panevėžio „Lietkabeliui“ teks ieškoti naujo krepšininko. Vienas iš Aukštaitijos klubo...

Ramutė Daktarienė nutarė emigruoti iš Lietuvos: visi važiuoja, ir mes važiuosime (135)

Po daugiau kaip aštuonerių metų garsiąją „pilaitę“ Užliedžiuose atgavusi iki gyvos galvos...

Atšauktas renginys sugadino šventinę nuotaiką: nesulaukia, kada grąžins pinigus

Dar lapkričio pradžioje pradėjau ieškoti dovanų Kalėdoms . Kadangi visada maniau, kad pramoga...

Sutrikus vairuotojo sveikatai, Vilniuje nuo kelio nuvažiavo maršrutinis autobusas (13)

Ketvirtadienį, apie 16.44 val., Vilniuje, važiuojant nuo Šeškinės kalno, 5-ojo maršruto...

Lapkritį dukros susilaukusi Sofio Gelašvili ėmėsi drastiškos dietos: savaitę vos po kelis šaukštus grikių (20)

3 kilogramai – tokiu rezultatu džiaugiasi Sofio Gelašvili-Niūniavė po savaitę trukusios...