Leidimą gyventi Jungtinėse Valstijose turėjęs Saudo Arabijos pilietis J. Khashoggi, nevengęs kritikuoti Saudo Arabijos sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano, dingo spalio 2 dieną, nuvykęs į karalystės konsulatą Stambule atsiimti santuokai reikalingų dokumentų.

„Mes, G7, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Valstijų užsienio reikalų ministrai ir Europos Sąjungos vyriausioji įgaliotinė (užsienio reikalams ir saugumo politikai), patvirtiname savo įsipareigojimą ginti išraiškos laisvę ir saugoti laisvą žiniasklaidą“, – sakoma pranešime.

„Tebesame labai sunerimę dėl žymaus Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi dingimo“, – sakoma Kanados, šiuo metu pirmininkaujančios G7, pranešime.

Jamalas Khashoggi

Turkų pareigūnai tvirtina, kad žurnalistas buvo nužudytas konsulate. Iš pradžių Rijadas tvirtino, kad J. Khashoggi iš konsulato išėjo, nors nepateikė jokių šio teiginio įrodymų, o vėliau, pasak žiniasklaidos, užsiminė, kad jis galėjo ten mirti per tardymą įvykus incidentui.

„Tie, kurie yra atsakingi už jo dingimą, privalo atsakyti už savo veiksmus“, – teigiama G7 pranešime.

„Skatiname Turkijos ir Saudo Arabijos bendradarbiavimą ir laukiame, kad Saudo Arabijos karalystė atliktų išsamų, patikimą, skaidrų ir greitą tyrimą, kaip kad buvo skelbiama“, – priduriama jame.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)