Krūtines apnuoginusios „Femen“ demonstrantės skandavo šūkius prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kai jis pirmadienį lankėsi vienoje pramonės mugėje kartu su Vokietijos kanclere Angela Merkel, pranešė žiniasklaida.
© Organizatorių archyvas

V.Putinas ir A.Merkel stebėjo naujo "Volkswagen" automobilio pristatymą, stovėdami prie šios bendrovės generalinio direktoriaus Martino Winterkorno, kai keturios moterys apnuogino savo krūtis ir pradėjo skanduoti "Išdulkinkit diktatorių!"

Naujienų televizijos NTV reportaže matėsi, kad tie patys žodžiai buvo užrašyti juodais dažais bent ant vienos moters liemens.

Protestuotojas galiausiai sutramdė apsaugos darbuotojai, sakė vienas NTV korespondentas.

A.Merkel ir V.Putinas dalyvavo pramonės mugėje šiauriniame Hanoverio mieste, kurioje Rusija šiemet dalyvauja viešnios teisėmis.

Vėliau vykusioje spaudos konferencijoje abu lyderiai, kurių santykiai yra gana įtempti, sukryžiavo kalavijus dėl neseniai Rusijoje pradėtų tyrimų, kurių taikiniais tapo tarptautinės nevyriausybinės organizacijos (NVO), įskaitant kai kuriuos Vokietijos analitinius centrus.

"Pažymėjau, kad mes palaikome gyvybingą pilietinę visuomenę, - A.Merkel sakė žurnalistams. - Kalbėjomės apie reidus prieš politinius fondus, ir sakiau, kad bijome, jog dėl to NVO negalės klestėti, kaip norėtume."

Tuo tarpu V.Putinas tvirtino, jog atliktos kratos yra pateisinamos, nes Rusija turi teisę stebėti jos teritorijoje veikiančių užsienio organizacijų veiklą, taip pat kėlė klausimą, ar tų organizacijų gaunamos lėšos negalėtų būti naudojamos geresniems tikslams.

"Tie pinigai - milijardai dolerių nėra maži pinigai - gali būti pasiųsti padėti probleminėms šalims, įskaitant Kiprą", - teigė Rusijos lyderis.

"Ir tuomet nebūtų reikalo dirti kailių nelaimingiems indėlininkams", - pridūrė jis, kalbėdamas apie Vokietijos vadovaujamą Kipro finansinį gelbėjimą, iškeliant Nikosijai sąlygas, pagal kurias stambieji tos salos bankų indėlininkai, tarp kurių yra daug Rusijos piliečių, praras nemažą dalį savo lėšų.

V.Putinas: akcija patiko, bet ...

V.Putinas nesureikšmino pusnuogių aktyvisčių protesto - tik kreivai šypsodamasis pasakė, jog ta akcija jam "patiko".

"Tačiau geriau netrikdyti viešosios tvarkos. Jeigu kas nors nori diskutuoti dėl kokių nors politinių klausimų, tuomet geriau daryti tai, kai esi apsirengęs, o ne nusimetus drabužius, - pridūrė jis. - Nusirenginėti reikėtų kitose vietose - pavyzdžiui, nudistų paplūdimiuose."

Kremlius ragina Vokietiją nubausti protestavusias merginas

Rusija paragino Vokietiją nubausti merginas, kurios pirmadienį pusnuogės protestavo prieš prezidentą Vladimirą Putiną per jo ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitą Hanoverio pramonės mugėje, praneša "Reuters".

Trys aktyvisčių grupės "Femen" narės nusirengė iki pusės, kartojo šūkius ir vadino V. Putiną diktatoriumi, kol jas sulaikė apsaugos darbuotojai.

"Tai paprasčiausias chuliganizmas ir, deja, jis vyksta visame pasaulyje, bet kuriame mieste", - sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas ir pridūrė, kad protestuotojas reikia nubausti.

V. Putino vizitas sekmadienį pritraukė ir kitokio pobūdžio protestuotojus. Dalis jų vilkėjo dryžuotas kalinių uniformas, o vienas plaktas ragino nutraukti "politinį terorą".

Kalbėjosi ir apie karą Sirijoje

A.Merkel taip pat sakė, kad jiedu taip pat kalbėjosi apie Sirijoje tebevykstantį pražūtingą pilietinį karą ir atkreipė dėmesį į išliekančius pozicijos skirtumus tarp ES ir Rusijos, kuri iki šiol palaiko prezidento Basharo al Assado režimą.

Ji pažymėjo, kad Vokietija pageidauja, jog tas konfliktas būtų užbaigtas "politiniu sprendiniu".

V.Putinas teisino Maskvos poziciją prieš trečiadienį Londone vyksiantį Didžiojo aštuoneto (G-8) užsienio reikalų ministro susitikimą.

"Mano nuomone, ką turėtume padaryti - tai mėginti pasiekti, kad būtų sustabdytas ginklų tiekimas visoms šio konflikto šalims, - sakė jis. - Tai yra svarbiausias dalykas. Antra, kai sakoma, kad Rusija tiekia kažkokius ginklus ... mes tiekiame juos teisėtam režimui. Tai nėra uždrausta jokiais tarptautiniais sprendimais. Bet esame pasiruošę susėsti kartu ir tartis su visais, kaip galėtume užbaigti šį kraujo liejimą."

"Iš tikrųjų abi pusės turi tokį norą - tai faktas", - teigė V.Putinas.

Nepaisant tarpusavio trinties, A.Merkel pažymėjo palaikanti "stiprią strateginę partnerystę" su Rusija.

V.Putinas gyrė tvirtus Vokietijos ir Rusijos prekybos santykius, kurių apyvarta pernai buvo rekordinė - 74 mlrd. eurų (255,5 mlrd. litų arba 96 mlrd. JAV dolerių).

"Esu tikras, kad greitai pasieksime 100 mlrd. (dolerių), sakė jis.

Per šio renginio atidarymą sekmadienio vakarą A.Merkel ragino V.Putiną "suteikti galimybę" nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), kurios, pasak jos, yra "inovacijų variklis". Tuo metu dešimtys demonstrantų prie konferencijų centro protestavo prieš pastaruoju metus Rusijos vykdytas griežtas priemones prieš šalyje veikiančias NVO.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (14)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (99)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (732)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (47)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...

Signatarų namuose atidaryta Vasario 16-osios akto paroda (2)

Sekmadienį Signatarų namuose Vilniuje iškilminga ceremonija atidaryta į Lietuvą iš Vokietijos...

Valančiūnas ar Sabonis: kurio lietuvio savo komandoje labiau norėtų NBA žaidėjai? specialiai DELFI iš Londono (35)

Tik antrąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje ( NBA ) rungtyniaujantis Domantas...

Krepšininkas Simas Jasaitis įtariamas smurtu šeimoje, vyras atsidūrė policijoje (708)

Krepšininkas Simas Jasaitis atsidūrė policijoje dėl smurto artimoje aplinkoje. Garsus...

Gyvenimas pasienyje – jautukai lenkams, mėsa į namus iš lenkiškų parduotuvių (64)

Lietuvos kaime, ypač nederlingose Dzūkijos žemėse, sparčiai populiarėja mėsinių galvijų...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalas: „Lietuvos rytas“ - „Stellazzurra“ (6)

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalas: „Lietuvos rytas“ - „Stellazzurra“. Tiesiogiai iš...

Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (61)

Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...