aA
Europos Komisija antradienį pranešė, kad interneto milžinės „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“ pateikė pirmąsias ataskaitas apie kovą su dezinformacija.
© Shutterstock

Europos Komisija nurodė, kad „Google“, „Facebook“, „Twitter“, „Mozilla“ ir industrijos grupės padarė „tam tikrą pažangą“ vykdydamos savo pažadus kovoti su netikromis naujienomis pašalinant netikras paskyras ir tikrinant įtartinus tinklalapius.

Tačiau iki gegužės, kai bus renkamas naujas Europos Parlamentas „mums reikia eiti toliau ir greičiau", sakė Europos saugumo komisaras Julianas Kingas.

„Nenorime pabusti kitą dieną po rinkimų ir suprasti, kad mums derėjo padaryti daugiau“, – pridūrė jis.

Komisaras kalbėjo Europos Komisijai paskelbus savo pirmą ataskaitą apie tai, kaip interneto veikėjai tesi praėjusių metų pabaigoje praktikos kodekse duotus pažadus kovoti su dezinformacija.

Pasak Europos Komisijos, iki rinkimų kampanijos pradžios ES valstybėse narėse „reikia papildomų veiksmų, kad būtų užtikrintas visiškas politinių reklamų skaidrumas“.

Komisija taip pat paragino platformas leisti naudoti jų duomenis tyrimams ir užtikrinti bendradarbiavimą tarp platformų ir ES valstybių narių per skubaus įspėjimo sistemą (RAS), kuri, kaip planuojama, turi pradėti veikti kovo mėnesį.

Ši sistema sudarys sąlygas valstybėms narėms dalytis duomenimis ir analize apie propagandos kampanijas ir skatinti tai, ką blokas vadina objektyvia komunikacija apie jo vertybes ir politiką.

„Nuolat adaptuotis“

Už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas, buvęs Estijos premjeras Andrusas Ansipas sakė: „Pasirašiusieji (praktikos kodeksą) ėmėsi veiksmų, pavyzdžiui, suteikė žmonėms naujų būdų daugiau sužinoti apie pranešimo ar reklamos šaltinį. Dabar jie turėtų užtikrinti, kad šie įrankiai būtų prieinami visiems visoje ES, stebėti jų veiksmingumą ir nuolat adaptuotis prie naujų priemonių, kurias naudoja tie, kas skleidžia dezinformaciją.“

A. Ansipas, kurio šalis po dešimtmečius trukusio sovietų valdymo itin nepatikliai vertina Maskvą, perspėjo, jog Rusija dezinformaciją įtraukia į savo karinę doktriną ir strategiją, norėdama skaldyti Vakarus.

Maskva ne kartą neigė įtarimus, kad pastaraisiais metais įsilauždavo į kompiuterių tinklus ir panaudodama dezinformaciją kišdavosi į kitų šalių rinkimus.

Europos Komisija perspėjo, kad galėtų imtis „reguliavimo veiksmų“, jei interneto platformos nesilaikys pažadų pagal pasirašytą Kovos su dezinformacija veiksmų kodeksą.

Pirmadienį, Europos Komisijos ataskaitos paskelbimo išvakarėse, „Facebook“ pristatė naujus įrankius prieš kišimąsi į politiką internete.

Šios JAV technologijų milžinės viceprezidentas, buvęs Didžiosios Britanijos ministro pirmininko pavaduotojas Nickas Cleggas Briuselyje sakė, kad naujieji metodai bus prieinami nuo kovo pabaigos ir padės „padaryti politinę reklamą (tinkle) „Facebook“ skaidresnę“.

Pagal naująsias taisykles labai įvairioms politinėms reklamoms, susijusioms su Europos Parlamento rinkimais gegužės 23–26 dienomis, reikės specialaus leidimo ir aiškios nuorodos, kas už jas sumokėjo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Skandalas, apie kurį Lietuva turėjo nesužinoti: seseris vienuoles kaltina nuslėpus baisią paslaptį (1)

Ši istorija buvo per daug baisi ir nemaloni Bažnyčiai, todėl į jos sūkurį patekusios seserys...

Rajonas, kuriame garbina nusikaltėlius: kuo daugiau žmonių nužudei – tuo „kietesnis“ esi (53)

„Narkotikus parduodi ar žmones žudai?“ - entuziastingai klausia maždaug dešimties metų...

Smurto banga Lietuvoje tęsiasi: ekspertai atvėrė didįjį skaudulį šeimose (142)

Šiuo metu visuomenė taip sparčiai keičiasi, kad žmogaus psichika net nelabai sugeba taip...

Ką pasauliui sumelavo Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ kūrėjai? (142)

Penkių serijų HBO televizijos serialas „ Černobylis “ žaibiškai sudrebino pasaulį ir, vos...

Į Lietuvą sugrįš +32 laipsnių karštis: žada audringą savaitės pabaigą (2)

Pirmoji šios savaitės diena numatoma debesuota su pragiedruliais. Tankesni debesys plauks per...

Per anksti gimus dukrelei Daivai Tamošiūnaitei teko išmokti svarbiausių motinystės principų: esmines taisykles padiktavo gamta (43)

Radijo, TV laidų, renginių vedėja, filmų įgarsintoja Daiva Tamošiūnaitė nuo vaikystės buvo...

Pasaulines mėsos kainas keičia kiaulių maras Kinijoje sugriuvo 2 mlrd. dolerių vertės nelegali rinka (11)

Kinijos pastangos sustabdyti afrikinį kiaulių maro plitimą užveria duris mėsos prekybai juodojoje...

Rimvydas Valatka. Lietuva kaip Zobovas su meška narve (220)

Naujoji koalicija kelinta savaitė statoma ne ant kokio tai naujo pamato, o vis pašnekant, ką ji...

Buvęs apsaugininkas papasakojo, kas nedavė ramybės karalienei: po šio susitikimo princesė Diana išbėgo apsiverkusi (13)

Buvęs karališkosios šeimos apsaugos pareigūnas papasakojo, kad princesė Diana iš susitikimo su...