aA
Europarlamentarai, svarstantys kandidatų į naujos sudėties Europos Komisiją paskyrimą, pirmadienį paskelbė, kad du iš 26 pretendentų „yra netinkami“ darbui, tuo patvirtindami išvadas dėl jų interesų konfliktų.
Laszlo Trocsanyi
Laszlo Trocsanyi
© AP / Scanpix

Rumunijos siūlomą socialistų atstovę Rovaną Plumb ir vengrų konservatorių Laszlo Trocsanyi Europos Parlamento Teisės reikalų komitetas diskvalifikavo prieš pat visų eurokomisarų paskyrimo svarstymą, sakė komiteto nariai Tiemo Woelkenas ir Manon Aubry.

L. Trocsanyi yra buvęs euroskeptiško Vengrijos premjero Viktoro Orbano vyriausybės teisingumo ministras, o R. Plumb valdančioji Rumunijos socialistų partija yra įsivėlusi į virtinę rimtų korupcijos skandalų.

Vokietis T. Woelkenas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Teisės reikalų komiteto nariai nusprendė, jog rumunė R. Plumb ir vengras L. Trocsanyi „netinkami būti komisarais“.

Prancūzė M. Aubry savo ruožtu žurnalistams sakė, kad per pirmadienio balsavimą buvo patvirtinta Komiteto praėjusios savaitės išvada, jog abu siūlomi kandidatai „negali būti paskirti dėl interesų konflikto“.

Šis sprendimas silpnina būsimos Europos Komisijos vadovės Ursulos Von der Leyen pozicijas, Europos Parlamentui pirmadienį pradėjus kandidatūrų į eurokomisarus svarstymus, kurie tęsis iki spalio 8 dienos.

Jis taip pat reiškia, kad Vengrija ir Rumunija turės pasiūlyti naujus kandidatus.

Prognozuojama, kad daugumai kitų kandidatų į eurokomisarus bus uždegta žalia šviesa tapti būsimos U. von der Leyen komandos nariais.

Teisės reikalų komitetas užbėgo už akių kandidatūrų svarstymams Europarlamente pasinaudodamas savo naujais įgaliojimais vertinti kandidatus.

L. Trocsany planuota skirti eurokomisaru, atsakingu už kaimynystės ir plėtros politiką. Buvęs teisingumo ministras suklupo dėl vyriausybės sutarčių su jo teisės firma.

Tačiau Vengrijos premjeras V. Orbanas pareiškė, kad vienintelė L. Trocsany „nuodėmė“ – jis stengėsi padėti „sustabdyti migraciją“.

Buvusios Rumunijos darbo ministrės R. Plumb kandidatūra buvo atmesta dėl dviejų probleminių paskolų, sukėlusių įtarimų dėl korupcijos.

Nepatogūs klausimai

Taip abiem kandidatams faktiškai buvo blokuotas kelias dalyvauti svarstymuose Europos Parlamente.

Vengrija ir Rumunija iš pradžių reiškė palaikymą savo kandidatams, tačiau pažymėjo, kad esant reikalui be vargo ras kitų kandidatūrų.

Europos Komisijos atstovė spaudai sakė, kad U. von der Leyen spręs, ar prašyti šalių pasiūlyti naujas kandidatūras po to, kai bus Europarlamento pirmininko oficialiai informuota apie Komiteto sprendimą.

Tamsūs debesys susitvenkę ir virš kai kurių kitų kandidatų į eurokomisarus galvų. Akivaizdu, kad per viešus svarstymus jiems nepavyks išsisukti nuo nepatogių klausimų, bet dėl jų paskyrimo kyla mažiau abejonių.

Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) atsisakė rekomenduoti pateikti kaltinimus Lenkijos kandidatui į eurokomisarus Januszui Wojciechowskiui, kai jis grąžino 11 250 eurų, kurie jam buvo neteisingai išmokėti kaip kompensacija už kelionės išlaidas jam būnant Europos Parlamento nariu.

Analogiškas OLAF tyrimas Prancūzijos kandidatės į eurokomisarus Sylvie Goulard atžvilgiu tebetęsiamas. Ji taip pat jau grąžino 45 tūkst. eurų.

Penktadienį Briuselio prokurorai pranešė neradę nusikaltimo įrodymų ir nutraukę tyrimą dėl korupcijos Belgijos kandidato į eurokomisarus Didier Reynderso atžvilgiu.

Tuo tarpu ispanui Josepui Borrelliui, pretenduojančiam tapti ES užsienio politikos vadovu, praėjusiais metais buvo skirta 30 tūkst. eurų bauda už prekybą vertybiniais popieriais pasinaudojant viešai neatskleista informacija.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Šaltinių Rusijos valdančiajame elite turintis ekspertas: jau netrukus Rusijoje prasidės represijų banga (4)

Rusijos valdžia spręs, kam leisti išvykti į užsienį, o kam – ne, autokrato Vladimiro Putino...

Aliejus, be kurio pasaulis neišsiverstų: naudojame kasdien, tačiau apie šokiruojančius padarinius gamtai nežinome

Jei atidžiai perskaitytume kasdien valgomų maisto produktų ar naudojamų higienos priemonių...

Sausakimša Šventoji stebina net rekordinės infliacijos laikais: už tokią kainą miegoti kone kopose atrodo nerealu Apžvelgtos ir maisto bei pramogų kainos

Lietuviškas pajūris galėtų būti tituluojamas stereotipų lobynu: Nida – turtingiesiems, Palanga...

Delfi PliusKristina Pocytė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Po išskirtinės kibernetinės atakos prieš Lietuvą – įspėjimas: įžvelgia dar vieną pavojingą momentą

Lietuvoje tiek valdiškos institucijos, tiek privačios įmonės sulaukė išskirtinės kibernetinės...

Karas Ukrainoje. Rusų pajėgos įsitvirtina Lysyčanske, dėl paleistų raketų į Belgorodą Rusija kaltina Kijyvą

Per sprogimus Rusijos Belgorodo mieste netoli sienos su Ukraina, regiono gubernatoriaus duomenimis,...

Delfi PliusLeidykla „Kitos knygos“

Žmonės įveikė marą, nuskrido į Mėnulį, bet negali nustoti riję: atsakymas užkoduotas mūsų genuose

Amerikietė Donna Simpson išgarsėjo 2008 m. žurnalistams papasakojusi, kad svajoja tapti storiausia...

Milijardierius iškėlė vestuves už 10 mln. eurų prie Komo ežero su Lady Gaga ir kitomis įžymybėmis: sulaukė vietinių pasipiktinimo

Italijoje telkšančio Komo ežero pakrantėje žiedus sumainė milijardierius Alanas Howardas ir...

NATO viršūnių susitikime Madride – Diana Nausėdienė, Brigitte Macron, karalienė Letizia ir kitos pirmosios ponios

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė , vykstant NATO viršūnių susitikimui Madride, kartu su...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

„Jozitos“ vadovas apie išaugusias degalų kainas: litras turėtų kainuoti po 3 eurus (9)

Mažmeninės prekybos degalais bendrovės „ Jozita “ vadovas Jonas Jokubauskis sako, kad nors...