aA
Europarlamentarai, svarstantys kandidatų į naujos sudėties Europos Komisiją paskyrimą, pirmadienį paskelbė, kad du iš 26 pretendentų „yra netinkami“ darbui, tuo patvirtindami išvadas dėl jų interesų konfliktų.
Laszlo Trocsanyi
Laszlo Trocsanyi
© AP / Scanpix

Rumunijos siūlomą socialistų atstovę Rovaną Plumb ir vengrų konservatorių Laszlo Trocsanyi Europos Parlamento Teisės reikalų komitetas diskvalifikavo prieš pat visų eurokomisarų paskyrimo svarstymą, sakė komiteto nariai Tiemo Woelkenas ir Manon Aubry.

L. Trocsanyi yra buvęs euroskeptiško Vengrijos premjero Viktoro Orbano vyriausybės teisingumo ministras, o R. Plumb valdančioji Rumunijos socialistų partija yra įsivėlusi į virtinę rimtų korupcijos skandalų.

Vokietis T. Woelkenas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Teisės reikalų komiteto nariai nusprendė, jog rumunė R. Plumb ir vengras L. Trocsanyi „netinkami būti komisarais“.

Prancūzė M. Aubry savo ruožtu žurnalistams sakė, kad per pirmadienio balsavimą buvo patvirtinta Komiteto praėjusios savaitės išvada, jog abu siūlomi kandidatai „negali būti paskirti dėl interesų konflikto“.

Šis sprendimas silpnina būsimos Europos Komisijos vadovės Ursulos Von der Leyen pozicijas, Europos Parlamentui pirmadienį pradėjus kandidatūrų į eurokomisarus svarstymus, kurie tęsis iki spalio 8 dienos.

Jis taip pat reiškia, kad Vengrija ir Rumunija turės pasiūlyti naujus kandidatus.

Prognozuojama, kad daugumai kitų kandidatų į eurokomisarus bus uždegta žalia šviesa tapti būsimos U. von der Leyen komandos nariais.

Teisės reikalų komitetas užbėgo už akių kandidatūrų svarstymams Europarlamente pasinaudodamas savo naujais įgaliojimais vertinti kandidatus.

L. Trocsany planuota skirti eurokomisaru, atsakingu už kaimynystės ir plėtros politiką. Buvęs teisingumo ministras suklupo dėl vyriausybės sutarčių su jo teisės firma.

Tačiau Vengrijos premjeras V. Orbanas pareiškė, kad vienintelė L. Trocsany „nuodėmė“ – jis stengėsi padėti „sustabdyti migraciją“.

Buvusios Rumunijos darbo ministrės R. Plumb kandidatūra buvo atmesta dėl dviejų probleminių paskolų, sukėlusių įtarimų dėl korupcijos.

Nepatogūs klausimai

Taip abiem kandidatams faktiškai buvo blokuotas kelias dalyvauti svarstymuose Europos Parlamente.

Vengrija ir Rumunija iš pradžių reiškė palaikymą savo kandidatams, tačiau pažymėjo, kad esant reikalui be vargo ras kitų kandidatūrų.

Europos Komisijos atstovė spaudai sakė, kad U. von der Leyen spręs, ar prašyti šalių pasiūlyti naujas kandidatūras po to, kai bus Europarlamento pirmininko oficialiai informuota apie Komiteto sprendimą.

Tamsūs debesys susitvenkę ir virš kai kurių kitų kandidatų į eurokomisarus galvų. Akivaizdu, kad per viešus svarstymus jiems nepavyks išsisukti nuo nepatogių klausimų, bet dėl jų paskyrimo kyla mažiau abejonių.

Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) atsisakė rekomenduoti pateikti kaltinimus Lenkijos kandidatui į eurokomisarus Januszui Wojciechowskiui, kai jis grąžino 11 250 eurų, kurie jam buvo neteisingai išmokėti kaip kompensacija už kelionės išlaidas jam būnant Europos Parlamento nariu.

Analogiškas OLAF tyrimas Prancūzijos kandidatės į eurokomisarus Sylvie Goulard atžvilgiu tebetęsiamas. Ji taip pat jau grąžino 45 tūkst. eurų.

Penktadienį Briuselio prokurorai pranešė neradę nusikaltimo įrodymų ir nutraukę tyrimą dėl korupcijos Belgijos kandidato į eurokomisarus Didier Reynderso atžvilgiu.

Tuo tarpu ispanui Josepui Borrelliui, pretenduojančiam tapti ES užsienio politikos vadovu, praėjusiais metais buvo skirta 30 tūkst. eurų bauda už prekybą vertybiniais popieriais pasinaudojant viešai neatskleista informacija.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Po nuotolinio mokymosi vargų – dar vienas smūgis vilniečių šeimai: žinia iš savivaldybės gerokai pribloškė

Lietuvos mokiniai dėl karantino turėjo ištverti nemažai pokyčių. Vienas jų – prisitaikyti...

Vyriausybė nesutarė dėl karantino švelninimo Joninėms: sprendimą priims antradienį (129)

Vyriausybė pasitarime pirmadienį nesusitarė dėl Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM )...

Nuo liepos 1 dienos laukia svarbūs pokyčiai: dalis vaistų bus išrašoma kitaip (67)

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė apie griežtesnę raminamųjų vaistų...

Pristatė tris pabėgėlių srautų scenarijus: pesimistiniu atveju tektų apgyvendinti tūkstančius žmonių per dieną grėsmę kelia ir kontrabanda  (497)

Valstybės gynimo taryba (VGT) aptarė Baltarusijos režimo keliamas grėsmes. Tarp jų - nelegali...

Po incidento vakcinacijos centre perspėjami ir kiti kauniečiai – keičiasi antrojo skiepo data (9)

Šeštadienį antrojo skiepo nuo koronaviruso nesulaukę kauniečiai skundėsi vakcinavimo tvarka –...

Antrąkart ištekėjo atlikėja Ieva Zasimauskaitė: išrinktasis – vaišnavų vienuolis, dvasinis mokytojas (90)

Rekordiškai kaitrią birželio 21 dieną antrą kartą ištekėjo dainininkė Ieva Zasimauskaitė ....

Naujas rekordas: šilčiausia birželio naktis per visą stebėjimų istoriją (7)

Birželio 20 diena buvo labai karšta visoje Lietuvoje, o birželio 21 d. naktį pasiektas...

Juodoji rekordiškai karšto savaitgalio pusė: žmonėms šturmavus pajūrį – nemalonūs incidentai (133)

Karštąjį savaitgalį BĮ „ Klaipėdos paplūdimiai " gelbėtojai dirbo išsijuosę. Laimei,...

Didžioji Britanija tampa „Covid-19“ bandymų lauku (8)

Pandemijos pradžioje praėjusį kovo mėnesį Borisas Johnsonas niūriu veidu atsistojo prieš...

Šimonytė: Vyriausybė vertins ES sankcijų Baltarusijai poveikį Lietuvos įmonėms

Europos Sąjungos sankcijų paketas Baltarusijos ekonomikai turi būti griežtas ir išsamus, tačiau...