aA
Europa griežtina apribojimus, siekdama suvaldyti atsinaujinančias koronaviruso infekcijas: Paryžius uždarinėja barus, o Italijos ir Airijos galimai laukia atnaujintos taisyklės.
Europa bando suvaldyti naujausią koronaviruso protrūkį: jau skamba drastiški siūlymai
© Zuma Press / Scanpix

Žemynas bando suvaldyti naujausią protrūkį, tačiau šalyse auga pasipriešinimas judėjimo apribojimams, o lyderiai nesutinka dar kartą įvesti griežto karantino, kuris pakenkė ekonomikai antrąjį ketvirtį. Dabartinė pozicija – įvairių priemonių rinkinys, kuris greičiausiai atneš ne ką mažiau žalos.

„Šiuo metu valdžios institucijoms tenka nepaprastai sunkus darbas, – „France Info“ sakė Paryžiaus ligoninių vadovas Martinas Hirschas. – Jei nueisime per toli, mus apkaltins laisvės ar ekonomikos žudymu, o jei nepakankamai toli, tai savaime prilygs žmogžudystei.“

Paryžiaus merė Anne Hidalgo pirmadienį paskelbė naujus apribojimus, kuriais bus siekiama suvaldyti viruso sklaidą po to, kai sostinėje ir jos priemiesčiuose atvejų skaičius smarkiai išaugo.

Valdžios institucijos planuoja visiškai uždaryti barus ir įvesti griežtesnes atsiribojimo taisykles restoranams – regione skelbiamas maksimalus pavojus, praneša „Agence France Presse“. Vis dėlto Marselyje restoranams bus leidžiama po savaitės uždarymo vėl atsidaryti.

Per pastaruosius du mėnesius Prancūzijoje viruso atvejų padaugėjo labiausiai visoje Europoje, o rugsėjį tris kartus išaugo su koronavirusu susijusių mirčių skaičius.

Šeštadienį šalis pranešė apie rekordinį laboratoriškai patvirtintų atvejų skaičių.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmininkaus specialiam ministrų kabineto posėdžiui dėl pandemijos atsako Berlyne. Finansų ministras Olafas Scholzas teigė, kad „prireiks laiko“, kol bus galima sugrįžti prie ikipandeminio aktyvumo lygio, net jei bus sukurtas veiksmingesnis gydymas ir vakcina.

„Šis „naujasis normalumas“ ir virusas nepaliks mūsų ir kitais metais, – sekmadienį interviu ARD televizijai sakė O. Scholzas. – Jis niekur nedingo ir kelia didžiulį pavojų viso pasaulio žmonėms.“

Vengrijoje vyriausybė per savaitgalį paskelbė tai, ką pavadino precedento neturinčiu gydytojų darbo užmokesčio kėlimu.

Ministras pirmininkas Viktoras Orbanas prognozuoja, kad „ateinantys septyni ar aštuoni mėnesiai pareikalaus ypatingų pastangų“ iš medicinos specialistų, teigiama „Facebook“ vaizdo įraše.

Pastarosiomis savaitėmis išaugus atvejų skaičiui, Airijos nacionalinės sveikatos priežiūros institucijos rekomendavo šaliai pereiti prie 5-ojo lygio izoliacijos. Tai aukščiausias izoliacijos lygis, kai dauguma parduotuvių uždarytos, namų ūkių lankymai uždrausti ir nustatyti apribojimai, kaip toli žmonės gali išeiti iš savo namų.

Šiuo metu didžioji šalies dalis laikosi 2-ojo lygio, o Dublinas – 3-ojo lygio izoliacijos.

Nors vyriausybė ketina artimiausiomis dienomis apsvarstyti šią medikų rekomendaciją, netikėtas pasiūlymas jau dabar susiduria su pasipriešinimu, kadangi nerimaujama, jog toks drastiškas žingsnis nusodins bekylantį ekonominį atsigavimą.

„Netoleruotina, kad praėjus šešiems mėnesiams vis dar gauname miglotus ir besikeičiančius kriterijus tokiems rimtiems apribojimams įgyvendinti“, – teigė Danny McCoy, didžiausios šalies darbdavių grupės IBEC vadovas.

Pavyzdžiui, „Cineworld Group Plc“ prarado daugiau nei pusę savo vertės po to, kai pranešė, kad laikinai sustabdys veiklą visuose Amerikos ir Didžiosios Britanijos kino teatruose. Reikalingos pajamos iš žiemos laikotarpio filmų buvo nustumtos į 2021 m.

Veikla bus atnaujinta, kai „pagrindinės rinkos paskelbs konkretesnes gaires dėl atsidarymo planų, o kino studijos savo ruožtu galės sugrąžinti ilgai lauktus filmus į didžiuosius ekranus“, – pažymėjo antrasis pagal dydį pasaulinis kino teatrų tinklas.

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte perspėjo, kad žmonėms gali tekti paaukoti kai kurias savo laisves kovojant su atsinaujinusiu koronaviruso plitimu, o jo vyriausybė planuoja reikalauti kaukių dėvėjimo visose viešose vietose ir nustatyti leistinas susibūrimų ribas, praneša „Corriere della Sera“.

Italija sekmadienį užregistravo 2578 naujus atvejus, o skaičiai ir toliau yra didžiausi nuo pavasario pabaigos, nors paūmėjimas čia valdomas geriau nei daugumoje kaimyninių šalių.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pasitraukė į saviizoliaciją po to, kai turėjo kontaktą su žmogumi, kurio testo rezultatas buvo teigiamas.

Rumunijos ministras pirmininkas Ludovicas Orbanas pirmadienį atšaukė visus viešus renginius po to, kai turėjo kontaktą su asmeniu, kuriam buvo patvirtintas „Covid-19“.

Bloomberg
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
2.7619

Top naujienos

COVID-19 nusineša vis daugiau jaunų žmonių gyvybių: per parą mirė 2 asmenys, nepriklausę jokiai rizikos grupei (66)

Lietuvoje koronavirusinė infekcija kasdien nusineša vis daugiau jaunų žmonių gyvybių....

Seimas nusprendė dėl 257 eurų išmokos savarankiškai dirbantiems: gaus ne visi, mokės trumpiau (1)

Seimas priėmė Užimtumo ir Valstybinio socialinio draudimo įstatymų pataisas, kuriomis nuo 2021...

Aukščiausiojo ES teismo signalas Lietuvos vežėjams: machinacijos bus žlugdomos ir baudžiamos (94)

Gruodžio 1 dienos Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas dėl tolimųjų reisų vairuotojų...

Mokslininkai įvardino pagrindines priežastis, kodėl šiuo metu stebime mirčių šuolį (25)

Gruodžio 3-iosios dienos Lietuvos statistikos departamento duomenimis per pastarąsias septynias...

Seimas sprendžia dėl valstiečių vicepirmininko parlamente – teikiamas Jarutis (45)

Seimas ketvirtadienį ėmėsi spręsti nuo pat pirmos šio parlamento darbo dienos audras kėlusį...

Gražulis Seime aiškinosi dėl už nugaros pasirodžiusio pusnuogio vyro (453)

Mišrios Seimo narių grupės atstovas Petras Gražulis Seimo posėdyje aiškinosi dėl...

Peržengta riba: pagal sergamumą koronavirusu esame jau treti Europoje (623)

Lietuva peržengė dar vieną grėsmingą ribą. Jeigu pirmosios pandemijos metu džiaugėmės, kad...

Ambicingiausiam Panevėžio projektui – žalia šviesa: istorinės statybos prasidės jau netrukus

Panevėžyje jau ateinančių metų pradžioje prasidės istorinės statybos. Savivaldybė su įmone...

Per mėnesį trijuose Vilniaus mikrorajonuose fiksuotas įspūdingas kainų šuolis (5)

Nors prasidėjus antrajam karantinui buvo nemažai nežinomybės, neapibrėžtumo ir baimių, butų...

Lenkijoje bus sunaikinta 117 tūkst. mėsinių kalakutų

Gruodžio 2 d. naujas didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripo protrūkis nustatytas...

|Maža didelių žinių kaina