aA
Svarbus Kremliaus naratyvas apie numanomą masinę rusakalbių gyventojų diskriminaciją Baltijos šalyse nuvylė pačius jo skleidėjus, o Maskvos vykdoma „skaldymo“ politika kenčia nuo naujų idėjų ir išteklių stokos, teigiama antradienį paskelbtoje Estijos saugumo policijos (KaPo) metinėje ataskaitoje.
Estijos saugumo policija: Kremliaus vykdomai „skaldymo“ politikai trūksta idėjų ir išteklių
© AFP / Scanpix

Anot KaPo, paaiškėjo, kad vadinamoji tautiečių savanoriško grįžimo programa, kurią Rusija vykdo nuo 2007 metų, nepakankamai įtikina tikslinę grupę, todėl visi kaltinimai dėl masinės rusakalbių mažumų diskriminacijos „kelia juoką“.

„Pernai Kremliaus į skaldymą nukreipta Kremliaus politika kentėjo tiek nuo naujų idėjų, tiek nuo išteklių stokos. Dėl to patiriamus nuostolius mėginama kompensuoti įprastu naratyvu – agresyviai primetamu istorijos traktavimu“, – pažymima „KaPo“ ataskaitoje.

Saugumo policija rašo, kad Rusijos ambasados Estijoje ir prokremliškų jėgų entuziazmas daugiausia susijęs su pastangomis atgaivinti prisiminimus apie Raudonosios armijos „išvadavimus“ Estijoje 1944 metais. Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad šiemet buvo ruošiamasi didelio masto Pergalės dienos minėjimui gegužės 9 dieną, stengiantis į jį pritraukti tiek Rusijos, tiek kitų valstybių jaunimo.

Anot „KaPo“, rodomas didelis susidomėjimas žmonėmis, kurie anksčiau studijavo Rusijos universitetuose, o dabar gyvena Estijoje.

„Iš pažiūros vyksta aukštųjų mokyklų absolventų organizacijų socializacija, tačiau iš tikrųjų domimasi šių žmonių kontaktais, dabartine jų veiklos sritimi, galimybėmis išnaudoti juos savo politiniais ir komerciniais tikslais, taip pat saugumo srityje“, – nurodoma dokumente.

Saugumo policija „pavojingais“ laiko Kremliaus mėginimus plėtoti bendradarbiavimą jautriose srityse, ieškoti tiesioginių kontaktų su vietos valdžia, sudaryti susitarimų švietimo srityje, trukdant Estijos gyventojų integracijai ir tokiu būdu įgyvendinant Maskvos skaldymo politikos tikslus, pažymėjo KaPo.

Paskelbti duomenys apie asmenis, nuteistus už išdavystę ir šnipinėjimą Rusijai

Estijoje po nepriklausomybės atkūrimo 1991 metais už valstybės išdavystę buvo nuteisti šeši asmenys, o už bendradarbiavimą su Rusijos specialiosiomis tarnybomis – 14 asmenų, antradienį pranešė estų saugumo policija (KaPo).

„Rusijos specialiosios tarnybos labai domisi Estija“, – sakė KaPo generalinis direktorius Arnoldas Sinisalu, pristatydamas metinį leidinį apie savo žinybos veiklą 2019 metais.

KaPo nurodė asmenų, dirbusių Rusijos specialiosioms tarnyboms, pavardes, taip pat tai, dėl ko konkrečiai jie buvo nuteisti. Visos šios pavardės anksčiau figūravo Estijos žiniasklaidos pranešimuose.

2019 metais už darbą Rusijos specialiosioms tarnyboms buvo nuteisti trys žmonės, tarp jų buvęs saugumo policijos pareigūnas, Estijos pilietis Vladimiras Kulikovas, kuriam už bendradarbiavimą su rusų Federaline saugumo tarnyba (FSB) buvo paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Už „nesmurtinius užsieniečio veiksmus prieš Estijos Respublikos nepriklausomybę ir suverenitetą“ penkerius metus kalėti buvo nuteistas Estijoje gyvenantis Rusijos pilietis, buvęs Estijos ginkluotų konfliktų ir karo tarnybos veteranų sąjungos „Relvavendlus“ valdybos narys Sergejus Kondratas.

Taip pat, KaPo duomenimis, su FSB bendradarbiavo Dmitrijus Kozlovas, rinkęs informaciją apie pasieniečių darbą Estijos pietuose.

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.8750

Top naujienos

Pasiturinčios vilnietės pažintis su užsieniečiu baigėsi skaudžia tragedija: prieš mirtį patyrė ypatingas kančias (116)

Vilniuje įsikūrusiai apartamentų nuomos bendrovei ir paplūdimio tinklinio mokyklai vadovavusios...

Sirijos diktatoriaus šeimoje prasidėjo karas (35)

XX a. trečiajame dešimtmetyje Ali Sulaymanas al Wahhishas gavo pravardę Al Assadas, arba Liūtas,...

Netoli Vilniaus – laimės terapija tarp gyvūnų: vykdami čia nedarykite vienos klaidos

Dubingių žirgyno pristatinėti tikrai nereikia – visi jį žino, tik ne visi yra buvę. Klausiu...

Šašlykai – baisi nuodėmė sveikatai? Jei atsiminsite kelias taisykles, galėsite valgyti be sąžinės graužaties (69)

Šašlykai – daugumos lietuvių labai mėgstamas, vasariškas ir... kartais netgi pavojingas...

Svarbesnis nei bet kada: nukraujavusių „Pacers“ viltys – į galingą Sabonio žaidimą (8)

Dvidešimt dviem NBA klubam ruošiantis artėjančiam 2019-20 metų sezono pratęsimui viena iš...

Grybavimo sezonas – kas jau dygsta ir kiek per valandą gali uždirbti patyręs grybautojas kokie miškai grybingesni – Lietuvos ar Lenkijos (44)

Apie grybavimo sezoną kalbamės su Valdu Kaubre, Valstybinės miškų urėdijos vadovu, gamtininku...

Marija Serbintatė. Kodėl moterys tiek daug atsiprašinėja? (2)

Ar žinojai, kad moterys žymiai dažniau atsiprašinėja už bet ką nei vyrai? Vedžiau...

Kokio maisto vengti per menstruacijas, o kokį valgyti: produktai, kurie gali turėti įtakos savijautai

Kai kurie produktai tikrai daro poveikį tam tikroms būsenoms ir procesams, kurie paprastai siejami...

Vakaruose pokario metais gimęs interjero stilius: taip papuošti savo namus išdrįsta ne kiekvienas

Popmeno įkvėptas retro stilius atspindi besikeitusias penkiasdešimtojo –...

Netikėta trijulių turnyro atomazga – favoritus nustelbė Utenos atstovai (4)

Šeštadienį Palangoje finišavo „Hoptrans 3x3“ turnyro pirmasis etapas. Jo nugalėtoja kiek...

|Maža didelių žinių kaina