aA
Estijos opozicinė Konservatyvi liaudies partija (EKRE) mano, jog būtina organizuoti naują referendumą dėl tolesnės šalies narystės Europos Sąjungoje.
Estijos opozicinė partija EKRE ragina rengti referendumą dėl tolesnės šalies narystės ES
© DELFI / Kęstutis Cemnolonskis

Tai sakoma sekmadienį partijos suvažiavime priimtame pareiškime.

Pareiškime EKRE pažymi, kad partija savo politiniu tikslu laiko estiško mentaliteto išsaugojimą, valstybės bei nacijos raidą ir tautos gerovės užtikrinimą.

„Mes su nerimu stebime įvykių raidą Europos Sąjungoje ir matome grėsmę mūsų nacionaliniam išlikimui, jei toliau tęsis dabar vykstantis valdžios koncentravimas Europos Komisijos rankose“, – rašoma pareiškime.

EKRE nuomone, Europos Sąjungos ateičiai didesnį pavojų kelia ne „būsimas „Brexit“Didžiosios Britanijos išstojimas iš Bendrijos, o po jo seksiantys bandymai paversti ES gigantiška valstybe.

„Visiškai akivaizdu, kad iš tokios sąjungos būriais ims trauktis tautos, mylinčios laisvę“, – pabrėžiama partijos pareiškime.

„Matome rimtas grėsmes mūsų saugumui tiek tuo atveju, jei Europos Sąjunga sutelks savo rankose klausimų, susijusių su valstybės gynyba, sprendimą, tiek tuo atveju, jei ES subyrės“, – rašoma pareiškime.

„Nuolaidžiavimas masinei imigracijai ir islamizacijai prisidengiant atvirumo politika, homoseksualumo ideologijos piršimas prisidengiant pakantumo politika, mokesčių ir biudžeto klausimų sprendimo centralizacija, įtakos periferiniams regionams stiprinimas pasitelkus biurokratinę ir korupcinę dotacijų sistemą yra nepriimtini laisvoms tautoms. Nepriimtina tai ir estams“, – pažymi ERKE.

Pareiškime keliančia baime vadinama perspektyva, kad Estijos gynybos klausimai būtų patikėti bendram 27 ES valstybių narių sprendimų priėmimo procesui.

„Tai reiškia, kad karinės agresijos atveju mes negalėsime iš karto patys pradėti priešintis, o turėsime laukti, kol prancūzai, vokiečiai, graikai, ispanai ir kiti nuspręs, ar reikia reaguoti ir jei reikia – kaip“, – rašoma opozicinės partijos pareiškime.

„Tai taip pat reiškia ir tai, kad mus privers dalyvauti didžiųjų Europos valstybių kariniuose veiksmuose Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose“, – mano EKRE.

Savo pareiškime EKRE pažymi, kad partija laiko normaliu dalyku glaudų bendradarbiavimą su Europos šalimis ekonomikos ir saugumo srityse ginant Estijos nacionalinius interesus.

„Tačiau mes negalime susitaikyti su didžiulės valstybės provincijos statusu, nes tokia padėtis įmanoma tik likvidavus demokratiją. Buvimas tokiame multikultūriniame monstre estų tautai neišvengiamai reikštų išnykimą po kelių kartų“, – mano EKRE.

Partijos nuomone, svarbiausių klausimų sprendimo teisė turi likti ES valstybių sostinėms.

„Klausimų, susijusių su imigracija ir politika dėl pabėgėlių, valstybės gynyba, mokesčių ir biudžeto politika, šeimos politika, sprendimas turi likti estų rinkėjų prerogatyva“, – pažymi partija.

„Po Didžiosios Britanijos priimto sprendimo trauktis iš ES Europos Komisija pristatė penkis galimus bloko ateities scenarijus, kurių keturi numato glaudesnę integraciją, o penktasis – grįžimą prie ES ištakų. Beje, pastarąjį scenarijų patys atmetė aukšti ES pareigūnai“, – rašoma EKRE pareiškime.

„Dėl Estijos narystės Europos Sąjungoje reikalingas visuomenės aptarimas. Mūsų nuomone, stiprėjančios integracijos fone būtina organizuoti naują referendumą šalies narystės Bendrijoje klausimu“, – pažymi partija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Skirmantas Malinauskas – apie byrančią Nausėdos komandą: kažkas ten negerai (33)

Ketvirtadienį pranešta apie didelius pokyčius šalies vadovo Gitano Nausėdos komandoje. Kaip sako...

Lietuvoje sergamumo koronavirusu rodiklis dar labiau sumažėjo, Estijoje tapo keturženklis (78)

Lietuvoje naujų atvejų užsikrėtimo koronavirusu ir mirtingumo rodikliai per savaitę dar labiau...

Po didelių sunkumų „Narbutas“ stato naują gamyklą: investuoja 25 mln. Eur, sukurs 50 darbo vietų (73)

Biuro baldų gamybos ir prekybos įmonė „ Narbutas International “ pandemijos pradžioje...

Grybauskaitė paskiepyta nuo koronaviruso: kviečiu nebijoti ir duoti tam virusui į kailį

Kadenciją baigusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė jau paskiepyta nuo koronaviruso. Apie tai...

Profsąjungų atstovės kritika Vyriausybei: nėra planų, kaip bus padėta labiausiai nukentėjusiai grupei (13)

Prezidentas ketvirtadienį su profesinių sąjungų atstovais aptarė geresnės darbuotojų apsaugos...

Didžiulis nerimas Telšių rajone: dingo kieme žaidęs 2 metų berniukas (51)

Telšių rajono policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio 2,4 metų berniuko ,...

„Kesko Senukų“ prezidentas Rakauskas: Vyriausybės rankomis perskirstoma rinka ir skriaudžiami šalies žmonės svarsto kreiptis į Europos teisingumo teismą (111)

Didžiausią remonto, statybos, buities prekių tinklą Baltijos šalyse valdančios bendrovės „...

Arūnas Milašius: tikroji istorija – tai žmonės. Maži, dažnai nepastebimi (1)

Delfi plius projekte „Istorijos skeveldros“ nugulę Arūno Milašiaus tekstai – tai...

Skelbia klaidinančią informaciją: kam skiepytis, jei vitaminas D suteikia tik vos mažesnę apsaugą nuo COVID-19 (3)

Socialiniuose tinkluose nerimsta bandymai juodinti vakcinas nuo COVID-19 ir tokiu būdu skatinti...

Katinas skrydžio metu užpuolė lėktuvo pilotą bei suniokojo kabiną: tai jau nebe pirmas toks incidentas

Lėktuvai – viena iš patikimiausių transporto priemonių planetoje. Kiekvienam skrydžiui...