aA
Kremliaus ruporu laikomos naujienų agentūros „Sputnik“ padalinio Estijoje interneto svetainės visi darbuotojai buvo priversti priimti sprendimą nuo sausio 1-osios išeiti iš darbo dėl šioje šalyje Maskvai taikomų sankcijų, remdamasi Rusijos valstybinės naujienų agentūros „Rossija segodnia“ spaudos tarnyba pranešė svetainė rus.postimees.
Dmitrijus Kiseliovas
Dmitrijus Kiseliovas
© Sputnik / Scanpix

Rusų naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, kad „Sputnik Estonia“ redakcijos darbas sustabdytas, bet ateityje bus pratęstas.

„Rossija segodnia“ pranešime spaudai sakoma, kad sprendimą nutraukti darbo santykius priėmė patys „Sputnik Estonia“ darbuotojai, nes jiems esą grėsė laisvės atėmimas iki penkerių metų.

„Deja, patirtis rodo, kad nepaisant regimo estų pareigūnų grasinimų absurdiškumo žurnalistų baudžiamasis persekiojimas šiandienos Europoje – realybė. Rizikuoti žmonių laisve mes niekaip negalime“, – nurodė platformą „Sputnik“ sukūrusi „Rossija segodnia“.

Tuo metu Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu gruodžio pabaigoje paskelbė, kad šalis agentūros „Sputnik“ vietos padaliniui taiko tik finansines sankcijas ir nebando blokuoti šio portalo ar kaip nors paveikti jo turinio.

Tai U. Reinsalu sakė interviu visuomeninio transliuotojo ERR naujienų portalui. Pasak ministro, finansinius suvaržymus portalui „Sputnik“ Estijoje nulėmė tai, kad Europos Sąjunga taiko sankcijas Rusijos žiniasklaidos grupei „Rossija segodnia“ vadovaujančiam Dmitrijui Kiseliovui, kuris „daro įtaką agentūros „Sputnik“ veiklai“.

„Tačiau noriu pabrėžti, kad jokių veiksmų dėl šio portalo turinio nebuvo. Šios finansinės sankcijos, mūsų vertinimu, kaip tik varžo ekonominę veiklą. Galvoju, kad tai pateisinama. Mes informavome Europos Komisijos juridinę tarnybą. Atitinkamos... agentūros Europos Komisijoje pareiškė, kad šie Estijos Respublikos žingsniai dėl minimo ES sankcijų reglamento taikymo yra tinkami“, – nurodė U. Reinsalu.

Pasak jo, D. Kiseliovas „iš tikrųjų yra vienas svarbiausių propagandininkų, pateisinančių Rusijos agresiją Ukrainos atžvilgiu“.

Ministras pridūrė, kad „Sputnik“ biuras Estijoje yra vienas šios žiniasklaidos grupės filialų, todėl jo atžvilgiu ir taikomos finansinės sankcijos.

Finansinės sankcijos pirmiausia reiškia tai, kad Estijos kredito įstaigos neatidaro banko sąskaitų agentūrai „Sputnik“ ir nepalaiko jo mokėjimų.

U. Reinsalu nesutiko su nuomone, kad taikydama sankcijas „Sputnik“ Estija elgiasi skubotai.

„Anksčiau Latvija, pavyzdžiui, remdamasi sankcijomis Dmitrijui Kiseliovui, blokavo portalus „Baltnews“ ir „Sputnik“ Latvijos teritorijoje. Kiek žinau, Lietuva, kaip ir Estija, ėmė taikyti finansines sankcijas „Rossija segodnia“ veiklai. Tai, žinoma, nėra unikalu“, – sakė Estijos užsienio reikalų ministras.

Paklaustas, kodėl Estija sankcijas „Sputnik“ ėmė taikyti tik dabar, nors šis portalas šalyje veikia nuo 2016 metų vasario 24-osios, U. Reinsalu tiesaus atsakymo nepateikė.

„Europos Sąjungoje yra specialių darbo grupių, kurios konsultuojasi ir keičiasi informacija, kaip interpretuoti ir vykdyti sankcijų politiką. Neatmetu galimybės, kad mūsų valdininkai, užsiimantys kova su pinigų plovimu, be abejo, įvertino ir išanalizavo kitų šalių praktiką, ypač Latvijos ir Lietuvos“, – sakė jis.

Anksčiau „Sputnik“ Estijoje vyriausioji redaktorė Jelena Čeryševa pareiškė, kad agentūrai draudžiama daryti lėšų pervedimus, jos mokesčiai įšaldyti, o nuomotojai spaudžiami nutraukti sutartis.

Be to, pasak jos, portalo darbuotojus estų pareigūnai įspėjo dėl galimos baudžiamosios atsakomybės už bendradarbiavimą su „Sputnik“.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(122 žmonės įvertino)
4.7377

Top naujienos

„Vilniaus vandenys" ir aplinkosaugininkai buvo akli: plastikas į Nerį tekėjo jau nuo praėjusių metų pabaigos (132)

Visą mėnesį į Nerį nuotekų vamzdžiu tekančios plastiko atliekos, apie kurias pranešė ne...

Savaitgalį Vilniuje praūžęs neblaivių nepilnamečių vakarėlis nesibaigs ramiai: pareigūnai aiškinasi detales (2)

Penktadienio vakarą Vilniaus centre jaunuoliai surengė audringą vakarėlį, kuriame su alkoholio...

Rojus, kuriame atostogauja egzotikos trokštantys lietuviai, – pavojingiausia šalis žemėje (18)

Atostogų kelionės šiuo metu ypač populiarios, jas dažnai renkasi šeimos ar draugų kompanijos....

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio diagnozę kasmet išgirsta šimtai moterų: kaip išvengti šios mirtinos ligos gydytojos atsako į skaitytojų klausimus (45)

Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai atliko pirmą išsamų prevencinės programos dėl gimdos...

Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau (229)

Premjeras pirmadienį interviu DELFI pareiškė, kad diskusijų dėl susisiekimo ministro Jaroslavo...

„Regitra“ įvardijo 5 būsimų vairuotojų prasimanymus, kuriais nereikėtų tikėti (34)

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „ Regitra “, kurioje retas nėra...

Ką sugalvojo Putinas? Ekspertai – apie realiausią scenarijų (52)

Nuo pat tos akimirkos, kai Rusijos prezidentas kreipėsi į Federalinę Asamblėją ir atsistatydino...

Pasipiktino aikštelių apmokestinimu šalia prekybos centrų: gerai neapsižiūrėjus galima gauti baudą (257)

Į DELFI redakciją kreipęsis vilnietis Eugenijus pasakojo pastaruoju metu susidūręs su nauja,...

Erika Umbrasaitė

Prancūzų meilė maistui ir etiketui

Prancūzai galbūt ir išrado meilės meną, bet už kulinarijos meną jie turi būti dėkingi...

Nuožmaus pasipriešinimo vėl sulaukęs „Žalgiris“ tritaškiais gelbėjosi Šiauliuose (191)

Vos prieš dvi dienas sensacingai Lietuvos krepšinio lygoje ( LKL ) „Šiauliams“ pralaimėjęs...