Estų užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets pirmininkaus šiam neformaliam virtualiam susitikimui iš studijos Taline, kur prie jos prisijungs Latvijos diplomatijos vadovas Edgaras Rinkevičius ir Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, pranešė Estijos užsienio reikalų ministerija.

Estija, kaip išrinkta JT Saugumo Tarybos narė, atkreipia dėmesį į įvykių mūsų regione, turinčių įtakos pasaulio saugumui, svarbą, todėl manome, kad labai svarbu išlaikyti padėtį Baltarusijoje Tarybos darbotvarkėje“, – sakė E.-M. Liimets.

„Po sausį įvykusios mūsų diskusijos Taryboje apie žiniasklaidos laisvės padėtį Baltarusijoje, situacija šalyje toliau šlijo. Buvo uždaryta žiniasklaidos priemonių, o politinių kalinių skaičius išaugo“, – pažymėjo ministrė.

„Be to, naudojamasi pažeidžiamais trečiųjų šalių piliečiais skatinant neteisėtą migraciją į kaimynines šalis. Žmogaus teisių pažeidimai ir hibridinė operacija prieš kaimynines valstybes turi akivaizdžių pasekmių tarptautinei taikai ir saugumui“, – pridūrė ji.

Pagrindinė susitikimo pranešėja bus JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisėms latvė Ilzė Brands Kehris.

Apie padėtį Baltarusijoje Tarybą informuos nepriklausomas analitikas iš Minsko Arciomas Šraibmanas, Tarptautinės atskaitomybės platformos Baltarusijai vadovas Jensas Modvigas, Viktorija Fiodorova iš Tarptautinės tyrimų dėl kankinimo Baltarusijoje komisijos ir Lenkijos užsienio reikalų instituto politikos analitikė Anna Maria Dyner.

Penktadienį rengiamą sesiją remia 32 valstybės – daugiau nei bet kada anksčiau. Tarp jų yra kelios Saugumo Tarybos narės ir kitos JT valstybės narės.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (66)