aA
Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier trečiadienį pareiškė, kad Bendrija nenusiteikusi apsimetinėti, kad derasi, perspėdamas Londoną, kad tikisi iš jo konkrečių pasiūlymų dėl „Brexit“.
Jeanas-Claude'as Junckeris, Michelis Barnier
© AFP / Scanpix

„Tikrai nekalbame apie apsimetinėjimą, kad deramės“, – sakė M. Barnier Europos Parlamento rūmuose Strasbūre.

„Šiose išskirtinėse ir sudėtingose derybose... esame atsakingi vykdyti šį procesą ryžtingai ir nuoširdžiai“, – pridūrė jis.

M. Barnier skatino tinkamai įvertinti „Brexit“ be susitarimo pasekmes ir teigė, kad pirmiausia dar reikės išspręsti daug Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES iškeltų klausimų ir tik tada bus galima tartis dėl ateities santykių, rašė „Reuters“.

„Patariu visiems nesumenkinti ir adekvačiai įvertinti išstojimo be susitarimo pasekmes, žinoma, pirmiausia Didžiajai Britanijai, bet taip pat ir mums“, – sakė M. Barnier.

Pagrindinis derybininkas Europos Parlamento nariams trečiadienį pasakė, kad išstojimo susitarimas, kuriame aptariamos piliečių teisės ir Airijos sienos klausimas, buvo tarsi pamatas tolesniems ekonominiams Didžiosios Britanijos ir ES santykiams.

„Noriu priminti, kad jei Didžioji Britanija bloką paliks be susitarimo, visi šie klausimai niekur nepradings... Praėjus jau maždaug trejiems metams nuo „Brexit“ referendumo, nebeturėtume apsimetinėti, kad deramės“, – sakė M. Bernier.

Jis taip pat pabrėžė, jog Didžiosios Britanijos atstovams neužtenka paaiškinti, kodėl apsidraudžiamąją priemonę reikėtų atšaukti. „Mums reikia teisiškai veikiančių priemonių, kuriomis sugebėtume išspręsti „Brexit“ sukeltas problemas.“

J. C. Junckeris: „Brexit“ be susitarimo pavojus – labai realus

Susitarimas, kuris garantuotų tvarkingą Didžiosios Britanijos išstojimą iš ES, yra vis dar įmanomas, tačiau „Brexit“ be susitarimo rizika yra taip pat „labai reali“, trečiadienį iki išstojimo termino likus šešioms savaitėms sakė Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris, rašo „Reuters“.

J. C. Junckeris kreipėsi į europarlamentarus ir teigė, kad Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį jam sakęs, jog Londonas vis dar siekia pereinamojo laikotarpio susitarimo, bet iš bloko išstos spalio 31 dieną – su arba be susitarimo. Salėje Strasbūre „Brexit“ remiantys parlamentarai po šios J. C. Junckerio pastabos ėmė ploti.

„Liko labai nedaug laiko. Išstojimo be susitarimo rizika yra labai reali“, – sakė J. C. Junckeris.

Remiantis Didžiosios Britanijos nepaprastosios padėties planu, blogiausiu atveju „Brexit“ be susitarimo atneštų didžiulių prekybos trikdžių, trūktų vaistų, šviežio maisto, galimai padaugėtų visuotinių neramumų.

„Toks staigus ekonominių ryšių nutraukimas ir pasitraukimas iš narystės, kuri galiojo jau net keturis dešimtmečius, gali būti Didžiosios Britanijos pasirinkimas, tačiau tai niekada nebuvo ES pasirinkimas“, – sakė J. C. Junckeris, parodydamas, kad bloko atstovai siekia išvengti kaltinimų, jei Didžioji Britanija bankrutuotų.

Europos Komisijos pirmininkas teigė, kad Londonas turi pateikti realistinių siūlymų, kuriais būtų galima keisti susitarime numatytą apsidraudžiamąją priemonę. Šį susitarimą priėmė buvusi premjerė Theresa May, tačiau jo nepatvirtino Didžiosios Britanijos parlamentas.

„Nesu emociškai prisirišęs prie Airijos sienos apsidraudžiamosios priemonės, – sakė J. C. Junckeris. – Paprašiau, kad premjeras pateiktų alternatyvų raštu.“

Pesimistiškam J. C. Junckerio tonui atitarė ir Suomijos Europos reikalų ministrė Tytti Tuppurainen, taip pat kalbėjusi parlamente Strasbūre. Ji teigė, kad „Brexit“ be susitarimo yra „gana tikėtina išdava“. Suomija šiuo metu pirmininkauja ES.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.7143

Top naujienos

Vilniuje neutralizuotas 100 kg sprogmuo: buvo evakuoti aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“ papildyta 23:33 val.  (251)

Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio...

Rusijos baruose lietuviams parsidavinėjančios studentės pyksta, kai jas vadina prostitutėmis (259)

„Sumokėk 1500 rublių (21 Eur) – praleisiu su tavimi naktį“, - Sankt Peterburgo naktiniuose...

Politiniu turizmu kaltinamas Narkevičius: nesigilinau į organizacinius niuansus (94)

Vos tris mėnesius pareigas einantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius viešai...

Šilumos banga džiugins ir savaitgalį: vėl kėsinsis į daugiamečius rekordus (2)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks šiltasis atmosferos frontas. Visame krašte bus debesuota,...

Buvęs aplinkos ministras šokiruotas: jei kalbame, kad išsigims gyvūnai, tai kas bus žmonėms (84)

„Ši problema tikrai nėra vien Alytaus. Nepaprastoji situacija, mano nuomone, turėjo būti...

Bestuburė Lietuvos rinktinė – vėl po Ronaldo kojomis: sumindyta dar nepadoriau nei Vilniuje (351)

Ketvirtadienio vakarą Algarvės stadione vykusiose atrankos į 2020-ųjų Europos futbolo...

Naujas ir itin efektyvus protestuotojų ginklas: lazeriais neutralizuoja dronus ir veidų atpažinimo sistemą apakina policijos sraigtasparnius (32)

Technologijos tapo esminiu Honkongo protestų elementu. Pasitelkiamos įvairiausios priemonės:...

Gimtadienio laukianti Jocytė: visi sako, kad aš – dar visai vaikas, tai gal dabar subręsiu (16)

Pirmose Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos moterų rinktinė užtikrintai įveikė...

Direktorius darbuotojus nustebino 70 tūkst. dolerių minimaliu metiniu atlyginimu (47)

Danas Price‘as – vadovas, kuris sugeba nustebinti. 35-erių metų kreditinių kortelių apdorojimo...

Pačios keisčiausios priežastys, dėl kurių poros atsisako sekso (11)

„Tuomet jie iškėlė vestuves ir gyveno ilgai bei laimingai…“ – mintyse ataidi tiek pasakose...