Remiantis J. Borrellio pranešimu, šis „itin griežtas teismo nuosprendis dar kartą aiškiai pademonstruoja politinį piktnaudžiavimą teismų sistema, siekiant daryti spaudimą aktyvistams, žmogaus teisių gynėjams ir visiems balsams, besipriešinantiems Rusijos neteisėtam agresijos karui prieš Ukrainą“.

Pasak diplomato, V. Kara-Murzos teismo procesas neatitiko tarptautinių sąžiningumo ir nepriklausomumo standartų. Kaip pažymima pranešime, ES ragina „Rusiją nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus asmenis, kalinamus pagal politiškai motyvuotus kaltinimus“. J. Borrellis pabrėžė, kad Bendrija solidarizuojasi su Rusijoje už žmogaus teises kovojančiais žmonėmis.

Kaip jau skelbta, Maskvos teismas pirmadienį Kremliaus kritikui V. Kara-Murzai skyrė 25 metų laisvės atėmimo bausmę. Tokios bausmės prokuratūra reikalavo už tariamą išdavystę, melagienų skleidimą ir neteisėtą veiklą „nepageidaujamoje“ organizacijoje.

Dar praėjusį antradienį V. Kara-Murza pareiškė, kad, nepaisant jam gresiančios ilgos kalėjimo bausmės, nesigaili dėl savo žodžių. Tačiau jis esą priekaištauja pats sau, kad jam nepavyko įtikinti pakankamai tautiečių ir politikų demokratinėse šalyse dėl pavojaus, kurį dabartinė Kremliaus vadovybė kelia Rusijai ir pasauliui.

Garsus aktyvistas kenčia nuo nervų ligos, vadinamos polineuropatija, pasak jo advokatų, atsiradusios po dviejų mėginimų jį nunuodyti 2015 ir 2017 metais. Jo būklė kalėjime pablogėjo, todėl jis negalėjo dalyvauti kai kuriuose posėdžiuose.

Vakaruose išsilavinimą įgijęs žurnalistas buvo artimas opozicijos lyderio Boriso Nemcovo, 2015 m. nušauto netoli Kremliaus, ir Michailo Chodorkovskio, buvusio oligarcho, tapusio V. Putino kritiku, bendražygis. Dauguma Rusijos opozicijos veikėjų yra kalėjime arba pabėgę iš šalies.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją