aA
Europos Komisija penktadienį iškėlė klausimų dėl savo būsimo vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai, dabartinio Ispanijos užsienio reikalų ministro Josepo Borrellio neapdairumo tviteryje – opaus, su ekstradicija susijusio Jungtinės Karalystės pareigūnų dokumento paskelbimo.
Josepas Borrellis
Josepas Borrellis
© AFP / Scanpix

Dokumentas, kuris nebuvo skirtas skelbti viešai, yra susijęs su Ispanijos prašymu Jungtinei Karalystei areštuoti ir išduoti katalonų politikę Clarą Ponsati, kuri užima akademinį postą viename Škotijos universitete.

Dokumente yra britų užklausimas per ES policijos bendradarbiavimo duomenų bazę Šengeno erdvei SIRENE, prašant daugiau informacijos, pagrindžiančios Ispanijos orderį. Ten buvo atskleisti kai kurie C. Ponsati asmens duomenys.

J. Borrellis dokumentą savo tviterio paskyroje paskelbė trečiadienį. Vėliau jis jį ištrynė, bet prieš tai buvo spėta padaryti ekrano kopijų, o katalonų europarlamentarė Diana Riber pateikė skundą ir pareikalavo uždrausti J. Borrelliui tapti naujuoju ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio ir saugumo politikai.

Europos Komisijos atstovė penktadienį žurnalistams sakė, kad „galioja labai aiškios taisyklės dėl galimybių naudotis Šengeno informacine sistema... ir mes reikalautume, kad visi gerbtų šių taisyklių raidę ir dvasią, ypač visus konfidencialumo reikalavimus“.

EK atstovė Mina Andrejeva taip pat sakė, kad tai Ispanijos reikalas, kuris neturėtų paveikti J. Borrellio būsimo darbo Europos Komisijoje.

„Šią tviterio žinutę p. Borrellis paskelbė kaip užsienio reikalų ministro pareigas einantis [asmuo]. Dabar šį reikalą turėtų nagrinėti atitinkamos nacionalinės institucijos“, – sakė ji, perduodama atsakomybę Madridui.

Už taisyklių pažeidimus – baudos

SIRENE duomenų bazės JK atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad informacija dokumente buvo skirta teisėsaugos pareigūnams ir teisėjams, o „ne plačiajai visuomenei“. Jis pridūrė, kad orderį išdavė Ispanija, todėl ji ir turi spręsti, ar buvo pažeistos kokios nors taisyklės paskelbiant tolesnį JK dokumentą.

Šaltinis Europos Komisijoje, kuris su AFP kalbėjosi iškėlęs anonimiškumo sąlygą, sakė, kad „Ispanijos pareigūnai privalo patikrinti, ar Borrellis turėjo teisę gauti tokią informaciją“.

Taisyklės numato baudas už konfidencialių dokumentų iš Šengeno duomenų bazės paskelbimą, pridūrė šaltinis.

72 metų J. Borrellis ES užsienio politikos vadovu turi tapti su naujos sudėties Europos Komisija, kuriai pirmininkaus Ursula von der Leyen.

Naujos sudėties Komisija turėjo pradėti dirbti šį lapkritį, bet jos darbo pradžia nukelta mažiausiai mėnesiui, nes kai kurie kiti paskirti eurokomisarai nebuvo patvirtinti Europos Parlamente.

Ispanijos išduotas Europos arešto orderis C. Ponsati yra dalis Madrido priemonių prieš tai, ką jis vadina katalonų separatistų politikų kurstymu maištauti Katalonijai 2017 metais nesėkmingai bandant atsiskirti nuo Ispanijos.

C. Ponsati yra tarp penkių Katalonijos pareigūnų, pabėgusių į Belgiją, kai Ispanija atleido Katalonijos vyriausybę ir įvedė tiesioginį valdymą.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Linksmybės Vilniaus daugiabutyje baigėsi didžiausiu siaubu: kaimynai papasakojo daugiau detalių (157)

Druskio g. Karoliniškėse daugiabutis tiek policijos savo kieme, ko gero, dar nebuvo matęs. Net...

Žmogžudystė Plungėje: žiauriai nužudyta moteris (2)

Pirmadienio vakarą, apie 19.40 val., Plungėje, Aušros g., rastas nužudytos 59 metų moters...

UEFA Euro 2020: Ispanija – Švedija gyvai (36)

Europos futbolo čempionate į mūšį stoja viena iš pirmenybių favoričių ir šeimininkių...

Penkiolikos vaikų mama Eglė – apie meilę, iššūkius ir buitį: kibiras bulvių pietums ir šeši skalbimai per dieną (58)

Delfi „Metų moterys 2021 ” rinkimuose nominuota Eglė Vaitkevičienė – išties išskirtinė...

BYPOL: Ramaną Pratasevičių sumušė pats Lukašenka (246)

Prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą nusistačiusių buvusių jėgos...

Didžiuosius vežėjus atstovaujantis Drižas: prastos darbo sąlygos – tai tik pavieniai atvejai, bet ne viso sektoriaus problema (26)

Krovinių pervežimo ir logistikos verslas Lietuvoje sukuria 8 proc. Bendrojo vidaus produkto –...

Čia gimiau, čia ir numirsiu: trisdešimtmetė ūkininkė Rasa griauna stereotipus apie Lietuvos kaimą (4)

Trisdešimtmetė Rasa Rasimaitė juokiasi, kad tame pačiame kaime ir gimė, ir mirs. Nors kitas...

Nutarė vaikus žindyti iki mokyklinio amžiaus: ar tai naudinga? (35)

Ar naudinga maitinti vaikus krūtimi iki mokyklos? Moteris, maitinanti krūtimi savo 5 m. dukterį ir...

Vienatvė lovoje: kada masturbacija pavojinga? (19)

Šiandien įprasta kalbėti apie fizinę ir psichinę masturbacijos naudą sveikatai. Seksologė...