aA
Europos Komisija penktadienį iškėlė klausimų dėl savo būsimo vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai, dabartinio Ispanijos užsienio reikalų ministro Josepo Borrellio neapdairumo tviteryje – opaus, su ekstradicija susijusio Jungtinės Karalystės pareigūnų dokumento paskelbimo.
Josepas Borrellis
Josepas Borrellis
© AFP / Scanpix

Dokumentas, kuris nebuvo skirtas skelbti viešai, yra susijęs su Ispanijos prašymu Jungtinei Karalystei areštuoti ir išduoti katalonų politikę Clarą Ponsati, kuri užima akademinį postą viename Škotijos universitete.

Dokumente yra britų užklausimas per ES policijos bendradarbiavimo duomenų bazę Šengeno erdvei SIRENE, prašant daugiau informacijos, pagrindžiančios Ispanijos orderį. Ten buvo atskleisti kai kurie C. Ponsati asmens duomenys.

J. Borrellis dokumentą savo tviterio paskyroje paskelbė trečiadienį. Vėliau jis jį ištrynė, bet prieš tai buvo spėta padaryti ekrano kopijų, o katalonų europarlamentarė Diana Riber pateikė skundą ir pareikalavo uždrausti J. Borrelliui tapti naujuoju ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio ir saugumo politikai.

Europos Komisijos atstovė penktadienį žurnalistams sakė, kad „galioja labai aiškios taisyklės dėl galimybių naudotis Šengeno informacine sistema... ir mes reikalautume, kad visi gerbtų šių taisyklių raidę ir dvasią, ypač visus konfidencialumo reikalavimus“.

EK atstovė Mina Andrejeva taip pat sakė, kad tai Ispanijos reikalas, kuris neturėtų paveikti J. Borrellio būsimo darbo Europos Komisijoje.

„Šią tviterio žinutę p. Borrellis paskelbė kaip užsienio reikalų ministro pareigas einantis [asmuo]. Dabar šį reikalą turėtų nagrinėti atitinkamos nacionalinės institucijos“, – sakė ji, perduodama atsakomybę Madridui.

Už taisyklių pažeidimus – baudos

SIRENE duomenų bazės JK atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad informacija dokumente buvo skirta teisėsaugos pareigūnams ir teisėjams, o „ne plačiajai visuomenei“. Jis pridūrė, kad orderį išdavė Ispanija, todėl ji ir turi spręsti, ar buvo pažeistos kokios nors taisyklės paskelbiant tolesnį JK dokumentą.

Šaltinis Europos Komisijoje, kuris su AFP kalbėjosi iškėlęs anonimiškumo sąlygą, sakė, kad „Ispanijos pareigūnai privalo patikrinti, ar Borrellis turėjo teisę gauti tokią informaciją“.

Taisyklės numato baudas už konfidencialių dokumentų iš Šengeno duomenų bazės paskelbimą, pridūrė šaltinis.

72 metų J. Borrellis ES užsienio politikos vadovu turi tapti su naujos sudėties Europos Komisija, kuriai pirmininkaus Ursula von der Leyen.

Naujos sudėties Komisija turėjo pradėti dirbti šį lapkritį, bet jos darbo pradžia nukelta mažiausiai mėnesiui, nes kai kurie kiti paskirti eurokomisarai nebuvo patvirtinti Europos Parlamente.

Ispanijos išduotas Europos arešto orderis C. Ponsati yra dalis Madrido priemonių prieš tai, ką jis vadina katalonų separatistų politikų kurstymu maištauti Katalonijai 2017 metais nesėkmingai bandant atsiskirti nuo Ispanijos.

C. Ponsati yra tarp penkių Katalonijos pareigūnų, pabėgusių į Belgiją, kai Ispanija atleido Katalonijos vyriausybę ir įvedė tiesioginį valdymą.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Japonijoje gyvenusi Kristina – apie nutylimas moterų pareigas santuokoje, grožio paslaptis ir tikrąjį geišų vaidmenį (42)

Japonija vis dar yra viena iš tų šalių, kuri apipinta įvairiais mitais. Uždari, darboholikai,...

Susigrąžinę dingusią dukrą tėvai atsitokėjo tik vėliau – kraupus radinys nepaliko abejonių (15)

Dauguma tėvų žino, kad vaikų auginimas yra nuolatinis darbas, reikalaujantis besąlygiškos...

Tarptautinė mokslininkų grupė atviru laišku kreipėsi dėl „Sputnik V“ vakcinos (235)

Tarptautinė mokslininkų grupė dar kartą išreiškė rimtą nerimą dėl Rusijoje gaminamos „...

Vaitulionis rėžė Raskevičiui: nereikia elementarių dalykų klykti mojuojant aukštakulniais ir vėliavomis (219)

Nors Partnerystės įstatymas aktualus visoms poroms, nuo pat diskusijų apie jį pradžios, jis...

Dėl žioplos klaidos įkliuvo garsios grupuotės lyderis: kokaino maišelyje – prekybos centro čekis (34)

Su teisėsauga bendradarbiaujančių nusikalstamo pasaulio atstovų liudijimai kaip reikiant...

Mantas Bertulis pasipiktino provokuojančiu TV3 darbuotojos pasiūlymu Šeimų maršui: užsidirbinėti iš žmonių susipriešinimo amoralu TV3: tokių idėjų nepalaikome ir netoleruojame (145)

Dar net neprasidėjęs „ Didysis šeimos gynimo maršas “ visuomenėje kursto aštrias diskusijas....

Parodė, kaip Turkijoje poilsiauja turtingiausi lietuviai: tai tikras atostogų rojus, kuriame pildomi visi norai (17)

Turkija , tai toli gražu ne tik taupių, ekonominės klasės turistų rojus. Šią šalį mėgsta ir...

Kuriama nauja variklių sistema perrašys kelionių lėktuvu istoriją: pasiektų iki 20 992 km/val. greitį (76)

Kelionė lėktuvu iš Niujorko į Los Andželą trunka apie 6 valandas, bet ateityje ji galėtų...

Havajuose gyvenanti rašytoja Rykštaitė negali suprasti, kodėl mūsų šalyje vengiama šios temos: tai rodo Lietuvos atsilikimą (20)

„Login 2021” pranešėja, rašytoja Vaiva Rykštaitė šiandien sau gali leisti rašyti apie...

Vitalija Guobė | D+

Išsiskyrus gyvenimas pavirto viena didžiule orgija: vos pajuntu vyro negebėjimą mane patenkinti, grubiai išspiriu jį iš lovos

Ilgalaikiai, bet jau mirę santykiai naikina ir vyrą, ir moterį, ir vienalytes poras. Išimčių...