Apie tai pranešta po to, kai Rusijos prokurorai paprašė skirti A. Navalnui dar 20 metų laisvės atėmimo bausmę dėl naujų kaltinimų „ekstremizmu“.

„ES taip pat įvedė ribojamąsias priemones dar 12 asmenų ir penkiems subjektams, Rusijoje atsakingiems už rimtus žmogaus teisių pažeidimus, – teigė Europos Vadovų Taryba (EVT). – Šios priemonės nukreiptos prieš... politiškai motyvuotus nuosprendžius opozicijos politikams, demokratijos aktyvistams ir garsiai pasisakantiems Kremliaus kritikams Aleksejui Navalnui ir Vladimirui Kara-Murzai.“

Blokas sankcionavo kalėjimo „IK-6“, kuriame laikomas A. Navalnas, vadovą Dmitrijų Nožkiną ir keturis jo pavaduotojus bei dar vieną įstaigos pareigūną. Kaip teigiama, „IK-6“ darbuotojai pritaikė A. Navalnui „žiaurų, nežmonišką ir žeminantį“ bausmių režimą, dėl kurio smarkiai pablogėjo opozicionieriaus sveikatos būklė.

Į sankcijų sarašą taip pat buvo įtrauktas Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) agentas Aleksandras Samofalas, kaltinamas dalyvavus apnuodijant opozicijos politiką V. Kara-Murzą.

Į sankcijų sąrašą įtrauktiems asmenims draudžiama atvykti į ES ir įšaldomas visas bloke esantis jų turtas.

Lina Linkevičiūtė (AFP)

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)