ES Taryba paskelbė priemones Mianmarui dėl „besitęsiančio smurto eskalavimo ir šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų po karinio perversmo prieš dvejus metus“.

Tai buvo penktasis ES sankcijų paketas pietryčių Azijos šaliai, kurią kariuomenė valdo nuo 2020 metų, kai kariškiai įvykdė perversmą prieš civilinę vyriausybę, vadovaujamą Aung San Suu Kyi, kuri šiuo metu yra kalėjime dėl kaltinimų korupcija, Europos laikomų fiktyviais.

Mianmarą krečia neramumai, chuntai, susidūrusiai su plačiai paplitusiu ginkluotu pasipriešinimu, ėmusis žiaurių represijų.

Vietos teisių gynimo grupė teigia, kad per pastaruosius dvejus metus žuvo 2 300 žmonių, o Jungtinių Tautų vaikų teisių agentūra UNICEF apskaičiavo, kad milijonas žmonių buvo priversti palikti namus.

Naujausios sankcijos taikomos Mianmaro investicijų ir užsienio ekonominių ryšių ministrui Kan Zawui, aukščiausiojo teismo pirmininkui Htun Htun Oo ir aukšto rango kariškiams.

Į sąrašą taip pat įtraukti rinkimų komisijos pareigūnai ir verslininkai, atstovaujantys su chunta susijusioms įmonėms.

Iš viso 84 asmenims ir 11 subjektų Mianmare dabar taikomos ES sankcijos, įskaitant draudimą išduoti vizas ir turto įšaldymą bloke.

„ES yra labai susirūpinusi dėl tebesitęsiančio smurto eskalavimo ir užtrunkančio konflikto, kuris išplito visoje šalyje ir turi regioninių pasekmių“, – sakoma ES Tarybos pareiškime.

Taryba pridūrė, kad padarys viską, kas įmanoma, kad asmenys, atsakingi už „žmogaus teisių pažeidimus, karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui“ po perversmo, būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją