„Po derybų su abiem šalimis užtikrinome, kad susitarimas, kuris turėjo baigtis kovo 19 dieną, bus pratęstas“, – sakė R. T. Erdoganas komentaruose, transliuotuose per Turkijos televiziją, likus kelioms valandoms iki vidurnakčio, kai susitarimas turėjo nustoti galios.

R. T. Erdoganas nenurodė, kuriam laikui pratęstas susitarimas. Ankara anksčiau sakė, kad nori pratęsti susitarimą 120 dienų, o Rusija pasisakė už pratęsimą 60 dienų.

„Šis susitarimas yra gyvybiškai svarbus pasauliniam maisto tiekimui. Dėkoju Rusijai ir Ukrainai, kurios nepagailėjo pastangų dėl naujo pratęsimo, taip pat Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui“, – sakė jis.

2022 metų vasario mėnesį Rusijai pradėjus plataus masto invaziją, Ukrainos Juodosios jūros uostus blokavo karo laivai.

Tačiau 2022 metų liepos mėnesį tarpininkaujant Turkijai ir JT sudarytas susitarimas, kurį pasirašė Kyjivas ir Maskva, leido saugiai gabenti didžiąją dalį grūdų eksporto. Lapkritį pradinis susitarimas buvo pratęstas iki kovo 18 dienos.

Ukraina iki karo buvo viena didžiausių pasaulio grūdų augintojų, o vadinamoji Juodosios jūros grūdų iniciatyva padėjo sušvelninti karo sukeltą pasaulinę maisto krizę.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją