Susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto atnaujinimas „priklauso nuo Vakarų šalių, kurios turi laikytis savo pažadų“, – sakė R. T. Erdoganas antradienį Ankaroje. Jis kaltino Vakarus nesiėmus priemonių, „kurios būtų leidusios Juodosios jūros iniciatyvos sukurtą teigiamą atmosferą paversti paliaubomis ir tada nuolatine taika“.

Turkijos pozicija yra „aiški“, kalbėjo R. T. Erdoganas ambasadorių konferencijoje Turkijos sostinėje. Jei karas išplistų į Juodąją jūrą, tai būtų „katastrofa mūsų regionui“. Tačiau sprendimą galima rasti, pridūrė jis, turėdamas omenyje neseniai vykusį pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Per šį pokalbį Ankara praėjusią savaitę „suprato Rusijos reikalavimus“, teigė R. T. Erdoganas, tačiau detalių neįvardijo.

Rusijai ypač reikalauja atšaukti su Vakarų sankcijomis susijusią jos žemės ūkio produkcijos ir trąšų eksporto blokadą. Praėjusį mėnesį Rusija pasitraukė iš vadinamojo grūdų susitarimo, kuris buvo pasiektas tarpininkaujant JT ir Turkijai. Šis susitarimas leido Ukrainai, nepaisant karo, gabenti grūdus Juodąja jūra. Nuo susitarimo įsigaliojimo prieš metus iš Ukrainos uostų taip buvo išplukdyta beveik 33 mln. tonų grūdų. Iš susitarimo pasitraukusi Rusija ėmė intensyviau atakuotu Ukrainos uostus, taip pat esančius palei Dunojų Ukrainoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)