Turkijos opozicija ir teisininkai savo ruožtu teigia, kad sprendimus dėl tarptautinių sutarčių gali priimti tik šalies parlamentas. Valdžios pareigūnai ginčija R. T. Erdogano išplėstus įgaliojimus, kurie nuo 2018 m. jam leidžia imtis savarankiškų sprendimų dėl tarptautinių sutarčių.

Prieštaringai vertinamas sprendimas pasitraukti iš moterų teises ginančios konvencijos įžiebė žmogaus teisių grupių protestus, o ES paragino Ankarą grįžti į 2011 m. priimtą sutartį, kurią R. T. Erdoganas pasirašė dar būdamas premjeru.

„Priimti tokį sprendimą – ne parlamentui. Opozicija apie tokius reikalus nieko nežino“, – reporteriams Stambule sakė R. T. Erdoganas.

„Mes priėmėme sprendimą. Mes traukiamės iš konvencijos lygiai taip pat, kaip ją pasirašėme. Tai labai paprasta“, – teigė Turkijos prezidentas.

Kritikų teigimu, R. T. Erdoganas gali imtis tolesnio piktnaudžiavimo savo įgaliojimais ir pasitraukti iš daugiau svarbių sutarčių, tokių kaip Europos žmogaus teisių konvencija.

Smurtas artimoje aplinkoje Turkijoje laikomas svarbia problema.

Vien 2020 m. šioje šalyje vyrai nužudė mažiausiai 300 moterų, rodo Turkijos platformos „We Will Stop Femicide“ duomenys.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)