aA
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas sureagavo į Europos Komisijos (EK) pirmininkės Ursulos von der Leyen pasisakymą, kuriame ji kalbėjo apie 100 tūkst. žuvusių Ukrainos karių (ir 20 tūkst. taikių gyventojų). Vaizdo įrašas jau ištrintas, frazė apie Ukrainos nuostolius irgi buvo pašalinta iš paskelbto kreipimosi teksto.

„Negalime patvirtinti šio skaičiaus, akcentuojame, kad Ukrainos armijos nuostoliai yra privati informacija, kurios atskleidimas yra ribojamas“, – leidiniui „Ukrainska pravda“ sakė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Ryšių su visuomene valdybos vadovas Bogdanas Senikas.

„Kita vertus, jeigu tai, ką pasakė Europos Komisijos vadovė, padės patraukti atsakomybėn šalį agresorę, galime tik pritarti veiksmams, kurie leis įstatymiškai nubausti tuos, kurie surengė ukrainiečių tautos genocidą“, – pridūrė jis ir pabrėžė, jog „reikia daryti viską, kad teisiamųjų suole atsidurtų visi asmenys, atsakingi už Ukrainos civilių ir kareivių mirtis.

Europos Komisijos politinės komunikacijos direktorė Dana Spinant socialiniame tinkle „Twitter“ paaiškino, kad U. von der Leyen paminėtas 100 tūkst. apima ir sužeistuosius.

„Dėkojame tiems, kurie atkreipė dėmesį į ankstesnėje šio vaizdo įrašo versijoje nurodytus netikslius skaičius. Iš išorės šaltinių gautoje suvestinėje turėjo būti nurodytos aukos, t. y. ir žuvusieji, ir sužeistieji, ir turėjo būti parodytas Rusijos brutalumas“, – sakė D. Spinant.

Delfi primena, kad U. von der Leyen pasiūlė įsteigti Jungtinių Tautų remiamą specializuotą teismą, kuris tirtų Rusijos agresijos nusikaltimus.

„Rusijos invazija į Ukrainą sukėlė mirtį, nusiaubė šalį ir atnešė neapsakomas kančias. Visi prisimename Bučos baisumus. Skaičiuojama, kad iki šiol žuvo daugiau kaip 20 000 civilių ir 100 000 Ukrainos karių“, – sakė ji.

Anot jos, Rusija turi sumokėti už savo baisius nusikaltimus, įskaitant agresijos nusikaltimus prieš suverenią valstybę: „Todėl, ir toliau remdami Tarptautinį baudžiamąjį teismą, siūlome įsteigti Jungtinių Tautų remiamą specializuotą teismą, kuris tirtų Rusijos agresijos nusikaltimus ir trauktų už juos atsakomybėn.“

„Esame pasirengę pradėti bendradarbiauti su tarptautine bendruomene, kad gautume kuo didesnę tarptautinę paramą šiam specializuotam teismui“, – pažymėjo EK pirmininkė.

Pasak U. von der Leyen, Rusija taip pat turi mokėti finansiškai už sukeltus niokojančius veiksmus: Skaičiuojama, kad Ukrainos patirta žala siekia 600 mlrd. eurų. Rusija ir jos oligarchai turi kompensuoti Ukrainai padarytą žalą ir padengti šalies atstatymo išlaidas.“

Ji teigė, jog EK turi priemonių priversti Rusiją susimokėti: „Užblokavome 300 mlrd. eurų Rusijos centrinio banko atsargų ir įšaldėme 19 mlrd. eurų Rusijos oligarchų lėšų.“

Europos Komisija, pirmininkės teigimu, kartu su partneriais gali sukurti šių lėšų valdymo ir investavimo struktūrą. Pajamos būtų panaudotos Ukrainai.

„Panaikinus sankcijas, šios lėšos turėtų būti naudojamos taip, kad Rusija sumokėtų visą kompensaciją už Ukrainai padarytą žalą. Kad tai būtų įmanoma, rengsime tarptautinį susitarimą su savo partneriais. Kartu galime rasti teisėtų būdų tai pasiekti“, – teigė U. von der Leyen.

„Baisūs Rusijos nusikaltimai neliks nenubausti“, – užbaigė pareiškimą EK pirmininkė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(113 žmonių įvertino)
3.6372

Top naujienos

Prispirti skandalo konservatoriai ėmė siūlyti tai, kam anksčiau nepritarė (1)

Atsisakyti Seimo narių neliečiamybės siūlantys konservatoriai prieš 2020-ųjų Seimo rinkimus...

Nori, kad kaupimas II pakopos pensijų fonduose būtų išrautas su šaknimis: konservatoriai suka uodegą (15)

Viskas apsivertė aukštyn kojomis: tie, kurie siūlė pensijų kaupimo II pakopos fonduose pertvarką...

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: išsigandę Vakarai keičia taktiką dėl Ukrainos  Rusijos raketa pataikė į gyvenamąjį namą Charkivo centre (2)

Vėlavimas aprūpinti Ukrainą daugkartinio paleidimo raketų sistemomis, oro gynyba ir tankais...

Kylant palūkanų normoms – gyventojams siūlo gelbėjimosi ratą: būtų galima skolintis „iš savęs“ (1)

Palūkanų normoms kylant į aukštumas, socialdemokratas Gintautas Paluckas siūlo Lietuvoje...

BBC: JK ministras prieš pat karą Maskvoje išgirdo bauginančius žodžius Johnsonas: Putinas grasino paleisti į mane raketą

BBC Rusijos tarnyba skelbia sužinojusi daugiau detalių apie paskutinį Jungtinės Karalystės...

Delfi Mokslas

Prie turistų pamėgtos kurortinės salos – sukrečiantis radinys jūros dugne: mokslininkai įspėja apie tiksinčią laiko bombą

Pasitelkę seisminių bangų tyrinėjimo technologiją, tyrėjai aptiko, kas slypi po netoli...

Pro daugiabučio langą Panemunėje iškritęs renginių vedėjas: kodėl jis neprisimena, kas tą naktį įvyko? (1)

„Aš pasakiau, kad man labai baisu eiti į viešumą. Sako, įsigykite akinius. Kai klaus koks...

Ukrainos gynėjai apie Rusijos karių pasirinktą kelią: jie susitelkė į dvi taktikas

Į savaitgalį įvykusius sprogimus Irane sureagavo ir Ukrainos valdžia. Ginklus Rusijai tiekiantis...

Kremliui lojalūs programišiai bandė keršyti Vokietijai už tankus su grotažyme #GermanyRIP: gavosi šnipštas

Kremliui lojali „ Killnet “ programišių grupuotė ėmėsi atakuoti Vokietijos IT...

Griauna įsitikinimus apie sportą: nustokite eiti į sales ir sportuoti tris kartus per savaitę (5)

Laidą pradėsime nuo patarimų tiems, kas nori tapti aktyvesni, į savo rutiną įtraukti daugiau...