aA
Vyras, kurio vaikai – vienerių metų dvynukai – mirė palikti įkaitusiame automobilyje, sakė galvojęs, kad prieš eidamas į darbą pristatė vaikus į lopšelį. Toks Niujorko policijai duotas pasiaiškinimas įrašytas ieškininiame pareiškime.
Žuvo automobilyje palikti du mažamečiai vaikai
© Stop kadras

„Maniau, kad prieš darbą užvažiavau į lopšelį ir tenai palikau vaikus. Mane buvo ištikęs sąmonės aptemimas. Mano kūdikiai negyvi. Aš nužudžiau savo vaikus“, – teismo dokumente cituojami 39-erių metų JAV piliečio Juano Rodriguezo pasakyti žodžiai.

Remiantis Niujorko policijos departamento pateikta informacija, J. Rodriguezas buvo sulaikytas ir jam pateikti kaltinimai pagal du su netyčine žmogžudyste susijusius punktus: dėl nužudymo per neatsargumą ir pavojaus vaiko gerovei kėlimo.

J. Rodriguezo advokatas Joey Jacksonas kanalui CNN nurodė, esą šeštadienį jo klientas darė nepaguodžiamo ir siaubingai sukrėsto žmogaus įspūdį.

„Rodriguezų šeima ištikta šoko. Dėl to, kas įvyko, J. Rodriguezo psichikos būklė dabar labai nestabili. Tai tiesiog siaubinga tragedija“, – sakė J. Jacksonas.

Dabar J. Rodriguezui gresia iki ketverių metų kalėjimo už nužudymą dėl neatsargumo ar labai susijaudinus ir iki 15 metų laisvės atėmimo už netyčinę žmogžudystę bausmė. Minėti kaltinimai buvo perskaityti šeštadienį. Tą pačią dieną, pasak Bronkso apylinkės prokuroro atstovės ryšiams su visuomene Patrice O‘Shaughnessy, J. Rodriguezas sumokėjo 50 tūkst. dolerių (44,9 tūkst. eurų) iš visos 100 tūkst. dolerių (90 tūkst. eurų) užstato sumos.

P. O‘Shaughnessy taip pat nurodė, kad J. Rodriguezas neprisipažino kaltu. Kitas jo teismo posėdis numatytas rugpjūčio 1 d.

J. Rodriguezas neturėjo jokių blogų intencijų, teigia advokatas

Kaip praneša Niujorko policijos departamentas, penktadienį Bronkso rajone pastatytame „Honda“ markės automobilyje buvo rasti gyvybės ženklų nerodantys dvynukai. Neilgai trukus buvo konstatuota, kad jie mirę.

Juanas Rodriguezas
Juanas Rodriguezas
© Stop kadras

Policijai ne iš karto pavyko išsiaiškinti tikslius kūdikių vardus: tik kiek vėliau buvo pranešta, kad tai – Luna ir Phoenixas Rodriguezai.

Kaip nurodoma kanalui CNN J. Jacksono perduotame ieškininiame pareiškime, dvynukai transporto priemonėje prabuvo nuo maždaug 8.00 iki 16.00 valandos, t. y. kol J. Rodriguezas buvo darbe – netoliese esančioje Veteranų reikalų departamentui pavaldžioje ligoninėje.

Vadinasi, iki tos akimirkos, kol kūdikių tėvas sugrįžo prie automobilio, dvynukai maždaug aštuonias valandas išbuvo uždaryti. Po šitiek laiko jie nebekvėpavo. Atlikus teismo medicinos ekspertizę paaiškėjo, kad abu vaikai perkaito: jų temperatūra viršijo 42 laipsnius.

Pasak advokato J. Jacksono, jo klientas neturėjo nė menkiausios intencijos sulaukti tokių pasekmių. „Labai liūdna, kad panašių įvykių nutinka įvairiose šalies vietose. Pernelyg dažnai turime kalbėti apie tokius kaip šis nutikimus“, – pridūrė jis.

„Labai gerai, kad daug kas teikia J. Rodriguezui palaikymą: jam padeda artimieji, žmona, draugai. Jis turėjo penkis vaikus, o dabar turi tris. Visi jaučiasi siaubingai sukrėsti“, – kalbėjo advokatas.

Jis nurodė, kad rajono prokuroras neteigia, jog incidentas buvo tyčinis, bet akcentuoja nedovanotiną aplaidumą ir nerūpestingumą.

„Labiausiai pabrėžiamas ypač didelis nerūpestingumas“, – sakė J. Jacksonas.

Dabar, anot advokato, ketinama pateikti prokurorui apeliacinį prašymą, kad byla būtų išspręsta lakantis teisingumo principų ir atsižvelgiant į šeimos patirtą širdgėlą bei skausmą.

„Ką gi daryti su tuo vyruku? Įkišti jį už grotų, atimti iš šeimos ir likusių vaikų? Koks gi sprendimas tokiu atveju būtų tinkamiausias?“ – retoriškai klausė J. Jacksonas.

Kalbėdamas šeštadienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje J. Jacksonas atkreipė dėmesį ir į tai, kad teisėjo prašymu J. Rodriguezas yra stebimas – taip mėginama užbėgti už akių galimai savižudybei. Rugpjūčio 1 d. vyro laukia kitas teismo posėdis, per kurį didžioji prisiekusiųjų žiuri nuspręs, ar kaltinamasis turi būti perduotas teismui.

J. Rodriguezas yra socialinis darbuotojas vienoje Niujorko ligoninėje.

„Jis buvo nuostabus tėvas. Vaikams suteikdavo viską, ko šie užsigeisdavo“, – sakė CNN kalbintas J. Rodriguezo bičiulis Temple‘as Barrosas. Jis taip pat pridūrė, kad vyresnėlė Rodriguezų duktė –ypač sumani mergaitė. „Motina negali patikėti tuo, kas įvyko, – sakė jis. – Jie nepriekaištingi tėvai. Aš ištiktas šoko.“

Ligoninės atstovas Jimas Connellis patvirtino, kad J. Rodriguezas – jų įstaigos darbuotojas, ir išplatino štai tokio turinio pareiškimą:

„Žinia apie tragediją sukrėtė visą ligoninės personalą. Žinodami, kad šiuo metu situacija tiriama vietos teisėsaugos institucijose, mes reiškiame nuoširdžią ir gilią užuojautą nelaimės ištiktai šeimai.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
4.3333

Top naujienos

Imperiją sukūręs milijardierius ruošiasi trauktis: žinomiausiai Europos technologijų bendrovei jis parengė staigmenų (5)

Hasso Plattneris net neturėjo savo nuosavo kompiuterio, kai įsteigė savo programinės įrangos...

Danams atsisakius parduoti Grenlandiją Trumpas atšaukia savo susitikimą su Danijos premjere papildyta 7.27 (212)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paskelbė, kad atideda savo artėjantį susitikimą...

Dvi taisyklės, kurias turi prisiminti rūke važiuojantis vairuotojas (10)

Per vasarą įpratusiems prie gerų oro sąlygų, giedro dangaus ir sauso asfalto vairuotojams tikra...

Nuovargis ir galvos skausmas gali įspėti apie pražiūrėtą organizmo sutrikimą: jums gali trūkti visai ne atostogų (3)

Nuovargis , galvos skausmas ir išsiblaškymas nebūtinai reiškia, kad per daug dirbate ir laikas...

Vengrijos sporto renesansas: kodėl „Sūduva“ gali smarkiai įskaudinti galingiausią valstybės veikėją? (8)

„Sportas atkurs vengrų savigarbą. Jei būsime užsispyrę ir visi vieningai to sieksime, galėsime...

Paskaičiavo, kiek kainuoja atostogos Latvijos pajūryje: Lietuvoje teks išleisti beveik dvigubai daugiau (44)

Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai...

Palangoje prie jūros dušinės „rekonstruotos“ į dviejų aukštų namą (29)

Palangoje , prie jūros, išdygo 500 kvadratinių metrų gyvenamąjį namą primenantis pastatas,...

Michaelo Jacksono pritariančiąja vokaliste buvusi Sheryl Crow prisimena mačiusi „išties keistą“ popmuzikos karaliaus elgesį (37)

Sheryl Crow prisiminė per savo darbo su Michaelu Jacksonu metus mačiusi „išties keistų“...

Po 22 metus trukusios santuokos Larry Kingas nusprendė išsiskirti su savo septintąja žmona Shawn (4)

Larry Kingas po beveik 22 metus trukusios santuokos nutarė skirtis su savo septintąja žmona Shawn...