aA


Neramumai Ukrainoje nesibaigia – pranešta, kad paliaubas dar šeštadienio rytą  Donecke sulaužė separatistų kovotojai, sekmadienį yra žinių apie naujus išpuolius.
Donecke bandyta šturmuoti oro uostą, pranešama apie rusų stovyklą prie Krymo
© AFP/Scanpix

Portalas news.liga.net praneša, kad pastarosiomis dienomis Donbase dar du žmonės žuvo, o trys buvo sužeisti. Tai „Facebook“ parašė Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

Taip pat teigiama, kad sekmadienio rytą separatistai bandė šturmuoti Donecko oro uostą. Apie tai pranešė Ukrainos saugumo atstovas Andrejus Lysenko. Pasak jo, bandymas šturmuoti oro uostą vyko apie 10 val.Ukrainos kariuomenė atrėmė ataką. UNIAN teigimu, susišaudymas oro uoste tęsėsi ir per pietus.

UNIAN naujienų agentūra taip pat nurodo, kad neramumai tęsiasi – teigiama, kad šeštadienio naktį Donecke, dviejose srityse, buvo vykdyti išpuoliai, apgadinti kai kurie pastatai. Apie 13 val. pranešta, kad prie sienos su Ukraina ties Krymu rusų kariai įkūrė stovyklą, atgabenama sunkioji technika.

Tiesa, ukraineičiams yra ir džiugių žinių – Ukrainos prezidentas informavo, kad naktį iš nelaisvės buvo paleista 12 ukrainiečių karių, laikytų Donbase.

„Šiandien (sekmadienį) buvo išlaisvinta 12 Ukrainos karių, kurie buvo laikomi nelaisvėje Donecke ir Luhanske", - teigiama socialiniame tinkle paskelbtame pranešime.

Anksčiau skelbta, kad maištininkai išlaisvino septynis Ukrainos karius. Vėliau pasiskelbusios Donecko liaudies respublikos atstovai pareiškė, kad mainai belaisviais gali būti atnaujinti sekmadienį.

Pastaruoju metu vyksta šalių derybos dėl sąrašo asmenų, kurie bus išlaisvinti.

Ukraina po paliaubų paskelbimo
Lenkija į Ukrainą nusiuntė sunkvežimius su humanitarine pagalbaTai praneša Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba."Savanoriai ir privačios kompanijos Lenkijoje Ukrainos kariuomenei ir civiliams paaukojo asmeninės higienos prekių, namų valymo priemonių ir medicininių atsargų", - teigė tarybos atstovas Andrijus Lysenka.Kijevą taip pat per Lenkiją pasiekė Vokietijos humanitarinės pagalbos konvojus. Produktai Ukrainos regionuose bus išdalyti iki spalio 12 dienos.Vokietijos savaitraščio "Spiegel" duomenimis, konvojus gabeno 740 tonų humanitarinės pagalbos, įskaitant statybų medžiagų, šildytuvų, antklodžių ir paklodžių.Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių tarybos duomenimis, nuo balandį prasidėjusio konflikto Rytų Ukrainoje žuvo mažiausiai 3 660 žmonių, 8 756 buvo sužeisti. Pietryčių Ukrainoje gyventojams trūksta švaraus geriamojo vandens, elektros ir kitų būtiniausių atsargų.
Ukrainos parlamento rinkimus EP stebėtojai stebės septyniuose miestuoseEuropos Parlamento (EP) stebėtojų misiją per Ukrainos parlamento rinkimus sudarys 15 narių. Jų darbas spalio 24 dieną prasidės septyniuose Ukrainos miestuose, sakoma Europos Sąjungos (ES) delegacijos Ukrainoje pranešime spaudai, kuriuo remiasi "RIA Novosti".Pranešime teigiama, kad EP stebėtojai apsilankys septyniuose Ukrainos miestuose - Kijeve, Černigove, Čerkasuose, Lvove, Odesoje, Charkove ir Dnepropetrovske. Kaip pranešama, delegacijai vadovaus kroatų diplomatas Andrejus Plenkovičius."Artėjantys parlamento rinkimai Ukrainoje yra svarbūs dėl demokratijos sutvirtinimo šalyje", - pranešime cituojamas A. Plenkovičius. Jis pažymėjo, kad EP delegacijai "kartu su kitais tarptautiniais partneriais" teks svarbus vaidmuo siekiant užtikrinti, kad rinkimai vyktų "laisvai ir sąžiningai".Rugpjūčio 27 dieną Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė dekretą paleisti šalies parlamentą - Aukščiausiąją Radą. Pirmalaikiai rinkimai numatyti spalio 26 dieną.
Per apšaudymus Rytų Ukrainoje žuvo vienas žmogus, 3 sužeistiArtilerijos sviediniui Donecke pataikius į prekybos centrą, žuvo mažiausiai vienas žmogus, 3 sužeisti, skelbia „Reuters“.„Reuters“ operatorius Donecke matė mažiausiai vieną žuvusį ir tris sužeistus žmones po to, kai artilerijos sviedinys pataikė į prekybos centro stogą.Anot vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ vadovo Aleksandro Zacharčenkos, per ataką buvo sužeisti devyni žmonės.„Nežinau, kaip veikia paliaubos šiame regione, ar jos iš viso veikia“, – retoriškai klausė separatistų lyderis.Mūšiai šalies rytuose verda, nepaisant rugsėjo 5-ąją Minske sutartų paliaubų. Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių tarybos duomenimis, nuo balandį prasidėjusio konflikto Rytų Ukrainoje žuvo mažiausiai 3 660 žmonių, 8 756 buvo sužeisti
V. Nuland: didžiausia grėsme Ukrainos ateičiai – korupcijaJungtinės Valstijos sveikina Ukrainos parlamentą, pirmuoju skaitymu pritarusį antikorupcijos įstatymų pluoštui, ir pažada stebėti, kaip jų laikomasi, pareiškė antradienį JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland .„Noriu pagirti Aukščiausiąją Radą, priėmusią antikorupcinius įstatymus“, – sakė ji susitikusi su studentais Kijeve, bet tuoj pridūrė, kad tai buvęs kol kas tik pirmas svarstymas, tad dar laukia antrasis.V.Nuland paragino Ukrainos parlamentui žengti šį antrą žingsnį ir pridūrė, kad Jungtinės Valstijos atidžiai stebės, kaip šių įstatymų laikomasi praktiškai.Studentams ji pažymėjo, kad „didžiausia grėsmė Ukrainos ateičiai – tai korupcija“, ir paragino juos kovoti su korupcijos apraiškomis šalyje, ginti teisingumą.„Jūs turite kovoti už taiką, vienybę, prieš korupciją, kovoti už švarią ir atskaitingą Ukrainos vyriausybę“, – sakė V.Nuland.„Jūs stovėjote už tai (Maidane), jūs turite kovoti už laisvą žiniasklaidą, kautis už teisingumą“, – pareiškė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja.Reuters/Scanpix nuotr. 
D. Tymčukas: separatistai naudojasi automobiliais su ESBO simbolikaSkelbiama, kad prorusiškai nusiteikusių separatistų lyderiai bando pasprukti automobiliais, puoštais Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) simbolika. https://www.delfi.lt/news/daily/world/d-tymcukas-separatistai-naudojasi-automobiliais-su-esbo-simbolika.d?id=66048362" target="">Plačiau...
Ukrainą pirmadienį pasiekė pirmieji neginkluoti bepiločiai orlaiviai, kuriuos naudos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pareigūnai, prižiūrintys paliaubas separatistiniame rytiniame regione, pranešė ESBO.Plačiau. - čia
I. Strelkovas keičia giesmę: pagalbos iš Rusijos nesitikėkiteRusija nesuteiks realios pagalbos nepripažintos Novorusijos respublikos piliečiams. Gali pasikartoti Pietų Osetijos situacija.Plačiau skaitykite čia. 
Nekokybiška neperšaunamoji liemenė pražudė Ukrainos karįPlačiau skaitykite čia. 
Per mūšius Rytų Ukrainoje vėl yra aukųPraėjus mėnesiui nuo paliaubų įsigaliojimo per naujus mūšius Rytų Ukrainoje žuvo mažiausiai 16 žmonių.Per susirėmimus dėl strategiškai svarbaus separatistų bastiono Donecko oro uosto kariuomenė nušovė 12 separatistų, Kijeve pranešė Saugumo taryba. Taip pat žuvo du kariai bei dar du buvo sužeisti, sekmadienį pareiškė tarybos atstovas Vladimiras Polevojus. Donecko valdžia pranešė apie savaitgalį žuvusius du civilius.Spėjama, kad per kelis mėnesius trunkančius mūšius tarp vyriausybinių dalinių ir prorusiškų separatistų žuvo apie 3 500 žmonių. Konfliktuojančios šalys prieš mėnesį, rugsėjo 5-ąją, susitarė dėl neriboto ugnies nutraukimo.
Maskva ir Raudonasis Kryžius pasmerkė atakas DoneckeMaskva ir Tarptautinis Raudonasis Kryžius (IKRK) pasmerkė ataką Donecke, per kurią žuvo IKRK darbuotojas šveicaras, skelbia „RIA Novosti“.Vyras žuvo, kai netoli organizacijos biuro sprogo artilerijos sviedinys. Maskva pareikalavo objektyvaus tyrimo.Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime rašoma, kad Ukrainos vyriausybė neapgalvotai visą atsakomybę dėl šveicaro mirties permetė Raudonojo Kryžiaus organizacijai.„Kijevas nenori pripažinti akivaizdaus dalyko, kad Donecko sritį kontroliuoja savigynos pajėgos, o apšaudymas įvyko iš Ukrainos pajėgų pozicijų. Mes smerkiame tokius veiksmus, kurie akivaizdžiai pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę. Reikalaujame objektyvaus ir nuodugnaus tyrimo dėl IKRK darbuotojo žūties ir teisingumo įvykdymo“, – teigiama užsienio reikalų ministerijos pranešime.Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Pan Gi Munas (Ban KI-moon) tvirtino, kad incidentas dar labiau išryškino paliaubų Rytų Ukrainoje trapumą. Sekretorius ragino visas puses vykdyti taikos memorandumo nuostatus.IKRK atstovai taip pat pasmerkė apšaudymus Rytų Ukrainoje ir tvirtino, kad apšaudymai vyksta neapgalvotai ir nesirenkant aukų bei pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę.
Rusija kaltina Ukrainą dėl Raudonojo Kryžiaus pareigūno žūtiesRusija penktadienį pareiškė, kad akivaizdžiai Ukraina yra kalta dėl šveicaro Raudonojo Kryžiaus darbuotojo žūties per kovas Donecke.„Kijeve nepanorėjo pripažinti akivaizdaus (fakto): apšaudytas Donecko rajonas yra teritorijoje, kontroliuojamoje pašauktinių, o šaudyta iš pozicijų, užimtų Ukrainos jėgos struktūrų“, – sakoma Rusijos URM atstovo Aleksandro Lukaševičiaus komentaruose.Šveicarijos Raudonojo Kryžiaus darbuotojas žuvo ketvirtadienį Ukrainos prorusiškų separatistų tvirtovėje Donecke per intensyvų šaudymą. Ukrainos vyriausybės pajėgos ir prorusiški separatistai penktadienį kaltino vieni kitus dėl šio užsieniečio pagalbos darbuotojo žūties.Maskva piktinasi „skubria reakcija“, kuria pasižymėjo Kijevo valdžia „paskubėjusi nusikratyti atsakomybės dėl šios autoritetingos tarptautinės humanitarinės organizacijos bendradarbio žūties“.„Ryžtingai smerkiame tokio pobūdžio veiksmus, kurie yra šiurkštus tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimas“, – nurodė A.Lukaševičius, reikalaudamas objektyvaus šio nužudymo tyrimo.Rusija taip pat išreiškė užuojautą Raudonajam Kryžiui ir žuvusiojo artimiesiems.
Antiteroristinės operacijos zonoje per praėjusias paras prorusiški separatistai penkis kartus mėgino šturmuoti Ukrainos pajėgų punktus šalia Starognativkos, Nevelsko ir Popasnos, ir du kartus – Donecko oro uostą, praneša tsn.ua.Daugiau – čia.
Donecke žuvo Raudonojo Kryžiaus darbuotojas šveicarasPlačiau skaitykite čia. 
Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį telefonu kalbėdamasi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pabrėžė, kad Maskva turi pareigą sutramdyti prorusiškus separatistus Ukrainoje, sakė Vokietijos vyriausybės atstovas.Daugiau – čia.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė ketvirtadienį, jog viliasi, kad Ukrainos parlamento rinkimai spalio 26-ąją padės įvesti stabilumą šalyje, skelbia „Reuters“.Daugiau – čia.
Žaibiška Vakarų reakcija: laukite naujų sankcijų.Daugiau – čia.
Per naujus susirėmimus Donecko oro uoste vyriausybinės pajėgos nukovė mažiausiai septynis separatistus ir dar dešimt sužeidė, ketvirtadienį Kijeve sakė kariuomenės atstovas.Daugiau – čia.
Rusija vis dar gali destabilizuoti Ukrainą, sako naujasis NATO lyderisPaliaubos Ukrainoje suteikia vilties, tačiau Rusija vis dar turi galių destabilizuoti padėtį šalyje, trečiadienį pareiškė NATO naujasis generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.„Paliaubos Ukrainoje suteikia galimybę, bet Rusija išsaugojo savo gebėjimą destabilizuoti Ukrainą. Rusija toliau pažeidžia tarptautinę teisę“, – sakė J.Stoltenbergas spaudos konferencijoje, kurioje kaip Aljanso vadovas dalyvavo pirmą kartą.J.Stoltenbergas vis tik ištiesė alyvmedžio šakelę Rusijai, pareikšdamas, kad jis nemato prieštaravimų tarp konstruktyvių santykių su Rusija siekimo ir pasisakymo už stiprų NATO.
Ukraina nedalyvaus tilto per Kerčės sąsiaurį statyboje, dėl kurio seniau tartasi su RusijaUkraina nutraukė sutartį su Rusija dėl bendrų veiksmų susisiekimui per Kerčės sąsiaurį pagerinti, pareiškė trečiadienį Ukrainos ministrų kabineto ministras Ostapas Semerakas.„Pagal minėto susitarimo normas mes turėjome per pusę metų iki nutraukimo pateikti diplomatinius pranešimus. Mes tai padarėme. Ir visiškai ramiai galiu pasakyti, kad mes tą susitarimą nutraukėme, priėmę sprendimą vyriausybės posėdyje“, – sakė jis per spaudos konferenciją Kijeve.Rusijai aneksavus Krymą, tiltą per Kerčės sąsiaurį statys Rusija; planuojama statybą baigti 2018 metais.„Esu įsitikinęs, kad Rusija mums ne brolis ir ne tolimas giminaitis, net ne geranoriškas kaimynas. Ir jokių bendrų projektų, kurie galėtų sukurti draugystės koridorių, nebus“, – pabrėžė O.Semerakas.
Ukrainos prorusiški sukilėliai veikiausiai baigia užimti Donecko oro uostąUkrainos prorusiški separatistai tikriausiai baigia užimti pagrindinį oro uostą prie savo tvirtovės – rytinio Donecko miesto, o toks pasiekimas sukilėliams būtų strategiškai svarbi pergalė ir dar labiau susilpnintų trapias paliaubas su Kijevo vyriausybe.Vienas sukilėlių vadas blokavimo poste netoli oro uosto sakė naujienų agentūros AP reporteriui, kad sukilėliai kontroliuoja didžiąją dalį to objekto, kuris buvo vienų iš įnirtingiausių kautynių židinys tame regione pastarąsias kelias savaites.Iš toli matėsi, kad artilerijos sviediniai į oro uostą skrieja iš vyriausybės pajėgų pozicijų Donecko prieigose, todėl tikėtina, Kijevas oro uosto jau nekontroliuoja.Žurnalistai taip pat matė tris žmones, kurie žuvo, kai artilerijos sviedinys sprogo vienos mokyklos kieme Donecko šiauriniame gyvenamajame rajone netoli oro uosto.
Donecke artilerijos sviedinys pataikė į mokyklą, yra sužeistųPlačiau skaitykite čia. 
NATO: Ukrainoje vis dar yra šimtai Rusijos kariųPlačiau skaitykite čia. 
Nepaisant paliaubų, kova dėl Donecko oro uosto tęsiasiPareigūnai Rytų Ukrainoje pranešė, kad Donecko oro uosto teritorija, kurioje vyriausybinės pajėgos bando pasipriešinti prorusiškiems separatistams, ir toliau apšaudoma iš artilerijos pabūklų, skelbia BBC.Mūšiai verda nepaisant rugsėjo 5 dieną Minske sudaryto susitarimo dėl paliaubų, kurio laikomasi didžiojoje Rytų Ukrainos teritorijoje.Ukrainos žiniasklaidos pranešimais, sukilėliai raketomis „Grad“ apšaudė ukrainiečių karių pozicijas oro uoste. Separatistai tvirtina atidengę ugnį, reaguodami į šaudymą iš pabūklų. Ukrainos kariuomenės atstovas Vladislavas Selezniovas pažymėjo, kad separatistai 6.15 val. vietos laiku pradėjo apšaudyti karių pozicijas oro uoste.Apie raketų „Grad“ ugnį taip pat pranešama Popasnajos mieste, Luhansko regione. Luhansko regiono atstovo Genadijaus Moskalio teigimu, per ataką Popasnajoje žuvo keli žmonės, dar keli nukentėjo. Miestas yra ukrainiečių pajėgų kontroliuojamoje teritorijoje į vakarus nuo Luhansko miesto, kurį yra užėmę separatistai. Sukilėliai neigia šaudę „Grad“ raketomis šioje teritorijoje.Rusijos naujienų agentūrai „RIA Novosti“ Donecko separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka sakė, kad jo pajėgos antradienį atidengė ugnį tik po to, kai ukrainiečių kariai oro uoste „pradėjo šaudyti į Donecką“. Pats miestas vis dar yra sukilėlių rankose.
Ukrainoje trapios paliaubos ir sutartis dėl pajėgų atitraukimo antradienį atsidūrė ant žlugimo slenksčio po virtinės prorusiškų separatistų atakų, tapusių didžiausiu smurto prasiveržimu per ilgesnį nei mėnesio laikotarpį ir nusinešusių devynių vyriausybės pajėgų karių gyvybes.Daugiau – čia.
Maskva kaltina Kijevą vykdant genocidą Ukrainos rytuose.Daugiau – čia.
Ukraina Rusijos pareigūnams iškėlė bylą.Daugiau – čia.
Siūlo dislokuoti bepiločius paliaubų Ukrainoje stebėjimuiPrancūzija ir Vokietija pasiūlė dislokuoti bepiločius orlaivius siekiant padėti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) sustiprinti paliaubų Ukrainoje stebėjimo misiją, pirmadienį pranešė Prancūzijos užsienio reikalų ministerija, kuria remiasi "Reuters".ESBO atstovas Shivas Sharma kiek anksčiau rugsėjį sakė, kad grupė iki mėnesio pabaigos ar spalio pradžioje pasiųs du bepiločius, o vėliau bus dislokuota daugiau šių orlaivių."ESBO prašymu Prancūzija ir Vokietija pasiūlė suteikti bepiločių, skirtų paliaubų vykdymo stebėjimui", - sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Romainas Nadalas.Nepaisant rugsėjo 5 dieną sudarytų paliaubų, mūšių neišvengta Rytų Ukrainoje prie Donecko tarptautinio oro uosto, kurį kontroliuoja vyriausybinės pajėgos. Pirmadienį kariuomenės atstovas informavo, kad separatistams netoli oro uosto teritorijos apšaudžius Ukrainos kariuomenės šarvuočius mirė septyni kariaiPasak R. Nadalo, ESBO šiuo metu svarsto pasiūlymą dėl bepiločių, tačiau daugiau informacijos nepateikė.
Rusija pirmadienį dar kartą perspėjo, kad imsis atsakomųjų priemonių, jeigu Europos Sąjunga (ES) arba Ukraina tęs laisvosios prekybos sutarties įgyvendinimą.Daugiau – čia.
Prorusiški separatistai pranešė apie penkis žuvusius kovotojus ir aštuonis sužeistuosius savo gretose. Donecko valdžios duomenimis, taip pa žuvo trys civiliai.
Ukrainoje per sukilėlių ataką žuvo septyni kariai, nors tebegalioja paliaubos.Daugiau – čia.
Nacionalistai Charkovo miesto centre nuvertė Lenino skulptūrą. Pranešama, kad tokį žingsnį palaikė Ukrainos pareigūnai, praneša BBC.Daugiau – čia.
Nufilmavo užsidegusią gamykląPranešama, kad Donecke dėl karinių veiksmų užsidegė gamyklahttps://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5a9bTg53CcA
Neramumai Ukrainoje nesibaigia Pranešta, kad paliaubas dar šeštadienio rytą Donecke sulaužė separatistų kovotojai, sekmadienį yra žinių apie naujus išpuolius. Daugiau skaitykite čia.
Apklausa: kas laimės pirmalaikius rinkimus Ukrainoje?Plačiau skaitykite čia. 
Berlynas: separatistų planai kenkia taikos procesuiUkrainos prorusiškų separatistų planai lapkritį surengti vietos valdžios rinkimus kelia pavojų Minske pasirašytam paliaubų susitarimui ir gali destabilizuoti padėtį, penktadienį pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministerija.„Separatistų paskelbti planai lapkričio 2 dieną surengti vadinamuosius parlamento rinkimus aiškiai pažeidžia rugsėjo 5-osios Minsko susitarimą ir kenkia trapiam taikos procesui“, – sakė URM atstovė Sawsan Chebli.Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad Kijevas ir „visas pasaulis“ nepripažins tokių rinkimų. Ukraina siūlo rytinėse srityse, kurias sukilėliai yra paskelbę „liaudies respublikomis“, gruodį surengti vietos valdžios rinkimus, prižiūrimus Kijevo vyriausybės.S.Chebli pridūrė, kad Vokietija neįžvelgia priežasčių sušvelninti sankcijas Rusijai, kol Minsko susitarimas nebus visiškai įgyvendintas.
Aukšto rango Ukrainos ir Rusijos kariškiai penktadienį susitiko nustatyti siūlomos „buferinės zonos“ ribas rytų Ukrainoje, iš kurios Kijevo vyriausybės ir prorusiškų separatistų pajėgos atitrauks artileriją ir kitą sunkiąją ginkluotę, pranešė ukrainiečių kariškiai.Daugiau – čia.
Porošenka yra prieš taikdarių dislokavimą UkrainojeUkrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad Donbase nebus jokio taikdariško kontingento.„Nebus jokių taikdariškų kontingentų, nes taikdariškų kontingentų panaudojimo patirtis Padniestrėje ir kituose įšaldytuose konfliktuose atvedė prie to, kad valstybės praranda suverenitetą tai teritorijai“, – pareiškė P.Porošenka per spaudos konferenciją ketvirtadienį Kijeve.„Ukrainos teritorijoje nebus jokių taikdariškų kontingentų“, – pabrėžė jis, atsakydamas į klausimą, ar verta svarstyti klausimą dėl taikdariško kontingento įvedimo į Donbasą.P.Porošenka priminė, kad padėtį Ukrainoje stebi speciali padidinta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misija.„Šiandien Ukrainoje dirba 500 šios misijos inspektorių“, – pridūrė prezidentas.
Ukrainos lyderis prašo TVF ir Vakarų daugiau finansinės paramosUkrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį paprašė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Vakarų pagalbos nacionalinei valiutai grivinai stabilizuotią.Nuo metų pradžios, prasidėjus konfliktui su prorusiškais separatistais šalies rytuose, grivinos vertė, lyginant su doleriu, smuko 40 procentų.Kalbėdamas spaudos konferencijoje Kijeve P.Porošenkas sakė, kad darys viską, ką gali, kad apsaugotų griviną nuo išpuolių ir „spekuliacinių“ operacijų.Tačiau, pasak jo, dabartinė 17 mlrd. JAV dolerių TVF paskolos programa turės būti peržiūrėta dėl karo rytuose.Ukraina taip pat paprašė vieno milijardo eurų papildomos makrofinansinės pagalbos iš Europos Sąjungos ir dar vieno milijardo dolerių finansinių garantijų iš JAV, pranešė jis.
Ukrainos prezidentas pristatė svarbiausias planuojamų reformų kryptis.Daugiau – čia.
P. Porošenka priešinasi separatistų organizuojamiems rinkimamsUkrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį pareiškė, kad Kijevas ir kitos pasaulio šalys nepripažins prorusiškų separatistų organizuojamų rinkimų į regiono parlamentus, skelbia "Reuters".Aukščiausiosios Rados Kijeve priimtas įstatymas dėl specialaus statuso Doneckui ir Luhanskui regionų valdžios rinkimus numato gruodžio 7-ąją. Tačiau separatistai, įkūrę vadinamąsias Luhansko ir Donecko liaudies respublikas, teigia norintys prezidento ir įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimus surengti lapkričio 2-ąją be Kijevo kišimosi."Ukraina ir kitos pasaulio šalys šių rinkimų nepripažins. Tikiuosi, kad Rusija - taip pat", - separatistų ketinimus komentavo P. Porošenka.
B. Obama siūlo atšaukti sankcijas Rusijai, jeigu ji pakeis kursą Ukrainos atžvilgiu.Daugiau – čia.
Tikisi pateikti prašymą dėl ES narystės „per ateinančius šešerius metus“Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė ketvirtadienį pateiksiantis didelio masto socialinių ir ekonomikos reformų planą, kuris leistų šaliai per ateinančius šešerius metus prašyti narystės Europos Sąjungoje (ES).Ukrainos parlamentas rugsėjo 16 dieną ratifikavo istorinę asociacijos su ES sutartį, nors jos dalies, reglamentuojančios prekybos ryšius, įgyvendinimas buvo atidėtas iki 2016 metų sausio, siekiant nuraminti Rusiją, kuri teigia, kad tas susitarimas bus žalingas jos rinkoms.P.Porošenka, sakydamas kalbą šalies teisėtvarkos pareigūnams, taip pat pažymėjo, kad pastarosios paros suvestinėje apie padėtį konflikte su prorusiškais separatistais rytų Ukrainoje nebuvo informacijos apie žuvusius ir sužeistuosius – pirmąkart per daugelį mėnesių. Prezidentas pabrėžė, kad paliaubų susitarimas „pagaliau pradėjo veikti“.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, dalyvaudamas Niujorke vykstančioje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje, teigė, kad įvykiai Ukrainoje yra šalies vidaus reikalai, todėl nedera diktuoti konflikto pusėms, kaip vykdyti paliaubų sutarties nutarimus, skelbia „RIA Novosti“.Daugiau – čia.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį išleido įsaką, įpareigojantį vyriausybę laikinai uždaryti Ukrainos rytinę sieną su Rusija, siekiant sustabdyti Maskvos kišimąsi į šalies vidaus reikalus.Daugiau – čia.
Kaip pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrejus Lysenka, šiuo metu vyksta Rusijos karinių dalinių rotacija, tačiau jie nėra išvesti iš Ukrainos.Daugiau – čia.
Rytų Ukrainoje pranešama apie paliaubų pažeidimą.Daugiau – čia.
Skandalingoji Krymo prokurorė grasina teismaisRusijos okupuoto Krymo prokurorė Natalija Poklonskaja socialiniame tinklalapyje „Facebook“ pagrasino bausti visus, kas nepripažįsta Krymo aneksijos prie Rusijos.„Visi veiksmai, nukreipti į Krymo priklausymo Rusijos sudėčiai nepripažinimą, bus baudžiami pagal įstatymą. Be to, žmonėms, kurie kursto tarpnacionalinę grėsmę Krymo Respublikos teritorijoje, gresia deportacija“, – parašė ji, informuoja obozrevatel.com.
Rytų Ukrainos prorusiški separatistai tikina atitraukę artileriją iš dalies priešakinių pozicijų.Daugiau – čia.
Donecko oro uoste įsiplieskė susirėmimas tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir sukilėlių.Daugiau – čia.
P. Porošenka pripažino, kad Ukrainos pajėgos mūšiuose su separatistais neteko daug ginkluotėsUkrainos prezidentas Petro Porošenka pripažino, kad vyriausybiniai daliniai mūšiuose su separatistais šalies Rytuose neteko daug ginkluotės, praneša agentūra AFP.Per penkis mėnesius trukusias kovas sunaikinta apie 65 proc. karinės įrangos, pareiškė jis per televiziją. Kartu P. Porošenka teigė, kad Ukraina privalo gebėti pati apsiginti, "jei taikos planas neveiks". Kariuomenė esą turi būti stiprinama. Jis atkreipė dėmesį į per vizitus JAV ir Kanadoje gautus pažadus dėl karinės įrangos, tarp jų - radarų sistemų tiekimo. Tačiau ginklų iš savo sąjungininkų Kijevas esą negauna.P. Porošenka pabrėžė, kad konflikto su prorusiškais sukilėliais Ukrainos Rytuose neįmanoma išspręsti karinėmis priemonėmis. Kuo daugiau ukrainiečių ginkluotųjų pajėgų bus ten dislokuota, "tuo daugiau ten bus Rusijos dalinių". Kalbėdamas su žurnalistais, prezidentas gynė sprendimą Donecko ir Luhansko regionams suteikti daugiau autonomijos.
Aprimus separatistų ugniai Ukrainos kariškiai rengiasi atitraukti sunkiąją ginkluotę.Daugiau – čia.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sekmadienį įspėjo, kad jo šalis turi būti pasirengusi gintis, jei žlugtų taikos planas, kuriuo siekiama nutraukti penkis mėnesius trunkantį konfliktą su prorusiškais separatistais.Daugiau – čia.
Paliaubos Mariupolyje: sunaikinti 3 rusų tankaiŽvalgybinė grupė smogė priešui po savo pozicijų apšaudymo iš raketų.Apie tai socialiniame tinklalapyje parašė žurnalistas Andrejus Caplienka, informuoja unian.net.„Paliaubos Mariupolyje. Po šiandienos apšaudymo  ukrainiečių pozicijų (raketinėmis sistemomis) „Grad“ žvalgybinė grupė išėjo į reidą ir pašovė tris rašistų tankus. Sako, karine kalba tai vadinama asimetriniu atsaku“, – parašė jis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Veryga: trečiadienį bus keičiamos ekstremalios situacijos sąlygos, įsigalios nauji draudimai viešiems renginiams kaukes nuo trečiadienio teks dėvėti ir lauke (52)

Lietuvoje sparčiai auga naujų susirgimų COVID-19 liga skaičius, o nuo pirmadienio į raudonąją...

Karantinas įvedamas dar 8 šalies savivaldybėse: tarp jų – ir didieji miestai kaukės įvedamos visose viešose vietose (187)

Vyriausybė pirmadienį netikėtai surengė posėdį, kuriame buvo apsispręsta lokalų karantiną...

Naujas rekordas – 766 nauji koronaviruso atvejai: iš jų neištirti net 468 atvejai, mirusieji – jaunesnės amžiaus grupės masiniai protrūkiai gydymo įstaigose (574)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) spalio 26 d. 12 val. duomenimis, per vakar dieną...

Veryga: trečiadienį įsigalios nauji draudimai viešiems renginiams
 (4)

Lietuvoje sparčiai auga naujų susirgimų COVID-19 liga skaičius, o nuo pirmadienio į raudonąją...

COVID-19: Rytų Europai niūri prognozė darosi visiškai reali (7)

Čekijos Respublikoje ir Lenkijoje kalbama apie ketinimą dar labiau sugriežtinti įvestus...

Dangyra savo karjerą pradėjo nuo apskaitininkės, dabar užima vadovės pareigas: pasidalijo žiniomis, kurios padės ir kitiems

Gyvenimas šypsosi tau, kai tu šypsaisi jam – panašu, kad šis posakis puikiai tinka šios...

Kibernetiniai įsilaužėliai blokavo Baltarusijos nacionalinio banko tinklalapį: mes juos privertėme pakeisti nuomonę (1)

Kibernetinių įsilaužėlių grupė pirmadienį paskelbė blokavusi Baltarusijos nacionalinio banko...

Patikrino Vilniaus barus: vienam gresia bauda iki 6000 eurų (20)

Laikantis prieš savaitę Vilniaus miesto savivaldybės ir maitinimo įstaigų asociacijų suderėto...

Nausėda linki sėkmės Šimonytei premjerės poste: išsakė kriterijus, kuriuos kels ministrams susitikimuose jau buvo minima viena kita pavardė (136)

Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su politinių partijų lyderiais palinkėjo Ingridai...

|Maža didelių žinių kaina