„Žinoma, aš jam turėjau pasakyti vieną dalyką: jūs galite kaip norite vertinti mūsų rinkimus, tai jūsų reikalas. Tiesą sakant, tai mums neturi visiškai jokios reikšmės. Mes – didelė, stipri, suvereni šalis, bet vertinimai visuomet turi būti korektiški“, – sakė jis šeštadienį susitikęs su partijos „Vieningoji Rusija“ aktyvu, komentuodamas išvakarėse buvusį pokalbį telefonu su B. Obama.

Pasak D. Medvedevo, kai rezultatai paskelbti, galima korektiškai pasakyti savo nuomonę.

„Tačiau, kai kitą ar dar kitą dieną prasideda ta pati nuobodybė, kai skamba pamokymai pagal blogiausias šaltojo karo tradicijas – tai kelia pasipiktinimą. Tai jau tikrai ne perkrovimas. Turėjau vakar apie tai mano draugui pasakyti“, – pridūrė prezidentas.

Pasak jo, nesvarbu, kokie demokratiniai jausmai sukelia tokį vertinimą – „iš širdies ar kito organo - tai neleistina, to nepriimsime ir atitinkamai į tai žiūrėsime“.

Be kita ko, kalbėdamas apie mitingus Rusijoje, D. Medvedevas pažymėjo, kad „gatvė - tai ne JAV Valstybės departamentas“.

„Gatvė – tai mūsų žmonių nuotaika. Ir valdžia turi apie tai atsakingai ir tiesiai pasakyti. Tai jų nuotaika“, – pridūrė jis.

Anot prezidento, nuotaikas veikia įvairūs veiksniai, taip pat ir valdininkų chamiškumas, neteisingumas, kartais susidarius klaidingą nuomonę.

„Na, o Valstybės departamentas, tai ne mūsų žinyba“, – pridūrė Rusijos prezidentas.

Dar jis pasakė su B. Obama kalbėjęs apie santykių perkrovimą. „Aptarėme, kas pavyko, kas nepavyko. Ar pavyko tas perkrovimas (perezagruzka) , ar kaip buvo parašyta ant to garsiojo mygtuko – „peregruzka“ (perkrova, per didelė apkrova); „reset“, ar kažkas ne tas“, – pažymėjo D. Medvedevas.