„Sky News“ gynybos ir saugumo analitikas Michaelas Clarke'as teigia, kad labai įdomu, kas atsitiks Sergejui Surovikinui, kuris nesirodo nuo tada, kai ragino „Wagner“ samdinius nutraukti maištą pačioje jo pradžioje. Anot analitiko, S. Surovikinui „tikriausiai bus gana sunku“.

M. Clarke'as pridūrė, kad nuo šeštadienio taip pat nepasirodė ir Valerijus Gerasimovas bei Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas. D. Medvedevo asmeninis lėktuvas savaitgalį išskrido į Omaną ir negrįžo, teigia M. Clarke'as.

Dėl S. Surovikino socialiniuose tinkluose net pasirodė versijų, kad jis gali būti tardomas.

„Surovikinas nebuvo matytas nuo šeštadienio – tiksliai nežinoma, kur yra generolas Armagedonas. Yra versija, kad jis yra tardomas“, – rašė Rusijos „Telegram“ kanalas „Rybar“.

JAV oficialūs asmenys leidiniui taip pat sakė, kad yra požymių, jog kiti Rusijos generolai taip pat galėjo palaikyti J. Prigožino bandymus jėga pakeisti Gynybos ministerijos vadovybę. Dabartiniai ir buvę JAV pareigūnai teigė, kad J. Prigožinas nebūtų sukilęs, jei nebūtų tikėjęs, kad kiti valdžioje esantys žmonės ateis jam į pagalbą.

Pareigūnų teigimu, dabar Vladimiras Putinas turi nuspręsti, ar jis mano, kad generolas S. Surovikinas padėjo J. Prigožinui, ir kaip į tai reikėtų reaguoti. Federalinė saugumo tarnyba antradienį pareiškė nutraukianti baudžiamąją bylą dėl „ginkluoto maišto“ J. Prigožinui ir jo pajėgų nariams. Tačiau jei V. Putinas aptiks įrodymų, kad generolas S. Surovikinas gana tiesiogiai padėjo J. Prigožinui, jis neturės kito pasirinkimo, kaip tik nušalinti jį nuo vadovavimo, sako pareigūnai ir analitikai.

Kai kurie buvę pareigūnai „The New York Times“ sakė, kad V. Putinas gali palikti generolą S. Surovikiną, jei nuspręs, kad jis turėjo tam tikros informacijos apie J. Prigožino planus, bet jam nepadėjo. Šiuo momentu, pasak analitikų, V. Putinas, regis, yra pasiryžęs dėl maišto kaltinti tik J. Prigožiną.

Aukšto rango oficialūs JAV asmenys mano, kad generolo S. Surovikino ir J. Prigožino sąjunga gali paaiškinti, kodėl J. Prigožinas tebėra gyvas, nors ir buvo užėmęs svarbų Rusijos karinį mazgą bei nurodęs surengti ginkluotą žygį į Maskvą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)