aA
Penktadienį vykstančiose Sirijos taikos derybose Iranas prakalbo apie tai, kad jis palaiko šešių mėnesių trukmės pereinamąjį laikotarpį Sirijoje, po kurio vyktų rinkimai, nuspręsiantys dabartinio prezidento Basharo al-Assado likimą. Tačiau tokį pasiūlymą atmetė Sirijos prezidento priešininkai, manantys, kad tai tėra triukas norint išlaikyti jį valdžioje, skelbia „Reuters“.
© twitter.com

Anot B. al Assado priešininkų, reiktų imtis kitokių priemonių nušalinti Sirijos prezidentą, nes nauji rinkimai paprasčiausiai pratęstų jo kadenciją. Praėjusiais metais B. al Assado vyriausybė surengė rinkimus, kuriuos jis be didesnių sunkumų laimėjo. B. al Assado oponentai jau ne kartą atmetė siūlymą dėl pereinamojo laikotarpio, nes taip ir nebuvo pasiūlyta nušalinti prezidentą.

Panašu, kad Iranas savo poziciją koreguoja taip, kad rastų daugiau kompromisų su Vakarų šalimis, kurios baigia susitaikyti su mintimi, kad B. al Assadas negali būti nuverstas jėga.

Irano žiniasklaida citavo šalies užsienio reikalų ministro pavaduotoją, atstovaujantį Teherano delegacijai Vienoje, sakiusį, kad „Iranas nereikalauja, jog B. al Assadas liktų valdžioje amžinai“.

Irano poziciją žinantis pareigūnas iš Artimųjų Rytų sakė, kad šalis net gali nuspręsti neberemti B. al Assado pasibaigus pereinamajam laikotarpiui.

Galingosios valstybės daro pažangą Sirijos krizės klausimu

Austrijos sostinėje penktadienį galingosios valstybės sušvelnino skirtingumus požiūriuose į karą Sirijoje, bet lieka nesutariančios dėl prezidento Basharo al-Assado ateities, pareiškė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas.

„Mes aptarinėjome visus klausimus, net sunkiausius“, – sakė jis žurnalistams po derybų, kuriose pirmą kartą susitiko visos pagrindinės užsienio veikėjos šiame konflikte.

„Tebesama nesutariamų dalykų, bet mes pažengėme į priekį tiek, kad vėl susitiktume tokia pačia konfigūracija po dviejų savaičių“, – pažymėjo L.Fabiusas.

„Labiausiai nesutariama dėl pono Basharo al-Assado vaidmens“, – pridūrė jis, pasibaigus deryboms, kuriose dalyvavo 17 šalių, taip pat Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos aukšto rango diplomatai.

„Tačiau yra ir dalykų, dėl kurių mes sutarėme, – dėl pereigos proceso, rinkimų perspektyvos ir viso to organizavimo būdo, taip pat Jungtinių Tautų vaidmens“, – nurodė L.Fabiusas.

ES išorės politikos vadovė Federica Mogherini sakė, kad šis susitikimas „nebuvo lengvas, bet (buvo) istorinis“ ir pabrėžė, kad būsimos derybos vyks „globojant Jungtinėms Tautoms“.

„Kai kurie pagrindiniai klausimai išlieka, bet radome ir bendro pagrindo“, – pridūrė ji.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas sakė, kad derybų dalyviai atrado, „jog mes sutariame dėl gana daugelio“ dalykų, bet skirtumų vis dar lieka, „būtent dėl Basharo al-Assado ateities“.

„Mes sutarėme pamėginti mažinti šiuos skirtumus“, – pridūrė jis.

Vakarai ir Persijos įlankos monarchijos, vadovaujamos Saudo Arabijos, nori, kad B.al Assadas pasitrauktų, bet Rusija ir Iranas tvirtina, kad jis turi teisę atlikti tam tikrą vaidmenį, pereinant prie vienybės vyriausybės ir vėliau rengiant rinkimus.

Rusija ir JAV sutinka, kad Sirija turi likti vieninga pasaulietinė valstybė

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį pareiškė, kad jiedu sutinka, jog Sirija iš pilietinio karo turi iškilti kaip vieninga pasaulietinė valstybė.

Per bendrą spaudos konferenciją po tarptautinių derybų J.Kerry pasakė, kad valstybinės Sirijos institucijos turi išlikti, net jeigu jis ir jo kolega Rusijos ministras nesutartų dėl to, ar prezidentas Basharas al-Assadas turi ar neturi nedelsiant atsistatydinti.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ilgai slėptoje apklausoje – tikroji rinkėjų nuomonė apie Vyriausybės darbus (117)

Lietuvos gyventojai labiausiai ant dabartinės Vyriausybės pyksta dėl vaistų ir švietimo reformų,...

Pasakiškus atlyginimus gaunantys jūrininkai: kai viską suskaičiuoji, tie keli tūkstančiai eurų nebeatrodo daug (20)

„Lietuvos jūrininkai bėga iš Lietuvos dėl prastos mokesčių sistemos“, – taip DELFI teigė...

Stalo žaidimų bumas ir 2700 dolerių kainuojantys stalai (2)

Kai Chrisas Stagno susirenka su draugais pažaisti, dažniausiai jie pliekia „Tekančią saulę“...

Pamirškite Černobylį ar Fukušimą: šis rojaus kampelis yra labiausiai užteršta vieta Žemėje (4)

Po branduolinio reaktoriaus sprogimo Černobyllio atominės elektrinės stogas buvo pramintas...

Suskaičiavo, ką reiškia būti studentu Lietuvoje: net jei dirbi, turi prašyti tėvų paramos (1)

Vieni į studijas atvyksta prabangiais automobiliais, kitiems tėvai įdeda maisto, kad turėtų, ką...

Milijonas amerikiečių šturmuos legendinę „Area 51” – kariuomenė perspėja neiti į teritoriją, kurioje yra ginkluotų karių (165)

Daugiau nei milijonas žmonių nusprendė surasti Jungtinėse Amerikos Valstijose esančią „ Area...

Lietuvių ambicija – lyderiauti ne tik krepšinio aikštėje: įkvėpimo sėmėsi iš legendinių marškinėlių

Liepos 22-ąją dieną Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradės pasirengimą Kinijoje rugsėjį...

Gaisras Japonijoje neapsiėjo be aukų: įtaria tyčinį animacijos studijos padegimą

Vakarų Japonijoje vienas žmogus žuvo ir dar dešimtys buvo sužeisti per gaisrą, ketvirtadienį...

Siuntos pristatymas pavirto detektyvu: kurjeris nurūko iš pat panosės (186)

Panevėžiečių šeima, iš Lenkijos užsisakiusi brangių, per 1 000 eurų kainavusių, pirkinių,...

Kaip atsikratyti nereikalingų daiktų: šis metodas gali padėti

Apsisprendimas, ką pasilikti, įvertinant daikto keliamą džiaugsmą, yra svarbiausias tvarkymosi...