Tai per spaudos konferenciją „Demografinė situacija Ukrainoje: vertinimai, prognozės, rizikos“ pareiškė Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Demografijos ir socialinių tyrimų instituto direktorė Ela Libanova, praneša „Ukrinform“.

„Ukrainoje depopuliacija prasidėjo 1991-aisiais. Tai niekaip nėra susiję su SSRS subyrėjimu ir nepriklausomos Ukrainos valstybės atsiradimu, tai tik sutapimas. Dvejus metus laikėmės dėl didžiulio migrantų srauto iš buvusios Sovietų Sąjungos, daugiausia – iš Vidurinės Azijos respublikų, nes ten padėtis buvo sudėtinga. Kai šis rezervas išseko, nuo 1994-ųjų Ukrainos gyventojų skaičius kasmet mažėjo“, – sakė specialistė.

Anot jos, tai ne tik Ukrainos, bet ir Europos bei viso pasaulio problema. E. Libanovos nuomone, po kelerių metų pradės mažėti ir Kinijos gyventojų skaičius.

Jos manymu, dabar Ukrainoje gyvena 34–35 mln. žmonių. Tačiau E. Libanova pabrėžė, jog tai – apytikris vertinimas, kuris nesiremia jokiais statistikos duomenimis.

„Ukrinform“ primena, kad okupantai rusai masiškai deportuoja laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų gyventojus, ketindami pakeisti šių regionų demografinę sudėtį.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją