Pranešama, kad Pekinas yra pasirengęs suteikti saugumo garantijas bet kokiam taikos susitarimui, o kai kurie stebėtojai mano, jog Kinija norėtų atlikti taikos palaikymo vaidmenį, rašo „South China Morning Post“.

Antradienį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje Kinijos užsienio reikalų ministras Wangas Yi pareiškė, kad jie toliau bendradarbiaus su pasaulio pietų valstybėmis siekdami skatinti taiką.

Vašingtone įsikūrusio analitinio Stimsono centro Kinijos programos direktorė Yun Sun sakė: „Įsivaizduoju, kad Kinijoje, Ukrainoje ir Europoje jaučiamas didelis nerimas dėl to, ką jiems reiškia šios derybos. Kaip sakoma – „arba sėdi prie stalo, arba esi valgiaraštyje“.

„Jei Kinija dalyvautų šiose derybose, ji, žinoma, norėtų jose dalyvauti kaip pagrindinė veikėja, o ne tik kaip stebėtoja. Nesitikiu, kad Trumpo administracija lengvai perduos šį vaidmenį Kinijai. Trumpas suinteresuotas, kad tai pavyktų padaryti pačiam“, – sakė Sergejus Radčenko, Kinijos ir Rusijos užsienio politikos specialistas iš Džono Hopkinso aukštosios tarptautinių studijų mokyklos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)