Rusijos ginkluotosios pajėgos nedalyvaus kariniuose veiksmuose Sirijoje, patikino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, davęs interviu amerikiečių televizijos kanalams CBS ir PBS. Nepilnas valstybės vadovo ir žurnalisto Charlie Rose'o pokalbio variantas publikuotas Kremliaus interneto svetainėje, skelbia newsru.com.
Vladimiras Putinas, kremlin.ru nuotr.

Rusija nedalyvaus jokiose karinėse operacijose Sirijos teritorijoje ar kitose valstybėse, bent jau šiandien dienai mes to neplanuojame. Tačiau mes svarstome, kaip suaktyvinti mūsų darbą ir su prezidentu Basharu al Assadu, ir su mūsų partneriais kitose šalyse“, – pareiškė V. Putinas.

Pasak jo, Rusija teikia karinę ir humanitarinę pagalbą tik teisėtai Sirijos lyderio kariuomenei ir visa tai vyksta laikantis Jungtinių Tautų Chartijos. V. Putinas pažymėjo, kad Rusijos dalyvavimo Sirijoje tikslas – B. al Assado išlikimas valdžioje.

„Veikdami kita kryptimi, teisėtų valdžios struktūrų griovimo kryptimi, mes galime sukurti situaciją, kurią šiandien stebime kitose regiono šalyse arba kituose pasaulio regionuose, pavyzdžiui, Libijoje, kur visiškai subyrėjusios visos valstybinės institucijos. Panašią situaciją matome ir Irake“, – savo poziciją aiškino Rusijos lyderis.

Vienintelis Sirijos krizės sprendimo būdas, pridūrė Rusijos prezidentas, yra veikiančių teisėtų valstybinių struktūrų sustiprinimas. Damaskui būtina ne tik suteikti pagalbą kovoje su teroristais, bet ir skatinti jį „pozityviam dialogui su sveika opozicijos dalimi ir skatinti atlikti politinius pertvarkymus“, - pareiškė V. Putinas.

Į žurnalisto klausimą apie milijonus sirų, dėl al Assado tapusių pabėgėliais, ir tūkstančius žmonių, kurie žuvo ir „kurių daugelį nužudė jo žmonės“, Rusijos prezidentas atsakė: „O kaip jūs manote, ar teisingai elgiasi tie, kurie palaiko ginkluotą opoziciją ir, svarbiausia, teroristines organizacijas vien tik tam, kad nuverstų al Assadą, nesurūpindami tuo, kas bus su šalimi visiškai sunaikinus jos valstybines institucijas?“

Be to, V. Putinas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu 60 procentų Sirijos teritorijos kontroliuoja arba „Islamo valstybė“, arba kitos teroristinės organizacijos. Tarp jų daugiau kaip du tūkstančiai išeivių iš buvusios Sovietų Sąjungos, pažymėjo Rusijos vadovas.

„Esama grėsmės, kad jie pas mus sugrįš. Ką laukti, kol jie pas mus grįš, verčiau padėti al Assadui kovoti su jais ten, Sirijos teritorijoje. Tai ir yra pats pagrindinis skatinantis motyvas, kuris verčia mums paremti al Assadą. Apskritai mes, žinoma, nenorime, kad situacija regione virstų panašia į Somalio“, – aiškino Rusijos prezidentas.

Interviu buvo paliesta ir Ukrainos krizės tema. V. Putinas patikino, kad gerbia Ukrainos suverenitetą ir norėtų, kad taip elgtųsi ir kitos šalys. Gerbti suverenitetą, aiškino V. Putinas, „vadinasi, neleisti valstybinių perversmų, antikonstitucinių veiksmų ir neteisėto teisėtos valdžios nušalinimo“.

„Kas, mano nuomone, visiškai nepriimtina mums? Klausimų, įskaitant ginčytinus klausimus, vidaus politikos klausimus buvusios Sovietų Sąjungos respublikose, sprendimas pasitelkus „spalvotas“ revoliucijas, pasitelkus perversmus ir nekonstitucinius esamos valdžios nuvertimo būdus“, – pareiškė V. Putinas ir pridūrė, kad „mūsų partneriai Jungtinėse Valstijose neslepia, kad palaikė tuos, kurie veikė prieš prezidentą Janukovyčių“.

Kalbėdamas su amerikiečių žurnalistu Rusijos prezidentas pasišaipė iš to, kad Rusiją „visą laiką įtaria kokiomis nors ambicijomis ir visą laiką stengiasi kažką iškreipti“. „Aš didžiuojuosi Rusija. Mes turime kuo didžiuotis. Tačiau mums nebūdingas koks tai Rusijos kaip supervalstybės pasaulio arenoje fetišas“, – pažymėjo V. Putinas“.

Rusijos prezidentas atsisakė vertinti JAV prezidento Baracko Obamos veiklą, nes „tai Amerikos žmonių reikalas“, ir pasakė, kas jam labiausiai patinka Jungtinėse Valstijose: „Kūrybinis požiūris į Amerikai iškilusias problemas, atvirumas ir laisvumas – tai suteikia galimybę atskleisti žmonių vidinį potencialą“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tikimybė, kad atrasime ateivių pėdsakus, yra (59)

Prieš savaitę praėjęs penktadienis ir dar 13-ta diena – puikus metas pasvarstyti apie tai, kas...

Pirmą kartą pas darbdavius atėję jaunuoliai nesikuklina: vardija neadekvačias sumas (170)

Pirmojo darbo ieškančių jaunuolių lūkesčiai dažnai būna nepamatuoti, o algos jie tikisi...

Gyvai / NBA čempionato rungtynės: „Cleveland Cavaliers“ - „Milwaukee Bucks“

NBA čempionato rungtynės: „Cleveland Cavaliers“ - „Milwaukee Bucks“.

Savaitgalio orai: vieną dieną lietus, kitą – vėsa ir saulė

Priešaky – dvi kontrastingos savaitgalio dienos. Šeštadienio naktį šalyje pradės lyti, tiesa,...

Iškėlė versiją, kodėl dingo baikeris: viskas prasidėjo dar vasarą (451)

Mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus draugai ir artimieji surėmė pečius su policijos...

Š. Jasikevičius: kovojome, tačiau taktiškai tai buvo absoliutus košmaras (12)

„Jei sąžiningai, sunku rinkti žodžius. Tai buvo kažkoks taktikos susitarimų nevykdymo...

Sprendžiamas 17-os „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvių likimas (80)

Konkurencijos tarybai leidus susijungti prekybos tinklams „Rimi“ ir „Iki“ , bendrovės...

Su vyru bengališką kebabinę įkūrusi lietuvė: pradžia buvo lyg ėjimas užminuotu lauku (207)

Lietuvė Jolita Aktar ir jos vyras, bengalas Faridas Aktaras šiandien yra ne tik laiminga šeima, bet...

Liberalų agonija: laikinuoju pirmininku patvirtino E. Gentvilą, bet ir dėl to skraidė žiežirbos (311)

Penktadienį susirinkusi Liberalų sąjūdžio valdyba priėmė pirmininko Remigijaus Šimašiaus...

Šiaulių arenos gimtadienyje – ir A. Šedžius: atvyko ne su žmona (112)

Penktadienio vakarą Šiauliuose skambėjo dainos ir sveikinimai. Dešimtmečio jubiliejų...