aA
Stačiatikių kunigui Rusijoje dvasininkai uždraudė vienerius metus vykdyti religines pareigas. Taip nutiko dėl pasirodžiusio vaizdo įrašo, kuriame užfiksuota, kaip kunigas krikštija taip brutaliai, kad vaiko motina pateikė skundą policijai.

Rugpjūčio 10-ąją Marienburgo bažnyčioje, esančioje Leningrado srities mieste Gatčinoje, 40 kilometrų nutolusiame nuo Sankt Peterburgo, įvykusio incidento vaizdo įraše matyti, kaip kunigas, žinomas kaip tėvas Foty, naudoja akivaizdžią jėgą mėgindamas įmerkti vienerių berniuko galvą į indą su krikšto vandeniu.

Matyti, kaip pirmąjį kartą pakišęs besispardančio ir klykiančio vaiko galvą po vandeniu, tėvas Foty, nutraukdamas prieštaraujančios motinos bandymus paimti vaiką iš jo, mėgina ir vėl įmerkti vaiko galvą į indą. Vienu metu galima matyti, kaip kunigas užspaudžia berniuko nosį ir burną, taip akivaizdžiai bandydamas nuslopinti jo klyksmą.

Rugpjūčio 11-osios ceremonijos vaizdo įrašą paskelbęs palankiai Kremliaus atžvilgiu nusiteikęs vietinis naujienų kanalas „Piatij kanal“ tvirtino, kad vaikas „vos nežuvo“, o ant jo kūnelio po incidento atsirado įbrėžimų ir mėlynių.


Tą pačią dieną Gatčinos vyskupija paskelbė oficialų vyskupo Mitrofano atsiprašymą ir pranešė, kad tėvui Foty uždrausta vienerius metus vykdyti jo religines pareigas ir vilkėti dvasininko drabužius. Jis taip pat negalės suteikti palaiminimo.

„Aukšta dvasininko užimama vieta įpareigoja jį tarnauti atsižvelgiant į gerojo ganytojo – mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus – vaizdinį ir atlikti visus šventus veiksmus pagarbiai, dievobaimingai ir jautriai žvelgti į Bažnyčios vaikus“, – teigiama vyskupijos pareiškime.

Vyskupas Mitrofanas, tęsiama pareiškime, „viliasi, kad incidentas netaps kliūtimi dvasiniam kūdikio ir jo šeimos gyvenimui“.

Vaizdo įrašas ir pasipiktinimas, kurį jis sukėlė visoje Rusijoje, patraukė aukštesnių bažnytinės valdžios atstovų sostinėje dėmesį. Savo komentare „RIA Novosti“ apie rugpjūčio 11-osios įvykius vienuolis ir kunigas Genadijus iš Maskvos patriarchato parapijinio švietimo departamento kunigo veiksmus pavadino „beprotybe“.

„Vienas netinkamas asmuo šventiko drabužiais gali tapti neįveikiama kliūtimi Dievo kelyje ne tik dešimtims, bet tūkstančiams šį vaizdo įrašą pasižiūrėjusių žmonių“, – naujienų agentūrai sakė dvasininkas.

Tėvas Foty vėliau bandė apginti savo veiksmus ir rugpjūčio 12-ąją „Piatij kanal“ sakė, kad vaiko tėvai nebuvo susipažinę su bažnyčios ritualais ir jiems nebuvo paaiškinta krikšto reikšmė ir tai, kaip šios apeigos atliekamos.

Jis teigė, jog ketino panardinti vaiko galvą tris kartus, kaip tai numatoma krikšto taisyklėse, ir pabrėžė, kad ceremonija ne visuomet praeina tyliai, o vaiko motina buvo išsigandusi dėl savo sūnaus ir elgėsi „itin emocionaliai“.

Kunigas pridūrė: „Kaip numato Bažnyčios taisyklės, krikštijimas mažu vandens kiekiu yra leistinas tik tais atvejais, kai vaikas rimtai serga arba kitaip jam grėstų mirtinas pavojus“.

Po šio incidento iškilo klausimų apie tėvo Foty praeitį. Kaip pranešama, jis buvo įšventintas 1997-aisiais.

Daugelis Rusijos leidinių citavo parapijiečius, piešiančius nemalonų kunigo paveikslą.

Vienas šaltinis iš Gatčinos vyskupijos spaudos tarnybos sakė, kad, nors vyskupija nesulaukė jokių oficialių nusiskundimų dėl tėvo Foty, kunigo perkėlimas čia buvo drausminamoji priemonė, kurios buvo imtasi, kai šis dirbo kitoje Leningrado srities bažnyčioje.

Bolšaja Vruda esančios bažnyčios parapijiečiai, pasak „RIA Novosti“, tėvą Foty apibūdino kaip „nemalonų ir reiklų“.

Motinos, kurios pavardė Rusijos žiniasklaidoje neatskleidžiama, pateiktą skundą tiria policija.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(27 žmonės įvertino)
4.0370

Top naujienos

Kaliningrade apsilankęs lietuvis norėjo sprukti: daugiau niekada ten nevažiuosiu (181)

„Daugiau tikrai niekada ten nevažiuosiu“, – tikino savaitgalį Kaliningrade praleidęs...

Nebrangių, bet tikrų itališkų picų pulkai žmonių traukia į Tytuvėnus (10)

Pačios tikriausios itališkos picos paragauti galima Tytuvėnuose. Pagrindinėje miestelio gatvėje...

Irina Rozova – Seimo narė, kuri veikė pilkojoje zonoje: kokiomis pataisomis rūpinosi politikė (330)

Su po diplomatine priedanga dirbančiais Rusijos žvalgybos darbuotojais bendravusi ir, kaip rodo...

Orai kvies savaitgalį praleisti gamtoje

Virš Lietuvos jau nuo ketvirtadienio įsitvirtinęs aukšto atmosferos slėgio laukas ir toliau...

Baltijos kelyje Gitanas Nausėda pasipiršo žmonai (233)

Lietuvos , Latvijos ir Estijos valstybės eina ta pačia kryptimi – nori sukurti savo žmonėms...

Sovietai jos nepasigailėjo: grafaitės Marijos Tiškevičiūtės tragedija (107)

1941 m. birželio 14 d. okupacinio sovietinio režimo įvykdytos represijos, kai iš Lietuvos į...

Prabangiausia pasaulyje vakarienė Vilniaus gatves nudažė baltai (227)

Šių metų Le Diner en Blanc renginys prasidėjo kitaip nei įprasta. Po tradicinės renginio...

Ką iš tiesų reiškia sapnai apie seksą? (15)

Jei ramų jūsų miegą kada nors buvo sudrumstę sapnai apie seksą, žinote, kad kartais dėl jų...

Ką valgė pasaulio diktatoriai: juos kamavo polinkis į kanibalizmą ir paranoja būti nunuodytiems (22)

Esi tai, ką valgai, taip pat – kaip ir su kuo valgai. Maistas turi įtakos nuotaikai, žarnyno...

Iš Putino elito sluoksnių – netikėta kritika Kremliui (85)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas visada kerta atgal, kai pajunta jam daromą spaudimą. Bet,...