aA
Ketvirtadienį paieškų tarnybos aptiko balandžio 27 dieną kartu su vienerių metukų sesute Anna dingusios šešiametės Olivios Gimeno Zimmermann kūną, skelbia „El Pais“.
„Daugiau niekada jų nepamatysi“: jūros dugne prie Tenerifės aptiktas šešiametės kūnas, kita mažylė dar nerasta
© Zuma Press / Scanpix

Kanarų salų aukščiausiasis teismas ir civilinė gvardija liūdną žinią patvirtino penktadienį. Skelbiama, kad mergaitės palaikai rasti krepšyje jūros dugne, iškilti į paviršių jiems neleido tėvo laivo inkaras.

37 metų Tomásui Gimeno priklausantis laivas rastas dreifuojantis praėjus dienai po trijų šeimos narių dingimo. Tragiška žinia ketvirtadienį perduota motinai ir mažųjų mergaičių artimiesiems. Vis dar ieškoma Annos ir T. Gimeno palaikų.

Spėjama, kad 37 metų T. Gimeno kartu su dukromis išplaukė laivu, kurį vėliau prie Tenerifės krantų rado policija. Laive pastebėta tėvo kraujo. Vandenyje rasta plūduriuojanti vaikiška automobilio sėdynė. Civilinės gvardijos atstovai patvirtino, kad ji buvo Annos.

Mergaitės viešėjo pas T. Gimeno, kuris savo buvusiai partnerei telefonu tą naktį pareiškė, kad ji niekada daugiau nebepamatys savo vaikų, tačiau žadėjo jais pasirūpinti.

Skelbiama, kad po skyrybų T. Gimeno negalėjo susitaikyti su mintimi, kad jo buvusi žmona užmezgė naujus santykius su kitu partneriu.

Tyrėjai laikosi teorijos, kad vyras galėjo turėti mažiausiai dar vieną bendrininką, padėjusį įgyvendinti dukrų pagrobimą, teigia šaltiniai, kuriuos cituoja naujienų agentūra „Efe“.

Paieškų operacijoje dalyvauja ir specializuoti oro ir jūrų daliniai. Ispanijos okeanografijos instituto paieškų laivas „Ángeles Alvariño“, aprūpintas sonarų sistemomis ir nuotoliniu būdu valdoma povandenine įranga, prie operacijos prisijungė gegužės pabaigoje. Laivas pirmadienį aptiko deguonies balionėlį ir apklotą, priklausantį T. Gimeno.

Ketvirtadienį aptiktas šešiametės kūnas. Pranešama, kad radiniai aptikti po vandeniu už kelių kilometrų nuo Tenerifės pakrantės.

Šalia sportinio krepšio su mergaitės palaikais rastas ir dar vienas tuščias krepšys.

Civilinės gvardijos vadovė Maria Gamez antradienį sakė, kad paieškos „itin sudėtingos“ dėl vietovės, kur vykdomos, dydžio.

Balandžio 27 dieną maždaug penktą valandą po pietų T. Gimeno apsilankė savo buvusios mylimosios, 35 metų Beatriz Zimmerman, namuose. Buvusi pora buvo sutarusi dėl vaikų lankymo teisių ir tvarkos. Vyras pasiėmė Anną, tuomet iš mokyklos pasiėmė ir Olivią. Dukras vyras nusivežė į namus Igueste de Candelaria savivaldybėje.

Vėliau atvyko B. Zimmerman pasiimti vaikų, tačiau niekas neatidarė durų, teigiama policijos ataskaitoje. Paskambinusi buvusiam gyvenimo partneriui, išgirdo, kad visi kartu vakarieniauja ir dukras vėliau jai parvešiantis pats.

Maždaug pusę aštuonių vakaro vyras buvo pastebėtas vietos įlankoje, tačiau nei stebėjimo kameros, nei apsauginiai vaikų kartų su juo nematė. T. Gimeno į savo laivą krovė lagaminų ir krepšių, prie savo baltos spalvos Audi A3 automobilio daiktų ėjo tris kartus. Kai grįžo iš trumpo pasiplaukiojimo, jį sustabdė civilinės gvardijos patrulis ir dėl koronaviruso komendanto valandos pažeidimo išrašė baudą.

Kiek po vidurnakčio T. Gimeno ir vėl pasirodė įlankoje, tada išplaukė paskutinį kartą. Kitą dieną rastas dreifuojantis jo laivas, inkaras nebuvo išmestas. Kiek vėliau rasta vaikiška sėdynė.

Dingimo naktį T. Gimeno su buvusia mylimąja telefonu kalbėjo penkis kartus. Kaip teigiama bylos dokumentuose, moteris jam skambino devintą valandą vakaro, norėdama pasiteirauti, kodėl jis ne namuose su dukromis, o jis atsakęs, kad išvažiavo pavakarieniauti.

Po valandos antro pokalbio metu jis pareiškęs, kad ji daugiau niekada nebepamatys mergaičių. Tą pačią žinią perdavė ir pusę vienuoliktos nakties ir dar po dešimties minučių. Iki vidurnakčio likus penkiolikai minučių vyro telefonas jau buvo išjungtas.

Kitą dieną B. Zimmermann policijos pareigūnams pranešė, kad T. Gimeno tėvai ją informavę, kad dingimo dieną sūnus su dukromis juos aplankė, tai, ką kalbėjo, „priminė atsisveikinimą“. Dingusio vyro draugai tvirtina, kad ir jų pokalbiai buvę panašūs – tarsi daugiau niekada nebepasimatytų.

Sužinojus apie smurtą prieš vaiką, reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba teritoriniams vaiko teisių apsaugos skyriams, kurių kontaktus rasite www.vaikoteises.lt.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
„Vaikų linija“116111kasdien nuo 11 iki 23 val.
„Tėvų linija“8 800 900 12darbo dienomis nuo 17 iki 21 val.
Kontaktai organizacijų, vykdančių kompleksinių paslaugų teikimo vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams) ir jų šeimų nariams, projektus.
Organizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Dingusių žmonių šeimų paramos centras85 248 3373centras1@missing.lt
natalija@missing.lt
Viešoji įstaiga Šeimos santykių institutas837 750 935, 8 698 23995pagalba@ssinstitut.lt
Viešoji įstaiga Psichologinės paramos ir konsultavimo centras8 673 22562, 8 650 63789ppkcentras@yahoo.com
VšĮ Vaikų laikinosios globos namai „Atsigręžk į vaikus“85 238 5770, 8 673 17380atsigrezk@gmail.com
Viešoji įstaiga Vaikų ir paauglių socialinis centras85 237 2548, 8 671 89218info@vpscentras.lt
Telšių krizių centras8444 74282, 8 683 96793, 8 671 16590kriziucentras@gmail.com
VšĮ Pagalbos paaugliams iniciatyva8 672 35298info@ppi.lt
VšĮ Paramos vaikams centras85 271 5980, 8 611 43567pvc@pvc.lt
Vilniaus arkivyskupijos Caritas85 212 1653, 8 685 77347mvnamai@vilnius.caritas.lt
Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“8 699 54778info@algojimas.lt
Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“85 261 815, 8 682 62772informacija@savethechildren.org
Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija8 638 36475, 8 681 77002jurbarkovdc@gmail.com
Specializuotos pagalbos centrai, teikiantys pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje (suaugusiems)
Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi savanoriai konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(51 žmogus įvertino)
3.3137

Top naujienos

Žalimas: po Putino sprendimo Vakarams atrištos rankos panaudoti karinę jėgą papildyta (24)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir...

Parengė Jurga Grigienė

Paslaptingoji milžiniška Kaukazo belaisvė: nors vietiniams kėlė didžiulę baimę, neatsiginė meilužių

Egzistuoja daugybė istorijų apie sniego žmogų. Periodiškai vis pasirodo informacija, jog kažkas...

Po Ukrainos prašymo dėl NATO – ciniškas Zacharovos komentaras (21)

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pakomentavo Ukrainos...

Putinas nori kuo greičiau užbaigti karą Ukrainoje? Ždanovas įvardijo tikslią datą (5)

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui buvo nustatytas sąlyginis terminas iki lapkričio 15 d....

Užsidaro 18 metų veikusi šeimos kavinė: norint išsilaikyti, dienos pietų kainą tektų kelti iki 60 eurų (23)

Kelmėje savo veiklą sustabdė daugiau nei 18 metų veikusi šeimos kavinė. Anot savininkės,...

Europos šalis, kurios apyvartoje esančių grynųjų kiekis – mažiausias visame pasaulyje, o vaikai net nėra matę popierinių pinigų (4)

Nors Švedijos sostinė Stokholmas visai netoli mūsų – reikia vos tik perplaukti arba perskristi...

Karas Ukrainoje. Putinas pasirašė dar vieną dekretą dėl šauktinių Pažeminimas Putinui: Rusijos pajėgos sprunka iš Lymano

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pripažino Ukrainos pietinių Zaporižios ir Chersono...

Analitikas: mobilizacija – esminė Putino klaida (2)

Paskelbta mobilizacija, kai į frontą Ukrainoje siunčiami net ir jokios karinės patirties...

Sakartvelo pasienyje – šokiruojantys vaizdai: tenka gelbėti spūstyse kelias paras laukiančius išsekusius rusus (13)

Vladimirui Putinui paskelbus dalinę mobilizaciją, iš Rusijos masiškai bėga kariauti nenorintys...