„Remdamosi tyrimu, valdžios institucijos gali daryti išvadą, kad dujotiekių sabotažas buvo tyčinis“, – pranešime sakė Kopenhagos policija.

„Taip pat nustatyta, kad nėra reikiamo pagrindo Danijoje siekti baudžiamosios bylos“, – priduriama pranešime.

Kaimyninė Švedija nuosavą tyrimą nutraukė vasario pradžioje, motyvuodama jurisdikcijos stoka, o tai reiškia, kad dabar tyrimą dėl nuotėkių atlieka tik Vokietija.

Dviejuose „Nord Stream“ dujotiekiuose prie Danijos Bornholmo salos buvo pastebėti keturi dideli dujų nuotėkiai. Seismologijos institutai prieš tai užfiksavo du povandeninius sprogimus.

Šie vamzdynai buvo geopolitinės įtampos centre, kai Rusija, galimai kerštaudama už Vakarų sankcijas, kurių ji susilaukė dėl savo invazijos į Ukrainą, prisuko dujų čiaupą Europai.

Nors nuotėkiai įvyko tarptautiniuose vandenyse, du iš jų buvo pastebėti Danijos, o kiti du – Švedijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Šie dujotiekiai tuo metu nebuvo eksploatuojami, tačiau juose vis vien buvo dujų.

Danija, Švedija ir Vokietija inicijavo tyrimus dėl sprogimų.

Kopenhagos policija tvirtino, kad tyrimas, kuris buvo atliekamas kartu su Danijos žvalgybos tarnyba PET, buvo „sudėtingas ir didelis“. Ji pridūrė, kad negali pateikti daugiau komentarų.

Po incidentų pasirodė įvairių teorijų, kuriose pirštu bedama į Ukrainą, Rusiją arba JAV. Visos šios šalys savo sąsajas neigia.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją