„Negaliu toliau tylėti“, – sakė D. Tuskas žurnalistams Kopenhagoje, komentuodamas šį B. Johnsono, kuris yra aktyvus Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES šalininkas, pasisakymą.

Jis peržengė priimtinos politinės diskusijos ribas, pažymėjo D.Tuskas.

„Reikėtų visiškai ignoruoti tokius absurdiškus argumentus, jeigu jie nebūtų suformuluoti vieno iš įtakingiausių žmonių valdančiojoje partijoje. Borisas Johnsonas peržengė racionalios diskusijos ribas, pademonstruodamas politinę amneziją“, – sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.

B. Johnsonas šį kontroversišką palyginimą pateikė gegužės 15 dieną interviu laikraščiui „The Sunday Telegraph“, kalbėdamas apie birželio 23-iąją Jungtinėje Karalystėje vyksiantį referendumą dėl tolesnės šalies narystės ES.

Pasak B. Johnsono, pastaruosius du Europos istorijos tūkstantmečius nuolat mėginta suvienyti žemyną ir sukurti vieną valstybę, primenančią Romos imperiją.

Napoleonas, Hitleris – įvairūs žmonės mėgino tai padaryti ir tai baigėsi tragiškai. ES mėgina tai padaryti kitokiais metodais, – laikraščiui „The Sunday Telegraph“ sakė prieš dvi savaites kadenciją baigęs Londono vadovas. – Tačiau esminė problema ta, kad nėra pamatinės ištikimybės Europos idėjai. Nėra vieno autoriteto, kurį visi gerbtų arba suprastų. Tai ir sukelia šį milžinišką demokratinį vakuumą.“

D. Tuskas pažadėjo nesikišti į Britanijos vidaus politines diskusijas, tačiau pažymėjo, kad, jo nuomone, tokios B. Johnsono kalbos yra neatsakingos.

„ES galima kaltinti dėl daugelio dalykų, tačiau ji vis dar yra veiksmingiausia užkarda nuo visuomet pavojingų ir neretai tragiškų konfliktų tarp Europos tautų“, – sakė jis.