aA
Labiausiai nemėgstamas Donaldo Trumpo biografas sugrįžo, o jo daugiau nei prieš du dešimtmečius parašytos knygos kontraversiškumas toks stiprus, kad leidėjui galimybė ją išleisti dar kartą pasirodė pernelyg pavojinga.
Ivana Trump
Ivana Trump
© Vida Press

Harry Hurtas – ūmaus būdo atkaklumo nestokojantis rašytojas, „Lost Typhoon: The Many Lifes of Donald J. Trump“ knygos autorius prieš du mėnesius kreipėsi į leidyklos „W. W. Norton“ redaktorių Starlingą Lawrence’ą.

Prieš 23 metus parašytoje H. Hurto knygoje atskleidžiama stulbinanti informacija apie buvusios D. Trumpo žmonos Ivanos skyrybų procese pateiktus kaltinimus vyrui išžaginimu. Tiesa, vėliau ji mėgino koreguoti šią informaciją ir tikino, kad neturėjo omenyje kriminalinio aspekto, rašo „The Daily Beast“.

H. Hurtas pamanė, kad galbūt leidykla „W. W. Norton“ norėtų perleisti knygą dėl D. Trumpo kandidatavimo į JAV prezidentus. S. Lowrence’as paprašė jo parašyti naują knygos pratarmę, tačiau leidyklos teisininkas įvertino pasiūlymą perleisti knygą kaip pernelyg rizikingą planą.

„Starlingas informavo mane, kad dabartinis leidyklos teisininkas, kurio pavardė man nėra žinoma, įvertino galimybę perleisti knygą kaip pernelyg pavojingą idėją“, - teigė H. Hurtas. „Tai visiškas šlamštas, nes knyga išleista prieš 23 metus ir per tą laiką niekas man nėra grasinęs paduoti į teismą, taigi tai visiškas šlamštas“, - piktinosi jis. Komentuoti šią situaciją atsisakė tiek S. Lawrence’as, tiek ir pati leidykla „W. W. Norton“. H. Hurtas savo ruožtu reaguodamas į neigiamą atsakymą įsigijo autorines šios knygos teises ir išpublikavo „trumpą ir nešvarią“ šios knygos versiją „Kindle“ ir tikina šiuo metu ieškantis kito leidėjo.

Tai jau ne pirmas kartas, kai dėl šios knygos susiduriama su teisiniais iššūkiais. Kai 1993 m. knyga jau buvo paruošta leidimui, D. Trumpas kartu su savo advokatu pareikalavo susitikimo, kuriame būtų aptartas knygoje aprašytas Ivanos išžaginimo klausimas. „Jie darėsi vis piktesni. Donaldas pašoko, išsitraukė iš kostiumo kišenės diktofoną ir pergalingai tarė, kad viskas yra įrašyta“, - prisiminimais dalijosi H. Hurtas pridurdamas, kad kartu su juo į susitikimą atėjęs „W. W. Norton“ leidyklos teisininkas išbalo. „Visą laiką įrašinėjote ir nepasakėte mums? Taip elgtis negalima.“ – tepratarė jis. Tada D. Trumpas ir jo teisininkas paskubomis iš susitikimo vietos pasišalino, tačiau nuo to laiko H. Hurtas nėra sulaukęs iš bylinėtis mėgstančio D. Trumpo jokių šaukimų į teismą. „Niekada siaubingiausiuose savo košmaruose nesu sapnavęs Donaldo Trumpo, tapusio kandidatu į prezidentu, ir atstovaujančio didžiausiai politinei partijai“, - tikino H. Hurtas.

D. Trumpo biografijos autorius to nesapnavo net baisiausiame košmare
© Vida Press

Vis dėlto tenka pripažinti, kad D. Trumpo kova dėl šalies prezidento titulo H. Hurto knygai atnešė daug naudos. Knygos vertė stipriai šoktelėjo, kai D. Trumpas pakilo į svarbiausią rinkiminės kovos lygmenį. Naudotos H. Hurto knygos kopijos, šiuo metu jau tapusios retenybe, „Amazon“ siūlomos įsigyti už 115 JAV dolerių (101 eurą), o brangiausios knygos kopijos kaina siekia net 1872,21 JAV dolerių (1649,81 eurų). H. Hurtas su pasididžiavimu teigia, kad tokiomis kainomis parduodami tik jau mirusių Nobelio premijos laureatų darbai.

2,5 metų skyręs knygos rašymui ir knygai reikalingiems tyrimams atlikti H. Hurtas teigia padaręs išvadą, kad garsusis verslininkas nėra tinkamas JAV prezidento postui užimti tiek dėl su intelektu susijusių, tiek ir dėl moralinių priežasčių. „Nežinau jokio kito ankstesnio prezidento, kuris būdamas statybinių projektų vystytoju entuziastingai būtų ieškojęs galimybė bendradarbiauti ir dosniai dalinęs kompensacijas su mafija siejamiems savo pastatų rangovams, kuris būtų privertęs bankrutuoti keturis kazino, kuris tikslingai privertė bankus paskolinti jam pinigų nekilnojamojo turto projektams įgyvendinti, kurie buvo pasmerkti nesėkmei, ir kurio buvusi žmona prisiekė, kad jis ją išžagino“, - D. Trumpo nuodėmes vardijo H. Hurtas.

Praėjusiais metais leidinyje „The Daily Beast“ dar kartą prikelti H. Hurto knygoje aprašyti ne patys maloniausi dalykai, sulaukta prieštaringų reakcijų ir D. Trumpo protrūkio socialiniame tinkle „Twitter“, kurio buvo galima tikėtis. Verslo magnatas knygos autorių pavadino žlugusiu rašytoju ir kvailiu, tačiau abu šiuos apibūdinimus H. Hurtas linkęs vertinti kaip komplimentus. D. Trumpo komanda savo ruožtu komentuoti situacijos nepanoro.

64-erių H. Hurtas D. Trumpo gyvenimą sekė ne vieną dešimtmetį. Nors biografinės knygos autorius gilinosi į didžiausius D. Trumpo verslo imperijos nuosmukius, jis nėra linkęs žvelgti į verslo magnatą kaip į moterų iš esmės nekenčiantį asmenį. Biografinės knygos autoriaus manymu, D. Trumpas abiejų lyčių atstovus vertino vienodai, žinoma, jei tik tai nebuvo seksualiniai santykiai.

„Taip, jis skirtinguose etapuose savo imperijoje rėmė moteris, kėlė jas į pozicijas, kurios tuo metu būdavo pasiekiamos tik vyrams. Vis dėlto viena ranka jas keldamas, kita jis jas stumdavo žemyn“, - teigė H. Hurtas. Puikiausiai tai iliustruoja Ivanos Trump pavyzdys, kuriai H. Hurto knygoje apie D. Trumpą skiriamas itin didelis dėmesys. „Jis ją skyrė vadovauti „Trump Castle“ Atlantik Sityje, „Plaza Hotel“ viešbučiui Niujorke. Beveik visada I. Trump atlikdavo savo darbus kuo puikiausiai, tačiau sutuoktinis ją vertindavo kritiškai ir teigė, kad darbui skirdama daug dėmesio ji ėmė prastai atlikti žmonos pareigas“, - pasakojo H. Hurtas.

D. Trumpo biografijos autorius to nesapnavo net baisiausiame košmare
© Reuters/Scanpix

H. Hurtas patikino, kad jo tikrai nedžiugina D. Trumpo dabartinė kova dėl prezidento posto, tačiau jis vis dėlto pripažįsta tikėjęsis, kad ateis diena, kai magnatas pasikėsins į Baltuosius rūmus.

„Manau, jis visa tai pradėjo kaip rinkodaros triuką, o dabar kaip ir visi kiti yra nustebęs, kaip toli jam pavyko nueiti“, - samprotavo D. Trumpo biografijos autorius. Iš žurnalistikos pasaulio H. Hurtas pasitraukė 2009 m. dėl finansinių iššūkių šioje srityje ir, kaip jis pats teigia, dėl iš Niujorko žiniasklaidos priemonių redaktorių juntamos pagarbos mažėjimo. „Kadaise už žodį gaudavau 3-4 dolerius, dabar džiaugiuosi gavęs vos vieną. Tai susiję su daugybe galingesnių jėgų, ypač su interneto plitimu ir didžiosios žiniasklaidos dalies sutelkimu keliose rankose, o tai savo ruožtu skatina nepagarbą“, - įsitikinęs jis.

Šiuo metu H. Hurtas moksleiviams ir studentams dėsto rašymą, anglų kalbą, istoriją, ekonomiką, meno istoriją ir, kaip jis pats sako, gyvenimo mokslą. Ši veikla jam teikia didžiulį pasitenkinimą ir jis už ją tikina gaunantis didesnį atlygį, nei kada galėtų tikėtis dirbdamas žurnalistikos srityje. Vis dėlto D. Trumpui pakilus į politikos aukštumas jo ir H. Hurto keliai ir vėl savotiškai susipynė. Kadangi knygos autorius aktyviai ieško leidėjo, kuris sutiktų perleisti D. Trumpo biografiją, jis neabejotinai kuo puikiausiai supranta, kad tai gali būti galimybė sugrįžti į žaidimą su trenksmu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Karantinas tęsiamas iki vasaros, bet sąlygos bus kitos: dėliojasi atlaisvinimų planą pasavaičiui (204)

Vyriausybė siūlo pratęsti karantiną iki gegužės pabaigos, svarstoma galimybių paso idėja.

Vyriausybė suplanavo verslo atlaisvinimą: prekybos centrai dirbs ne visą savaitę, lauko kavinėms – ribotas darbo laikas (50)

Vyriausybė ketina priimti aibę naujų atlaisvinimų verslui. Prekybos centrai galės veikti,...

Lazdijuose šokas: susirgo jau koronavirusu persirgę ir pilną vakcinacijos kursą praėję medikai (389)

Lazdijų bendruomenei – lengvas šokas: profilaktinio testavimo metu teigiami koronaviruso...

Dvigubinama parama verslui – subsidiją jau gavusias įmones pasieks papildoma išmoka (34)

Verslas iš pirmojo subsidijų paketo gaus dvigubai didesnes išmokas – tokiam Ekonomikos ir...

Klaipėda perka savo atskirą sistemą vakcinacijos registrui: tokių eilių būti neturi, ruošiamės skiepyti mases (12)

Vyriausybės siekis masinį vakcinavimą pradėti nuo birželio 1-os dienos sujudino uostamiestį...

Žiniasklaida: ES neatnaujins sutarčių su dviem vakcinų gamintojomis (108)

Europos Komisija (EK) nusprendė kitiems metams nebeatnaujinti sutarčių dėl COVID-19 vakcinų...

Kremlius sureagavo į Bideno pasiūlymą Baltieji rūmai: Putinas perspėtas dėl Ukrainos (248)

Kremlius trečiadienį pareiškė apsvarstysiąs JAV prezidento Joe Bideno pasiūlymą surengti...

Eugenijaus Ostapenko mama prabilo apie paskutines jo gyvenimo akimirkas: viskas įvyko staiga, laukia skrodimas (106)

Trečiadienį Lietuvą apskriejo liūdna žinia – netikėtai mirė estrados atlikėjas, dainų...

Nerimą daugelį metų Agnė malšino rūkydama, vėliau – persivalgydama: viską pakeitė susitikimas su vienu specialistu

„Nuoširdus, artimas santykis su pacientu, kai kartu ieškome būdų, kaip jam padėti pajusti...