Niujorke šimtai žmonių šeštadienį protestavo prieš Baltuosius rūmus siekiantį užimti verslo magnatą Donaldą Trumpą, o kiti aktyvistai blokavo svarbų kelią pietvakarinėje Arizonos valstijoje, kur vienas demonstrantas buvo apkumščiuotas ir apspardytas per vieną JAV prezidento rinkimų kampanijos renginį. Žmonės buvo pasiruošę plakatus ir kaukes, kuriais išradingai vaizdavo savo nemėgstamą politiką ne tik kaip diktatorių, bet ir kaip paršą ar š... krūvelę.
Amerikiečiai protestuoja prieš Donaldą Trumpą
© Sipa

Per vėliausias D. Trumpo oponentų pastangas sutrikdyti respublikonų stovyklos favorito kampaniją keli žmonės buvo suimti, pranešė policija ir įvykių liudininkai.

Arizonos mieste Tusone vienas protestuotojas, atsinešęs plakatą su D.Trumpo portretu ir užrašu „Blogas Amerikai“ („Bad For America“) į rinkimų kampanijos susitikimą, buvo sumuštas vieno dalyvio, kai buvo vedamas lauk apsaugininkų, matoma vaizdo įraše, kuris buvo paskelbtas televizijos NBC tinklalapyje.

NBC citavo policijos informaciją, kad smurtavusiam vyrui buvo uždėti antrankiai, o vėliau jam buvo pateikti kaltinimai dėl užpuolimo ir sužalojimo.

Tuo metu kitoje šalies pusėje demonstrantai susirinko prie Kolumbo žiedinės sankryžos Manhatane. Per demonstraciją, surengtą netoli tam milijardieriui priklausančio prabangaus pastato, iš kurio atsiveria vaizdas į Centrinį parką, aktyvistai skandavo: „Šalin Donaldą Trumpą – rasistą, seksistą, nusistačiusį prieš gėjus“ ( Donald Trump, go away, racist, sexist, anti-gay).

Akcijos dalyviai, kuriuos prižiūrėjo nemažai policininkų, laikė plakatus su šūkiais „Deportuokit Trumpą“ ir „Aptverkit Trumpą“.
Minioje taip pat matėsi plakatų su užrašais „Neleiskime fanatizmui sutrypti (angl. trump) mūsų konstitucijos“ ir „Keičiam 1 Donaldą Trumpą į 25 000 pabėgėlių“.

Mažiausiai vienas žmogus buvo suimtas Niujorko garsiojoje 5-ojoje aveniu per trumpą susirėmimą, kurį policija greitai suvaldė.
Tą demonstraciją organizavo judėjimas „Antifašistai kosmopolitai“ (Cosmopolitan Antifascists); prie jo prisidėjo kiti aktyvistai.
Paprasti niujorkiečiai susirinko į šį renginį, nuogąstaudami, kad prieštaringai vertinamas D.Trumpas tampa aiškiu Respublikonų partijos favoritu prieš lapkritį vyksiančius prezidento rinkimus.

D. Trumpas „yra rasistas, seksistas, homofobas, islamofobas, ksenofobas, fašistas. Tai kelia rimtų padarinių Amerikos ateičiai“, – aktyvistas Patrickas Waldo (Patrikas Valdas) sakė naujienų agentūrai AFP.

„Jeigu pradėsim uždarinėti savo sienas žmonėms dėl jų religinių įsitikinimų, tai visiškai prieštaraus konstitucijai ... mūsų padėtis taps panaši į Vokietijos per Antrąjį pasaulinį karą, o aš visiškai to nenoriu savo šalyje“, – pridūrė 31 metų istorikas.

Prieš D. Trumpo kampanijos renginį Tusone protestuotojai blokavo vieną svarbią kelią Finikso pakraštyje, mėgindami šio pretendento šalininkams sutrukdyti pasiekti susitikimo vietą.

Arizonoje, kurioje pirminiai rinkimai vyks ateinantį antradienį, D.Trumpas pirmauja pagal populiarumą respublikonų stovykloje.
Apie 50 protestuotojų laikė skersai Šėjos bulvaro ištemptą transparantą su užrašu „Išmeskit Trumpą“ (Dump Trump). Dėl to blokavimo Fontein Hilo priemiestyje susidarė didelė automobilių spūstis.

Prieštaringai vertinamas Marikopos apygardos šerifas Joe Arpaio, atvirai palaikantis D.Trumpą, sakė, kad padarys viską, ką gali, kad suplanuotas renginys įvyktų, o D.Trumpas galiausiai įžengė į sceną.

Šerifo įgaliotinis Joaquinas Enriquezas sakė AFP, kad buvo suimti trys asmenys ir nutempti du automobiliai.

Pastaruoju metu per D.Trumpo kampanijos renginius jau ne kartą vyko jo priešininkų demonstracijos, per kurias kai kada prasiverždavo smurtas. Jo kritikai sako, kad šio verslininko kurstanti retorika ir menkai teslepiami grasinimai protestuotojams tik dar labiau aštrino nesveiką jo kampanijos atmosferą.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

10 barzdotų moterų, metusių iššūkį visuomenei ir sulaužiusių stereotipus (59)

Daugiau nei prieš 100 metų vadinamosios „apsigimėlių parodos“ buvo gana populiarios. Ir kol...

Vieno pavasario mėnesio jau netekome: ar gali staiga atšilti? (45)

Nors po šilto savaitgalio sniegas į šalį dar sugrįš, reikia turėti vilties, kad iki Velykų jis...

Neseniai širdies draugą pristačiusi Asta Valentaitė vakarėlyje užminė mįslę (65)

Žinomo floristo Manto Petruškevičiaus dovanų ir gėlių salono „Flower Couture by Mantas...

Ligoninėse dešimtmečius nesikeičia patalynė: žmonės susirūpino higiena (134)

DELFI iš skaitytojo gavo neseniai darytą nuotrauką, kurioje – ligoninės patalynė ....

5 labai svarbūs patarimai perkantiems dar nepastatytą būstą (38)

Naujo būsto paieška – atsakinga ir paprastai daug laiko trunkanti veikla. Statistika rodo, kad...

Mokslininkai išsiaiškino, kas iš tikrųjų yra dykumoje rastas „ateivis“ (27)

Pietų Amerikos dykumoje rasti žmogų primenančios būtybės palaikai dėl savo išvaizdos primena...

Maskvos derbyje – „Žalgirui“ palanki CSKA pergalė prieš „Chimki“ (30)

Eurolygos 28-ojo turo penktadienio rungtynių ciklas startavo Rusijoje, kur Maskvos srities...

Apie mergaitę Kaune spardžiusius jaunuolius papasakojusiam liudininkui – žiaurūs grasinimai (989)

„Bus išdaužyti langai“, „gyvas nepareisi“, „būsi papjautas“, – tokius žodžius...

Dydis nesvarbu rekomenduoja: 2 deriniai skirtingoms plius dydžio figūroms (3)

„Kaip paslėpti pilvą? Kaip sumažinti klubus? Kaip užmaskuoti plačią viršutinę dalį?“, -...

„F-1“ sezono startas: penkto titulo medžioklė, nauji rekordai ir pakurstyta intriga apklausa (8)

Kovo 25 dieną tradiciškai lenktynėmis Melburne startuoja 2018 metų „Formulės-1“ sezonas ir...