Niujorke šimtai žmonių šeštadienį protestavo prieš Baltuosius rūmus siekiantį užimti verslo magnatą Donaldą Trumpą, o kiti aktyvistai blokavo svarbų kelią pietvakarinėje Arizonos valstijoje, kur vienas demonstrantas buvo apkumščiuotas ir apspardytas per vieną JAV prezidento rinkimų kampanijos renginį. Žmonės buvo pasiruošę plakatus ir kaukes, kuriais išradingai vaizdavo savo nemėgstamą politiką ne tik kaip diktatorių, bet ir kaip paršą ar š... krūvelę.
Amerikiečiai protestuoja prieš Donaldą Trumpą
© Sipa

Per vėliausias D. Trumpo oponentų pastangas sutrikdyti respublikonų stovyklos favorito kampaniją keli žmonės buvo suimti, pranešė policija ir įvykių liudininkai.

Arizonos mieste Tusone vienas protestuotojas, atsinešęs plakatą su D.Trumpo portretu ir užrašu „Blogas Amerikai“ („Bad For America“) į rinkimų kampanijos susitikimą, buvo sumuštas vieno dalyvio, kai buvo vedamas lauk apsaugininkų, matoma vaizdo įraše, kuris buvo paskelbtas televizijos NBC tinklalapyje.

NBC citavo policijos informaciją, kad smurtavusiam vyrui buvo uždėti antrankiai, o vėliau jam buvo pateikti kaltinimai dėl užpuolimo ir sužalojimo.

Tuo metu kitoje šalies pusėje demonstrantai susirinko prie Kolumbo žiedinės sankryžos Manhatane. Per demonstraciją, surengtą netoli tam milijardieriui priklausančio prabangaus pastato, iš kurio atsiveria vaizdas į Centrinį parką, aktyvistai skandavo: „Šalin Donaldą Trumpą – rasistą, seksistą, nusistačiusį prieš gėjus“ ( Donald Trump, go away, racist, sexist, anti-gay).

Akcijos dalyviai, kuriuos prižiūrėjo nemažai policininkų, laikė plakatus su šūkiais „Deportuokit Trumpą“ ir „Aptverkit Trumpą“.
Minioje taip pat matėsi plakatų su užrašais „Neleiskime fanatizmui sutrypti (angl. trump) mūsų konstitucijos“ ir „Keičiam 1 Donaldą Trumpą į 25 000 pabėgėlių“.

Mažiausiai vienas žmogus buvo suimtas Niujorko garsiojoje 5-ojoje aveniu per trumpą susirėmimą, kurį policija greitai suvaldė.
Tą demonstraciją organizavo judėjimas „Antifašistai kosmopolitai“ (Cosmopolitan Antifascists); prie jo prisidėjo kiti aktyvistai.
Paprasti niujorkiečiai susirinko į šį renginį, nuogąstaudami, kad prieštaringai vertinamas D.Trumpas tampa aiškiu Respublikonų partijos favoritu prieš lapkritį vyksiančius prezidento rinkimus.

D. Trumpas „yra rasistas, seksistas, homofobas, islamofobas, ksenofobas, fašistas. Tai kelia rimtų padarinių Amerikos ateičiai“, – aktyvistas Patrickas Waldo (Patrikas Valdas) sakė naujienų agentūrai AFP.

„Jeigu pradėsim uždarinėti savo sienas žmonėms dėl jų religinių įsitikinimų, tai visiškai prieštaraus konstitucijai ... mūsų padėtis taps panaši į Vokietijos per Antrąjį pasaulinį karą, o aš visiškai to nenoriu savo šalyje“, – pridūrė 31 metų istorikas.

Prieš D. Trumpo kampanijos renginį Tusone protestuotojai blokavo vieną svarbią kelią Finikso pakraštyje, mėgindami šio pretendento šalininkams sutrukdyti pasiekti susitikimo vietą.

Arizonoje, kurioje pirminiai rinkimai vyks ateinantį antradienį, D.Trumpas pirmauja pagal populiarumą respublikonų stovykloje.
Apie 50 protestuotojų laikė skersai Šėjos bulvaro ištemptą transparantą su užrašu „Išmeskit Trumpą“ (Dump Trump). Dėl to blokavimo Fontein Hilo priemiestyje susidarė didelė automobilių spūstis.

Prieštaringai vertinamas Marikopos apygardos šerifas Joe Arpaio, atvirai palaikantis D.Trumpą, sakė, kad padarys viską, ką gali, kad suplanuotas renginys įvyktų, o D.Trumpas galiausiai įžengė į sceną.

Šerifo įgaliotinis Joaquinas Enriquezas sakė AFP, kad buvo suimti trys asmenys ir nutempti du automobiliai.

Pastaruoju metu per D.Trumpo kampanijos renginius jau ne kartą vyko jo priešininkų demonstracijos, per kurias kai kada prasiverždavo smurtas. Jo kritikai sako, kad šio verslininko kurstanti retorika ir menkai teslepiami grasinimai protestuotojams tik dar labiau aštrino nesveiką jo kampanijos atmosferą.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rugsėjis atnešė nemalonių naujienų: tėveliai supažindinti su nauju kainoraščiu (35)

Artėjantis rugsėjis patuštins ne tik tų tėvelių, kurių atžalos jau eina į mokyklą, kišenes....

Gedintis tėvas po kraupios avarijos: nusipirkęs naują „Toyota“ tokios baigties nesitikėjau (256)

„Lekiam namo“, – tokia žinute savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Virginijus...

Ingrida Kazlauskaitė po žinios apie tai, kad JAV penkeriems metams įkalintas Aaronas Perezas: turėtume pasistengti suprasti jį ir nesmerkti (18)

Milijonieriumi mūsų šalyje pristatydavęs Aaronas Perezas greitai įsiliejo į šou pasaulį ir...

Nenustebkite, jei už paslaugas ligoninėje paprašys susimokėti (59)

Jeigu medikų pagalbos prireikė savaitgalį ar šventinę dieną, tačiau ta pagalba nėra skubi,...

Mistinis Kelių direkcijos pirkinys už daugiau nei 100 tūkst. eurų, apie kurį ji nedaugžodžiauja (61)

Itin išmani vairuotojų įspėjimo apie laukinius gyvūnus sistema kelyje Rokiškis–Panevėžys...

Net 5,6 tūkst. gyventojų iš „Sodros“ sulaukė nemalonių žinių: pasitikrinkite savo paskyras (96)

„Sodra“ 5,6 tūkst. gyventojų išsiuntė priminimus, jog jiems gali tekti sumokėti privalomojo...

Artėja spanguoliavimo sezonas: kur uogauti ir kokio derliaus laukti

Vasariškiems orams ir pramogoms traukiantis, prasideda kiti malonumai – rudens derliaus rinkimas....

Lietuviai parodė, kaip vos per tris dienas seną šulinį pavertė kiemo puošmena (9)

Sodybose arba individualių namų kiemuose iki šiol dar galima aptikti šulinių, kurie anksčiau...

Netikėtai mirusį dėdę palaidojo kaimynas: sukrėsti giminaičiai siekia išsikasti jį atgal (143)

Apie dėdės mirtį sužinojome tik tada, kai jis buvo palaidotas, pasakoja ukmergiškė Milda...

Mokytojams skirta informacija šokiravo žmogaus teisių gynėjus: užkliuvo ir masturbacijos, ir homoseksualumo temos (138)

Žmogaus teisių organizacijų koalicija, vienijanti aštuonias Lietuvoje veikiančias nevyriausybines...