aA
Respublikonas Donaldas Trumpas užsitikrino pergalę JAV prezidento rinkimuose, užsitikrinęs daugiau kaip 270 balsų Rinkikų kolegijoje.
D. Trumpas triumfuoja JAV prezidento rinkimuose
© AFP/Scanpix

Politikos naujokas 70-metis D.Trumpas iškovojo šią neįtikėtiną pergalę ir taps 45-uoju šalies prezidentu, įveikęs demokratę 69 metų Hillary Clinton – JAV politikos veteranę, buvusią šalies pirmąją ponią, senatorę ir valstybės sekretorę.

Baltųjų rūmų šeimininku turėjo tapti kandidatas, surinkęs 270 ar daugiau balsų 538 narius turinčioje Rinkikų kolegijoje. Daugumoje valstijų visi rinkikų balsai atitenka daugiausiai rinkėjų laimėjusiam kandidatui.

Kaip rodo naujausi preliminarūs duomenys D.Trumpas gaus mažiausiai 276 rinkikų balsus, o H. Clinton – 218. Lemiama rinkikų balsų riba buvo peržengta, kai jis laimėjo svyruojančioje, bet demokratams palankesnėje Vidurio Vakarų valstijoje – Viskonsine.

D. Trumpas triumfuoja JAV prezidento rinkimuose
© DELFI montažas

Prieš paskelbiant šią žinią milijardierius nekilnojamojo turto magnatas atvyko į savo rinkimų štabą Niujorko dangoraižyje „Trump Tower“ ir pradėjo sakyti pergalės kalbą savo šalininkams.

D.Trumpą į pergalę atvedė rinkėjų politinių permainų troškimas, kurio neužgožė jam metami kaltinimai dėl nederamo seksualinio elgesio, taip pat jo rasistiniai bei seksistiniai pasisakymai.

Finansų rinkas supurčiusią pergalę D.Trumpas išplėšė prieš demokratę H. Clinton, kuri siekė tapti pirmąja į JAV prezidento postą išrinkta moterimi.

Likus kelioms minutėms iki D.Trumpo pergalės paskelbimo demokratų kampanijos vadovas Johnas Podesta tikino, kad rezultatus dar per anksti skelbti, nes kelių valstijų balsavimo rezultatai vis dar neaiškūs.

Šalininkų euforija

Aiškėjant, kad D.Trumpas artėja prie pergalės, D.Trumpo šalininkai virto kepurių su užrašu „Padaryk Ameriką vėl didžią“ jūra, kuri skandavo „JAV!“

„Mes labai sujaudinti“, – sakė Aliza Romanoff, gerai apsirengusi, aiškiai mintis dėstanti, išsilavinusi dviejų vaikų motina iš Long Ailando. Jos šeima daug metų pažįsta D.Trumpą ir dabar ji išėjo švęsti su tėvais ir vyru.

Respublikonų kandidato oficialus „pergalės vakarėlis“ vieno Manhatano viešbučio pokylių salėje prasidėjo lėtai, iš pradžių – santūriai optimistiškai, bet D. Trumpui laimint valstiją po valstijos, entuziazmas ir triukšmas didėjo.

JAV prezidento rinkimai 2016
B. Obama pasveikino Trumpą ir pakvietė jį į Baltuosius rūmusJAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį paskambino išrinktajam prezidentui Donaldui Trumpui, kad pasveikintų jį su pergale ir pakviestų ketvirtadienį pasikalbėti Baltuosiuose rūmuose.B. Obama taip pat paskambino Hillary Clinton, savo buvusiai valstybės sekretorei ir kolegei demokratei, kad išreikštų savo „žavėjimąsi stipria kampanija, vykdytą visoje šalyje“, sakoma Baltųjų rūmų atstovo Josho Earnesto pareiškime.Vėliau trečiadienį prezidentas turėtų paskelbti pareiškimą apie rinkimų rezultatus, kurie sukrėtė visą Ameriką ir pasaulio rinkas.Pirmasis juodaodis Amerikos prezidentas B. Obama, kurio 2008 metų istorinė kampanija priklausė nuo susiskaldžiusios šalies suvienijimo, Baltuosiuose rūmuose planuoja aptarti, „kokius žingsnius kaip šalis galime žengti, kad susiburtume po šio įnirtingo rinkimų sezono“, sakė J. Earnestas.Kalbėdamiesi ketvirtadienį B. Obama ir D.Trumpas, kažkada vadovavęs judėjimui, kurio nariai reiškė abejones dėl B. Obamos gimimo vietos ir jo teisės būti prezidentu, turi aptarti prezidento įgaliojimų perdavimą.„Sklandaus valdžios perdavimo užtikrinimas yra vienas pagrindinių prioritetų, kuriuos prezidentas nustatė metų pradžioje, ir susitikimas su išrinktuoju prezidentu yra kitas žingsnis“, - pridūrė J. Earnestas.
Pasveikino ir D. Britanijos premjerė Theresa Mayhttps://twitter.com/theresa_may/status/796295240995012609
B. Obama paskambino D. Trumpui.JAV prezidentas Barackas Obama paskambino rinkimus laimėjusiam respublikonui Donaldui Trumpui ir pasveikino jį su pergale, praneša „Independent“
V. Putinas: Rusija pasiruošusi mėginti atkurti ryšius su Trumpo vadovaujama AmerikaRusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį sakė, jog Maskva yra pasirengusi dėti pastangas, kad būtų atkurti visaverčiai santykiai su išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo vadovaujamomis Jungtinėmis Valstijomis.„Girdėjome priešrinkiminius (tuomet) dar kandidato į JAV prezidentus (D. Trumpo) pareiškimus, kurie buvo nukreipti į Rusijos ir JAV santykių atkūrimą“, – sakė V.Putinas per kelių šalių ambasadorių skiriamųjų raštų įteikimo ceremoniją Kremliuje.„Suprantame, ... kad tai nebus lengvas kelias turint omenyje degradaciją, deja, ištikusi JAV ir Rusijos santykius, – sakė jis. – Bet Rusija yra pasirengusi ir nori atkurti visaverčius santykius su JAV.“„Esame pasirengę nueiti savąją kelio dalį ir padaryti viską, kad sugrąžintume Rusijos ir JAV santykius į stabilią trajektoriją“, – sakė jis.„Tai būtų naudinga ir Rusijos, ir Amerikos žmonėms, taip pat teigiamai paveiktų bendrą tarptautinių santykių klimatą, juolab kad Rusijai ir JAV tenka ypatinga atsakomybė palaikyti pasaulinį stabilumą ir saugumą“, – pažymėjo V. Putinas.Daugiau skaitykite čia.
B. Obama pasveikino savo įpėdinį D. TrumpąJAV prezidentas Barackas Obama, televizijos stoties CNN informacija, pasveikino savo įpėdinį Donaldą Trumpą su pergale rinkimuose. Abu jie ketina ketvirtadienį susitikti, pranešė CNN.
NATO vadovas: JAV lyderystė: svarbi kaip visadaJAV lyderystė yra būtina susiduriant su naujais saugumo iššūkiais, trečiadienį sakė NATO vadovas Jensas Stoltenbergas, sveikindamas Donaldą Trumpą  su pribloškiama pergale JAV prezidento rinkimuose.„Mes susiduriame su sunkia nauja saugumo aplinka, įskaitant hibridinį karą, kibernetines atakas, terorizmo grėsmę. JAV lyderystė yra svarbi kaip visada“, - sakė J. Stoltenbergas.„Tikiuosi dirbti su išrinktuoju prezidentu Trumpu“, - pridūrė jis.Kampanijos metu D.Trumpas šiurpino užuominomis, kad Vašingtonas gerai pagalvos prieš eidamas į pagalbą pavojuje atsidūrusiai NATO sąjungininkei, jeigu ši nebus apmokėjusi savo sąskaitų. Tokie pareiškimai vertė abejoti dėl JAV vadovaujamo aljanso esminio kolektyvinės gynybos įsipareigojimo.Paklaustas apie tas pastabas J. Stoltenbergas sakė, jog „visos sąjungininkės yra oficialiai įsipareigojusios ginti viena kitą, tai - absoliutu ir besąlygiška“.„Šios saugumo garantijos yra svarbios Europai, bet jos taip pat yra svarbios Jungtinėms Valstijoms“, - sakė jis.NATO vadovas priminė, jog vienintelis kartas, kai buvo pasitelkta NATO gynybos garantija „visi už vieną, vienas už visus“, buvo po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų Jungtinėse Valstijose.„Mūsų aljansas artimiausius Amerikos draugus ir taikos, ir konfliktų metu vienijo beveik 70 metų. Stiprus NATO yra gerai Jungtinėms Valstijoms ir gerai Europai“, - pažymėjo J. Stoltenbergas.
D. Tuskas ir Ž. K. Junkeris pasveikino D. Trumpą su pergaleEuropos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris ir Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pasveikino respublikoną Donaldą Trumpą su pergale JAV prezidento rinkimuose. „Šiandien svarbiau nei kada nors anksčiau stiprinti transatlantinius santykius", - rašė jie bendrame laiške D. Trumpui.Ž. K. Junckeris ir D. Tuskas pakvietė D. Trumpą į ES ir JAV viršūnių susitikimą, „kai tik Jums bus įmanoma". Jame esą turėtų būti nubrėžta bendrų santykių kryptis artimiausiems metams. Tik glaudžiai bendradarbiaudamos, ES ir JAV esą gali kovoti su tokiais iki šiol neregėtais iššūkiais, kaip „Islamo valstybė" (IS), grėsmė Ukrainos suverenumui ir teritoriniam integralumui, klimato kaita ir migracija. „Laimei, ES ir JAV strateginė partnerystė yra plati ir gili", - pažymima laiške.Santykiai tarp ES ir JAV yra „gilesni už bet kokius politikos pokyčius", tviteryje rašė ir ES užsienio politikos įgaliotinė Federica Mogherini. „Mes bendradarbiausime toliau, vėl atrasime Europos stiprybę", - teigė ji.Maltos, kuri sausį perims pirmininkavimą ES, premjeras Josephas Muscatas taip at pasveikino D. Trumpą.
Rusijos parlamentas sveikina Trumpo išrinkimą JAV prezidentuRusijos žemieji parlamento rūmai sveikina Donaldo Trumpo išrinkimą JAV prezidentu, pranešė valstybinė naujienų agentūra „RIA-Novosti“.Užsienio reikalų komiteto narys Viačeslavas Novikovas iš valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ trečiadienį ryte kreipėsi į Valstybės Dūmą.„Prieš tris minutes Hillary Clinton pripažino savo pralaimėjimą JAV prezidento rinkimuose ir vos prieš sekundę Trumpas pradėjo savo, išrinktojo prezidento, kalbą. Su tuo jus visus sveikinu“, – sakė jis.Tuomet Dūma, kurioje minėta Kremliais politiką palaikanti partija turi didžiulę persvarą, pratrūko plojimais, sakoma pranešime.
Pasaulio lyderiai įvertino Amerikos pasirinkimą Pasaulio lyderiai sureagavo į naująjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą. Daugiau skaitykite čia 
D. Trumpas žada būti „visų amerikiečių“ prezidentasVisuotinius rinkimus laimėjęs JAV respublikonų kandidatas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad išgydys gilias šalies žaizdas ir bus „visų amerikiečių“ prezidentas, taip pat pagyrė savo nugalėtą savo varžovę Hillary Clinton už visus jos tarnybos metus.Daugiau skaitykite čia 
D. Trumpas: atėjo metams visiems mums susivienytiMinia gerbėjų D. Trumpui iš pradžių net neleido kalbėti – plojo ir skandavo „JAV!“.„Atleiskite, kad priverčiau jus laukti, viskas kiek komplikuota. Labai ačiū“, – pagaliau prabilo D. Trumpas.„Ką tik sulaukiau skambučio iš H. Clinton. Ji mus pasveikino. Tai susiję su mumis visais, tai mūsų pergalė. Aš irgi pasveikinau ją ir jos šeimą – pasveikinau dėl kampanijos, kuri buvo labai labai sunki, ji puikiai pasirodė. Šauniai kovojo. Hillary labai ilgai ir labai sunkiai dirbo, siekė užsibrėžto tikslo. Esame jai skolingi už tai, ką ji padarė dėl mūsų šalies. Turime jaustis labai dėkingi“, – sakė D. Trumpas.
H. Clinton pripažino pralaimėjimą H. Clinton pripažino pralaimėjusi JAV prezidento rinkimus ir pasveikino D. Trumpą su pergale. Respublikonas Donaldas Trumpas  užsitikrino pergalę JAV prezidento rinkimuose, užsitikrinęs daugiau kaip 270 balsų Rinkikų kolegijoje.Politikos naujokas 70-metis D.Trumpas iškovojo šią neįtikėtiną pergalę, įveikęs demokratę 69 metų Hillary Clinton - JAV politikos veteranę, buvusią šalies pirmąją ponią, senatorę ir valstybės sekretorę.Baltųjų rūmų šeimininku turėjo tapti kandidatas, surinkęs 270 ar daugiau balsų 538 narius turinčioje Rinkikų kolegijoje. Daugumoje valstijų visi rinkikų balsai atitenka daugiausiai rinkėjų laimėjusiam kandidatui.Kaip rodo naujausi preliminarūs duomenys D.Trumpas gaus mažiausiai 276 rinkikų balsus, o H. Clinton - 218.Milijardierius nekilnojamojo turto magnatas kreipsis į savo šalininkus Niujorke.Likus kelioms minutėms iki D.Trumpo pergalės paskelbimo demokratų kampanijos vadovas Johnas Podesta  tikino, kad rezultatus dar per anksti skelbti, nes kelių valstijų balsavimo rezultatai vis dar neaiškūs.
Donaldas Trumpas tapo JAV prezidentu! Donaldas Trumpas laimėjo Viskonsino valstijoje, surinko dar 10 rinkikų balsų ir tapo JAV prezidentu! D. Trumpas laimėjęs šioje valstijoje užsitikrino 276 rinkikų kolegijos balsus. H. Clinton oficialiai pralaimėjo rinkimus. 
H. Clinton neturi, ką pasakytiH. Clinton rinkimų kampanijos vadovas Johnas Podesta susirinkusiems rinkėjams tepasakė: „Šį vakarą neturėsime, ką pasakyti“. J. Podestos žodžiai akivaizdžiai nuliūdino demokratės šalininkus – nemažai stovi apsikabinę ir braukia ašaras.
Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen trečiadienį pasveikino respublikoną Donaldą Trumpą su tikėtina pergale JAV prezidento rinkimuose.„Sveikinimai naujajam Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui ir laisviems Amerikos žmonėms“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė M. Le Pen, vadovaujanti antiimigraciniam Nacionaliniam frontui.https://twitter.com/MLP_officiel/status/796235915387699200
JAV Atstovų Rūmų pirmininkas jau sveikina D. Trumpą su pergaleJAV Atstovų Rūmų pirmininkas respublikonas Paulas Ryanas jau sveikina Donaldą Trumpą su pergale JAV prezidento rinkimuose. Tai twiteryje pranešė stoties NBC reporteris. Anot jo, P. Ryanas telefonu kalbėjosi su D. Trumpu.Po vulgarių respublikonų kandidato pasisakymų apie moteris P. Ryanas buvo atsiribojęs nuo D. Trumpo.
D. Trumpas laimėjo Pensilvanijoje, jam prognozuojama pergalė Aliaskoje Respublikonui prognozuojama pergalė Aliaskoje, kur jis gautų 3 rinkikų balsus. Pensilvanijos pergalė jam pridėjo 20 rinkikų balsų. D. Trumpas jau užsitikrino 264 rinkikų kolegijos balsus ir 215 lieka demokratai H. Clinton. Pensilvanija respublikonų kandidatą į prezidentus paskutinį kartą palaikė 1988 metais. D. Trumpas per savo rinkimų kampaniją ne kartą apsilankė šioje valstijoje ir tikėjo, kad jo populistinė žinia pasirodys priimtina darbininkų klasės rinkėjams.H. Clinton savo ruožtu ilgą laiką vertino šią valstiją kaip esminę savo „ugniasienės“ dalį ir pirmadienio vakarą surengė savo kampanijos renginį Filadelfijoje kartu su prezidentu Baracku Obama. Šiame mieste taip pat vyko Demokratų partijos nacionalinis suvažiavimas, kur H. Clinton buvo nominuota jos kandidate į Baltuosius rūmus.
JAV duris užvėrė paskutiniai balsavimo punktai8.00 val. Lietuvos laiku JAV Aliaskos valstijoje duris užvėrė paskutinieji balsavimo punktai. Tai reiškia, kad JAV prezidento rinkimai oficialiai baigti.Aliaska, kaip ir Delaveras, Montana, Šiaurės Dakota, Pietų Dakota, Vermontas ir Vajomingas gauna tik tris rinkikų balsus.Rinkimuose pirmauja respublikonas Donaldas Trumpas. 
CNN prognozė: Jutoje laimės D. Trumpas Jutos valstijoje pergalė prognozuojama D. Trumpui. Jutos valstija turi 6 rinkikų kolegijos balsus. 
H. Clinton dar yra vilčių, bet labai mažaiVis dar laukiama rezultatų iš keturių itin svarbių valstijų – Pensilvanijos, Mičigano, Viskonsino ir Naujojo Hampšyro. H. Clinton būtina pergalė pirmose trijose, nors teoriškai galėtų atsilaikyti pralaimėjusi Viskonsine, tačiau iškovojusi pergalę likusiose. Kol kas tiek Pensilvanijoje, tiek Mičigane laimi D. Trumpas. Deja, Pensilnavijos, kur Demokratai iki šiandien nepralaimėjo šešių pastarųjų rinkimų, atveju H. Clinton turime blogų žinių. Kova labai atkakli ir svarstyklės visgi svyra D. Trumpo naudai. D. Trumpo rinkimų štabas jau švenčia pergalę. H. Clinton aplinkai sunku net šypseną išspausti – jos šalininkai ne tik liūdni, bet ir išsigandę. Jeigu Respublikonams pasiseks ne tik laimėti prezidento rinkimus, bet ir gauti daugiau vietų Atstovų rūmuose, partijos rankose atsidurs visa JAV valdžia.
D. Trumpo triumfo neatlaikė Kanados imigracijos ir pilietybės tarnybos svetainė internetePanašu, kad JAV Respublikonų partijos kandidatas Donaldas Trumpas taps naujuoju Baltųjų rūmų šeimininku. Keistas sutapimas, kad šių įvykių akivaizdoje sutriko Kanados imigracijos ir pilietybės tarnybos puslapis internete, skelbia fortune.com.Paaiškėjus, kad D. Trumpas užtikrintai pirmauja prieš demokratę Hillary Clinton, amerikiečiai nedelsdami galvoje pradėjo kurti persikraustymo į kaimyninę Kanadą scenarijų. Nors amerikiečiai šiuo klausimu juokavo visos rinkimų kampanijos metu, panašu, kad žodžiai virto darbais. Juokaujama, kad susidomėjimo gyvenimu Kanadoje būta tokio didelio, jog minėtosios žinybos svetainė internete paprasčiausiai neatlaikė perkrovos.
Nevada atiteko H. Clinton! Nevadoje nugalėjo H. Clinton Nevaodos valstijos nugalėtojui atitenka 6 rinkikų kolegijos balsai. 
D. Trumpas laimėjo svyruojančioje Ajovos valstijojeRespublikonas Donaldas Trumpas iškovojo pergalę svyruojančioje Ajovos valstijoje ir užsitikrino dar šešis balsus Rinkikų kolegijoje, didindamas savo šansus tapti naujuoju JAV prezidentu.Kaip rodo naujausi tinklapio „Politico“ duomenys, milijardierius verslo magnatas jau yra užsitikrinęs 238 rinkikų balsus, o jo varžovė demokratė Hillary Clinton – 209.Kad laimėtų rinkimus, kandidatas turi surinkti mažiausiai 270 iš 538 rinkikų balsų.
D. Trumpo komanda jau skelbia pergalę rinkimuoseJAV Respublikonų partijos kandidatas Donaldas Trumpas laimėjo rinkimus svarbiose Ohajo, Šiaurės Karolinos ir Floridos valstijose. Jį nuo Baltųjų rūmų šiuo metu skiria vienas žingsnis.Vyresnysis D. Trumpo patarėjas teigia manantis, kad pergalė jau D. Trumpo rankose. Daugiau skaitykite čia. 
D. Trumpas laimi Džordžijos valstijoje, nuo pergalės jį skiria vos 26 rinkikų balsai. H. Clinton iki pergalės trūksta 61 rinkikų balso. 
Arizona, Vinskonsinas ir Naujasis Hampšyras yra gyvybiškai svarbios valstijos H. Clinton, jei jose pralaimės - jos neišgelbėtų net pergalė Mičigano valstijoje. Mičigane suskaičiavus 65,8 proc. rinkėjų balsų, D. Trumpas laimi su 48 proc. balsų, H. Clinton atsilieka su 46, 9 proc. 
D. Trumpas rinkimuose pirmauja su 238 rinkikų balsais, H. Clinton kol kas turi 209 rinkikų balsus ir jai gyvybiškai svarbu laimėti rinkimus Mičigano valstijoje, kur ji gautų 16 rinkikų balsų. Pensilvanijoje kol kas H. Clinton užtikrintai pirmauja ir gali tikėtis 20 rinkikų balsų. D. Trumpas pirmauja Viskonsine, kur jam atitektų dar 10 rinkikų balsų.
H. Clinton laimi Oregone, o D. Trumpui prognozuojamas dar vienas rinkikas Nebraskoje. Tai reiškia, kad minėtoje valstijoje jis gauna keturis iš penkių balsų Rinkikų kolegijoje.
D. Trumpas užtikrinai žengia į pergalę H. Clinton kol kas turi 190 rinkikų balsų, respublikonas D. Trumpas išsiveržė į priekį ir turi jau 216 rinkikų kolegijos balsų. 
Demokratė H. Clinton, remiantis apklausų rezultatais, laimi Vakarų Pakrantėje.
D. Trumpas triumfuoja svyruojančioje Šiaurės KarolinojeŠiuo metu, naujausiais duomenimis, milijardierius verslo magnatas jau yra užsitikrinęs 232 rinkikų balsų, jo varžovė demokratė Hillary Clinton – 209.  Kad laimėtų rinkimus, kandidatas turi surinkti mažiausiai 270 iš 538 rinkikų balsų.Šiaurės Karolinoje tarp kandidatų vyko viena labiausiai įtemptų kovų per šiuos rinkimus. Tai viena iš naujausių vadinamųjų svyruojančių valstijų.Iki 2008-ųjų, kai pergalę čia iškovojo Barackas Obama, šioje valstijoje visada triumfuodavo respublikonai.
D. Trumpas laimėjo Floridos valstijos balsus! D. Trumpas laimėjo svyruojančioje JAV valstijoje Floridoje. Jis susirinko visus 29 rinkikų kolegijos balsus. D. Trumpas iš viso užsitikrino 201 rinkikų balsą, H. Clinton kol kas turi 190 balsų. 
Virdžinija palaiko H. ClintonDemokratė Hillary Clinton antradienį po įtemptos kovos įveikė savo varžovą respublikoną Donaldą Trumpą svyruojančioje Virdžinijos valstijoje per JAV prezidento rinkimus, rodo televizijų prognozės.Virdžinija deleguoja į Rinkikų kolegiją 13 atstovų. Nors šios valstijos pietinė dalis linkusi palaikyti respublikonus, tankiau apgyvendinta šiaurė, besiribojanti su sostine Vašingtonu, tvirtai palaiko demokratus, o šis veiksnys padėjo H. Clinton išplėšti pergalę.
Koloradas – už H. ClintonKalnuočiausia JAV valstija vadinamas Koloradas balsavo už demokratę H. Clinton, skelbia „ABC News“. „Neapsisprendusia valstija“ ir vienu iš svarbiausių mūšio lauku įvardijamas Koloradas 2008 ir 2012 metais palaikė B. Obamą, nors prieš tai 30 metų buvo ištikimas Respublikonams.
„The New York Times“ prognozuoja, kad 94 proc., jog laimės respublikonas Donaldas Trumpas. https://twitter.com/wesbury/status/796198458541666305
Azijos rinkos jau reaguoja į situaciją JAVAzijos akcijų rinkose vyksta pokyčiai – tokią situaciją lėmė itin arši kova JAV prezidento rinkimuose. Azijos rinkos – vienintelės, kuriose vyksta prekyba plaukiant pirmiesiems JAV rinkimų rezultatams. Skelbiama, kad Japonijos „Nikkei 225“ akcijų indeksas buvo 1 proc. didesnis, o štai Australijos „ASX 200“ ir Pietų Korėjos „Kospi“ ūgtelėjo 0,3 proc. Honkongo :Hang Seng“ patyrė 1 proc. kritimą, o Šanchajaus „Composite“ pavyko išsaugoti vakarykštę poziciją.
Meksikos pesas dolerio atžvilgiu JAV prezidento rinkimų fone patyrė rekordinį nuosmukįNaktį iš antradienio į trečiadienį Meksikos pesas dolerio atžvilgiu patyrė rekordinį nuosmukį. Anot ekspertų, tokius pokyčius lėmė respublikono D. Trumpo pergalė Ohajo valstijoje ir užtikrintas pirmavimas prieš H. Clinton.„Demokratai praranda dalį savo valstijų, kuriose manė turį tvirtą pranašumą“, – konstatuoja „Barclays“ pasaulinių rinkų ekspertas Andresas Jaime. Jis omenyje turėjo įtemptą kovą Mičigane ir Viskonsine, kur jau netrukus paaiškės pirmieji rezultatai.
H. Clinton 5 rinkikų balsus laimi Naujojoje Meksikoje. 
D. Trumpas laimi Ohajo valstijos balsus D. Trumpas išplešia pergalę vienoje strategiškai svarbiausių valstijų - Ohajo, praneša ABC News. Nuo pat Antrojo pasaulinio karo tebuvo vienas vienintelis atvejis, kai JAV Ohajo valstijos rinkėjai išreiškė palaikymą kandidatui, kuris galiausiai prezidento rinkimų nelaimėjo. Ohajas deleguoja į Rinkikų kolegiją 18 atstovų, o kad laimėtų rinkimus, kuris nors kandidatas privalo surinkti bent 270 iš 538 rinkikų balsų.Paskutinis Jungtinių Valstijų prezidentas, laimėjęs Ohajuje, buvo demokratas Barackas Obama – tuomet pergalę jam pavyko išplėšti 3 proc. persvara.
Pirmauja D. Trumpas Kovoje dėl pergalę prezidento rinkimuose užtikrinančių 270 rinkikų balsų kol kas pirmauja respublikonas D. Trumpas. Jis turi 149 rinkikus, o demokratė H. Clinton – 109
Floridoje į priekį įsiveržė D. Trumpas Floridoje suskaičiuoti 99,2 proc. balsų - D. Trumpas pirmauja su 49,2 proc. balsų, H. Clinton - 47,7 proc. 
Prognozės: JAV respublikonai išlaikys kontrolę Atstovų RūmuoseRespublikonų partija per antradienį vykstančius rinkimus tikriausiai išsaugos daugumą JAV Atstovų Rūmuose, rodo dviejų televizijų prognozės.Televizijos NBC ir ABC pranešė, kad ankstyvieji balsų skaičiavimo rezultatai rodo, kad ši partija išsaugos bent 218 mandatų 435 vietų JAV Kongreso žemuosiuose rūmuose.
„The New York Times“ triuškinančią pergalę prognozuoja D. TrumpuiĮtakingas žiniasklaidos leidinys „The New York Times“ prognozuoja, kad 77 proc., jog laimės respublikonas Donaldas Trumpas.https://twitter.com/WeNeedTrump/status/796189012813905920
Rinkimų apylinkės užsidarė dar keturiose valstijose - Ajovoje, Nevadoje, Montanoje ir Utoje. Šiose keturiose valstijose paaiškės, kam atiteks dar 21 rinkikų balsas. CNN prognozuoja, kad D. Trumpui atiteks 3 rinkikų balsai iš Montanos. 
H. Clinton štabe – nejauki tyla, D. Trumpo šalininkai džiūgaujaŠimtai „Javits Center“ susirinkusių demokratės Hillary Clinton rėmėjų laukia sulaikę kvapą – tvyro nejauki tyla. To priežastis itin sunki kova Floridos valstijoje. Skelbiama, kad Demokratai ir jų šalininkai buvo pasirengę atkakliai kovai su Donaldu Trumpo minėtoje valstijoje, tačiau scenarijaus „balsas į balsą“ visgi nesitikėjo.Kaip skelbia CNN, „Javits Center“ tikrai netvyro džiugi nuotaika. Šimtai žmonių nenuleidžia akių nuo didžiulių ekranų, kur pateikiama naujausia informacija. Bent jau šiuo metu neskamba muzika ir netransliuojami H. Clinton palaikymui skirti klipai. Dauguma demokratės šalininkų atrodo pritrenkti.Situacija kaip diena ir naktis skiriasi respublikono D. Trumpo štabe. Vienas iš jo kampanijos atstovų CNN teigia, kad „Florida – kliūtis, kurią reikia įveikti“. Kiekvienas duomenų atnaujinimas štabe sutinkamas audringomis ovacijomis ir džiaugsmo šūksniais.Nepaisant optimistinių respublikonų nuotaikų, panašu, kad intriga Floridoje išliks iki paskutinės minutės.
Suskaičiavus 95 proc. balsų Floridoje D. Trumpas turi 49 proc. rinkėjų balsų, o H. Clinton - 47,9 proc. Šiaurės Karolinoje suskaičiuotas 81 proc. balsų - pirmauja D. Trumpas su 50,2 proc., H. Clinton surinko 47,2 proc. balsų. 
D. Trumpas stebi rinkimų rezultatushttps://twitter.com/seanspicer/status/796177643284611076 
Nors D. Trumpas pirmauja, demokratams ištikima Vakarų Pakrantė dar teikia vilčiųD. Trumpas kol kas pirmauja delegatų skaičiumi Rinkikų kolegijoje, tačiau svarbu nepamiršti, kad Demokratams visada ištikima Vakarų Pakrantė rezultatų dar nepateikia.Kol kas nėra galutinių rezultatų iš valstijų, kur kova vyksta balsas į balsą, įskaitant ir Floridą. Remiantis CNN prognozėmis, D. Trumpas greičiausiai laimės Teksase ir Arkanzase.
D. Trumpo rinkimų kampanijos vadovė Kellyanne Conway ir respublikonų kandidatas spinduliuoja pasitikėjimą savimi https://twitter.com/KellyannePolls/status/796174959202729984 
text-autospace:none">Niujorko gyventojus glumina neįprastas vaizdas prie vietų, kur H. Clinton ir D. Trumpas laukia rezultatų text-autospace:none">JAV krečiant rinkimų karštinei ir visam pasauliui nekantriai laukiant balsavimo rezultatų ir žinios, kas taps naujuoju Baltųjų rūmų šeimininku, Manhatano gyventojus nustebino neįprastas vaizdas, skelbia businessinsider.com. text-autospace:none">Pasirodo, prie „Trump Tower“ ir „Javits Center“ – vietų, kur ilgos ir sunkios rinkimų kovos baigties turėtų laukti respublikonas Donaldas Trumpas ir demokratė Hillary Clinton – stovi savivarčiai, pilni smėlio. text-autospace:none">Prie abiejų minėtųjų adresų budi ir gausios policijos pajėgos, tačiau yra informacijos, jog D. Trumpas visgi praleis vakarą „Hilton“ viešbutyje Šeštojoje aveniu. text-autospace:none">Anot pareigūnų, savivarčiai su smėliu sprogimo atveju atliktų apsauginio barjero funkciją. Nors vaizdas ir kiek glumina, tai tikrai ne pirmasis kartas, kai pareigūnai naudoja šią taktiką.„The New York Times“ dar 1983 metais rašė: kai Reaganų šeima Baltuosiuose rūmuose valgė Padėkos dienos vakarinę, dėl galimo sprogmens pavojaus prezidento rezidenciją taip pat supo savivarčiai su smėliu.
Virdžinijoje D. Trumpas priekyje 1,7%
D. Trumpas tolsta Ohajuje51,1% už D. Trumpą, 44,8% už H. Clinton
Suskaičiavus 93% balsų Floridoje priekyje D. Trumpas Pirmauja  1,5%
D. Trumpas išsiveržia į priekį Š. KarolinojePersvara – 0,1%
D. Trumpas išsiveržia į priekį Ohajujesuskaičiavus 31% balsų Ohajuje D. Trumpas išsiveržia į priekį 48,1% – 48,0%.
52% balsų TeksaseD. Trumpas priekyje 2,8%
7 Oklahomos atstovai atiteks D. Trumpui
Ohajuje suskaičiavus 34% balsų H. Clinton priekyje 1,8%
H. Clinton persvara Š. Karolinoje susitraukė iki 2,3%
Šiaurės Karolinoje H. Clinton priekyjeSuskaičiavus apie 55% balsų jos persvara siekia 80 000 rinkėjų
D. Trumpas laimi Pietų Karoliną ir AlabamąŠios dvi valstijos nepateikė staigmenų ir nubalsavo už respublikonų kandidatą. Abi jos duoda D. Trumpui po 9 delegatus
Suskaičiavus 46% balsus Teksase priekyje H. ClintonH. Clinton persvara Teksase siekia apie 1%
91% balsų Floridoje D. Trumpas priekyje 0,7%
Trečdalis balsų OhajujeH. Clinton išlaiko persvarą šioje svarbioje valstijoje. Apklausose prieš rinkimus D. Trumpas šioje vasltijoje gana aiškiai pirmavo. 
Suskaičiavus 88% balsus Floridoje vėl D. Trumpas priekyjePirmauja 0,1%
Floridoje priekyje vėl H. ClintonJos persvara apie 4000 balsų
Floridoje verda kovaSuskaičiavus 85% balsus kandidatus skiria 700 balsų. Priekyje D. Trumpas.
Šiaurės Karolinoje H. Clinton persvaraSuskaičiavus 43% balsų H. Clinton priekyje apie 5%
H. Clinton kiek netikėtai veržiasi į priekį OhajujeSuskaičiiavus 9,6% už demokratę balsavo 53,5%, už D. Trumpą – 42,9. Jei D. Trumpas pralaimi Ohajų ir Floridą – šansų pasiekti 270 atstovų nedaug.
Suskaičiavus 77% Floridoje priekyje H. ClintonUž ją balsavo 49,1. Už D. Trumpą – 48%
H. Clinton veržiasi į priekį OhajujeKol kas suskaičiuota 1,8% balsų. H. Clinton priekyje 52,8%, prieš 43,5%. Tiesa, kol kas suskaičiuoti balsai iš demokratams palankių apylinkių. Rezultatai tikrai keisis.
Pranešama apie labai apylygį balsavimą „svyruojančioje“ Šiaurės Karolinos vasltijojeH. Clinton rezultatai kol kas geresni už B. Obamos 2012-aisiais ir tai teikia jai vilčių laimėti šią vasltiją.
Suskaičiavus per 70% balsų Floridoje H. Clinton persvara išauga iki 3%
Suskaičiavus 65% H. Clinton „perima“ FloridąDemokratės persvara – 1,7%
Florida vėl svyra D. TrumpuiSuskaičiavus 41% balsų respublikonas priekyje 1,5%.
Virdžinijoje kol kas pirmauja D. TrumpasSuskaičiavus 13,7% balsų kol kas 53,6% – 41,4 priekyje D. Trumpas. Tai labai svarbi valstija demokratams. H. Clinton kandidatas Timas Kaine'as yra iš Virdžinijos valstijos. Ši valstija keletą paskutinių rinkimų balsavo už demokratus.
Vakarų Virdžinija greičiausiai atiteks D. Trumpui5 rinkėjų koledžo nariai turėtų atitekti D. Trumpui
Floridoje itin atkakli kovaĮ priekį veržiasi H. Clinton. Suskaičiavus 31% balsų H. Clinton pirmauja 0,5%.
Virdžinijoje į priekį veržiasi D. TrumpasKol kas suskaičiuta 1,1% balsų, D. Trumpas pirmauja 52,1% prieš H. Clinton 42,4
Florida kol kas linksta D. TrumpuiFloridos valstija kol kas balsuoja už D. Trumpą. 50,4% rinkėjų balsą atidavė būtent jam. Už H. Clinton 47,1%. Tiesa, kol kas suskaičiuoti balsai iš šiaurinių Floridos mistelių ir kaimelių, kurie tradiciškai balsuoja už respublikonus. Šiose apygardose M. Romney 2012-aisias taip pat pirmavo panašiu skirtumu. Rezultatai turėtų pasikeisti suskaičiavus balsus iš pietinių Floridos apygardų.
Indijana ir Kentukis greičiausiai atiteks D. TrumpuiŠiose valstijose staigmenų neužfiksuota. Abi šios valstijos istoriškai balsuoja už respublikonus, ankstyva ir tvirta D. Trumpo persvara abejonių nekelia. Šios dvi valstijos D. Trumpo sąskaitai atiduoda 19 rinkėjų koledžo atstovų.H. Clinton turėtų laimėti Vermontą. Jei jai tai pavyktų, ji gautų 3 atsotvus koledže.
Šaudynės Kalifonijoje pareikalavo aukųLA Times praneša, kad vienas žmogus žuvo per susišaudymą netoli balsavimo apygardos. Tačiau kol kas nėra duomenų, kad šis incidentas būtų kaip nors susijęs su rinkimais.
CNN praneša apie apyligę kovą Viskonsine
Kalifornijoje pranešama apie šūvius prie rinkimų apygardosKalifornijos Asuzos rinkimų apylinkė buvo laikinai uždaryta po to, kai pasigirdo šūviai. Policija užblokavo visą rajoną, praneša BBC. CNN duomenimis, du žmonės per incidentą buvo sužeisti.https://twitter.com/AzusaPD/status/796126512659320832
Pirmieji balsai iš Indianos palankūs D. Trumpui.Jis pirmauja 69,4, prieš 27,3 H. Clinton. Tiesa, kol kas suskaičiuota tik 0,5% balsų. Indiana taip pat tradiciškai laikoma raudonąja valstija. D. Trumpo kandidatas į viceprezidentus Mike'as Pence'as yra iš Indianos, todėl manoma, kad ši valstija atiteks respublikonui. Netrukus bus skelbiami pirmieji balsai iš dviejų svyruojančių valstijų – Virdžinijos ir Džordžijos.
Naujajame Hempšyre pirmieji balsai palankūs D. TrumpuiKol kas suskaičiuota tik 1% balsų. D. Trumpas kol kas pirmauja su 52,5% balsų, prieš 41 H. Clinton procentą. G. Johnsonas čia kol kas renka 6,6%
Piremieji balsai suskaičiuotiKentukyje suskaičiuoti pirmieji balsai. Kol kas sukaičiuota tik 1% balsų. D. Trumpas aiškiai pirmauja, už jį balsavo 79,3, o už H. Clinton – 18%. Kentukis laikomas „raudonąja“ valstija, todėl D. Trumpo persvara nėra netikėta
D. Trumpo ir H. Clinton rinkimų štabai Niujorke – vos keletos blokų atstumuhttps://twitter.com/AnBressBBC/status/796121922723573760
D. Trumpas paskutinę minutę paragino rinkėjus suskubti balsuotiRespublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas antradienį paskutinę minutę paragino rinkėjus ateiti pareikšti savo valią ir tikino, kad rinkimai „dar toli gražu nesibaigė“, likus kelioms valandoms iki balsavimo apylinkių užsidarymo Rytų pakrantėje.D. Trumpas tikisi surinkti vėlyvų rinkėjų balsų kai kuriose svarbiausiose svyruojančiose valstijose, tarp jų Floridoje. Jeigu D. Trumpas neužsitikrins pergalės šioje pietinėje valstijoje, jo šansai tapti Baltųjų rūmų šeimininku taptų itin menki.„Nenuleiskit rankų, toliau eikit balsuoti – šie rinkimai TOLI GRAŽU DAR NESIBAIGĖ! Mums gerai sekasi, bet liko daug laiko. PIRMYN, FLORIDA!“ – rašoma D. Trumpo „Twitter“ žinutėje.Balsavimas Floridoje baigsis 19 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku.
Kolorado balsų registravimo sistema vėl veikiaPo patirtų nesklandumų balsuotojai Kolorade vėl gali atiduoti savo balsąhttps://twitter.com/ColoSecofState/status/796117895831060480
ABC News išankstinės apklausos kiek palankesnės H. ClintonABC News paskelbė pirmuosius išankstinių apklausų rezultatus neigiamai H. Clinton vertina 54% apklaustųjų, tuo tarpu D. Trumpą neigiamai įvertino 64% apklaustųjų.
D. Trumpo tinklapį atakavo programišiaiD. Trumpo rinkimų kampanijos tinklapis tapo programuotojų taikiniu. Kurį laiką apsilankius svetainėje lankytojai išvysdavo išmatų paveikslėlį, praneša BBC.https://twitter.com/xor/status/796111731969826816
Pranešama apie  nesklandumus KoloradeVietinės žiniasklaidos priemonės praneša, kad Kolorade stringa balsuotojų registravimo sistema.https://twitter.com/MarcKMGH/status/796114298703671296
CNN šaltiniai: D. Trumpui prastos žinios Pensilvanijoje ir Šiaurės KarolinojeCNN šaltinių duomenimis, pirmieji rezultatai D. Trumpui „nuviliantys“.
CNN išankstinė apklausa rodo, kad didžioji dalis rinkėjų apsisprendė seniaiCNN atliktoje išankstinėje apklausoje paaiškėjo, kad 88 procentai jau buvo apsisprendę Spalio mėnesį ir tik 12 procentų teigė, kad nusprendė, kam balsą atiduoti per praėjusias savaites.4 iš 10 apklaustųjų nori permainų. 54% sakė teigiamai vertinantys B. Obamos palikimą.
Liko valanda iki pirmųjų apylinkių uždarymoIšankstinių apklausų rezultatai bus skelbiami netrukus.
Floridoje rinkėjų aktyvumas jau viršijo praėjusių rinkimų aktyvumą22:40 Lietuvos laiku (15:40 vietos laiku) rinkėjų aktyvumas Floridos valstijoje, kuri yra itin svarbi „neapsisprendusi“ valstija buvo didesnis, negu per visus 2012 metų rinkimus. Florida iš viso turi 29 rinkimų atstovus, todėl yra viena iš svarbiausių valstijų, lemiančių visų rinkimų rezultatus. Priešrinkiminės apklausos rodė labai apylygę kovą tarp kandidatų Floridoje. Tačiau didesnis rinkėjų aktyvumas istoriškai naudingas demokratams.Tiesa, kitose valstijose balsuojama vangiau, praneša Slate.com. Ohajuje, Nevadoje, Naujajame Hampšyre, Pensilvanijoje ir Viskonsine balsuojama kiek vangiau, nei 2012-aisiais.
D. Trumpo sūnus paviešino savo balsalapio nuotrauką ir galbūt pažeidė įstatymąJAV respublikonų kandidato Donaldo Trumpo sūnus galbūt pažeidė Niujorko valstijos įstatymą, kai antradienį paskelbė per „Twitter“ savo užpildyto prezidento rinkimų balsalapio nuotrauką.Ericas Trumpas, antrasis D. Trumpo sūnus, paskelbė nuotrauką, kurioje matosi balsalapis, kuriame pažymėtas ovalinis laukelis virš jo tėvo pavardės.Šioje „Twitter“ žinutėje rašoma: „Neįtikėtina garbė balsuoti už savo tėvą! Jis atliko nuostabų darbą dėl JAV!“Vėliau ši žinutė buvo ištrinta iš E. Trumpo „Twitter“ paskyros.1890 metais priimtas Niujorko valstijos įstatymas draudžia rodyti kitiems užpildytus balsalapius. Vienas federalinis teisėjas praeitą savaitę priėmė sprendimą, kad ši teisės aktas taip pat turi būti taikomas žinutėms socialiniuose tinkluose.Erico Trumpo atstovai ir Niujorko rinkimų taryba kol kas neatsakė į prašymus pakomentuoti šį incidentą.
Ambasadorė: Lietuvos ir Amerikos draugystė tęsis nepriklausomai nuo išrinkto prezidentoLietuvos ir Jungtinių Valstijų draugystė tęsis nepriklausomai nuo to, kas antradienį bus išrinktas šalies prezidentu, sako JAV ambasadorė Vilniuje Anne Hall.„Nepriklausomai nuo rezultatų aš neabejoju, kad puiki, dešimtmečius gyvuojanti JAV ir Lietuvos draugystė tęsis ir toliau“, - ambasados organizuotame renginyje Vilniuje antradienio vakarą sakė A. Hall.Ji taip pat teigė, kad po rinkimų neturėtų pasikeisti ir JAV užsienio politika, nes šalis turi ilgus metus gyvuojančią tęstinumo tradiciją: „Mes linkę matyti tęstinumą palaikant demokratinius institutus, remiant žmogaus teises, NATO, 5-ąjį straipsnį“.Antradienį vykstančiuose JAV prezidento rinkimuose varžosi demokratų kandidatė, buvusi valstybės sekretorė Hillary Clinton ir respublikonų atstovas, nekilnojamojo turto magnatas Donaldas Trumpas.Paklausta, už kurį kandidatą balsavo pati, ambasadorė A. Hall teigė negalinti to pasakyti ne tik dėl diplomatinio protokolo, bet ir dėl šeimos tradicijų.„Netgi mano senelė nepasakytų mano seneliui, už ką balsavo“, - juokėsi diplomatė.Rinkimų laimėtojas turėtų paaiškėti trečiadienio rytą.
D. Trumpas padavė į teismą vieną Nevados rinkimų apylinkęDonaldo Trumpo rinkimų kampanijos būstinė padavė į teismą vieną Nevados rinkimų apylinkę už tai, kad ji dviems valandoms pratęsė balsavimo laiką. Taip D. Trumpas žengė pirmą žingsnį pasėdamas abejones dėl rinkimų rezultatų šioje itin svarbioje, „neapsisprendusioje“ valstijoje, skelbia „Politico“.Istoriškai didesnis rinkėjų aktyvumas palankesnis demokratų partijai, o mažesnis aktyvumas dažniau reiškia respublikonų kandidato pergalę. D. Trumpas sprendimą pratęsti balsavimo laiką vadina mėginimu pakreipti rinkimų naudą į H. Clinton pusę.
D. Trumpas netesėjo pažado skirti rinkimų kampanijai 100 milijonų dolerių savo pinigųRespublikonų partijos kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas netesėjo pažado iki balsavimo dienos skirti rinkimų kampanijai finansuoti 100 milijonų dolerių savo pinigų. Tai ketvirtadienį pranešė televizijos kanalas NBC.Jo duomenimis, milijardierius iki rinkimų dienos kampanijai išleido tik 66 milijonus dolerių iš savo kišenės. Televizijos kanalas remiasi Federaline rinkimų komisija, kuriai kandidatai į prezidentus turi atsiskaityti apie aukas, surinktas jų kampanijoms finansuoti.Spalio pabaigoje D. Trumpas interviu CNN pareiškė, kad skirs daugiau kaip 100 milijonų dolerių kovos dėl Baltųjų rūmų kampanijai. Pasak žiniasklaidos, sumos, milijardieriaus skiriamos rinkimų kampanijai finansuoti, smarkiai sumažėjo, kai jis oficialiai tapo respublikonų kandidatu į prezidentus.
D. Trumpas vis dar nesako, ar pripažins balsavimo rezultatusRespublikonų partijos kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas vis dar nesako, ar jis pripažins šalyje vykstančių rinkimų rezultatus.„Aš noriu pažiūrėti, kas įvyks“, – pareiškė jis interviu radijo stočiai „NewsRadio 610“. „Jūs girdite daugybę siaubingų istorijų, jūs galite pamatyti tiek neteisingų dalykų“, – sakė milijardierius, darydamas užuominą, kad esą rinkimų apylinkėse gali būti klastojami balsavimo rezultatai. „Todėl mes dar pažiūrėsime, – pridūrė jis. – Nors, žinoma, aš myliu šią šalį ir tikiu sistema“.Balsavimo rezultatų pripažinimo tema pasidarė ypač svarbi, kadangi D. Trumpas per šią rinkimų kampaniją ne kartą teigė, kad jie gali būti klastojami.Pagal Jungtinėse Valstijose nusistovėjusią tradiciją, kai sužinomi preliminarūs rinkimų rezultatai, tai nugalėtojas kovoje dėl Baltųjų rūmų turi pasakyti kalbą savo štabe, o nugalėtasis – viešai pripažinti savo pralaimėjimą ir pasveikinti varžovą
Pagal išankstinio balsavimo rezultatus H. Klinton pirmauja Kolorado, Floridos ir Ajovos valstijosePagal išankstinio balsavimo rezultatus Demokratų partijos kandidatė į JAV prezidentus Hillary Clinton pirmauja Kolorado, Floridos, Ohajo, Nevados ir Viskonsino valstijose. Jos varžovas – respublikonas Donaldas Trumpas kol kas turi pranašumą Pensilvanijos valstijoje.Tai antradienį pranešė interneto portalas „Slate“.Jo duomenimis, Floridoje H. Klinton parėmė apie 1,78 milijono iš anksto balsavusių rinkėjų, D. Trampą – 1,67 milijono. Ohajuje buvusi valstybės sekretorė kol kas turi maždaug 53 tūkstančių balsų persvarą, Nevadoje ji lenkia milijardierių maždaug 33 tūkstančiais balsų. H. Clinton pagal išankstinio balsavimo rezultatus taip pat pirmauja Ajovoje. O Pensilvanijos valstijoje 99 tūkstančiai iš anksto balsavusių rinkėjų savo balsus atidavė D. Trumpui, 85 tūkstančiai – H. Clinton.„Slate“ patikslina, kad iš anksto balsavusių rinkėjų balsai dar nėra galutinai suskaičiuoti, todėl situacija gali keistis.
H. Clinton rinkimų dieną teko atsakinėti į keistus klausimusHillary Clinton rinkimų dieną duodama interviu kelioms radijo stotims sulaukė ir keistų klausimų.Telefonu kalbėdamasi su radiju WKZL Šiaurės Karolinoje ji gavo klausimą, kam teikia pirmenybę: „Pepsi“ ar „Coke“? „Coke“, – atsakė H. Clinton.Tualetinis popierius: rulono galas rulono viršuje ar iš apačios? „Paprastai viršuje, bet galiu gyventi ir jei iš apačios“, – pajuokavo H. Clinton.O Bostono radijui WXKS kalbėdama apie miegojimo įpročius, H. Clinton sakė, kad nekeis lovos pusės, kurioje miega, jeigu bus išrinkta prezidente. Baltųjų rūmų darbuotojai turės padėti legendinį prezidentinį telefoną jos pusėje, o ne iš tos pusės, kur miega jos vyras, buvęs prezidentas Billas Clintionas.„Turiu savo pusę ir mums tai labai gerai veikia“, – sakė ji, o dėl sutuoktinio pridūrė: „Manau, jis su džiaugsmu leis man juo atsiliepti“.
D. Trumpas balsavo NiujorkeKandidatas į JAV prezidento postą respublikonas Donaldas Trumpas antradienį balsavo vienoje iš rinkimų apylinkių Niujorke. Tai tiesioginiame reportaže pranešė televizijos kanalas „Fox News“.D. Trumpas atvyko lydimas savo žmonos, pasisveikino su rinkėjais ir jiems pareiškė, kad „viskas gerai“.Po to, kai su žmona Melania atvykęs į mokykloje įrengtą rinkimų apylinkę atidavė savo balsą, respublikonų kandidatas reporteriams pajuokavo, kad buvo „sunku apsispręsti“, kaip balsuoti. „Pažiūrėsime, kas nutiks, pažiūrėsime, kas nutiks. Atrodo labai gerai. Šiuo metu tai atrodo labai gerai. Bus įdomu. Ačiū“, – pasakė D.Trumpas. D.Trumpas sakė, kad jam „didelė garbė, nepaprasta garbė“ įmesti balsalapį. Jis pažymėjo, kad dėl rezultato esąs įsitikinęs su „nepaprastu entuziazmu“. Apie savo nuolatinius perspėjimus apie rinkimų klastotes jis šįkart tik pasakė, kad „mums visada tai rūpi“. Ir paskutinis jo žodis rinkėjams: „Padarykime Ameriką vėl didžią. Štai ir viskas“.„Taip, aš priėmiau galutinį sprendimą. Aš nusprendžiau balsuoti už D. Trumpą“, – sakė jis anksčiau žurnalistams. Anot D. Trumpo, jis ketina nugalėti daugelyje valstijų. „Kas žino, kas konkrečiai nutiks, bet mes ketiname nugalėti“, – pridūrė respublikonas.Reuters nuotr.
Politologas Linas Kojala trumpai apie JAV rinkimus ir ko iš jų tikėtis: https://www.facebook.com/linas.kojala/videos/10154675725002813/?permPage=1 
Hillary Clinton balsavo Čapakvoje Hillary Clinton antradienio rytą balsavo rinkimų apylinkėje netoli savo namų Niujorko valstijoje, kai Amerika sprendžia, ar leisti moteriai pirmą kartą tapti prezidente, ar išrinkti populistą Donaldą Trumpą.Skanduodami „Ponia prezidente“ apie 150 jos šalininkų džiaugėsi išvydę demokratų kandidatę, kuri balsuoti į pradinę mokyklą netoli jos namų Čapakvoje atėjo kartu su savo vyru Billu Clintonu.„Esu tokia laiminga, tiesiog nepaprastai laiminga“, – pasakė H. Clinton išėjusi iš balsavo apylinkės, įsimaišiusi minioje, spausdama rankas, šnekučiuodamasi su žmonėmis.„Čia visi mano draugai, mano kaimynai; dėl to esu laiminga“, – pridūrė ji.
Kaip vyksta JAV prezidento rinkimai? DELFI primena, kaip vyksta JAV prezidento rinkimai ir kviečia prisiminti visus buvusius JAV vadovus interaktyvioje laiko juostoje. Išsamią JAV rinkimų sistemos apžvalgą rasite čia 
D. Trumpo atstovai neigia, kad jam nebeleidžiama rašyti „Twitter“ paskyrojeŽiniasklaidos pranešimai, kad esą Respublikonų partijos atstovui Donaldui Trumpui, kovojančiam dėl JAV prezidento posto, nebeleidžiama reikšti savo nuomonės socialiniame tinkle „Twitter“, neatitinka tikrovės. Tai televizijos kanalui NBC pareiškė milijardieriaus rinkimų štabo vadovė Kellyanne Conway. Ne, tai netiesa“, - trumpai atsakė ji, laidų vedėjo paprašyta patvirtinti, ar D. Trumpą tikrai „nušalino“ nuo „Twitter“ jo paties patarėjai, nusprendę, kad jis negali reikiamai kontroliuoti savo paskyros.Pirmas šią naujieną sekmadienį pranešė laikraštis „The New York Times“. Šį pranešimą pakomentavo ir dabartinis Baltųjų rūmų šeimininkas Barackas Obama, tą pačią dieną kalbėdamas Mičigano valstijoje vykusiame mitinge Demokratų partijos kandidatei į Amerikos prezidento postą Hillary Clinton remti. Pasak B. Obamos, D. Trumpui negalima patikėti branduolinių kodų, jei jo rinkimų štabas nušalino jį nuo darbo su savo paskyra socialiniame tinkle „Twitter“.K. Conway. leido suprasti, jog visa tai - žiniasklaidos pranešimai ir paskesni komentarai - tėra dėmesio neverti konkurentų manevrai.
Devynios valstijos pradėjo JAV prezidento rinkimų maratonąJungtinėse Valstijose prasidėjo balsavimas prezidento rinkimuose, kuriuose dėl teisės tapti Baltųjų rūmų šeimininku rungiasi demokratė Hillary Clinton  ir respublikonas Donaldas Trumpas.JAV rytų pakrantėje atsidarė balsavimo punktai, žmonės rikiuojasi eilėje, kad galėtų atiduoti savo balsą. Rinkimų maratoną pradėjo devynios valstijos, o vėliau antradienį balsavimo apylinkės bus atidarytos ir likusioje šalies dalyje.Pirmieji balsuoti pradėjo rinkėjai Konektikute, Indianoje, Kentukyje, Meine, Naujajame Hampšyre, Naujajame Džersyje, Niujorko valstijoje, Vermonte ir Virdžinijoje.Patys pirmieji balsus šiuose rinkimuose tuojau po vidurnakčio vietos (7 val. Lietuvos) laiku atidavė trijų mažyčių Naujojo Hampšyro gyvenviečių rinkėjai pagal šios valstijos įstatymų numatomą išimtį.https://twitter.com/Brizzyc/status/795946277993414656
Po balsavimo Naujajame Hampšyre šiek tiek pirmauja D. TrumpasSuskaičiuoti pirmieji rezultatai iš vidurnaktį Naujajame Hampšyre vykusio balsavimo, praneša "Euronews".Trijuose Naujojo Hampšyro miesteliuose balsavimo punktai duris atvėrė vidurnaktį. Čia 32-25 balsų santykiu pirmavo Respublikonų partijos kandidatas Donaldas Trumpas. Tačiau, remiantis rezultatais iš Diksvil Nočo miestelio, kuris balsavo pirmasis, čia keturiais balsais prieš du Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton įveikė priešininką. Diksvil Nočas istoriškai visada pats pirmas atiduoda ir suskaičiuoja balsus. Šie metai taip pat nėra išimtis. Pagal įstatymą, bendruomenės, turinčios mažiau nei 100 rinkėjų, gali prašyti leidimo atidaryti balsavimo punktus vidurnaktį ir uždaryti iš karto, kai tik registruoti gyventojai atidavė savo balsus.
JAV rinkėjai antradienį ne tik renka prezidentą, bet ir balsuoja daugybėje referendumųJAV piliečiai antradienį ne tik renka naują šalies vadovą, bet ir balsuoja dėl dar virtinės temų, be kita ko, marihuanos, vergovės, mirties bausmės bei to, ar JAV netrukus turės 51 valstiją, rašo „n-tv.de". Kalifornijoje, pavyzdžiui, gyventojai galės pareikšti savo nuomonę, ar pornografinių filmų aktoriai per filmavimus privalo naudoti prezervatyvus. Daugiau skaitykite čia 
Galutinė apklausa: H. Clinton turi 90 proc. galimybę laimėti JAV prezidento rinkimusRemiantis paskutine „Reuters/Ipsos“ apklausa, Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton turi 90 proc. galimybę rinkimuose dėl JAV prezidento posto nugalėti Respublikonų partijos kandidatą Donaldą Trumpą, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Penkios valstijos per vieną dieną – paskutinis Trumpo bandymas užsitarnauti šlovęPer vieną dieną pasiryžęs aplankyti penkias valstijas ir kreipęsis į tūkstantines džiugiai nusiteikusias minias, Donaldas Trumpas nenoriai baigė savo svaiginamą ir išskirtinę 511 dienų trukusią prezidento rinkimų kampaniją, kuri iš esmės pakeitė Ameriką.Daugiau skaitykite čia 
D. Trumpas paskutinį kampanijos susitikimą baigė šūkiu „Amerika – pirmiausia“Respublikonų kandidatas Donaldas Trumpas  antradienį baigė savo paskutinį prezidento rinkimų kampanijos susitikimą, žadėdamas iš naujo suvienyti šalį ir apsaugoti jos sienas, remdamasis šūkiu „Amerika – pirmiausia“.„Tiesiog įsivaizduokit, ką mūsų šalis galėtų pasiekti, jeigu pradėtume dirbti kartu kaip viena tauta, su vienu Dievu, sveikindama vieną Amerikos vėliavą“, – jis sakė savo šalininkams.
JAV prezidento rinkimai oficialiai prasidėjo! Demokratų kandidatė Hillary Clinton įgijo labai ankstyvą persvarą 2016 metų JAV prezidento rinkimuose, kai Naujojo Hampšyro miestelyje Diksvil Noče keturiais balsais prieš du įveikė respublikoną Donaldą Trumpą. https://twitter.com/NateSilver538/status/795857359579086848
TKS įgulos narys atidavę balsą JAV prezidento rinkimuoseGalbūt šių metų JAV prezidento rinkimų kampanija daugeliui atrodo nežemiška, vienintelis šiuo metu už mūsų planetos ribų skriejantis amerikietis jau atidavė savo balsą, pirmadienį pranešė NASA.Shane'as Kimbrough tapo naujausiu JAV astronautu, pratęsusiu seną tradiciją balsuoti skriejant virš Žemės, Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS).Spalio 19 dieną Sh.Kimbrough išskrido į TKS Rusijos erdvėlaiviu „Sojuz“ ir pradėjo keturių mėnesių misiją orbitinėje stotyje kartu su dviem rusų kosmonautais.JAV astronautai gali balsuoti iš kosmoso nuo 1997 metų – pagal Teksaso valstijos įstatymus. Dauguma astronautų gyvena Hjustone, kur įsikūręs NASA skrydžių valdymo kompleksas ir Johnsono kosminis centras.Pirmasis amerikietis, atidavęs savo balsą iš kosmoso, buvo Davidas Wolfas . Jis balsavo būdamas tuometėje Rusijos kosminėje stotyje „Mir“.Per JAV prezidento rinkimus iš orbitos 2004 metais pirmasis balsavo astronautas Leroy Chiao.„Dabartinis kosminės stoties gyventojas Shane'as Kimbrough yra naujausias astronautas, pasinaudojęs šia galimybe“, – sakoma NASA pranešime.Kadangi kosmose skriejantys astronautai jau gali gauti elektroninius laiškus, elektroninis balsalapis, parengtas Galvestono apygardos klerko biuro, buvo išsiųstas į Sh. Kimbrough saugiąją paskyrą NASA Johnsono kosminiame centre.Tuomet skrydžių valdymo centras šį laišką persiuntė į TKS, kad Sh. Kimbrough galėtų atlikti savo pasirinkimą, skriedamas maždaug 400 km aukštyje virš Žemės. Jo balsas buvo išsiųstas atgal į Teksasą saugiuoju elektroniniu paštu.Nei NASA, nei pats Sh.Kimbrough nenurodė, kurį kandidatą jis pasirinko.

Minia išaugo, senkančias jėgas kurstė alkoholis ir rezultatų lavina, kuri, pripažino kai kurie, buvo daug geresnė nei jie galėjo įsivaizduoti, nes aiškia favorite buvo laikoma Hillary Clinton.

„Tai neįtikima. Nežinojau, kad Trumpas tikrai laimės, – sakė telekomunikacijų srityje dirbantis 54 metų niujorkietis Glennas Ruti, nors laimėtojas dar nebuvo paskelbtas. – Galvoju, kad jis eis iki galo.“

JAV rinkimų istorija
JAV rinkimų istorija
© DELFI

Televizijai „Fox News“, kurią renkasi dauguma D.Trumpo šalininkų ir kurios transliacija buvo rodoma didžiuliuose ekranuose, paskelbus, kad D.Trumpas laimėjo Ohajuje, Šiaurės Karolinoje, Floridoje, Ajovoje ir Viskonsine, minia pratrūko šūksniais, sveikinimais ir plojimais, kėlė kumščius į orą ir mojavo plakatais.

D. Trumpas laimi JAV prezidento rinkimus
D. Trumpas laimi JAV prezidento rinkimus
© AFP/Scanpix

„Jis laimės ir mano gyvenimas amžiams pasikeitė“, – į savo mobilųjį telefoną šaukė vienas šalininkas, regis, net negalėdamas tuo patikėti.

Visur zujo padavėjai, rinkdami tuščias stiklines ir nešdami naujus butelius. Minia spontaniškai ėmė skanduoti „Nusausink pelkę“. Tai D.Trumpo kovos šūkis už Vašingtono isteblišmento reviziją.

„Mes tikrai nustebę. Tikėjomės, kad kova bus labai atkakli“, – sakė A. Romanoff.

„Netveriame džiaugsmu“, – pridūrė ji, o jos motina pažadėjo švęsti iki pat inauguracijos sausio 20-ąją.

F. Mogherini: po Trumpo pergalės ES toliau dirbs su Amerika

.Europos Sąjunga toliau dirbs su Jungtinėmis Valstijomis po respublikono Donaldo Trumpo išrinkimo šalies prezidentu, trečiadienį pareiškė Bendrijos diplomatijos vadovė Federica Mogherini.

„ES ir JAV ryšiai yra tvirtesni už bet kokias politines permainas. Toliau dirbsime drauge, iš naujo atrasdami Europos tvirtybę“, – sakė F. Mogherini.

Politikos naujokas 70-metis D.Trumpas rinkimuose išplėšė pergalę prieš demokratę Hillary Clinton – JAV politikos veteranę, buvusią pirmąją šalies ponią, senatorę ir valstybės sekretorę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Maskoliūnas aiškiai įvardijo, kas dar kiša koją Lietuvos rinktinei (42)

Po trijų sėkmingų testų prieš olimpinį atrankos turnyrą Kaune, kuris prasidės kitą savaitę,...

Po Nausėdos patarėjo išėjimo pas mitinguotojus – griežtas vertinimas: gali būti aukų (664)

Po to, kai praėjusią savaitę prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas...

Po audringų dienų – atokvėpis: sinoptikai pateikė prognozę, koks laukia savaitgalis (7)

Šiandien Lietuvos orus vėl lems žemesnio slėgio laukas. Po šviesesnio ir sausesnio ryto,...

Po „Pfizer“ ir „Moderna“ triumfo – nusivylimas Vokietijoje: tai didelė staigmena (285)

Spartus „ Pfizer Inc.“ ir „ Moderna Inc.“ vakcinų kūrimas ir ypatingas veiksmingumas...

Neatrasta Europos šalis: čia dar nėra gausybės turistų, tačiau rasite įspūdingą gamtą, laisvus paplūdimius ir puikų maistą (64)

Albanijoje dar nėra gausybės turistų, didžiulių viešbučių tinklų ir perpildytų paplūdimių,...

Testai baigėsi: Lietuvos rinktinė dar kartą sutriuškino Dominikos Respublikos krepšininkus (152)

Pasirengimą olimpiniam atrankos turnyrui Kaune Lietuvos rinktinė baigė trečia pergale iš eilės....

Perspėja, kad atostogos gali apkarsti: apie ką dažniausiai nepagalvoja gyventojai, palikdami savo namus (13)

Prasidėjus atostogų sezonui, reikėtų pasirūpinti ne tik savo laisvalaikiu, bet ir namais. Antraip...

Severija Tarailienė | D+

Susapnavote intymų sapną apie pažįstamus žmones? Ką apie tai pasakytų Jungas, Freudas ir Perlsas

Prabudote ir pamenate sapną , kuriame patyrėte intymų ryšį su savo kolega ar neseniai sutiktu...

Savo žvaigždės sulaukę kroatai įveikė Puerto Riką, paskutinis vokiečių testas atšauktas dėl COVID-19

Prieš olimpinį atrankos turnyrą Splite Kroatijos nacionalinė ekipa dar kartą 72:66 (22:18, 24:9,...