"Mūsų agentūra randa paguodą mūsų kritusių bendradarbių ir jų šeimų stiprybėje ir didvyriškume", - rašoma L.Panettos straipsnyje, kurį išspausdino dienraštis "The Washington Post".

"Tačiau mūsų neguodžia visuomenės komentarai, kuriuose tvirtinama, kad paaukoję savo gyvybes patys kažkaip užsitraukė tokį likimą dėl "prasto darbo", - skundėsi jis.

Pasak L.Panettos, tokia kritika prilygsta teiginiui, kad JAV jūrų pėstininkai, kurie žūva per mūšius, patys kalti, nes prasti jų kovos įgūdžiai.

"Niekas neignoruoja pavojų. Tą asmenį ketino apieškoti mūsų saugumo pareigūnai - toliau nuo kitų žvalgybos darbuotojų, kai jis detonavo sprogstamąjį užtaisą", - pabrėžė CŽV vadovas.

Jordanietis Humamas Khalilas Abu-Mulal al-Balawi, kuris, kaip teigiama, buvo trigubas agentas, gruodžio 30 dieną susisprogdino Afganistano Chosto provincijoje veikiančioje vienoje JAV karinėje bazėje, kuri yra netoli sienos su Pakistanu. Ta septynių CŽV agentų gyvybes nusinešusi ataka buvo skaudžiausias smūgis šiai JAV agentūrai nuo 1983 metų.

Jo žmona, gyvenanti Turkijoje, ketvirtadienį Stambule sakė žurnalistams, jog ji didžiuojasi savo vyro veiksmais.

"Aš didžiuojuosi savo vyru. Jis atliko didį žygį šiame kare. Tikiuosi Dievas priims jo auką", - sakė Defne Bayrak.

"Man ne gėda. Jis taip darė prieš amerikiečių vykdomą Afganistano okupaciją", - taip anot Turkijos naujienų agentūros "Anadolu" sakė ji.