JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Kolinas Pauelas) penktadienį dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, kurio metu stengsis neleisti Prancūzijai ir Vokietijai pratęsti JT ginklų inspekcijų Irake, trečiadienį pranešė Valstybės departamentas.
Colinas Powellas
© EPA-ELTA
C.Powellas vadovaus amerikiečių delegacijai. Per penktadienio posėdį JT inspektoriai turi pateikti lemiamą ataskaitą dėl to, kaip Irakas vykdo JT reikalavimus nusiginkluoti.

Posėdyje taip pat turėtų dalyvauti kitų šalių užsienio reikalų ministrai, tarp jų - iš Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos, kurios Taryboje priešinasi greitam jėgos panaudojimui prieš Iraką.

C.Powellas JAV Atstovų Rūmų Tarptautinių santykių komitetui trečiadienį sakė, kad mes iššūkį Prancūzijai bei Vokietijai. Valstybės sekretorius nurodė, kad šią savaitę konsultuosis su Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrais ir paklaus jų, kiek, jų nuomone, dar reikia laiko inspekcijoms Irake.

C.Powellas taip pat sakė, kad Tarybos nesugebėjimas priversti Iraką paklusti reikalavimams nusiginkluoti parodytų jos "nereikšmingumą".

"Prancūzija ir Vokietija priešinasi", - sakė C.Powellas, keldamas klausimus dėl Paryžiaus ir Berlyno motyvų prašant pratęsti inspekcijas.

"Ar (jie) vilkina tiesiog dėl paties vilkinimo, kad paleistų Saddamą Husseiną (Sadamą Huseiną) ir kad nebūtų nusiginklavimo? Vėl ginčysiuosi su jais šį penktadienį ir kitą savaitę, tęsiantis debatams šiuo klausimu", - sakė jis.

Prancūzų pasiūlyme, kuris turėtų būti pateiktas Tarybai, raginama padvigubinti ar net patrigubinti - iki 240 ar 360 - Irake dirbančių inspektorių skaičių bei nusiųsti į Bagdadą nuolat reziduoti jų darbo koordinatorių.

Pakete taip pat numatyti pasiūlymai karo Irake atveju perdislokuoti NATO pajėgas, daugiausiai tas, kuriuos šiuo metu atlieka misijas Europoje ar Balkanuose. Tai sukėlė trijų prieštaraujančių sąjungininkių susirūpinimą, nes, pasak jų, tokį žingsnį galima vertinti kaip netiesioginį dalyvavimą konflikte.

Savo pranešime Saugumo Tarybai C.Powellas tvirtino, jog jai iškilo didelis pavojus prarasti autoritetą, jei ji neparodys noro imtis ryžtingų veiksmų. JAV valstybės sekretorius pareiškė, kad jo šaliai, jei bus būtina, nepritruks ryžto panaudoti jėgą Irakui nuginkluoti.

"Jungtinės Valstijos yra pasirengusios vadovauti koalicijai, tiek remiamai Jungtinių Tautų, tiek suformuotai iš savanoriškų šalių, jei JT nesiryš veikti ir parodys abejingumą", - teigė jis.

Prieš C.Powello pasisakymą, aukšto rango Valstybės departamento pareigūnas užsiminė, jog kalbama apie galimybę Saugumo Tarybai pateikti antrąją rezoliuciją, kuri leistų panaudoti jėgą.

"Kalbama, jog bus pasiūlyta antroji rezoliucija, tačiau sprendimas dėl jos dar nepriimtas", - teigė pareigūnas, prašęs neskelbti jo pavardės.

C.Powellas, kalbėdamas su įstatymų leidėjais, sakė esąs nusiteikęs optimistiškai, jog NATO pavyks išeiti iš aklavietės iki savaitės pabaigos.

"Aš vis dar tikiuosi, jog mes rasime sprendimą per kitas dvi-tris dienas", - sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

#MeToo Lietuvoje: taisyklė čia viena (187)

Jei vyras nejaučia, ar moteriai jo asistavimas yra priimtinas ir malonus, ar atgrasus, jis turi...

Skambutis iš taksofono – Naujosios Vilnios „Maximoje“ sprogmuo evakuojami žmonės (51)

. Policijos departamentas informavo, kad gavo pranešimą, jog Vilniuje, S. Batoro g. 43,...

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati moteriai galimai sutriko sveikata (809)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

Autoritetingas teisininkas abejoja VRK patikimumu

Vyriausioji rinkimų komisija ( VRK ), institucija, kurios galioje kontroliuoti politinių partijų...

Moksleivei darbas prekybos centre virto pragaru – keikė nuo valytojos iki vadybininkės (42)

Esu moksleivė, tačiau tam, kad padėčiau savo tėvams bei galėčiau save aprūpinti, ieškojau...

„Samsung“ pristatė naujus telefonus-flagmanus „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ (76)

Pietų Korėjos elektronikos gamintoja „Samsung Electronics“ sekmadienį mobiliųjų technologijų...

Lietuvės kelionė Tanzanijoje: visi juokėsi, kai genties apeigose pasielgiau nederamai (11)

Važiuojant legendinio Serengečio parko link užsukame į masajų kaimą. Skurdžios žemos lūšnos,...

Valdininkams blogos žinios: bent trečdalio jų planuojama atsisakyti (374)

Mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas – taip skamba vienas iš trijų...

Dažnai šia liga sergantys net nesigydo: gydytoja įspėja apie pasekmes (43)

Grybelis gali užklupti bet kurį iš mūsų – ši nemaloni, od ą, nag us ir gleivin ę...

Muravjovas: turime problemų su korupcija, jos prevencija – tai signalas vyriausybei (10)

„ Transparency International “ korupcijos suvokimo indekso rezultatai skelbia, kad korupcijos...