„Visi turi dalyvauti šiame procese, visi turi būti atsakingi, visi turime būti atskaitingi“, – interviu naujienų agentūrai AFP sakė COP28 pirmininkas Sultanas al Jaberas iš nafta turtingų Jungtinių Arabų Emyratų.

„Tai apima visas pramonės šakas, ypač daug teršalų išmetančias pramones, pavyzdžiui, aviacijos, transporto, aliuminio, cemento, plieno, taip pat naftos ir dujų pramonę“, – pridūrė jis.

Pasaulio lyderiai, šalių derybininkai, aktyvistai, lobistai ir garsios asmenybės, įskaitant popiežių Pranciškų, bus tarp 70 000 dalyvių, kurių laukiama lapkričio 30-gruodžio 12 d. Dubajuje vyksiančioje klimato kaitos konferencijoje COP28 – tai didžiausias kada nors surengtas Jungtinių Tautų klimato kaitos viršūnių susitikimas.

Gruodžio 1-2 d. vyksiančiame dviejų dienų forume užsiregistravo daugiau kaip 1 000 įmonių ir filantropinių organizacijų vadovų. Forumo metu verslovės ir pramonės atstovai paskelbs apie daugybę įsipareigojimų, teigė forumo organizatorius, Emyratų verslininkas Badras Jafaras.

COP28 šalių derybininkai spręs daugybę opių klausimų, įskaitant iškastinio kuro – naftos, dujų ir anglių – ateitį ir turtingų teršėjų finansinę pagalbą skurdesnėms šalims, kurios yra labiausiai pažeidžiamos dėl spartėjančio klimato sutrikimo.

S. al Jaberas, JAE valstybinės naftos milžinės ADNOC generalinis direktorius, nuolat pabrėžia, kad norėtų, jog privatusis sektorius kartu su nacionalinėmis vyriausybėmis finansuotų perėjimą prie švariosios energijos ir padėtų pažeidžiamoms valstybėms prisitaikyti prie besikeičiančio klimato.

„Taip pat turime skatinti privataus sektoriaus finansavimą, – sakė jis AFP. – Turime suteikti būtinus apsidraudimo mechanizmus, kad apsaugotume privatųjį sektorių ir... paskatinti jį prisijungti bei padėti išspręsti klimato kaitos finansavimo problemą.“

JAV ir Europos parlamentarai paragino Jungtines Tautas nustatyti naujas taisykles bendrovėms, dalyvaujančioms COP derybose.

Paklaustas apie šį reikalavimą, S. al Jaberas atsakė, kad iššūkis yra didžiulis, todėl jame turi dalyvauti tiek nacionalinės valstybės, tiek privatusis sektorius.

„Turi būti konsultuojamasi su visais. Visiems turi būti suteikta galimybė prisidėti, – sakė jis. – Aš reikalausiu, kad kiekvienas žmogus, kiekviena pramonės šaka būtų atsakingi ir atskaitingi už tai, kad 1,5 tikslas [Paryžiaus susitarimo tikslas – pasiekti, kad globalios oro temperatūros kilimas neviršytų 1,5 °C] liktų pasiekiamas.“

Mokslininkai įspėjo, kad žmonija pavojingai priartėjo prie šios itin svarbios 1,5 C ribos viršijimo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją