aA
Buvusiam pretendentui į Baltarusijos prezidentus Valerui Capkalai šalyje iškelta baudžiamoji byla dėl kyšio paėmimo, paskelbta jo paieška, sakoma Minsko srities Vidaus reikalų valdybos dokumente, kurį naujienų agentūrai „Interfax“ perdavė V. Capkalos rinkimų štabas.
Valeras Capkala
Valeras Capkala
© Reuters / Scanpix

„Baltarusijos... kriminalinės milicijos Vyriausioji kriminalinės paieškos valdyba dėl įvykdytų nusikaltimų... ieško Baltarusijos Respublikos piliečio Capkalos Valero“, – sakoma dokumente dėl V. Capkalos paieškos.

Štabas patikslino, kad V. Capkalos teisininkai kol kas negavo oficialaus šios informacijos patvirtinimo, „turbūt dėl savaitgalio“.

Šeštadienį, remiantis Rusijos VRM duomenų baze buvo pranešta, jog V. Capkalos paieška buvo paskelbta Rusijos teritorijoje.

Liepos 14 dieną Baltarusijos centrinė rinkimų komisija atsisakė įregistruoti V. Capkalą kandidatu į prezidentus, argumentuodama nepakankamu surinktų jo kandidatavimą palaikančių piliečių parašų skaičiumi. Politikas apskundė tokį sprendimą Aukščiausiajam Teismui, bet šis skundą atmetė.

Liepos 24-ąją V. Capkala, baimindamasis arešto, kartu su vaikais išvyko į Maskvą. Jo žmona Veranika liko Baltarusijoje, bet rinkimų dieną ją irgi paliko. Rugpjūčio 2-ąją buvo pranešta, kad V. Capkala atvyko į Kijevą.

V. Capkala trečiadienį paskelbė, kad buvo sukurtas Baltarusijos Respublikos nacionalinio išsigelbėjimo frontas, kovosiantis už šalies suvereniteto, demokratijos ir laisvės išsaugojimą, taip pat ginsiantis baltarusių demokratinį pasirinkimą nuo klastojimo. Opozicionierius sakė, kad tokiu būdu siekiama „mobilizuoti Baltarusijos liaudį kovai su Baltarusijos konstitucijos pažeidimais ir valdžios prievartiniu užgrobimu“, anot jo, įvykdytu prezidento Aliaksandro Lukašenkos.

Po praeitą sekmadienį Baltarusijoje įvykusių prezidento rinkimų A. Lukašenkai lojalūs režimo pareigūnai paskelbė, kad jis laimėjo surinkęs daugiau kaip 80 proc. balsų ir buvo perrinktas šeštai kadencijai. Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti; šalyje nuo pat rinkimų vyksta protesto akcijos.

Birželio mėnesį Baltarusijos VRM pradėjo ikiteisminį patikrinimą dėl V. Capkalos įtariamos neteisėtos veiklos. Pasak Generalinės prokuratūros, atitinkamą pareiškimą parašė vienas turkų kilmės Baltarusijos pilietis. Žiniasklaida ir susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanalai skelbė, kad šis žmogus yra Sedatas Igdeci (Sedatas Ihdedžis), kurio kompanijos dalyvavo statant Aukštųjų technologijų parką, kai jo administracijai vadovavo V. Capkala.

Pats S. Igdeci vėliau portalui tut.by sakė, kad V. Capkala neužmokėjo jam už savo namo statybą, todėl verslininko kompanijų grupė prarado maždaug 15 mln. dolerių (12,7 mln. eurų).

Liepos 16-ąją S. Igdeci iškėlė ieškinį V. Capkalai už garbės ir orumo žeminimą, susijusį su V. Capkalos liepos 7-ąją pareikštais komentarais apie S. Igdeci, jo kompanijas ir profesinę veiklą. V. Capkala sakė, kad verslininkas, be jo, apgavo „šimtus žmonių ir šimtus kompanijų“, ir „toliau apgaudinėja“.

S. Igdeci reikalauja, kad V. Capkala pašalintų tą vaizdo įrašą iš savo kanalo, paskelbtų ten pranešimą, kad įrašas pašalintas kaip neatitinkantis tikrovės, ir apmokėtų valstybinę 82,5 Baltarusijos rublio (apie 28 eurų) rinkliavą.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (35)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Modesta Meškė | D+

Profesorius Eugenijus Skerstonas išaiškino vyrams, kaip reikėtų vilkėti šortus: sužinoję šias taisykles niekada nesuklysite

Šiltuoju metų laiku pasirinkus vilkėti šortus ne vienam vyrui kyla dilema – kokio silueto ir...

Migrantų šeimoms – geros žinios iš teismų: jiems bus neribojama laisvė (546)

Lietuvoje dar tik formuojasi praktika, kaip elgtis su į Lietuvą atklydusiais migrantais. Pirmosios...

„Ryanair“ lėktuve mirė keleivis (25)

Pigių skrydžių bendrovė „ Ryanair “ patvirtino faktą, kad liepos viduryje viename jų...

Kauno paradoksas: sparčiai tvarkomo miesto centrą tebedarko pastatai – „vaiduokliai“ (23)

Kauno vadovams pasišovus iš esmės sutvarkyti pagrindinius miesto kelius, Nemuno saloje pastatyti...

Nuvykus į ligoninę kauniečiui įtarė Laimo ligą, bet gydymo neskyrė: ligoninė paaiškino, kodėl taip nutiko (114)

„Delfi“ pasiekė skaitytojos Ingos pasakojimas, kuriame ji dalijasi savo brolio patirtimi. Anot...

Nuo skersinio kritęs Tvorogalas nevyniojo žodžių į vatą: noriu pamiršti tai, pailsėti nuo gimnastikos specialiai „Delfi“ iš Tokijo (109)

2019-ųjų Europos žaidynių ir 2020-ųjų Europos čempionas pratimuose ant skersinio Robertas...

Delfi TV laida „Delfi tema“ | D+

Amšiejus apie netikėtus būdus naikinti sodo kenkėjus

Algirdas Amšiejus , profesionalus sodininkas, sako, kad norint naikinti kenkėjus galima griebtis ir...

Viena šeima įsisuko į nelaimių karuselę: po senelių laidotuvių neteko ir namų (34)

Antradienio naktį Šalčininkų r. Gerviškių seniūnijai priklausančiame Gudelių kaime nutiko...

Viktorija Dačinskaitė | D+

Ant Palangos tilto sutikti žvejai buvo atviri: greitai meškeres bus galima pamiršti

Palanga yra neatsiejama nuo žuvies. Kur traukti norint pamatyti, kas kimba šiuo metu, pasakyti...