Partijos ANO („Taip“) įkūrėjas šiuo metu kaip verslininkas yra teisiamas dėl kaltinimų talkininkavimu vykdant finansinį sukčiavimą. „Demokratinėse šalyse politikas, kuriam pareikšti kaltinimai, atsistatydina, tačiau Andrejus Babišas trokšta imuniteto pilyje“, - tviteryje savo pirmtaką kritikavo Čekijos vyriausybės vadovas Petras Fiala. Prahos pilis yra prezidento rezidencija.

Prieš mėnesį atlikta nuomonės tyrimo instituto „Stem/Mark“ apklausa rodo, kad 23 proc. rinkėjų prezidento rinkimuose ketina balsuoti už buvusį generolą ir buvusį NATO karinio komiteto pirmininką Petrą Pavelą. Antroje vietoje yra A. Babišas su 17 proc. balsų, trečioje – buvusi aukštosios mokyklos direktorė Danuše Nerudova (14 proc.).

Čekijos prezidento rinkimai vyks 2023 metų sausio 13-14 dienomis. Tikėtinas antrasis rinkimų turas tada numatytas po dviejų savaičių. Antroji ir paskutinioji dabartinio šalies vadovo Milošo Zemano kadencija baigsis kovą.

Prezidentas Čekijoje daugiausiai atlieka reprezentacines funkcijas, tačiau yra laikomas svarbiu nuomonės formuotoju ES ir NATO šalyje.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją