Aukščiausieji teismo rūmai atmetė prokuroro Petru Jarmaliuko apeliaciją. Pareigūnas reikalavo vėl skirti eksprezidentui namų areštą.

„Tai buvo neteisėtas prokuroro mėginimas grąžinti mane į namų areštą. Pats tokios apeliacijos pateikimo faktas rodo jo neprofesionalumą“, - pareiškė po teismo posėdžio I. Dodonas.

Savo ruožtu P. Jarmaliukas sakė, jog prokurorai pasirūpins, kad I. Dodonas neišvyktų iš šalies tol, kol bus išnagrinėtos visos su juo susijusios baudžiamosios bylos.

„NewsMaker“ primena, kad I. Dodonui teismo kontrolė buvo paskirta lapkričio 18 d. Iki tol jis beveik šešis mėnesius praleido namų arešto sąlygomis dėl vadinamosios maišelio bylos. Ji buvo taip praminta dėl vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip buvęs „Moldovos valdytojas“, oligarchas ir Demokratų partijos lyderis Vladas Plachotniukas perduoda I. Dodonui juodą maišelį.

Spalio 6 d. Moldovos prokuratūra pranešė baigusi tyrimą, o spalio 17 d. bylą pradėjo nagrinėti teismas. Pagal prokurorų versiją, I. Dodonas gavo iš V. Plachotniuko nuo 600 tūkst. iki 1 mln. JAV dolerių, šios lėšos turėjo būti skirtos Socialistų partijos veiklai.

Eksprezidentas neigia kaltinimus ir vadiną bylą politine.

I. Dodonas vadovavo Moldovai 2016-2020 metais ir buvo atvirai remiamas Maskvos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją