D.Petraeusas sakė naujienų televizijai CNN, jog kai kurie „al Qaeda“ grupuotės „al Nusra Front“ nariai gali būti įtikinti prisidėti prie koalicijos, kovojančios su „Islamo valstybe“.

„Jokiomis aplinkybėmis negalime naudoti arba bendradarbiauti su „al Nusra“, kuri yra „al Qaeda“ padalinys Sirijoje, kaip su organizacija, nukreipta prieš ISIL“, – buvęs generolas sakė CNN, naudodamas alternatyvų „Islamo valstybės“ akronimą.

„Tačiau kai kurie atskiri kovotojai arba kai kurie dabartiniai „al Nusra“ elementai galbūt yra prisijungę (prie tos grupuotės) veikiau dėl oportunistinių, o ne ideologinių priežasčių: jie laikė „al Nusra“ stipriu arkliu ir nematė įtikinamos alternatyvos, nes nuosaikioji opozicija dar neturi pakankamai išteklių“, – aiškino jis.

Pasak D.Petraeuso, dėl šios priežasties galbūt įmanoma „atplėšti „suderinamuosius“, kurie norėtų išsižadėti „al Nusra“ ir prisidėti prie nuosaikiosios opozicijos kovoje prieš „al Nusra“, ISIL ir (Sirijos prezidentą Basharą al) Assadą“.

D.Petraeusas tapo vienu iš žinomiausių JAV kariuomenės vadų, vadovaudamas „antplūdžio“ strategijai Irake 2007 metais, kuri, anot Amerikos lyderių, padėjo išgelbėti įstrigusią kampaniją.

Po tų antradienį išsakytų komentarų pasirodė D.Petraeuso straipsnis naujienų portale „The Daily Beast“, kuriame jis pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos patektų į ironišką padėtį, bendradarbiaudamos su bet kokiais elementais iš „al Qaeda“, įvykdžiusios 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas, išprovokavusias Amerikos karą su teroru.

„The Daily Beast“ nurodė, kad keli jo kalbinti pareigūnai sakė, jog D.Petraeuso idėja jiems atrodo politiškai pragaištinga, beveik neįgyvendinama ir strategiškai rizikinga.

62 metų D.Petraeusas šiais metais patyrė įspūdingą nuopuolį, kai pripažino nutekinęs valstybės paslapčių savo meilužei. Jam buvo skirtas dvejų metų bandomasis laikotarpis ir 100 tūkst. dolerių bauda.