Trečiadienį sugriežtintomis saugumo sąlygomis prie JAV gynybos departamento prasidėjo rugsėjo 11-osios teroro aukų atminimo ceremonija. Lygiai prieš metus vienam iš keturių teroristų užgrobtų keleivinių lėktuvų įsirėžus į Pentagono pastatą, čia žuvo 184 žmonės.
Prezidentas George'as W.Bushas, lydimas pirmosios JAV ponios Lauros Bush, atvyko dalyvauti šioje ceremonijoje.

Sakydamas kalbą prie Pentagono susirinkusiai miniai žmonių, prezidentas dar kartą pažadėjo laimėti praėjusiais metais, po rugsėjo 11-osios, paskelbtą karą su terorizmu".

"Šiandien mes prisimename kiekvieną auką ir dar kartą pasižadame laimėti čia prasidėjusį karą", - sakė G.W.Bushas. - Dar reikia daug nuveikti". "Teroristai pasirinko šį taikinį tikėdamiesi sužlugdyti tvarką mūsų valstybėje, tačiau jiems nepasisekė", - sakė G.W.Bushas.

"Čia sklando baisios tragedijos prisiminimai; visų, kurie čia neteko artimųjų, gyvenimas pasikeitė. Neįmanoma pateisinti nekaltų žmonių žudymo, jį galima tik išgyventi, - sakė JAV prezidentas. - Ir nors jų žūtis yra tragedija, jie nemirė veltui".

2001 metų rugsėjo 11-ąją iš Vašingtono Dulleso (Daleso) tarptautinio oro uosto pakilęs "American Airlines" lėktuvas su 64 žmonėmis, tarp jų penkiais užgrobėjais, 9 val. 37 min. vietos (15 val. 37 min. Lietuvos) laiku rėžėsi į Pentagoną, padarydamas didelę skylę vakarinėje pastato pusėje.

Iš viso čia žuvo 184 žmonės, įskaitant ir penkis teroristus. "Šiandien mes pagerbiame čia žuvusius žmones ir dar kartą pasižadame pašvęsti savo gyvenimus tam, už ką jie paaukojo savo gyvybes, - tai yra žmonijos laisvei", - sakė JAV gynybos sekretorius Donaldas Rumsfeldas.

JAV prezidentas George'as W. Bushas trečiadienį pagerbė ir Pensilvanijos valstijoje, vietovėje netoli Šanksvilio miestelio, 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją nukritusio teroristų užgrobto lėktuvo 40 keleivių ir įgulos narių atminimą. JAV prezidentą Šanksvilyje pasitiko daugiau nei 100 Baltųjų rūmų darbuotojų, dar prieš aušrą išsiruošusių į lėktuvo katastrofos vietą.

G.W.Buchas ir pirmoji JAV ponia Laura Bush, įsilieję į žuvusių lėktuvo keleivių artimųjų chorą, sugiedojo patriotinį Pilietinio karo laikų "Respublikos kovos himną" (Battle Hymn of the Republic).

Lėktuvas nukrito laukuose 112 km į pietryčius nuo Pitsburgo netrukus po to, kai vienam jo keleivių iš pokalbio mobiliuoju telefonu su savo žmona sužinojus, kad kiti trys teroristų užgrobti lėktuvai rėžėsi į Pentagoną ir Pasaulio prekybos centro dangoraižius, grupė keleivių pamėgino pasipriešinti užgrobėjams.

Toje vietoje, kur lėktuvas 920 kilometrų per valandą greičiu rėžėsi į žemę, buvo padėtas raudonų ir baltų gėlių vaininkas. Per šią katastrofą, ne taip, kaip Niujorke ir Vašingtone, nežuvo nė vienas ant žemės buvęs žmogus.

Prezidentas beveik visose savo kalbose po rugsėjo 11-osios šiuos 93-iuoju reisu skridusio lėktuvo 33 keleivius ir septynis įgulos narius vadino didvyriais, kurie sutrukdė teroristams sudaužyti orlaivį į kokį nors svarbų objektą Vašingtone, galbūt Baltuosius rūmus ar Kongresą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prekybininkų atstovas apie skirtingas kainas: nereikia stebėtis (42)

Tai, kad Lietuvos „Lidl“ parduotuvėse parduodamų odinių striukių kainos yra net 10–23...

A. Užkalnis. Idėja Lietuvai – atviriausia pasaulio šalis (196)

Ir aš rašiau, ir kiti rašė apie idėjas Lietuvai , bet vieną savo sumanymą būsiu pamiršęs,...

Jūrų ir oro uostų laukia neeilinės permainos (38)

Valstybės valdomos įmonės – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Lietuvos oro...

Londono taksi pavyzdys lietuviams: juose niekada nesmirdi, o vairuotojai šio darbo mokosi 5 metus (9)

Yra keli dalykai, kuriuos privalote padaryti būdami Londone . Vienas jų yra bene svarbiausias –...

L. Rumšo mirties tyrimas veda į naują dopingo skandalą (92)

Dešimtys pakuočių amfetamino, insulino, kepenų veiklą stimuliuojančių preparatų, vėžiu...

„Eurovizijos“ nugalėtojas S. Sobralis Lisabonos ligoninėje laukia donoro širdies (1)

„Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas Salvadoras Sobralis buvo išgabentas į ligoninę...

Rusijos vandenynų tyrimų laivas gali turėti slaptą tikslą (12)

„Yantar“ - vandenynų tyrimų laivas, Rusijos kariniame jūrų laivyne pristatytas 2015 metais....

Į centrinius paštus nusitaikiusiems vystytojams turbūt teks nusivilti (3)

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad nei ministerija, nei valstybės valdomo „Lietuvos...

Santaros Vaikų ligoninėje tėvai nufilmavo svirduliuojantį chirurgą papildyta 11.20 val. (417)

Socialiniame tinkle plinta vaizdo įrašas ir tėvų pasipiktinimas, kad Vilniaus Santaros Vaikų...

Naujausia prognozė: jau netrukus pradės mažėti dirbančiųjų (183)

Valstybė surenka dar daugiau mokesčių, o artimiausios šalies ūkio perspektyvos geros. Tačiau jau...