JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) sekmadienį nurodė pasakysiąs Jungtinėms Tautoms (JT), kad padarė teisingą sprendimą dėl Irako karo, nors jam ir nepavyko užsitikrinti JT Saugumo Tarybos paramos šiam konfliktui.
George W.Bush
© EPA-ELTA
"Aiškiai (pasakysiu), kad padariau teisingą sprendimą ir kad kiti, kurie prie mūsų prisidėjo, (taip pat) padarė teisingą sprendimą. Pasaulis yra geresnė vieta be Saddamo Husseino (Sadamo Huseino)", - interviu "Fox News" laidai "Brit Hume" sakė G.W.Bushas.

"Fox" sekmadienį paskelbė reklamines šio interviu ištraukas, o visas interviu turi būti parodytas pirmadienį 20 val. vietos (3 val. antradienį Lietuvos) laiku.

G.W.Bushas, kuris antradienį turi kreiptis į JT Generalinę Asamblėją, sakė nemanąs, jog labai svarbu suteikti JT didesnį politinį vaidmenį Irake, kad būtų galima užsitikrinti naują rezoliuciją, kuri paremtų tarptautines okupacines pajėgas. "Pirmiausia, nesu įsitikinęs, kad turime (tai daryti)", - sako jis interviu, kurį davė Ovaliniame kabinete.

Tačiau prezidentas pridūrė, kad JT būtų naudinga padėti parašyti Irako Konstituciją ir prižiūrėti rinkimus.

G.W.Bushas ketina pasakyti JT, kad šios organizacijos narės nepaisydamos nuomonių skirtumų dėl jėgos panaudojimo Irake turėtų bendradarbiauti sprendžiant svarbius pasaulinius klausimus, įskaitant Irako bei Afganistano atstatymą, AIDS, badą, sekso vergiją ir ginklų platinimą.

"Svarbius klausimus spręskime drauge", - sakė jis. G.W.Bushas šią savaitę vyks į Jungtines Tautas, kur jau antrus metus iš eilės sieks jų pritarimo dėl Irako. Tačiau dabar jis vis labiau kritikuojamas dėl karo būtinybės argumentų - teigiama, jog jie buvo nepagrįsti ar pernelyg sureikšminti.

JAV prezidentas mėgina užsitikrinti kitų šalių finansinę pagalbą, kad būtų galima pasidalyti Irako okupacijos išlaidomis, ir įtikinti daugiau šalių atsiųsti savo taikdarius. Tačiau nemažai įtakingų šalių iš pradžių pageidautų gauti JT mandatą. Tuo tarpu Saugumo Tarybos narė Prancūzija yra pareiškusi, jog parengtame rezoliucijos projekte nepakankamai apibrėžtos Irako suvereniteto atkūrimo sąlygos..

Praėjusiais metais G.W.Bushas, kalbėdamas Generalinėje Asamblėjoje, paragino Jungtines Tautas įrodyti, jog jos vis dar yra reikšmingos, ir taip pradėjo kampaniją dėl organizacijos paramos karui.

Nors jam pavyko pramušti rezoliuciją, kurioje Irakui grasinama "rimtomis pasekmėmis", jei jis nesunaikins savo įtariamų masinio naikinimo ginklų (iki šiol taip ir nerastų), tačiau JAV prezidentui nepavyko sutelkti paramą antrai rezoliucijai, kuri paremtų karinius veiksmus. Jungtinės Valstijos su Britanija ir kitais sąjungininkais vis tiek stojo į karą.

"Bent jau kažkas atsistojo ir pasakė, kas yra tos rimtos pasekmės", - teigė G.W.Bushas. Įtakingas demokratų senatorius Josephas Bidenas (Džozefas Baidenas) paragino G.W.Bushą "apšauti prancūzus", nepritariančius naujai JT rezoliucijai dėl Irako, ir palikti Saugumo Tarybai spręsti, kada grąžinti visišką valdžią irakiečiams.

"Manau, prancūzai rengia gambitą, - sakė J.Bidenas laidoje "Fox News Sunday". - Tačiau tai nereiškia, kad mes negalime derybose jų įveikti".

G.W.Bushas interviu davė atkirtį demokratų senatoriui iš Masačūsetso Edwardui Kennedy (Edvardui Kenedžiui), kuris praėjusios savaitės interviu tvirtino, jog JAV prezidentas vadovavo "žlugusiai, klaidingai ir bankrutavusiai" Irako politikai, kuri paskatino karą, ir dabar mėgina "papirkti" kitas šalis, jog jos mainais į paramą atsiųstų karių.

"Senatorius Kennedy ... neturėjo pasakyti, jog mes mėginame papirkti kitas valstybes, - sakė G.W.Bushas. Nemanau, kad darome gera savo šaliai, leisdami, kad diskusija taptų tokia necivilizuota ir žmonės ... vartotų žodžius, kurių vartoti nederėtų".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (14)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (4)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (76)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (16)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (337)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Penktąjį Dakaro ralį įveikęs Vanagas: paskutiniame greičio ruože viskas galėjo baigtis liūdnai (8)

Pakilimus ir nuosmukius 40-ajame Dakaro ralyje išgyvenęs Benedikto Vanago ir Sebastiano...

Nusivylimą Turine pergale prieš „Lietkabelį“ užglaistęs Kurtinaitis galvoja apie revanšą italams (6)

„Betsafe-LKL“ čempionate Vilniaus „Lietuvos rytas“ savo pranašumą prieš „Lietkabelį“...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (88)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (120)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (333)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...