Tai trečiadienį pranešė portalas „eurointegration“, remdamasis leidiniu „Euractiv“.

T. Tagarevas yra naujosios Bulgarijos vyriausybės narys, politikas laikosi proeuropietiškų pažiūrų ir ryžtingai pasisako už karinę paramą Ukrainai. Iki pastarojo meto Bulgarijai vadovavo laikinoji vyriausybė, paskirta prezidento Rumeno Radevo, kuris ne kartą kritikavo ginklų tiekimą Ukrainai ir reiškė viltį, kad šalies ministrų kabinetas nebesiųs Kyjivui ginkluotės.

Sofijos apygardos prokuratūra pranešė, kad liepos 4 d. įtariamasis grasino nužudyti ministrą, išsiųsdamas jam pranešimą socialiniame tinkle.

Teigiama, jog vyras grasino T. Tagarevui todėl, kad jam nepatiko ministro pozicija dėl karo Ukrainoje. Įtariamasis prokuratūros sprendimu sulaikytas 72 valandoms.

Prieš dešimt dienų prorusiški demonstrantai Sofijoje surengė protesto akciją, reikalaudami, kad Bulgarija neteiktų karinės pagalbos Ukrainai. Iš pradžių buvo planuota, kad jų „Eitynės už taiką“ pasieks T. Tagarevo rezidenciją, tačiau organizatoriai pakeitė maršrutą.

Liepos 16 d. interviu televizijai T. Tagarevas sakė, kad Kremliaus politika ir propaganda Bulgarijoje sulaukia paramos. „Jas remia didelės visuomenės grupės, partijos ir tam tikru mastu prezidento institucija“, – pareiškė jis.

Portalas primena, kad birželio pabaigoje Bulgarija patvirtino naują karinės pagalbos Ukrainai paketą.

Be to, Bulgarijos valdančioji partija nusprendė perduoti Ukrainai apie 100 šarvuočių.

Bulgarija neseniai prisijungė prie ES projekto aprūpinti Ukrainą artilerijos sviediniais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją