aA
Ibrahimas El Bakraoui įvardytas kaip vienas iš dviejų savižudžių Briuselio oro uosto sprogdintojų, trečiadienio rytą patvirtino Belgijos kaltintojai, skelbia „The Telegraph“.
Ibrahimas El Bakraoui
Ibrahimas El Bakraoui
© Reuters/Scanpix

Jis yra vyras, kuris stebėjimo kamerų nuotraukoje mūvi vieną juodą pirštinę. Jo brolis Khalidas susisprogdino Malbeko metro stotyje, teigia kaltintojai.

Antrojo savižudžio sprogdintojo, esančio nuotraukos kairėje, kuris taip pat mūvi vieną pirštinę, tapatybė dar nenustatyta.

Belgijos policijos pareigūnai šiuo metu ieško dar vieno įtariamojo, kurio vardas ir pavardė neskelbiami.

Briuselio oro uoste susisprogdinęs Ibrahimas El Bakraoui (Ibrahimas Bakravis) šiukšlių dėžėje paliko skubiai surašytą atsisveikinimo laišką, kuriame jis rašė neturėjęs kur dėtis, kai policija pradėjo jo medžioklę, trečiadienį pranešė Belgijos federalinis prokuroras.

I.El Bakraoui paliktame ir nevilties pilname raštelyje, kurį po išpuolio aptiko policijos pareigūnai, rašoma: „Nežinau, ką daryti. Bėgu, slapstausi, manęs visi ieško. Jeigu pasiduočiau, gyvenimą baigčiau kalėjimo vienutėje“.

Paviešinti įtariamų sprogdintojų atvaizdai
Paviešinti įtariamų sprogdintojų atvaizdai
© AFP/Scanpix

I.Bakraoui laiške rašoma, kad jis „skubėjo“, nežinojo ką daryti, buvo visur medžiojamas ir nebesijautė saugus, sakė Federicas van Leeuwas spaudos konferencijoje.

„Aš nenorėjau galų gale atsidurti kameroje šalia jo“, – pridūrė prokuroras, cituodamas mirtininko žodžius.

Manoma, kad laiške veikiausiai yra kalbama apie įtariamąjį dėl Paryžiaus teroro atakų Salahą Abdeslamą, kuris, kaip pranešama, buvo susijęs su I.Bakraoui ir kuris buvo suimtas Belgijoje praėjusią savaitę.

Raštelis, kurį Belgijos pareigūnai įvardija kaip atsisveikinimo laišką, buvo paliktas kompiuteryje, išmestame į šiukšlių konteinerį viename Briuselio rajone.

Briuselio policijai perduotas kompiuteris su asmenų, susijusių su teroristine „Islamo valstybės“ (IS) grupuote, korespondencija. Tai trečiadienį pranešė televizijos kanalas RTL.

Išmestą kompiuterį Belgijos sostinės Skarbeko rajone antradienio vakarą aptiko šiukšlininkai. Jiems įtarimą sukėlė ta aplinkybė, kad jis buvo tiesiog įkištas į šiukšlių maišą (Belgijoje senus kompiuterius reikia utilizuoti per specialią komunalinę tarnybą). Be to, kompiuteris neatrodė senas. Šiukšlininkai pranešė apie savo radinį raitajam policijos patruliui, paaiškino televizijos kanalas.

Anot RTL, kompiuteryje buvo „su IS susijusių asmenų korespondencija“.

Antradienį per kratą bute Skarbeko rajone, kuriuo, kaip mano policija, naudojosi teroristai, įvykdę išpuolius Briuselio oro uoste, buvo rastas dar vienas savadarbis sprogstamasis įtaisas, sprogmenų ir IS vėliava.

Belgijos laikraščio La Derniere Heur“ duomenimis, aptikti teroristų pėdsakus ir rasti sprogmenis padėjo taksistas, vežęs juos į oro uostą. Vyras susisiekė su tyrėjais, kai pamatė žiniasklaidoje įtariamųjų nuotraukas ir atpažino jose savo klientus.

Sprogimai Briuselyje
Suimtas trečiasis Briuselio oro uosto sprogdintojasBelgijoje vienas su teroro aktu Briuselio oro uoste ir metropolitene siejamų įtariamųjų yra areštuotas, jam pateiktas kaltinimas teroristine žmogžudyste bei priskiriami kiti nusikaltimai, pranešė šeštadienį federalinė prokuratūra.Daugiau  čia. 
Vienas sprogdintojų Briuselio oro uoste, Laachraoui, buvo susijęs su teroru „Bataclan“ rūmuose ParyžiujeBelgijos federalinė prokuratūra penktadienį patvirtino, kad Najimas Laachraoui buvo vienas iš dviejų teroristų, susisprogdinusių Briuselio oro uoste šią savaitę per virtinę išpuolių, nusinešusių 31 žmogaus gyvybę.Prokuratūros pranešime taip pat nurodoma, kad N.Laachraoui buvo susijęs su teroro aktu lapkritį Paryžiuje, kur žuvo 130 žmonių; mat, jo DNR pėdsakų rasta ant mirtininko apdaro ir ant audeklo gabalo, rasto koncertų rūmuose „Bataclan“, kur anuomet žuvo 90 žmonių.Jo DNR policija aptiko ir ant sprogmens prie nacionalinio stadiono „Stade de France“ Paryžiuje.
Vokietijoje suimti du vyrai, galimai susiję su Briuselio sprogdintojaisPo išpuolių Briuselyje areštų būta ir Vokietijoje. Žurnalas „Spiegel“ skelbia, kad du jauni asmenys sulaikyti Gyseno bei Diuseldorfo regionuose. Jie esą įtariami ryšiais su vienu Briuselio sprogdintojų. Ryšių pobūdis ir mastas dar tiriamas.„Spiegel“ informacija, penktadienį specialiųjų pajėgų Diuseldorfo regione suimtas vyras yra Samiras E., priskiriamas salafistų aplinkai. Jis, kaip ir Briuselio metro susisprogdinęs Khalidas al Bakraoui, 2015 metų vasarą turkų tarnybų buvo sulaikytas pasienyje su Sirija. Jie buvo įtariami norėję ten kovoti islamistų pusėje. Abu vyrai buvo išsiųsti į Amsterdamą, iš kur pateko į Turkiją.Trečiadienio vakarą Gyseno regione buvo suimtas vyras, kurio telefone rastos dvi įtartinos SMS žinutės, rašytos Briuselio išpuolių dieną. Vienoje jų minimas K. al Bakraoui. Antrąją žinutę sudaro tik vienas prancūziškas žodis „fin“ (pabaiga). Ši išsiųsta likus trims minutėms iki teroristo susisprogdinimo.ARD informacija, 28 metų marokietį per įprastinę kontrolę Gyseno geležinkelio stotyje patikrino policija. Paaiškėjo, kad vyrui draudžiama įvažiuoti į Šengeno zoną ir kad jis yra padaręs nusikaltimų Italijoje bei Vokietijoje.
Naujienų agentūra Belga skelbia, kad Briuselyje per policijos vykdomą operaciją nugriaudėjo sprogimas.Daugiau – čia.
Identifikuotas Briuselio išpuoliuose dalyvavęs įtariamasis sirasTyrėjai nustatė dar vieno asmens, įtariama, dalyvavusio antradienį Briuselyje surengtuose išpuoliuose, tapatybę. Įtariamasis identifikuotas kaip 28-erių siras Naimas al-Hamedas, penktadienį paskelbė Belgijos laikraštis „De Morgen“.Laikraščio duomenimis, įtariamasis yra įtrauktas į sąrašą asmenų, kuris buvo pateiktas Europos saugumo tarnyboms. Į sąrašą taip pat įtraukti Briuselio metro susisprogdinęs Khalidas El Bakraoui, džihadistas Najimas Laachraoui ir su išpuoliais Belgijoje siejamas Mohamedas Abrini. Spėjama, kad N. al Hamedas galėjo prisidėti ir prie kruvinų išpuolių Paryžiuje.Iš viso antradienį Briuselyje surengtas dvigubas išpuolis pražudė 31 žmogų, 300 buvo sužeisti.
Briuselyje susisprogdinę „persekiojami“ broliai į džihadą pasuko iš nusikalstamo pasaulio.Daugiau – čia.
Belgų policininkas iš Mecheleno miesto žinojo pagrindinio įtariamojo dėl Paryžiaus teroro aktų organizavimo Salaho Abdeslamo adresą nuo 2015 metų gruodžio ir nepranešė jo Briuselio kovos su terorizmu skyriui, rašo penktadienį Belgijos laikraštis „La Derniere Heure“.Daugiau – čia.
Du Belgijos ministrai pasiruošę atsistatydinti dėl klaidų, susijusių su atakomis Briuselyje Du Belgijos ministrai, kritikuojami dėl žvalgybos nesėkmių, sutrukdžiusių užkirsti kelią džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) pražūtingoms atakoms Briuselyje, ketvirtadienį pripažino padarę „klaidų“ ir pasisiūlė atsistatydinti.Vidaus reikalų ministras Janas Jambonas ir teisingumo ministras Koenas Geensas  įteikė atsistatydinimo raštus dėl pareiškimų, kad vienas iš Briuselio oro uoste susisprogdinusių mirtininkų – Ibrahimas El Bakraoui  – sugebėjo praslysti per saugumo tinklą, nors anksčiau buvo suimtas Turkijoje netoli Sirijos sienos ir deportuotas į Nyderlandus.„Buvo padaryta klaidų Teisingumo ministerijoje ir su (Belgijos) ryšių tarnybos pareigūnu Turkijoje“, – J.Jamboną citavo dienraštis „Le Soir“.Tačiau premjeras Charles'is Michelis  atsisakė patenkinti tų ministrų atsistatydinimo prašymus, pateiktus po to, kai Turkija paskelbė deportavusi I.El Bakraoui ir perspėjo Belgiją, kad jis yra „užsienietis teroristas kovotojas“, bet į tą informaciją nebuvo sureaguota.Tuo tarpu prokurorai patvirtino, kad Ibrahimo brolis Khalidas El Bakraoui buvo ieškomas dėl terorizmo pagal tarptautinį arešto orderį, išduotą po lapkritį surengtų atakų Paryžiuje, ir kad jis nuomojo butą Belgijos mieste Šarlerua, naudotą išpuolius Prancūzijos sostinėje organizavusios džihadistų kuopelės.Belgija ketvirtadienį sumažino teroro išpuolių pavojaus lygį iki antrojo aukščiausio, praėjus dviem dienoms po atakų Briuselyje, bet kariai tebebudėjo prie svarbių sostinės objektų, gatvės buvo baugiai ištuštėjusios, o viešojo transporto sistema pavakare vėl buvo uždaryta.Tuo tarpu Europos Sąjungos teisingumo ir vidaus reikalų ministrai susirinko Briuselyje į nepaprastąjį susitikimą, demonstruodami solidarumą su Belgija ir planuodami veiksmus, turinčius sumažinti džihadistų keliamą grėsmę Europoje.„Tos atakos nebuvo netikėtumas“, – sakė ES vidaus reikalų komisaras Dimitris Avramopulas, ragindamas Bendrijos nares įgyvendinti planus dalytis informacija apie visų lėktuvų keleivių tapatybę.
Belgija sumažino teroro išpuolių pavojaus lygįBelgija ketvirtadienio vakarą sumažino parengties atremti teroro išpuolius iki antrojo aukščiausiojo lygmens, praėjus dviem dienoms po trigubos mirtininkų atakos Briuselio oro uoste ir metropoliteno traukinyje, nurodė vidaus reikalų ministras Janas Jambonas.Ministras sakė televizijai RTL, kad parengties lygis buvo sumažintas nuo aukščiausio – ketvirtojo – iki trečiojo, rekomendavus terorizmo grėsmes vertinančiai tarnybai.
Broliai džihadistai galėjo būti susprogdinto oro uosto darbuotojai Broliai, įvykdę teroristinę ataką Briuselyje, dirbo valytojais Zaventemo oro uoste, apie tai „The Telegraph“ informavo  džihadistų brolių dėdė. Skelbiama, kad Ibrahimas el-Bakraoui susisprogdino oro uoste, o jo brolis - Khalidas el-Bakraoui buvo savižudis sprogdintojas Malbeko metro stotyje. Savo tapatybės atskleisti nenorėjęs brolių dėdė teigė: „Jie dirbo valytojais oro uoste ir restorane. Broliai nebaigė mokyklos, todėl dirbo valytojais vasaros mėnesiais“ Belgijos prokuroras sakė, kad ši informacija yra tikrinama ir aiškinamasi, ar broliai iš tiesų galėjo turėti kokių nors sąsajų su susprogdintu oro uostu, jeigu tokia informacija pasitvirtintų, tai sukeltų dar daugiau klausimų apie šalies saugumo padėtį, rašo „The Telegraph“. 
Belgijoje ir Prancūzijoje – antiteroristiniai reidai: sulaikyti 7 asmenysDaugiau – čia.
Briuselio metropolitene susisprogdinęs mirtininkas buvo išnuomojęs butą, kuriuo naudojosi išpuolių Paryžiuje dalyvių grupelė, ketvirtadienį pranešė Belgijos prokurorai.Pasak federalinio prokuroro, gruodžio mėnesį buvo išduotas tarptautinis arešto orderis teroristiniais nusikaltimais įtariamam Belgijos piliečiui Khalidui El Bakraoui, kuris antradienį susisprogdino Malbeko stotyje, o jo brolis Irahimas – Briuselio oro uoste.Pareiškime, sakoma, kad Khalidas įtariamas pasinaudojęs pramanytu vardu ir belgiška tapatybės kortele, kad išsinuomotų butą pietiniame Šarlerua mieste, kuris buvo „teroristinės grupelės, susijusios su išpuoliais Paryžiuje, bazė“.
Paskelbtas dar vieno įtariamojo fotorobotas Briuselio policija paskelbė vieno iš įtariamųjų fotorobotą. Pranešama, kad jis buvo vienas iš dviejų, įvykdžiusių teroristinę ataką Briuselio Malbeko metro stotyje. Belgijos policija oficialiai šios nuotraukos dar nepaskelbė, bet fotoroboto nuotrauka pasklido Belgijos žiniasklaidoje. 
Teroro aktai Briuselyje veikiausiai buvo numatyti per Velykas, bet jie buvo įvykdyti anksčiau dėl aktyvių policijos veiksmų. Tai ketvirtadienį pranešė televizijos kanalas VTM.Daugiau – čia.
Pagrindinis įtariamasis dėl pernykščių teroro aktų Paryžiuje organizavimo Salahas Abdeslamas nebebendrauja su tyrėjais, kai sužinojo apie teroro aktus Briuselyje. Daugiau – čia.
Malbeko stoties ataką galėjo surengti du teroristai Tyrimui artimi šaltiniai nurodo, kad saugumo kamerų užfiksuoti vaizdai rodo, kad Malbeko metro stoties sprogdinime dalyvavo ne vienas, o du teroristai. Anksčiau skelbta, kad ataką metro stotyje surengė sprogdintojas mirtininkas, kurį policija identifikavo kaip Khalidą el-Bakraoui, tačiau Prancūzijos ir Belgijos žiniasklaida praneša, kad atakoje dalyvavo ne vienas, o du žmonės ir vienas iš jų vis dar gali būti laisvėje. 
Pagrindiniu teroristų taikiniu turėjo tapti atominės elektrinės? Vietinė Belgijos žiniasklaida skelbia, kad pagrindiniu teroristų taikiniu Belgijoje turėjo tapti atominės elektrinės, bet grupės nario Salaho Abdeslamo suėmimas privertė juos paspartinti savo veiksmus ir atakuoti transporto objektus. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „La Derniere Heure“.Daugiau skaitykite čia 
Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) apmokė bent 400 kovotojų atakuoti taikinius Europoje rengiant pražūtingus išpuolius ir kuriant tarpusavyje susijusias teroristų kuopeles, panašias į smogusias Briuselyje bei Paryžiuje, kurioms įsakyta pasirinkti laiką, vietą ir atakos metodą, kad būtų pralieta kuo daugiau kraujo, nurodė pareigūnai.Daugiau skaitykite čia
Briuselio oro uoste keleiviniai reisai bus sustabdyti bent iki šeštadienioBriuselio oro uostas liks uždarytas bent iki šeštadienio, jo atstovė pranešė kitą dieną po pražūtingų sprogdinimų Belgijos sostinėje, dėl kurių atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.„Oro uostas liks uždarytas keleiviams iki penktadienio imtinai“, – atstovė Anke Fransen trečiadienį sakė naujienų agentūrai AFP kitą dieną po to, kai susisprogdinus dviem mirtininkams buvo nuniokota išvykimo salė.„Negalime tiksliai pasakyti, ar keleiviniai skrydžiai bus atnaujinti šeštadienį“, – pažymėjo atstovė, bet pridūrė, kad krovininių ir privačių lėktuvų reisai turėtų būti atnaujinti „nuo dabar“.
Žiniasklaida: ieškotas teroristas N. Laachraoui – antrasis oro uosto sprogdintojasPrancūzijos ir Belgijos žiniasklaida skelbia, kad trečiadienį ieškomiausiu, pagautu ir vėl nepagautu skelbtas įtariamasis teroristas Najimas Laachraoui iš tiesų yra žuvęs. Jis yra antrasis oro uosto sprogdintojas. Įvykio vietoje buvo rastas jo DNR. Apie identifikuotą jo tapatybę rašo prancūzų „Le Monde“, belgų „De Standaard“, praneša transliuotojas RTBF. 
Aukų skaičius gali išaugtiBelgijos sveikatos apsaugos ministrė Maggie de Block sakė, kad 61 žmogus yra kritinės būklės. 4 žmonės yra nugrimzdę į komą, todėl užtrunka visų sužeistųjų identifikavimas. Tikėtina, kad žuvusiųjų per teroro aktus aukų skaičius gali padidėti. 
Turkija: belgai nepaisė turkų tarnybų įspėjimų dėl vieno įtariamojoVienas Briuselio mirtininkų, Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano duomenimis, 2015-ųjų birželį buvo suimtas Pietų Turkijoje ir liepą išsiųstas į Belgiją. Tačiau belgų žinybos jį paleido, sakė prezidentas. Belgai esą, „nepaisant turkų tarnybų perspėjimų“, nenustatė vyro ryšių su džihadistais. Apie kurį Briuselio savižudį kalba, R. T. Erdoganas nepasakė.Tai gali būti vienas iš brolių, kurie jau identifikuoti kaip sprogdintojai. Khalidas ir Ibrahimas al Bakraoui buvo seniai žinomi policijai – tačiau dėl organizuoto nusikalstamumo, o ne terorizmo.Izraelio laikraščio „Haaretz“ informacija, Belgijos žvalgyba ir kitų užsienio žvalgybų buvo perspėta dėl teroristinių atakų Briuselyje. Belgijos saugumo tarnybos „tikrai“ žinojo, kad netolimoje ateityje planuojami išpuoliai oro uoste, o gal ir metro, rašo laikraštis, tačiau savo informacijos šaltinio nenurodo.Anot „Haaretz“, ligšioliniais duomenimis, išpuoliai buvo planuojami Sirijos Rakos mieste, kuris laikomas „Islamo valstybės“ (IS) bastionu.
Izraelio žvalgybos ministras dėl teroro Briuselyje apkaltino Belgijos lyderiusIzraelio žvalgybos ministras trečiadienį apkaltino Belgijos lyderius aplaidumu, tinkamai nereagavusius į musulmonų radikalų keliamą grėsmę šalyje, ir tapo antru ministrų kabineto nariu, užsipuolusiu Belgijos valdžią po kruvinų išpuolių Briuselyje.Daugiau skaitykite ČIA.
B. Obama: pasaulis turi vienytis kovai su terorizmuJAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį paragino valstybes vienytis po teroro išpuolių, kurie nusinešė 31 gyvybę ir paliko sužeistus 270 žmonių.„Pasaulis privalo vienytis prieš terorizmą“, – pasakė B.Obama, lankydamasis Argentinoje.„Mes galime įveikti ir įveiksime tuos, kurie kelia grėsmę saugumui, ne tik mūsų žmonėms, bet ir viso pasaulio žmonėms“, – sakė JAV prezidentas.
Atakų Briuselyje aukos – įvairiausių šalių piliečiaiJie buvo atvykę iš Peru ir Maroko, Šiaurės Amerikos ir Europos; tėvai, ES institucijų darbuotojai, sportininkai ar misionieriai – visi jie buvo skirtingi.Daugiau – čia.
Po atakų Briuselio policija rado 15 kg brizantinių sprogmenųBelgijos federalinis prokuroras trečiadienį pranešė, kad Briuselio išpuolius tiriantys policijos pareigūnai, vykdydami paiešką Briuselio Šaerbeko rajone, rado 15 kg brizantinių sprogmenų ir daugybę kitų sprogmenų gaminimui reikalingų medžiagų, informuoja naujienų agentūra AFP.Pranešama, kad policijos pareigūnai taip pat aptiko 150 litrų acetono, detonatorius, pilnus vinių maišus ir kitus reikmenis, reikalingus pagaminti tokiems sprogmenims, kokie buvo panaudoti per atakas Briuselyje.
Briuselio oro uoste susisprogdinęs mirtininkas paliko priešmirtinį laišką.Daugiau – čia.
Belgijos federalinis prokuroras: pagrindinis įtariamasis  N. Laachraoui vis dar laisvėje Pagrindinis teroristinių aktų vykdytojas vis dar laisvėje, patvirtino Belgijos federalinis prokuroras Frederic'as Van Leeuw'as. Pranešama, kad jis turėjo didžiausią ir pavojingiausią sprogmenį, tačiau jis nebuvo detonuotas. Prokuroras patvirtino, kad sulaikytas asmuo nėra N. Laachraoui. Skelbiama, kad metro savižudis sprogdintojas yra Khalid el-Bakraoui. Kitas brolis savižudis Ibrahimas El Bakraoui susiprogdino oro uoste.Trečiasis oro uosto vaizdo įrašuose užfiksuotas asmuo kol kas neatpažintas, pagrindinis oro uosto atakų organizatorius N. Laachraoui vis dar laisvėje. Prokuroras teigia, kad vakar vakare buvo sulaikytas vienas asmuo, jis vis dar apklausiamas, kitas sulaikytas asmuo - apklaustas ir paleistas. Naujausiais duomenimis žuvo 31 žmogus, 250 sužeista. Skelbiama, kad viduryje esantis asmuo yra vienas iš brolių mirtininkų brolių Ibrahimas El Bakraoui, kitas - šviesiai apsirengęs asmuo Nijamas Laachraoui, kuris vis laisvėje ir yra laikomas vienu pagrindiniu šios atakos vykdytojų. Trečiasis nuotraukoje esantis asmuo vis dar neatpažintas. 
Belgijos žiniasklaida skelbia, kad šį rytą sulaikytas asmuo yra gyvas, tačiau jis atsisako atskleisti savo tapatybę. Skelbiama, kad nepaisant Belgijos žiniasklaidos pranešimų, pagrindinis įtariamasis  N. Laachraoui vis dar ieškomas. 
Atšauktos rungtynėsDėl teroro grėsmės atšauktos kitą antradienį, kovo 29-ąją, Briuselyje turėjusios vykti draugiškos futbolo rungtynės tarp Belgijos ir Portugalijos rinktinių, skelbia BBC.com.Kad gali būti priimtas toks sprendimas, ėmė aiškėti dar antradienio vakarą, kai neįvyko planuota Belgijos komandos treniruotė.Mačas tarp belgų ir portugalų, kurių gretose turėjo būti viena ryškiausių pasaulio futbolo žvaigždžių Cristiano Ronaldo, turėjo vykti Briuselio Karaliaus Badouino stadione.Briuselį sukrėtusių teroro aktų metu mažiausiai 34 žmonės žuvo, per 250 žmonių buvo sužeisti.
Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas radijui „Europe 1“ sakė, kad tyrėjai yra identifikavę 30 asmenų, kurie yra siejami su lapkritį įvykdytais teroro išpuoliais Paryžiuje. „11 – mirę, 12 atsidūrę už grotų, kiti dar ieškomi, – sakė jis, tačiau apie galimas sąsajas su Briuselio išpuoliais nenorėjo aiškiai atsakyti. – Pamatysime.“  Žiniasklaida skelbia, kad ieškomo teroristo Najimo Laachroui DNR buvo rasta ir Paryžiuje. 
Briuselio oro uostas ketvirtadienį liks uždarytasBriuselio tarptautinis oro uostas ketvirtadienį liks uždarytas po džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ surengto dvigubo sprogdinimo, nusinešusio mažiausiai 15 žmonių gyvybių ir smarkiai nuniokojusio išvykimo salę.„Rytoj, kovo 24 dieną nebus jokių keleivinių skrydžių į Briuselio oro uostą ir iš jo“, – oro uosto atstovas Arnaud Feistas  nurodė trečiadienį paskelbtoje „Twitter“ žinutėje, pareigūnams tęsiant tyrimą dėl tų atakų.
Žiniasklaida:  pranešimai apie sulaikytą pagrindinį įtariamąjį Briuselio oro uosto sprogdintoją – klaidingiPranešama, kad anksčiau Belgijos žiniasklaidos išplatinti pranešimai apie sulaikytą pagrindinį Briuselio oro uosto sprogdintoją N. Laachraoui yra klaidingi, aiškėja, kad Briuselio Anderlechto rajone.sulaikytas asmuo nėra Najimas Laachraoui, skelbia „Reuters“. Sulaikytasis asmuo buvo neteisingai identifikuotas. Sulaikytas asmuo greičiausiai taip pat susijęs su antradienį įvykdytais teroro aktais, tačiau tai nėra Najimas Laachraoui. 
Briuselio teroro išpuolių aukos pagerbtos tylos minute. https://twitter.com/Maroxellois/status/712595159125516288
Tikslinama informacija: vienas brolis susisprogdino oro uoste, antras – metroBelgijos transliuotojai RTBF ir VRT praneša, kad teroro išpuolių metu susisprogdinę broliai yra kalti dėl sprogdinimų abiejose vietose – tiek oro uoste, tiek metro. Pranešama, kad pirminė informacija buvo netiksli – oro uoste susisprogdino tik vienas iš brolių, jis yra užfiksuotas stebėjimo kamerų. Tuo tarpu antrasis brolis netrukus  įvykdė sprogdinimą Malbeko stotelėje miesto centre.
Nepatvirtintais duomenimis, savižudis sprogdintojas antradienį įvykdęs teroristinę ataką Malbeko metro stotyje galėjo būti Najimo Laachraoui brolis. 
Belgų dienraštis DH skelbia, kad sulaikytas įtariamasis Briuselio oro uosto sprogdintojas Najimas Laachraoui.Daugiau – čia.
Didžiausias Vokietijos dienraštis „Bild“ trečiadienį viršelį  papuošė Briuselio  simboliu – besišlapinančiu berniuku. „Ką mes norime pasakyti žudikams“ – skelbia antraštė. Kitaip tariant, mums ant jūsų nusičiurkšt.  https://twitter.com/tabeagoetze/status/712562181234159616
Aptiko teroristų kompiuterį Briuselio policijai perduotas kompiuteris su asmenų, susijusių su teroristine „Islamo valstybės“ (IS) grupuote, korespondencija. Tai trečiadienį pranešė televizijos kanalas RTL.Išmestą kompiuterį Belgijos sostinės Skarbeko rajone antradienio vakarą aptiko šiukšlininkai. Jiems įtarimą sukėlė ta aplinkybė, kad jis buvo tiesiog įkištas į šiukšlių maišą (Belgijoje senus kompiuterius reikia utilizuoti per specialią komunalinę tarnybą). Be to, kompiuteris neatrodė senas. Šiukšlininkai pranešė apie savo radinį raitajam policijos patruliui, paaiškino televizijos kanalas.Anot RTL, kompiuteryje buvo „su IS susijusių asmenų korespondencija“.Antradienį per kratą bute Skarbeko rajone, kuriuo, kaip mano policija, naudojosi teroristai, įvykdę išpuolius Briuselio oro uoste, buvo rastas dar vienas savadarbis sprogstamasis įtaisas, sprogmenų ir IS vėliava.
Briuselis trečiadienio vidurdienį pagerbs sprogdinimų aukas tylos minuteBriuselis trečiadienį minutei nuščius, pagerbdamas ankstesnę dieną įvykdytų dviejų atakų, nusinešusių per 30 žmonių gyvybių, aukas, pranešė Belgijos sostinės aukščiausio rango pareigūnas.„Kviečiu žmones vidurdienį pagerbti tylos minute Kovo 22-osios aukas“, – sakė Briuselio regiono administracijos vadovas Rudi Vervoortas.Belgijos karalius Philippe'as ir premjeras Charles'is Michelis tuo metu bus vadinamajame Europos kvartale, kur yra įsikūrusios Europos Sąjungos institucijos – netoli Malbeko metropoliteno stoties, tapusios vienu iš atakų taikinių, sakoma karališkųjų rūmų pranešime.
„BBC“ korespondentas Chrisas Morrisas teigia, kad identifikuoti broliai savižudžiai taip pat susiję su Belgijoje sulaikytu teroristu Salahu Abdeslamu. 
Prancūzijos premjeras: ES turi skubiai sugriežtinti savo išorinių sienų kontrolęPrancūzijos premjeras Manuelis Vallsas trečiadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga turi „skubiai“ sustiprinti savo išorinių sienų kontrolę po sprogdinimų Briuselyje, nusinešusių per 30 žmonių gyvybių, dėl kurių atsakomybę prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS).„Būtina skubiai sustiprinti Europos Sąjungos išorines sienas“, – M.Vallsas sakė Prancūzijos radijui, pridūręs, kad reikalingas padidintas budrumas, kad būtų sustabdyti žmonės, plūstantys į Europą su suklastotais pasais, nes IS „pavogė didelį kiekį pasų Sirijoje“.
Vienas iš įtariamųjų siejamas su Paryžiaus teroro atakomis Vienas iš „Zaventemo“ oro uosto sprogdintojų, kuris šiuo metu ieškomas, įvardijamas kaip 24-erių Najimas Laachraoui. Manoma, kad jis iš incidento vietos pasišalino, palikdamas nesprogusią savižudžio liemenę. Skelbiama, kad praėjusiais metais Paryžiaus atakų organizatorių bute ant sprogstamųjų medžiagų rasti DNR sutampa su šio ieškomo nusikaltėlio, praneša  „Skynews“. N. Laachraoui įtariamas gaminęs sprogmenis praėjusių metų teroro atakoms Paryžiuje. Šio žmogaus DNR rasti tiek Briuselio, tiek Paryžiaus teroro atakų vietose. Teisėsauga šio vyro paiešką yra paskelbusi nuo pernai gruodžio 4 d. Pranešama, kad Laachroui 2013 m. vasarį atvyko į Europą iš Sirijos. Rugsėjo pradžioje šis vyras buvo patikrintas Austrijos-Vengrijos pasienyje, jis pateikė dokumentus, kuriuose buvo nurodyta kita pavardė. Tąkart jis buvo kartu su prieš kelias dienas Briuselyje suimtu Paryžiaus teroro išpuolių organizatoriumi Salahu Abdeslamu.
Per teroro aktus Briuselyje žuvę ir nukentėję žmonės - 40 šalių piliečiaiAntradienį per teroro aktus Briuselio oro uoste ir metro stotyje žuvę ir nukentėję žmonės - 40 šalių piliečiai. Tai pranešė Belgijos premjero pavaduotojas, užsienio ir Europos reikalų ministras Didjė Reindersas,Šiuo metu turime duomenų apie žmones iš 40 įvairių šalių, - cituoja trečiadienį ministrą televizijos kanalas VRT. - Mes palaikome ryšį su visomis ambasadomis, bet labai sunku identifikuoti žuvusiuosius, ypač sprogimo metropolitene aukas".Išpuoliai Belgijos sostinėje buvo surengti antradienio rytą. Du sprogimai nugriaudėjo Briuselio oro uoste, dar vienas - Malbeko metro stotyje. Naujausiais duomenimis, žuvo mažiausiai 34 žmonės, daugiau kaip 200 buvo sužeisti.
Aukų gedinčioje Belgijoje tęsiasi didelės įtariamųjų gaudynės po IS sprogdinimų Briuselyje Belgijos tyrėjai trečiadienį ieško vyro, kuris buvo pastebėtas išbėgantis iš Briuselio oro uosto terminalo po dvigubo mirtininkų sprogdinimo, kai šalis paskelbė trijų dienų gedulą po dviejų atakų sostinėje, nusinešusių apie 35 žmonių gyvybes, dėl kurių atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybės“ (IS) džihadistai.Mirtininkai detonavo dvi galingas lagaminuose paslėptas bombas Zaventemo oro uoste, kurio keleivių registracijos salėje liko gulėti sumaitoti kūnai ir jų dalys, o panikos apimti žmonės išbėgo į lauką.Belgijos pareigūnai paskelbė nuotraukas, kurioje matomi du įtariamieji, terminale stumiantys vežimėlius, kuriuose buvo sudėti sprogmenų prikrauti lagaminai. Saugumo pajėgos nurodė „aktyviai ieškančios“ trečio vyro, kurio bomba nedetonavo.Policijos sraigtasparniai vėlai vakare skraidė virš miesto, o visoje Belgijoje vyko policijos reidai. Prokurorai nurodė, kad viename bute buvo rasta bomba, „Islamo valstybės“ vėliava ir cheminių medžiagų.Faktas, kad ekstremistai sugebėjo smogti svarbiems taikiniams Briuselyje, Europos Sąjungos sostinėje, praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai IS kovotojai nužudė 130 žmonių per atakas Paryžiuje, kelia naujų klausimų dėl Europos gebėjimų užkirsti kelią terorizmui.Šios atakos taip pat didina susirūpinimą, kad Belgija leido ekstremistams netrikdomai veikti, nors keliomis dienomis Briuselyje buvo suimtas pagrindinis Paryžiaus atakų įtariamasis Salahas Abdeslamas, kuris apklausiamas prisipažino, kad suformavo naują tinklą ir „kažką planavo“ Briuselyje.Gedinti BelgijaBriuselio gyventojai laikė degančias žvakeles per gedulingą budėjimą Biržos aikštėje, kur jie dainavo ir mojavo Belgijos vėliavomis. Socialiniuose tinkluose tūkstančiai žmonių dalijosi paveikslėliais, kuriuose mylimas belgiškų komiksų personažas Tintinas buvo pavaizduotas verkiantis.Vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo ant valstybinių įstaigų pastatų visoje Belgijoje per trijų dienų nacionalinį gedulą, kuris tęsis iki ketvirtadienio, o Biržos aikštėje buvo surengtas budėjimas, per kurį žmonės degino žvakeles, dėjo gėles ir dainavo, pagerbdami žuvusiuosius.„Žmonės tiesiog vyko į darbą, į mokyklą, kai buvo pakirsti šio kraštutinio barbariškumo, – sakė premjeras Charles'is Michelis. – Mes toliau ginsime laisvę, savo gyvenimo būdą.“„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę dėl tų atakų, sakydama, kad „kalifato kariai“ smogė „kryžininkų valstybei“ Belgijai.Europos lyderiai reiškė įtūžį, o ES pažadėjo kovoti su terorizmu „visomis būtinomis priemonėmis“. Senajame žemyne saugumo parengtis buvo padidinta jau prieš kelis mėnesius – po lapkritį Paryžiuje įvykdytų teroro atakų.Įvairūs statiniai, pradedant Eiffelio bokštu Paryžiuje, baigiant Brandenburgo vartais Berlyne, antradienio vakarą nušvito Belgijos nacionalinės vėliavos spalvomis – juoda, geltona ir raudona.Tūkstančiai žmonių taip pat skelbė „Twitter“ žinutes, naudodami saitažymę #StopIslam (Sustabdykit islamą), reikšdami pyktį prieš musulmonus po šių atakų, nors kai kurie tokius pareiškimus atmetė kaip islamofobiškus ir rasistinius.Bombos lagaminuoseBriuselio ugniagesių tarnybos atstovas Pierre'as Meys  sakė naujienų agentūrai AFP, kad oro uoste žuvo bent 14 žmonių, o Briuselio meras Yvanas Mayeuras sakė, kad sprogdinimas metropolitene nusinešė „apie 20“ žmonių gyvybių.Pirmąja įvardyta auka tapo Peru pilietė Adelma Marina Tapia Ruiz, kuri gyveno Briuselyje šešerius metus ir buvo oro uoste su savo šeima, kai ten driokstelėjo sprogimai, nurodė šios šalies Užsienio reikalų ministerija.Per abi atakas buvo sužeisti daugiau negu 200 žmonių, tarp jų keturi mormonų misionieriai – trys amerikiečiai ir prancūzas. Tarp sužeistųjų taip pat buvo bent trys Lenkijos, du Britanijos, du Kolumbijos ir vienas Ekvadoro pilietis. Prancūzija nurodė, kad nukentėjo aštuoni jos piliečiai, nors neaišku, ar prie jų buvo įskaičiuotas minėtas mormonas.Pasak analitikų, šios atakos byloja, kad Europoje veikia gerai organizuotas džihadistų tinklas, o Australijos premjeras Malcolmas Turnbullas (Malkolmas Ternbalas) pareiškė, kad Europa „leido pašlyti saugumui“, reikšdamas abejones dėl ES Šengeno zonos, kurios vidines sienas galima kirsti be dokumentų tikrinimo.Belgijos pareigūnai paskelbė apsaugos vaizdo kamerų kadrus, kuriuose matomi trys vyrai, įtariami surengę išpuolį oro uoste. Du iš jų buvo tamsiaplaukiai ir dėvėjo tik po vieną pirštinę, o trečiasis buvo užsidėjęs skrybelę ir vilkėjo baltą paltą.„Jie atvažiavo taksi su savo lagaminais; bombos buvo jų krepšiuose“, – sakė Briuselio priemiesčio Zaventemo, kuriame yra atakos taikiniu tapęs oro uostas, meras Francis Vermeirenas.„Jie padėjo savo lagaminus į ant vežimėlių – (tai buvo) pirmosios dvi susprogdintos bombos. Trečiasis (užpuolikas) taip pat padėjo savo (bombą) ant vežimėlio, bet jis tikriausiai supanikavo – ji nesprogo“, – aiškino meras. 
Identifikuoti savižudžiai sprogdintojai – broliaiTeroro aktą Briuselio oro uoste surengę savižudžiai sprogdintojai – broliai. Vietos žiniasklaidos pranešimais remiantis, jiedu buvo žinomi policijai, skelbia Vokietijos spiegel.de. Vietinė žiniasklaida, įvardija, kad vienas iš brolių - Khalid El Bakraoul, kitas - Ibrahim El Bakraoul. Policijai broliai buvo žinomi dėl organizuoto nusikalstamumo, tačiau su terorizmu sietini nebuvo. 
Paviešinti įtariamieji Belgijos policija paviešino įtariamųjų sprogdintojų Briuselio oro uoste nuotraukas. Vaizdo kamerų įraše matyti, kaip pagrindinis šios atakos įtariamasis ramiai stumia vežimėlį šalia kitų dviejų vyrų, kurie, kaip manoma, buvo savižudžiai sprogdintojai, žuvę įvykio vietoje. Policija paskelbė trečiojo įtariamojo paiešką. https://twitter.com/politie_zoekt/status/712430395229401088
Evakuota dalis Denverio oro uostoPagrindinis JAV miesto Denverio oro uosto terminalas buvo evakuotas, įtariant galimą grėsmę saugumui. Įvykus teroro išpuoliams Briuselyje, Denverio oro uosto vadovybė nusprendė uždaryti automobilių eismą šalia terminalo vakarinės dalies. Vis dėlto pranešama, kad lėktuvų skrydžiai iš didžiausio Kolorado valstijos miesto nėra stabdomi ar trikdomi.  
Vyriausybė šauks posėdį dėl gedulo paskelbimoTrečiadienio skubiai šaukiamas Lietuvos ministrų kabineto posėdis dėl gedulo Lietuvoje paskelbimo, solidarizuojantis su nuo teroro atakų nukentėjusia Belgija ir siekiant pagerbti teroro išpuolių aukas.Vyriausybės posėdžiui pirmininkaus premjerą A. Butkevičių jo vizito Kinijoje metu pavaduojantis finansų ministras R. Šadžius.
Briuselio oro uostas bus uždarytas ir trečiadienįPranešama, kad oro uostas, kuriame buvo įvykdytas teroro išpuolis, neveiks ir rytoj. Teigiama, kad jis galbūt bus atidarytas ketvirtadienį, tačiau tik po išsamios patikros.
B. Obama: mes juos persekiosimeJAV prezidentas Barackas Obama pažadėjo, kad po teroro išpuolių Briuselyje JAV vedama valstybių koalicija ir toliau atakuos ISIS objektus Sirijoje ir Irake.„Mes juos persekiosime“, - ESPN sakė B. Obama, šiuo metu esantis Kuboje.BBC primena, kad ISIS prisiėmė atsakomybę dėl sprogimų Belgijos sostinės oro uoste bei metro stotyje.
Prancūzijos simbolis - Eifelio bokštas - sušvito juodai-geltonai-raudona spalvomis. Paryžiečiai dar puikiai prisimena tragiškus įvykius jų mieste, tačiau šiandien jie taip pat kartu su Briuseliu.
Solidarumą Briuselio aukoms išreiškė ir Roma - ant garsiojo Trevi fontano sušvito Belgijos vėliava.
EK pirmininkas: terorizmo akivaizdoje ES turi likti vieningaEuropos Komisijos pirmininkas Jeane'as-Claude'as Junckeris po išpuolių Briuselyje pareiškė nuoširdžią užuojautą Belgijos gyventojams, daugybei sužeistųjų ir visų, kurie žuvo dėl nepateisinamų sprogimų Briuselio Zaventemo oro uoste ir Malbeko metro stotyje, šeimoms ir artimiesiems. Jis taip pat pareiškė visišką paramą ir solidarumą Belgijos valdžios institucijoms, pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.J.-C. Junckeris padėkojo saugumo pajėgoms, pagalbos tarnyboms ir visiems, kurie padėjo ir tebepadeda nukentėjusiems.„Šiandien išpuoliai įvykdyti Briuselyje, neseniai - Paryžiuje: šie išpuoliai nukreipti prieš visą Europą. Terorizmo akivaizdoje Europos Sąjunga ir ES institucijos privalo išlikti vieningos.Šie išpuoliai mus visus paveikė, tačiau neišgąsdino. Toliau dirbsime, kad kartu įveiktume terorizmo grėsmę ir rastume europinius visiems rūpimų klausimų sprendimus“, - sakoma Europos Komisijos pirmininko pareiškime.
Su Belgijos sostine solidarizuojasi Berlynas. Pagrindinis miesto objektas - Brandenburgo vartai - nusidažė Belgijos vėliavos spalvomis.
A. Merkel: Vokietija padės Belgijai sučiupti atakų vykdytojusVokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį pranešė, kad šalis dirbs kartu su Belgija, kad padėtų rasti ir nubausti kruvinų atakų Briuselyje kaltininkus, rašo naujienų agentūra „Reuters“. Kanclerė pridūrė, kad Vokietijos ministrų kabinetas susitiks trečiadienį aptarti, kaip Vokietija galėtų padėti Belgijai dėl 34 gyvybes nusinešusių Briuselio oro uoste ir metro stotyje įvykdytų atakų.„Visais įmanomais būdais bendradarbiausime su Belgijos saugumo tarnybomis, kad padėtume rasti, identifikuoti ir nubausti šiandien įvykdytų nusikaltimų kaltininkus“, – sakė kanclerė A. Merkel.
Pranešama apie antiteroristinius reidusAntradienio vakarą pranešta, kad Belgijoje vyksta antiteroristiniai reidai. Skelbiama, kad reidai rengiami šiauriniame Briuselio priemiestyje Schaerbeeke.
Skelbiama trečiojo įtariamojo paieškaBelgijos federalinės policijos pareigūnai paskelbė trečiojo įtariamojo dėl sprogimų Briuselio oro uoste paiešką. Kaip teigiama, nuotraukoje matomas vyras šiuo metu gali slapstytis.
F. Hollande'as: sprogimai Briuselyje – smūgis visai EuropaiPrancūzijos prezidentas Francois Hollande'as antradienį pareiškė, kad mažiausiai 35 žmonių gyvybes nusinešusios atakos Briuselyje buvo smūgis „visai Europai“.Daugiau skaitykite čia.
Popiežius Pranciškus pasmerkė smurtą BriuselyjePopiežius Pranciškus pasmerkė Briuselio išpuolių „aklą smurtą“ ir pasiūlė melstis už aukas, jų artimuosius ir tuos, kurie suteikė nukentėjusiesiems pagalbą.Plačiau skaitykite čia.
Padėtis Briuselyje pamažu normalizuojasiVėlyvą antradienio popietę padėtis Belgijos sostinėje Briuselyje pamažu normalizavosi. Krizės centras atšaukė rekomendaciją žmonėms likti darbo vietose ir mokyklose. Tačiau miesto gatvės ir toliau buvo apytuštės, skelbia žiniasklaida.Priešpiet visiškai sustabdytas viešasis transportas iš dalies atnaujino darbą. Tačiau iš metro linijų vėl kursavo tik 2 ir 6 linijų traukiniai. Išėjimas iš Melbeko stoties ir toliau užtvertas.Briuselio Zaventemo oro uostas liks uždarytas bent iki trečiadienio 6.00 val. Apie tai skelbia „Le Soir". Atskrendantys lėktuvai nukreipiami į Šarlerua, Lježo ir Ostendės oro uostus.
Trečias sprogmuo sunaikintasTrečiasis sprogmuo, kuris buvo rastas Briuselio oro uoste, buvo sunaikintas, antradienio pavakarę pranešė pareigūnai, kuriuos cituoja „Reuters“. Kiek anksčiau pasirodė pranešimų, jog specialiosios pajėgos aptiko sprogmenį viename iš lagaminų.„Į pastatą buvo įneštos trys bombos, iš kurių viena nesprogo“, – sakė Lodewijkas De Witte, Flamandų Brabanto provincijos gubernatorius per spaudos konferenciją oro uoste.Jis dar paaiškino, kad policiją trečiąjį sprogmenį susprogdino kontroliuojamu būdu.
ISIS prisiėmė atsakomybę dėl išpuolių Briuselyje.https://twitter.com/Rita_Katz/status/712298703760007169
B. Obama pasmerkė teroro atakasJAV prezidentas Barackas Obama pasmerkė teroristinius išpuolius Briuselyje.„Amerikiečių mintys ir maldos yra su žmonėmis Belgijoje, – pareiškė jis antradienį Havanoje. – Tai priminimas, kad pasaulis turi būti vieningas“.Baltųjų rūmų duomenimis, B. Obama prieš tai telefonu kalbėjosi su Belgijos premjeru Charlesu Micheliu.JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris patikino, kad joks išpuolis nesudrebins JAV ir jų sąjungininkų ryžto įveikti „Islamo valstybės“ (IS). Kartu jis pažadėjo sąjungininkams europiečiams paramą kovoje su teroru.
Belgijos žiniasklaida išplatino nuotrauką, kurioje, kaip įtariama – sprogdintojai oro uoste.https://twitter.com/HLN_BE/status/712289831523639302?ref_src=twsrc^tfw
F. Mogherini nesuvaldė ašarųPer spaudos konferenciją antradienį Jordanijoje kalbėjusi Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų įgaliotinė Federica Mogherini nesuvaldė ašarų, kai prakalbo apie kruvinas atakas Briuselyje, rašo „EUbusiness“.Šie išpuoliai žymi „labai liūdną dieną Europai, kai Europa ir jos sostinė kenčia tokį skausmą“, sakė F. Mogherini.Anot F. Mogherini, jau buvo aišku, kad sprogimai Briuselio oro uoste ir metro stotyje netoli ES būstinės yra dėl radikalėjimo kilusios atakos. Politikė taip pat ragino Europos ir Artimųjų Rytų lyderius dirbti ir kovoti kartu.„Vis dar laukiame tikslesnių žinių apie Briuselyje įvykdytas atakas, tačiau pakankamai aišku, kad skausmas, kurį išgyvename, yra toks pats. Esame susivieniję ne tik kančioje, bet ir reaguodami į šiuos veiksmus ir bandydami kartu užkirsti kelią radikalėjimui ir smurtui“, – kalbėjo F. Mogherini.„Buvimas kartu – pati galingiausia žinutė, parodanti tarp mūsų žmonių esančią galią ir draugystę, kurią galime perduoti tiems, norintiems mus išskirti ir padalinti. Sustoju ties šiuo sakiniu. Jūs suprasite, šiandien sudėtinga diena“, – sakė ES užsienio reikalų įgaliotinė.F. Mogherini susijaudino, jos balsas drebėjo, todėl politikė nutraukė kalbą.AP/Scanpix nuotr.
Belga praneša, kad evakuojamas Europos Komisijos pastatas. Priežastys neskelbiamos.
Ekspertas: atakoms ruoštasi ilgaiEkspertai sako, kad tokie išpuoliai paprastai planuojami savaites. Pasak saugumo eksperto, šie išpuoliai buvo planuoti ilgą laiką, o juos paskatino Salaho Abdeslamo suėmimas, skelbia LRT TV naujienų tarnyba.  „Tokios atakos paprastai rengiamos 3–4 dienas, ypač jeigu tai tokios koordinuotos atakos. (...) Bet žvalgyba, koordinavimas, pasirengimas trunka savaites. Tai tikriausiai buvo jau sumanytas išpuolis, jo vykdytojus paskatino S. Abdeslamo areštas“, – sitauciją Briuselyje analizavo saugumo ekspertas Matthew Henmanas.
Belgijos kariuomenė neutralizuoja įtartiną paketą Briuselio (Zaventemo) oro uoste Belgijos kariuomenė pranešė, kad bando neutralizuoti įtartiną paketą Briuselio Zaventemo oro uoste, praneša Briuselio krizių centras. Anksčiau pasirodė informacija, kad prie Malbeko stoties taip pat rastas įtartinas paketas, jis buvo neutralizuotas. https://twitter.com/CrisiscenterBE/status/712260892566687744
Versija: sprogmuo buvo paslėptas lagamine „CNN“ skelbia, kad remiantis preliminaria informacija ir šaltinių duomenimis, Briuselio oro uoste įvykęs sprogimas buvo sukeltas sprogmens, kuris buvo paslėptas lagamine. Kito sprogimo oro uoste priežastis - savižudžio mirtininko išpuolis. 
Oro uoste policija rado nesprogusį savižudžio sprogdintojo diržą.
Organizatoriai tikriausiai tebėra laisvėjeBelgijos užsienio reikalų ministras Didier Reyndersas antradienį pareiškė, kad asmenys, organizavę pražūtingus sprogdinimus Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje, tikriausiai tebėra laisvėje.„Tyrimas tebevyksta ... nes nuogastaujame, kad tie žmonės tebėra laisvėje“, – D.Reyndersas sakė televizijai RTBF po spaudos konferencijos Belgijos sostinėje.
Jau pasigirdo kritika Belgijos tarnybų atžvilgiu. Ekspertai kalba apie tai, kad belgų žvalgybai nuo išpuolio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje nepavyko susekti teroristų kuopelės šalyje. Policijai garbės esą nedaro ir tai, kad spėjamas teroristas Salehas Abdeslamas po atakų Paryžiuje galėjo slapstytis Briuselio centre ir buvo suimtas tik praėjusią savaitę. BBC spėlioja apie nepakankamą bendradarbiavimą tarp atskirų Belgijos žinybų.Skelbiama, kad šiuo metu Briuselio regione atliekamos kratos keliuose butuose. Apie tai praneša stotis RTBF. Taip pat ieškoma įtariamųjų, kurie gali būti susiję su atakomis.
Raudonasis Kryžius tuo tarpu paragino žmones aukoti kraujo. Tačiau donorai esą turėtų skubėti į ligonines Valonijoje, bet jokiu būdu ne Briuselyje.Briuselyje taksi keleivius veža nemokamai. Saugumo sumetimais visos metro stotys Briuselyje uždarytos.
Po išpuolių Briuselyje – „Islamo valstybės“ šalininkų džiaugsmas.Daugiau – čia.
Belgų žiniasklaida skelbia, kad aukų skaičius išaugo iki 34.
Dėl saugumo uždaryta Latvijos atstovybė Europos Sąjungoje BriuselyjePo sprogimų Belgijos sostinėje buvo priimtas sprendimas uždaryti Latvijos atstovybę Europos Sąjungoje Briuselyje. Tai antradienį per specialią spaudos konferenciją pranešė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.„Toks sprendimas priimtas dėl saugumo kartu su kitomis ES įstaigomis“, – sakė jis.Anot E. Rinkevičiaus, ministerija kol kas neturi informacijos, ar tarp žmonių, nukentėjusių per sprogimus Briuselyje, yra Latvijos gyventojų.Latvijos vyriausybės posėdis antradienį prasidėjo tylos minute, skirta Belgijos sostinėje žuvusių žmonių atminimui. Be to, Rygos rotušės koplyčioje įvyks pamaldos už žuvusiuosius ir nukentėjusiuosius, taip pat už taiką Europoje.
Eifelio bokštas nušvis Belgijos vėliavos spalvomisParyžiaus Eifelio bokštas antradienio vakarą bus apšviestas Belgijos vėliavos spalvomis, demonstruojant Prancūzijos solidarumą su ta šalimi po Briuselyje įvykdytų pražūtingų teroro atakų, paskelbė Paryžiaus merė Anne Hidalgo.Belgijos vėliavos spalvos – juoda, geltona ir raudona, tad kol kas neaišku, kaip bus perteikta juoda spalva per akciją, kuria bus pagerbtos „aukos, jų artimieji ir visi Belgijos žmonės“ po išpuolių, nusinešusių bent 26 žmonių gyvybes.„Šiandien buvo nusitaikyta į pačią Europos širdį, – pabrėžė A.Hidalgo. – Ir vėl puolamos jos esminės vertybės: laisvė, humanizmas, tolerancija ir nesvyruojantis įsipareigojimas demokratijai.“
Belgijos naujienų agentūros „Belga“ šaltinių teigimu, Briuselio oro uoste rasta ginklų. Ši informacija nėra oficialiai patvirtinta. 
Briuselis gedi – ES vėliavos nuleistos iki pusės stiebo.https://twitter.com/v_reichardt/status/712249339989647360
Auga aukų skaičiusPatikslintais duomenimis, sprogimų oro uoste metu žuvo 11 žmonių, o sužeistas – net 81. Tai naujienų agentūrai „Belga“ patvirtino Belgijos sveikatos apsaugos ministrė Maggie De Block. Tuo tarpu per sprogimus metro žuvo 15, sužeista mažiausiai 55. Belgų „Le Soir“ skelbia, kad sužeistųjų –70.
Vokietijos ir Nyderlandų geležinkeliai sustabdė  traukinių reisus į Briuselį. Anksčiau pranešta apie uždaromą sieną su Prancūzija ir stabdomus traukinių reisus.
Suimti du įtariamieji Skelbiama, kad apie 11 val. šalia Malbeko metro stoties suimti du įtariamieji. Belgijos gatves užplūdo šimtai pareigūnų - ieškoma kruvinų Briuselio teroro atakų vykdytojų. „BBC“ skelbia, kad policija apieško visus aplinkinius namus. 
„Teo“ praneša, kad  mobiliojo ir fiksuotojo ryšio skambučiai bei SMS iš „Omnitel“ ir „Teo“ tinklų į Belgiją ir iš Belgijos į Lietuvą nuo šiandien 10 val. ryto iki kovo 24 d. 10 val. ryto yra neapmokestinami.
F. Hollande'as: atakos Briuselyje – smūgis visai Europai Briuselyje antradienį įvykdytos atakos, nusinešusios bent 26 žmonių gyvybes, tapo smūgiu „visai Europai“, pareiškė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as.„Per atakas Briuselyje buvo smogta visai Europai“, – sakoma F. Hollande'o pranešime, kuriame Europa raginama imtis „gyvybiškai svarbių žingsnių, atsižvelgiant į grėsmės rimtumą“.
Skelbiami nauji duomenys apie žuvusiuosius Briuselio viešojo transporto atstovai patvirtino, kad per teroristinę ataką Malbeko stotyje žuvo mažiausiai 15 žmonių, sužeisti 55, anksčiau skelbta, kad sprogimų oro uoste metu žuvo 13 žmonių. Nukentėjusių skaičius nuolat auga. https://twitter.com/STIBMIVB/status/712233802370834433
Sprogimų oro uoste liudininkė: matėme daug sužeistųPrancūzų transliuotojas „France Info“ kalbėjosi su sprogimo oro uoste liudininke. „Su mokinių grupe ruošėmės skristi į Portugaliją, buvome išvykimo salėje, prie 4 bagažo pridavimo punkto. Išgirdau sprogimą, nukrito dalis lubų konstrukcijų, po kelių sekundžių įvyko dar vienas, daug stipresnis sprogimas, pasirodė dūmai, kilo chaosas. Visi bėgome išėjimo link. Buvo daug sužeistų, viena moteris ant žemės gulėjo kruvinomis kojomis ir kraujuojančia galva. Stengėmės pasirūpinti visais savo mokiniais, kad nė vienas neatsiliktų. Vieno mokinė patyrė atvirą kojos lūžį, berods, sužeistas ir vienas mokytojas“, – pasakojo ji. 
Belgijos prokuroras: tai buvo teroro aktai Belgijos federalinis prokuroras F. Van Leeuwas patvirtino, kad trys sprogimai - du sprogimai Zaventemo oro uoste ir vienas Malbeko stotyje buvo teroro aktai, praneša „BBC“. 
F. Mogherini: labai liūdna diena EuropaiEuropos Sąjungos išorės politikos vadovė Federica Mogherini pareiškė, kad antradienį Briuselyje įvykdyti sprogdinimai žymi „labai liūdną dieną“ Europai.Amane viešinti F.Mogherini per bendrą spaudos konferenciją su Jordanijos užsienio reikalų ministru Nasseru Judeh apsiašarojusi sakė: „Tai ... labai liūdna diena Europai, kai Europa ir jos sostinė kenčia tokį patį skausmą, su kuriuo šis (Artimųjų Rytų) regionas susidurdavo – ir iki šiol susiduria kiekvieną dieną.“
D. Tuskas pasmerkė „teroro atakas“ Briuselyje Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pasmerkė antradienį Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje įvykdytus sprogdinimus, sakydamas, kad buvo surengtos pasibaisėtinos „teroro atakos“.„Esu pasibaisėjęs dėl šį rytą įvykdytų sprogdinimų Zavantemo oro uoste ir Briuselio Europos rajone, kurie nusinešė kelių nekaltų žmonių gyvybes, o daug kitų sužeidė“, – sakoma D.Tusko pranešime.„Šios atakos – tai dar vienas teroristų nuopuolis, tarnaujant neapykantai ir smurtui, – pabrėžė D.Tuskas. – Reiškiu nuoširdžiausią užuojautą aukų šeimoms ir draugams.“„ES institucijos naudojasi Briuselio svetingumu ir Belgijos vyriausybės bei liaudies dosnumu. Europos Sąjunga atsidėkos solidarumu ir vykdys savo pareigą, kad padėtų Briuseliui, Belgijai ir visai Europai kovoti su terorizmo grėsme, su kuria visi susiduriame“, – sakoma trumpame D.Tusko pranešime.
Ugniagesiai: žuvo mažiausiai 21 žmogusBriuselyje per „didžiulius“ sprogimus oro uoste ir metropoliteno stotyje žuvo mažiausiai 21 žmogus, pranešė Belgijos sostinės ugniagesiai.Briuselio ugniagesių tarnybos atstovas Pierre'as Meysas sakė naujienų agentūrai AFP, kad per dvigubą sprogdinimą viename Belgijos sostinės oro uoste žuvo 11 žmonių.Tuo tarpu „Malbeko metropoliteno stotyje, kur įvyko didžiulis sprogimas, žuvo apie 10 žmonių“, pridūrė jis.„Dauguma sužeistųjų jau evakuoti. Padėtis įvykio vietoje gana chaotiška“, – sakė P.Meysas.Pareigūnas pridūrė, kad aukų skaičius oro uoste yra „preliminarus“.„Nugriuvo pakabinamos lubos su daug nuolaužų, todėl gali būti daugiau aukų“, - sakė jis.
Po išpuolių Briuselyje F. Hollande'as sušaukė skubų šalies pareigūnų susitikimąPo antradienį Briuselyje įvykusių išpuolių, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as sušaukė skubų šalies ministrų susitikimą, informuoja „Reuters“.Prezidento kanceliarija pranešė, kad tarp atvykusiųjų į susitikimą buvo ministras pirmininkas Manuelis Vallsas, vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve ir gynybos ministras Jeanas-Yvesas Le Drianas.Pasak Belgijos naujienų agentūrų VTM ir RTBF, kurios rėmėsi šalies prokurorų pateiktais duomenimis, mirtinus išpuolius Briuselio oro uoste įvykdė savižudis. Netrukus sprogimas nugriaudėjo ir šalies sostinės metro stotyje.Išpuoliai Briuselio oro uoste ir metro stotyje įvykdyti praėjus kelioms dienoms po įtariamai teroro aktuose Paryžiuje 2015 metų lapkričio 13 d. dalyvavusio Salaho Abdeslamo sulaikymo.
Belgijos nacionalinė futbolo rinktinė atšaukė treniruotę, kuri turėjo įvykti antradienio pavakarę, 16.30 val. vietos laiku, stadione „Stade Roi Baudouin“. „Šiandien futbolas nėra svarbu“, – paskelbta rinktinės „Twitter“ paskyroje, išreikšta užuojauta ir gedėjimas dėl aukų. 
Belgijos karališkuosiuose rūmuose – įtartinas paketasBelgų „Le Soir“ praneša, kad įtartinas paketas rastas karališkuose rūmuose. Visas pastatas yra apsuptas ir tikrinamas. Belgijos karališkoji pora yra šokiruota įvykių, pranešė rūmų atstovas spaudai naujienų agentūrai „Belga“.  
Belgijos prokuratūros atstovas nacionaliniam transliuotojui RTBF sakė, kad išpuolis Briuselio oro uoste – savižudžio ataka.
Pasirodė pranešimai apie dar vieną sprogimą netoliese karališkojo parko, esančio prie ES institucijų kvartalo. Gali būti, jog šįkart tai buvo kontroliuojamas sprogdinimas, skelbia faz.net.
Faz.net aprašo įvykio liudininkas įspūdžius: vykstant metro link Schumano stotelės staiga pasijuto stiprus karšto oro gūsis, netrukus traukinys sustojo.
Belgijos mokykloms rekomenduojama kol kas neišleisti mokinių iš patalpų. Šiuo metu šalyje yra sutrikęs susisiekimas komunikacinėmis priemonėmis. Dėl didelio apkrovimo sutriko telefoninės linijos, stringa ir elektroninio pašto siuntimas. 
Po galimų teroro išpuolių – stiprinamas saugumas NiujorkeAmerikiečių televizija NBC praneša, kad po galimai teroristinių išpuolių Briuselyje sujudo ir Amerikos metropolis Niujorkas. Policija didina pajėgumus oro uoste ir metro.
Prancūzijos laikraštis „Figaro“ praneša, kad visiškai uždaryta Prancūzijos-Belgijos siena. Skelbiama, kad tokį sprendimą priėmė Belgijos Vyriausybė. 
Faz.net gavo informaciją iš ugniagesių gelbėtojų, kad žuvo mažiausiai 21 žmogus.
Vokietijos naujienų portalas faz.net praneša, kad Belgijos televizija spekuliuoja, jog po Paryžiaus teroro atakų rengėjo Salaho Abdeslamo suėmimo teroristinio tinklo atstovai išsigando galintys būti išduoti per apklausas, todėl surengė staigias atakas.
„Atrodo, kad sprogimas nugriaudėjo traukinio priekyje“ Vienas liudininkas iš Malbeko stoties Belgijos televizijai RTBF sakė: „Iš Malbeko stoties į centrą išėjome maždaug 9 val. 7 min. ar 9 val. 10 min., kai pajutome sprogimą, kuris regis atsklido nuo traukinio priekio“.   „Dingo šviesos, kilo panika, turint galvoje, kas nutiko Briuselio oro uoste“.  „Traukinio durys buvo atidarytos jėga, kad žmonės išliptų iš traukinio. Tvyrojo daug dūmų. Mes išėjome per Malbeko stotį. Stiklinės durys buvo susprogdintos. Sprogimas turėjo būti stiprus“, - pasakojo liudininkas.https://twitter.com/alexebarker/status/712237434562543616 
Švedijos premjeras: tai ataka prieš demokratinę EuropąBriuselyje antradienį įvykdyti sprogdinimai yra „ataka prieš demokratinę Europą“, pareiškė Švedijos premjeras Stefanas Lofvenas.„Tai ataka prieš demokratinę Europą. Mes niekada nesutiksime, kad teroristai atakuoja mūsų atviras visuomenes“, – premjero žodžius citavo naujienų agentūra TT.Tuo tarpu Danijos premjeras Larsas Lokke Rasmussenas savo „Twitter“ žinutėje šiuos išpuolius irgi pasmerkė, vadindamas juos „pasibjaurėtina ataka“.
Nepatvirtintais duomenimis, Briuselio metropolitene iš viso nugriaudėjo keturi sprogimai. Visos metro stotys evakuojamos.
Patvirtino apie 10 žmonių žūtį metro stotyjeAntradienį per sprogimą Briuselio metro Malbeko stotyje žuvo 10 žmonių. Tai žurnalistams pranešė Belgijos sostinės policijos atstovas.„Šiuo metu dar nežinomas tikslus žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų skaičius. Bet jau galima kalbėti apie mažiausiai 10 aukų“, – sakė pareigūnas.
ES darbuotojams nurodyta likti patalpose ar namuoseEuropos Komisija, ES vykdomoji institucija, savo darbuotojams nurodė neiti į gatvę ar likti namuose po to, kai mažiausiai vienas sprogimas sudrebino metropoliteno stotį, esančią netoli Belgijos sostinės ES institucijų rajono.„ES institucijos dirba kartu, kad užtikrintų darbuotojų ir patalpų saugumą. Prašom likti namuose ar pastatų viduje“, – savo oficialioje „Twitter“ paskyroje nurodė biudžeto komisarė Kristalina Georgijeva, kuri kuruoja darbuotojų ir saugumo reikalus.
„Skynews“ praneša, kad per sprogimą metro stotyje žuvo 10 žmonių. Ši stotis – vos 500 metrų nuo ES institucijų.https://twitter.com/JenniferMerode/status/712204787601772548?ref_src=twsrc^tfw
Sprogimas Malbeko stotyje driokstelėjo tuojau po 8 val. Grinvičo (10 val. Lietuvos) laiku, per rytinį eismo piką. Televizijos reportažuose matėsi iš įėjimo į stotį virstantys juodi dūmai.Vienas naujienų agentūros AP žurnalistas matė kelis žmones, kuriems buvo sužaloti veidai po sprogimo toje Briuselio metropoliteno stotyje. Jis taip pat matė bent du žmones, nešamus neštuvais.32 metų Alexandre'as Bransas, šluostydamasis kraują nuo veido, pasakojo: „Metro (traukinys) važiavo iš Melbeko stoties, kai driokstelėjo labai garsus sprogimas. Visus apėmė panika. Metropolitene buvo daug žmonių.“
Žiniasklaida: Sprogimus oro uoste sukėlė savižudis sprogdintojas Remiantis Belgijos nacionaliniu transliuotoju VRT, sprogimai oro uoste buvo įvykdyti savižudžio sprogdintojo. 
Briuselio metropolitenas uždarytasBriuselio metropolitenas antradienį buvo uždarytas po to, kai jo stotyje, esančioje netoli Europos Sąjungos institucijų, nugriaudėjo sprogimas, pranešė Belgijos sostinės metropoliteno operatorius.Šios priemonės buvo imtasi po to kai per rytinį piką sprogimas sudrebino Malbeko stotį.Televizijos reportažuose buvo matomi dūmai, virstantys iš stoties įėjimo.
Metro stotis po sprogimo:https://twitter.com/evanlamos/status/712194836649082880?ref_src=twsrc^tfw
Lietuvos ambasada dar neturi informacijos, ar per sprogimus Briuselyje galėjo nukentėti lietuviaiDaugiau skaitykite čia.
Sprogdinimų Briuselio oro uoste aukų skaičius padidėjo iki 17, praneša „Euronews“Briuselio Zaventemo oro uoste antradienį driokstelėjus dviem galingiems sprogimams žuvo bent 17 žmonių, o dar kelios dešimtys buvo sužeisti, pranešė televizija „Euronews“, cituodama gelbėtojų informaciją.Pasak įvykio liudininkų, sprogimas buvo toks stiprus, kad sudrebėjo visas terminalo pastatas, kuris buvo smarkiai apgadintas. Oro uostas buvo uždarytas, o keleiviai evakuojami.
https://twitter.com/massart_serge/status/712191109288628224?ref_src=twsrc^tfw
Pranešama ir apie sprogimus Briuselio metro stotyje.Briuselio metropoliteno Malbeko stotyje , kuri yra „Europos kvartalo“ zonoje, nugriaudėjo sprogimas, praneša televizijos kanalas RTBF.„Mūsų duomenimis, sprogimas įvyko Malbeko stotyje, traukinių eismas šia atšaka nutrauktas“, – sakoma pranešime.Kanalas praneša apie mažiausiai vieną sužeistą žmogų.
Belgija terorizmo pavojaus lygį pakėlė iki aukščiausio, praneša naujienų agentūra AFP.  Dabar visoje šalyje terorizmo pavojus nuo trečio lygio buvo padidintas iki ketvirtojo – maksimalaus – lygio.
„Eurocontrol“: Zaventemo oro uostas po sprogdinimo uždarytas iki tolesnių pranešimųBriuselio Zaventemo oro uostas, kuriame antradienį driokstelėjo du galingi sprogimai, buvo uždarytas iki tolesnių pranešimų, sakoma Europos skrydžių saugumo agentūros „Eurocontrol“ tinklalapyje paskelbtame pranešime.
Belgų naujienų agentūra Belga pranešė, kad prieš sprogimą buvo girdėti šūviai ir šūksniai arabiškai.
Skrydžiai nukreipiami nuo Briuselio oro uosto Kaip rodo skrydžius sekanti interneto svetainė planefinder.net, šiuo metu visi skrydžiai nukreipiami nuo Briuselio oro uosto.Kaip DELFI informavo Vilniaus oro uosto Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė, antradienį numatytų skrydžių iš Vilniaus į Briuselį nėra.„Artimiausi skrydžiai numatyti ryt (trečiadienį – DELFI)“, – sakė ji.
Belgijos transliuotojas RTBF citavo vieną liudininką teigiant, kad išvykimo zonoje priešais viešbutį „Sheraton“ yra sužeistų ir sąmonės netekusių žmonių.    „Swissport“ darbuotojas Nielsas Caignau flamandų televizijai VRT sakė: „Man buvo pertraukėlė ir pajutau galingą sprogimą. Iš čia mes matome išvykimo salę ir matėme, kaip iš jos kyla dūmai“.    „Langai visiškai išdaužti. Žmonės ėjo laukan apimti šoko“.
Aukų skaičius kol kas nepatvirtintas Kol kas pasirodo prieštaringa informacija apie aukų skaičių, „Meduza“, remdamasi radijo stotimi NOS, skelbia, kad žuvo 11 žmonių, 25 sužeisti, „Sky news“ praneša, kad žuvo mažiausiai vienas žmogus, tai patvirtino ir Belgijos pareigūnai, daug sužeistų. 

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvertino rusų istoriko grasinimus apie branduolinį smūgį Lietuvai: taip Rusija ir pasiekia savo tikslą (8)

Lietuvai ir Lenkijai iki šio rudens Baltarusija smogs branduoliniais ginklais, tada šalis...

Utenos ligoninėje – kritinė situacija: teko atidėti dalį operacijų

Utenos ligoninėje trečiadienį neveikia abu įstaigos turimi medicinos įrankių dezinfekavimo...

Liudininkai apie per vakarėlį ištartus Peskovo žodžius: buvo labai nejauku (1)

Rusijos politikos ir kultūros elito atstovai buvo perspėti, jog laukti karo pabaigos neverta. Tokią...

Diskusija dėl ribojimų įkaito: Kasčiūnas Rusijos pilietę ramino pakeltu tonu (2)

Trečiadienį posėdžiavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ( NSGK ) pritarė, kad...

Keturi „Žalgirio“ finalai: kiek iš jų privalu laimėti ir kuriuos konkurentus realu aplenkti? (1)

Viskas. Kauno „Žalgiriui“ (15-15) nebėra, kur trauktis: per artimiausias dvi su trupučiu...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Buvęs JAV karinių pajėgų Europoje vadas sukritikavo Lietuvos gynybos parengtį: ar ne per ilgai miegojote? (2)

Žmonės mėgsta apibendrinimus. Taip pat žmonės gerbia ir išklauso autoritetus. Nepamirškime ir...

Kiek Ugnei Siparei teko aukotis dėl solidaus laidų vedėjos įvaizdžio: sakė – blakstienos per ryškios, nagai per ilgi (2)

Jei pažvelgtume į žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos Ugnės Siparės socialinius tinklus,...

Blokuodama Rusijos propagandą Lietuva iškėlė per sunkų vėzdą: sugaišo pusmetį, o nelegalios paslaugos jau vėl veikia (6)

Lietuva pirmą sykį ištraukė IP blokavimo vėzdą, plačiai taikomą Kinijoje – sugaišo pusmetį...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. Ar gyventojai atlaikys krizę?

Infliacija ir augančios palūkanų normos krausto gyventojų kišenes, o netrukus jas daliai...

„Maximos grupę“ valdančioje „Vilniaus prekyboje“ liko du akcininkai

„ Bertona Holdings Limited “ iš Vlado Numavičiaus įsigijo visus su „ Vilniaus prekyba “...