aA
Laikraštis „i“ publikuoja apžvalgininkės Mary Dejevsky straipsnį apie neseniai paviešintą Julijos Skripal filmuotą kalbą. M. Dejevsky dažnai rašo apie įvykius, susijusius su Rusija, neretai pastebi akivaizdų požiūrių sutapimą su Rusijos valdžia. Šį kartą autorė pastebėjo, kad Julijos Skripal pasisakymas mažai ką paaiškino.
Julija Skripal, Sergejus Skripalis
© Vida Press

J. Skripal kalba buvo parašyta, siekiant palaikyti britų oficialią įvykių versiją.

Ji teigė, kad juos abu su tėvu apnuodijo, kad ji 20 dienų išbuvo komoje, o gydymas nebuvo malonus.

Tiesa, jos teiginiai šiek tiek skyrėsi nuo britų oficialios versijos. Ji nekaltino Rusijos. Ji nepasakė, kokia medžiaga juos su tėvu apnuodijo. Ji nė neužsiminė, kad neketina grįžti į Rusiją.

Skripalių istorija toliau kelia daug klausimų, rašo M. Dejevski.
Kur ir kada buvo apnuodyti Skripaliai? Ar juos apnuodijo geliu, ar purškalu? Ar šios medžiagos buvo jų automobilyje, ar Julijos lagamine, ar buvo ištepta lauko durų rankena? Kokie buvo nusikaltimo motyvai? Kodėl iki šiol neįvardinti įtariamieji, išskyrus Rusiją? Ką Solsberyje veikė Sergejus Skripalis?

Nuo apnuodijimo praėjo beveik trys mėnesiai, tačiau atsakymų į šiuos klausimus kol kas nėra. „Bet aš įtariu, kad Didžioji Britanija ir Rusija žino kur kas daugiau nei mums sako“, – rašo M. Dejevski laikraštyje „i“.

„Guardian“ publikuoja Anguso Roxburgh straipsnį šia tema.

A. Roxburgh primena, kad po J. Skripal filmuotos kalbos pasirodymo, Kremliaus atstovai pareiškė, kad veikiausiai ji kalbėjo spaudžiama valdžios.

A. Roxburgh su šiuo teiginiu nesutinka. Praeityje jis matė nemažai disidentų tariamų prisipažinimų sovietų televizijoje. Julija atrodė visiškai kitaip. Ji buvo atsipalaidavusi, pakeldavo akis nuo teksto.
Žinoma, geriausias būdas išsklaidyti įtarimus būtų buvęs susitikimas su žurnalistais. Bet kuri žurnalistas jos paklaustų, kas ir kodėl norėjo ją nunuodyti.

Nepamirškime, kad ji sakė – ateityje norėtų grįžti į savo šalį. Jei ji nori grįžti į Rusiją ir saugiai ten gyventi, jai nevalia per daug kalbėti, mano žurnalistas.

Pasikėsinimas į J. Skripal ir jos tėvą tebėra mįslė, tik praktiškai nėra abejonių, kad jį organizavo Rusija, ypač turint omenyje tai, kad Kremlius jau ne kartą buvo įsivėlęs į žmogžudystes, o paskui meluodavo, siekdamas nuslėpti savo pėdsakus.

Kita vertus, nevalia teigti, kad britų valdžia laiku pateikė neprieštaringą informaciją apie šį įvykį.

Britanijoje būtų mažai žmonių, kurie galvoja, kad apie Skripalių atvejį jiems pasakė visą tiesą. „Net mano beveik šimtaprocentinis įsitikinimas, kad užpuolimą suorganizavo Rusija, remiasi veikiau intuicija, o ne tvirtais faktais“, – rašo komentatorius.

Kyla kitas svarbus klausimas – ką daryti su Rusija?

Nėra abejonių, kad turime reikalą su Kremliumi, kuris valdžioje esant Vladimirui Putinui, mano, kad gali nebaudžiamas daryti, ką tik panorėjęs, visame pasaulyje.

Ar išpuolis prieš Skripalius buvo paties V. Putino sprendimas, ar kažkieno, įkvėpto hiperaktyvaus patriotizmo (šiuo metu paplitusio Rusijoje), rankų darbas, veikiausiai niekada nepaaiškės.

„Daily Mail“ rašo apie vadinamąjį Skripalių efektą.

Šaltinių Britanijos karinėje žvalgyboje „MI-6“ teigimu, po bandymo nunuodyti S. Skripalį ir jo dukterį nervus paralyžiuojančia medžiaga žymiai padaugėjo norinčiųjų įsidarbinti žvalgyboje.

„Mi-6“ praneša, kad po atakos Solsberyje į juos kreipiasi vis daugiau stipriai motyvuotų kandidatų.

„MI-6“ įdarbinimo skyriaus vadovo, kurio pavardė neskelbiama, teigimu, padidėjusį susidomėjimą darbu žvalgyboje buvo galima nuspėti, nes apie pasikėsinimą į Skripalius jau beveik tris mėnesius nepaliaujamai rašoma. „Tai ir reklamuoja žvalgybą, o daugelis susimąsto, kodėl ten nepadirbus“, – rašo „Daily Mail“.

DELFI primena, kad 66 metų buvęs Rusijos šnipas S. Skripalis ir 33-ejų jo duktė Julija kovo 4-ąją buvo rasti ant suolelio be sąmonės Solsberio mieste į pietvakarius nuo Londono. Jie su gyvybei pavojingais apsinuodijimo simptomais buvo nuvežti į ligoninę. Vėliau Julija atgavo sąmonė ir kalbėjo. S. Skripalis 2004 metais Rusijoje buvo suimtas ir apkaltintas šnipinėjimu Didžiosios Britanijos naudai.

2006 metais jis buvo nuteistas 13 metų kalėti. 2010 metais Rusijai ir JAV apsikeitus šnipais, S. Skripalis gavo prieglobstį Didžiojoje Britanijoje. Tyrimo metu paaiškėjo, kad S. Skripalis ir jo dukra buvo apnuodyti chemine medžiaga, vadinama „Novičiok“.

Ši medžiaga buvo sukurta Sovietų Sąjungoje. Didžioji Britanija dėl S. Skripalio apnuodijimo kaltina Rusiją. Britus palaikė ir kitos Vakarų šalys. Dauguma ES šalių, JAV, Kanada, Australija ir kitos šalys nusprendė iš šalies išsiųsti po diplomatine priedanga dirbančius rusų žvalgybos pareigūnus. Rusija savo kaltę neigia, o į diplomatų išsiuntimą atsakė tuo pačiu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Praėjus 700 m. nuo Gedimino laiškų Skvernelis bando tą patį. Ar jam pavyks? (113)

Pastaruoju metu visuomenės dėmesio centre yra kainų klausimas. Vyriausybė rugsėjo 26 d....

Kaimyninės šalies privalumus atradęs lietuvis: ne latviai, o lenkai yra mums artimiausia tauta (195)

Žinau, kad apie Krokuvą visur yra rašyta, perrašyta, po to vėl rašyta, ir dar kartą perrašyta....

Vairuotojų laukia pirmosios šalnos: priminė, kurios vietos bus pavojingiausios (9)

Trečiadienio rytą Lietuvoje žadamos pirmosios šalnos, tad į kelią automobiliais išsiruošę...

Milijonieriaus sūnus įgyvendino žiaurų planą

Kanadietis, buvęs milijonierius ir dukart teistas žmogžudys dabar nuteistas už savo tėvo...

Kodėl legendinis Sergejus Bubka savo sunkiausią pergalę atšventė Vilniuje su krepšininkais? interviu (5)

Lietuvoje rugsėjo pradžioje viešėjęs ir kartu su buvusios SSRS krepšinio rinktinės nariais...

Netikėti paramos būstui rezultatai: išsikelti į regioną panoro šimtai miestiečių kreiptis dar nevėlu (55)

Regionų atgaivinimas ir emigracijos mažinimas – tokie yra pagrindiniai paramos jaunų šeimų...

7 miegamojo įpročiai, kurie gali sugadinti jūsų seksualinį gyvenimą

Idealiame pasaulyje jūsų miegamasis turėtų būti šventa vieta tik jums ir jūsų partneriui....

Lauko reklama sukėlė didžiulį pasipiktinimą: ar tai butai naktinėms plaštakėms? (67)

Nekilnojamojo turto vystytojai ieško pačių įvairiausių reklamos sprendimų, kad tik patrauktų...

Blogų finansinių sprendimų fenomenas: kaip jo išvengti? (1)

Pasaulio banko analizė rodo, kad pačius blogiausius finansinius sprendimus dažniausiai priima tie,...

Milijonierę senjorę vedęs rusų skandalistas atvėrė miegamojo duris: giriasi net labai pikantiškomis detalėmis (49)

37 m. šou verslo atstovas Gogenas Solncevas savo paskyros instagrame skaitytojams pasigyrė, kad...