aA
Bolivijos laikinoji vyriausybė penktadienį kreipėsi į prokurorus kaltindama eksprezidentą Evo Moralesą „maišto kurstymu ir terorizmu“, šiam paraginus savo šalininkus tęsti kelių blokadas šioje krizės apimtoje šalyje.
Evo Moralesas
Evo Moralesas
© AP / Scanpix

Vidaus reikalų ministras Arturo Murillo pateikė skundą federaliniams prokurorams La Pase dėl eksprezidento. E. Moraleso šalininkai jau kelias savaites trikdo susisiekimą pagrindiniais keliais, jungiančiais La Pasą ir kitus didžiuosius miestus su žemės ūkio regionais, todėl Bolivijoje pradėjo reikštis didelis maisto ir degalų stygius.

„Siekiame maksimalios bausmės už maišto kurstymą ir terorizmą“, – pareiškė ministras.

Jei E. Moralesui, kuris lapkričio 10 dieną atsistatydino ir pabėgo į Meksiką, bus pareikšti kaltinimai ir bus pripažinta jo kaltė, jam gresia iki 30 metų kalėjimo.

Teisinių veiksmų prieš E. Moralesą, kuris buvo pirmasis Bolivijos prezidentas indėnas, imtasi Kongresui svarstant, kada rengti naujus rinkimus. Naujas balsavimas būtinas siekiant numalšinti kelias savaites trunkančius neramumus, prasidėjusius po ginčijamų spalio 20-osios rinkimų.

Ketvirtos kadencijos prezidento poste siekęs E. Moralesas skelbė savo pergalę rinkimuose, bet opozicija tvirtino, kad balsavimas buvo suklastotas.

Vašingtone įsikūrusi Amerikos valstybių organizacija (OAS), stebėjusi praeitą mėnesį vykusį balsavimą, nustatė pažeidimų.

Nuo praeito mėnesio besitęsiančių neramumų aukų bendras skaičius šią savaitę pasiekė 32. 17 žmonių žuvo per susirėmimus su saugumo pajėgomis, prieš vyriausybę nusiteikusiems protestuotojams užblokavus pagrindinius kelius.

„Leiskite mums valdyti“

E. Moralesas kaltina Bolivijos saugumo pajėgas vykdant jo šalininkų indėnų „genocidą“ ir ragina tarptautinę bendruomenę imtis dėl to veiksmų.

A. Murillo trečiadienį žurnalistams paleido pokalbio telefonu įrašą, kuriame esą girdėti, kaip E. Moralesas duoda nurodymus Bolivijos opozicijos judėjimo lyderiui.

„Nepraleiskit maisto į miestus. Blokuosime, iš tikrųjų apsupsime [miestus]", – sako įraše girdimas asmuo, kuris, anot A. Murillo, yra E. Moralesas.

Bolivija pareiškė oficialų protestą Meksikai dėl šių E. Moraleso komentarų, kurie esą prieštarauja jo politinio prieglobsčio turėtojo statusui, ketvirtadienį nurodė Užsienio reikalų ministerija.

E. Moralesas, kuris tvirtina tapęs perversmo auka, kai prarado saugumo pajėgų paramą, ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad laikinosios vyriausybės bandymas paduoti jį į teismą yra „farsas“.

Bolivijos generalinis prokuroras Juanas Lanchipa penktadienį sakė prašysiantis Užsienio reikalų ministerijos „informuoti Meksikos pareigūnus apie pradedamą tyrimą“ dėl E. Moraleso.

Laikinoji šalies prezidentė Jeanine Anez savo ruožtu penktadienį paragino prieš vyriausybę nusiteikusius protestuotojus „leisti mums valdyti“ ir nutraukti kelių blokadas La Paso apylinkėse.

Taip ji kalbėjo praėjus dienai po to, kai policija panaudojo ašarines dujas prieš protestuotojus iš indėnų bendruomenės, surengusius mieste procesiją su penkių žmonių, žuvusių per susirėmimus vienos degalų gamyklos prieigose, karstais. Iš viso per tą incidentą žuvo aštuoni žmonės.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Įspėja, kas laukia dėl koronaviruso: poveikį pajus visas pasaulis (336)

Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vyriausybė trečiadienį paskelbė ekstremalią...

Žiniasklaida: Santaros klinikos dėl koronaviruso grėsmės atšaukia planines operacijas (145)

Vilniaus Santaros klinikos įpareigotos atšaukti planines operacijas bei riboti lankytojų srautus...

Oficialus Vyriausybės raginimas: siūlo atidėti „Žalgirio“ penktadienio Eurolygos rungtynes (419)

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras trečiadienio...

Gudaitis į Kauną neatvyks – susirgo (92)

Artėjančioje Eurolygos kovoje Kaune prieš „Žalgirį“ (10/15) nekovos Milano „Olimpia...

Oras atvės, tačiau šlapdriba vis dar tęsis (3)

Ketvirtadienį Lietuvą sups žemo atmosferos slėgio laukai. Ryčiau praslenkantis naujai susidaręs...

Staigmena Lione – „Juventus“ turės gelbėtis namuose, Madride – atsitiesusios „Man City“ triumfas (9)

Trečiadienį vakare Čempionų lygoje į kovas stojo paskutinės dvi aštuntfinalio poros. „Lyon“...

Aistė Simėnaitė

Guglo mokslų daktarai, kurie viską žino apie koronavirusą (10)

„Tai pagulėsi tris paras lovoj ir praeis, bereikalinga panika, ne daugiau nei gripas“, – sako...

Venecija merdi (66)

Karnavalo laikotarpiu Venecija paprastai knibždėte knibžda žmonių ir vyksta galybė įvairiausių...

Kozyriovo veidrodžiai: laiko fenomenas, dėl kurio teko nutraukti eksperimentus (30)

Kozyriovo veidrodžiai yra mažai žinomi, nors būtent šį XX amžiaus išradimą galima laikyti...